Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dni, na, pierwszy, raz, tatry, wyjazd

pierwszy raz tatry - wyjazd na 6 dni
Autor Wiadomo
Saru 



Wiek: 29
Doczya: 17 Sie 2011
czyli 4636 dni temu

Posty: 66
Tematy: 2
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Bydgoszcz
Wysany: 2012-09-01, 13:04   

Furi napisa/a:
ale wchodząc od Strążyńskiej wydawało mi się trudniej


Strążyskiej ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4443 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-09-01, 13:06   

Tak, Sarnia Skała to niezły punkt widokowy. W rejonie tego szczytu polecam również odcinek Ścieżki nad Reglami od Kalatówek do Doliny Białego, wg mnie to najciekawszy odcinek tego szlaku ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4564 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-09-01, 14:42   

Sarnia Skała, wbrew pozorom też potrafi zmęczyć :) A po deszczu wcale nie jest aż tak bezpieczna, zwłaszcza w zejściu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4443 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-09-01, 15:51   

Widok z Sarniej Skały:


Jeśli chodzi o końcowe podejście z Czerwonej Przełęczy na Sarnią Skałę to aż tak źle nie jest, spokojnie można znaleźć chwyty w skałach, więc i przy ostrożnym zejściu powinno być w miarę bezpiecznie:


...ale np. na zejściu Ścieżką nad Reglami z Czerwonej Przełęczy na Polanę Strążyską może być ślisko - m.in. wyślizgane kamienie:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4300 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2012-09-01, 16:41   

Jeśli chodzi o Sarnią, to według mnie lepiej jest iść od Doliny Białego, a schodzić do Strążyskiej.Widoki ze szczytu piękne.Wejście uważam, że jest w miarę proste.Z zejściem niektórzy mają problem.Jak byłam,zrobił się mały zator pod szczytem , bo dwie dziewczyny nie mogły sobie poradzić właśnie z zejściem.W każdym razie byłam tam drugi raz w życiu i na pewno nie ostatni.Jak dla mnie na krótki wypad rewelacja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
chudass1987 


Wiek: 36
Doczy: 26 Sie 2012
czyli 4261 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Skd: Świecie
Wysany: 2012-09-02, 19:46   

dzięki za wszelkie propozycję,

rzucacie tutaj mi nazwami a ponad połowy z nich nawet nie kojarzę :)

muszę jeszcze oczytać się przed wyjazdem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-09-02, 20:12   

chudass1987 napisa/a:
rzucacie tutaj mi nazwami a ponad połowy z nich nawet nie kojarzę :)

Jeśli masz przewodnik (a moim zdaniem powinieneś mieć) to na pewno znajdziesz te wszystkie miejsca :-) Ale też przestudiuj mapę i poczytaj tu na forum o wymienionych miejscach (większość z nich tu znajdziesz), możesz też poszukać ich na Wikipedii - będziesz miał tam krótsze lub dłuższe opisy wraz z wysokościami, jakieś zdjęcia i przebiegające przez dane miejsca szlaki ;-)

chudass1987 napisa/a:
muszę jeszcze oczytać się przed wyjazdem

A to to koniecznie - wybierając się w góry musisz z grubsza wiedzieć czego się spodziewać żeby dostosować wycieczki do możliwości fizycznych i psychicznych swoich i swojej dziewczyny (nie raz widziałam na szlakach totalnie wku***ne i skrajnie wycieńczone kobiety wyciągnięte na ciężką trasę przez faceta i nie polecam takiego towarzystwa do podróży :-P ) ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4102 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-02-03, 23:28   

wichurra napisa/a:
Ja bym zrobiła tak:
1. Poniedziałek - Gubałówka + skocznia
2. Wtorek - Dolina Kościeliska albo Chochołowska. Z Chochołowskiej gdyby się okazało, że macie jeszcze siły i zapał, to można wejść na Grzesia, albo i dalej na Rakonia.
3. Środa - Morskie Oko + Czarny Staw pod Rysami
4. Czwartek - Giewont
5. Piątek - Hala Gąsienicowa + Czarny Staw Gąsienicowy, albo jezeli chcecie bardziej luźny dzień, to piknik na Rusinowej Polanie.
6. Sobota - wjazd na Kasprowy a póżniej granią (szczytami) w prawo, aż do pierwszego zejścia w prawo w Dolinę Kondratową.



Chyba skorzystam z tego rozkładu :) podoba mi sie tylko nie wiem czy dam rade .. Ale co tam... na pewno dam

Czy Giewont jest trudny?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4476 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2013-02-04, 11:57   

Cytat:
3. Środa - Morskie Oko + Czarny Staw pod Rysami

W czwartek zakwasy i odpoczynek.

Cytat:
Czy Giewont jest trudny?

Trudny nie jest, na końcówce trochę łańcuchów i tyle.
Myślę że w zimie nie masz zamiaru iść na Giewont!!! tylko zostawisz sobie to wyjście na lato.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4102 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-02-04, 13:32   

Oczywiście że dopiero latem .. ale ja lubie na zapas wszystko wiedziec żeby nie wyskoczyć jak "Filip z konopi"
Pamietam jak kiedys z mężem wybraliśmy sie pierwszy raz w Bieszczady i na Rawki poszlśmy z 2 jabłkami w kieszeni :D i w nieodpowiednich butach , lekko było tylko troche smutno :D Chcieliśmy zobaczyć góry to zobaczyliśmy :)

a co do kolejności to jeszcze do omówienia
Proponujesz inaczej?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4476 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2013-02-04, 14:14   

Zmieniłbym tylko MOko i Czarny Staw na pierwszy dzień pobytu. Wyjazd do Palenicy proponuje z samego rana.
Reszta luzik i jak Wam będzie pasować. Moze jeszcze troche wysiłku będzie Was kosztować, przejście z Kasprowego na Kopę Kondracka i na dół. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
luna19
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4102 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-02-04, 14:22   

Dzieki bardzo , troche wysiłku musi być, gdybym chciała leżec to pojechałabym nad morze :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
liczek 



Wiek: 55
Doczya: 12 Sie 2012
czyli 4275 dni temu

Posty: 89
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2013-02-04, 18:41   

Luna19 - ja w sierpniu ubiegłego roku byłam dokładnie w tej samej sytuacji, co Ty i też chciałam skorzystać z tego planu.
Wzięłam sobie też do serca drugą część wypowiedzi wichurra:

wichurra napisa/a:
Oczywiście nie liczcie na to, że wszystko uda Wam się przejść. Pogoda często płata figle i trzeba pod nią weryfikowac swoje plany. Jeżeli więc będzie pogoda, to idźcie najpierw tam, gdzie Wam najbardziej zależy. Przygotujcie tez sobie plan awaryjny na wypadek deszczu.

I na miejscu się szybciutko zorientowałam, że Pogoda Jest Najważniejsza.
Udało mi zrealizować część, ale na pierwszy rzut przy ładnej pogodzie poszło to, na czym najbardziej mi zależało czyli M.Oko....
Inne:
- mnie namówiono na forum na samodzielne wejście na Kasprowy, za co jestem wdzięczna, bo podczas tej wycieczki zakochałam się w Tatrach,
- skorzystałam też z sugestii, że jak Gubałówka to z przejściem na Butorowy Wierch i zjazd kolejką - polecam - spacerek relaksujący, zwłaszcza późnym południem... widoki z kolejki bardzo fajne pomimo, że widoczność była zmienna i dość marna,
- no i Kościeliska to oczywiście plus Smreczyński Staw i jakaś jaskinia (bo za szybko się wróci...;-)))
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4102 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-02-04, 19:10   

Oczywiście jestem tego świadoma że pogoda może wszystko zepsuć ale ja jestem optymistką :) wiara czyni cuda, a ja wierze ze sie uda :D hehe


liczek napisa/a:

- skorzystałam też z sugestii, że jak Gubałówka to z przejściem na Butorowy Wierch i zjazd kolejką - polecam - spacerek relaksujący, zwłaszcza późnym południem... widoki z kolejki bardzo fajne pomimo, że widoczność była zmienna i dość marna,
- no i Kościeliska to oczywiście plus Smreczyński Staw i jakaś jaskinia (bo za szybko się wróci...;-)))



ta podpowiedź też jest bardzo ciekawa
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wiosna 


Wiek: 36
Doczya: 26 Mar 2013
czyli 4050 dni temu

Posty: 6
Tematy: 0
Skd: Podkarpacie
Wysany: 2013-03-26, 08:47   

No właśnie, a propos zatłoczonych tras... Kiedy (i czy w ogóle) jest taki miesiąc w roku, żeby trasy nie były tak bardzo oblegane, a żeby jeszcze było bezpiecznie? Być może to dziwne pytanie, ale jestem początkującym turystą i troszkę ciekawskim:-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum