Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: miejsce, tatrach, ulubione

Ulubione miejsce w Tatrach
Autor Wiadomo
Iga 



Wiek: 38
Doczya: 06 Lip 2011
czyli 4679 dni temu

Posty: 68
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Lubartów
Wysany: 2011-11-19, 23:35   

agniehska napisa/a:
Wg mnie im wyżej tym lepiej, a jak dodamy do tego staw to już jest idealnie. Dlatego Czarny Staw pod Rysami + widok na Morskie Oko jest chyba moim ulubionym :)

Nie do końca się zgadzam, bo w Tatrach jest wiele pięknych, klimatycznych miejsc, które wcale nie leżą jakoś bardzo wysoko - chociażby wspomniana chwilę wcześniej Rusinowa Polana. A z nieco wyższych polecam Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch. Fantastyczna panorama polskich i słowackich Tatr, a do tego Dolina Pięciu Stawów, Morskie Oko, Czarny Staw pod Rysami i Ciemnosmreczyński Staw... Bajecznie! :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-11-19, 23:48   

Oczywiście, że jest wiele pięknych miejsc niekoniecznie wysoko położonych :-) Ale są tacy ludzie jak ja na przykład, dla których na piękno składa się o wiele więcej czynników i dla mnie też czym wyżej tym piękniej :-D Ze względu na to, że czuję tą adrenalinę, trudność pokonywania szlaku, wyzwanie jakie przede mną niesie, ten surowy klimat z innego świata, którego nie ma tam na dole, przestrzeń, wolność i tak jakbym był nad całym światem ;) a te wszystkie piękne miejsca widzę z góry :-)

Dlatego też dla każdego co innego będzie piękne i o to w tym chodzi :mrgreen:

Dla mnie w sumie całe Tatry są piękne wraz z okolicznymi miejscowościami, ale zawsze są miejsca które lubimy bardziej niż inne ;-) I każdy ma takie swoje :-)
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4773 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2011-12-09, 20:33   

A ja uwielbiam doline bystrej ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4714 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-01-03, 15:30   

W sumie to każde miejsce które wymieniacie jest godne tego aby je odwiedzić,ma swoje piękno i urok któremu ciężko się oprzeć :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4526 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-14, 02:47   

Zbyt mało jeszcze w Tatrach widziałam, zbyt wiele jest tam przepięknych miejsc, żeby móc odpowiedzieć na to pytanie... ;-)
Uwielbiam Dolinę Białej Wody, Polanę Biała Woda z której rozciąga się przepiękna panorama :mrgreen: Uwielbiam Rusinową Polanę wczesnym rankiem, kiedy jeszcze nie ma tłumów i można sią w ciszy i spokoju rozkoszować jej klimatem i widokami :-D Dolinę Pięciu Stawów Polskich - zwłaszcza o poranku i do południa :-) Uwielbiam widok na Czerwone Wierchy z Kasprowego, Widok na Dolinę Pięciu Stawów, Dolinę Białej Wody i Szeroką Jaworzyńską ze Świstowej Czuby :-) Ale tych miejsc z czasem na pewno będzie przybywać ;-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4714 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-02-07, 10:11   

Pewnie że tak,wszystko jest kwestia czasu,a wg mnie najważniejsze jest to aby czuć radość podczas odkrywania i zdobywania nowych szczytów :-) Małymi kroczkami do przodu. Góry uczą nas cierpliwości, jeżeli nauka przełoży się na praktyczne aspekty Tatry i nie tylko nagrodzą nas pięknymi widokami.

Dla przykładu widok z naszego okna, z drugiego piętra, na które również nasi goście musieli wejść :-)

  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lucyna 


Doczya: 29 Sty 2012
czyli 4472 dni temu

Posty: 33
Tematy: 4
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bieszczady
Wysany: 2012-02-08, 07:34   

Nie lubię gór typu alpejskiego, miejscem, które bardzo źle wspominam to Orla Perć. Mając lęk wysokości przez przypadek tam znalazłam się, nigdy więcej. Moje ulubione, uważam je za jedno z najpiękniejszych jakie widziałam to Dolina Białej Wody. Kiedyś oglądając film "Nosferatu wampir" "zakochałam się" w pewnym widoczku, odszukałam go. Aby Wam pokazać to cudo to wrzucę zdjęcie ze stronki, którą przed chwilą znalazłam http://www.tatromaniak.fr.pl/nosferatu.php
No Gęsia Szyja, najbardziej bieszczadzkie miejsce w Tatrach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-08, 16:16   

Gęsia Szyja nie cieszy się u nas dobrą opinią ze względu na te mordercze schody :) A za wrzucenie zdjęcia z widoczkiem z filmu piwko dla Ciebie :)
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-12, 21:25   

XYZ napisa/a:
Gęsia Szyja nie cieszy się u nas dobrą opinią ze względu na te mordercze schody :)



To prawda...najlepiej wchodzi się tam zimą, kiedy są przykryte śniegiem...przy przejrzystej pogodzie widoczki wspaniałe :-)

Moim ulubionym miejscem jest Hala Gąsienicowa :-) ... widok otaczających ją szczytów a potem samej hali "powala mnie na kolana" :-) ...a spojrzenie z Przełęczy Karb w kierunku jej "zielonej" części to już coś pięknego :-) ...ja tam właśnie lubię wracać :-)
 
 
Viola
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-12, 22:54   

zgadzam się z wypowiedzią VS84 Tatry same w sobie są piękne, oprócz tego,że im wyżej tym lepiej i wspaniałe widoki można podziwiać, uwielbiam takie miejsca lub trasy gdzie jest mało ludzi i można doceniać tą wspaniała ciszę, która jest cenna i skłania do refleksji i odpoczynku od codzienności i głośnych miast :-)
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4457 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-02-15, 14:04   

Uwielbiam Dolinę Pięciu Stawów Polskich :-) Ostatnio urzekł mnie też szlak na Mięguszowiecką Przełęcz pod Chłopkiem :-) Mało turystów tam się wybiera i jest tam taki cudowny spokój :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4452 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-02-18, 21:57   

Ja najwiencej uwelebiam Tatry Bielske,monkova dolina i tez schronisko Plesniwec i doline kezmarskej bielej vody. Z polskiej strony jest dolina piecu stawow polskich orla perc,i okolice schroniska murowianca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
all-in 


Doczya: 22 Lut 2012
czyli 4448 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Głg
Wysany: 2012-02-22, 17:17   

i ja dołączam do tematu... cięzko powiedzieć, ktore mijsce jest ulubione bo kocham całe Tatry i ich klimat. ja mam dwa ulubione miejsca: doDolina Małej Łąki (jest tam pięknie i w zasadzie to była moja pierwsza mini wycieczka gdy pierwszy raz zawitałam w Zakopanem) i Czerny Staw pod Rysami. Jest jeszcze jedna rzecz, gdy po całonocnej podróży wysiadam z pociągu i widzę Giewont od razu przechodzi cale zmęczenie i wtedy czuję, że żyję:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4478 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-02-22, 19:39   

Oj trudny wybór. Waham się pomiędzy widokiem z Przeł. Krzyżne a Przeł. pod Chłopkiem. Widok ze Starorobocianskiego też niczego sobie ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4714 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-03-02, 14:47   

Odnośnie Gęsiej Szyi,to te schody są bardzo dobre na rozgrzewkę,co prawda dosyć monotonne,ale za to wszystko wynagradzają piękne widoki na szczycie. Polecam jako obowiązkowy punkt w Tatrach ;-)

Dla osób początkujących polecam ciekawą lekturę, broszurę informacyjną na temat omawianej Gęsiej Szyi: http://tatry.ezakopane.pl/?info=szczyt_gesia_szyja

Na pewno wiele wyjaśni, pomoże.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum