Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dni, na, pierwszy, raz, tatry, wyjazd

pierwszy raz tatry - wyjazd na 6 dni
Autor Wiadomo
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4052 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-03-26, 11:22   

wiosna napisa/a:
No właśnie, a propos zatłoczonych tras... Kiedy (i czy w ogóle) jest taki miesiąc w roku, żeby trasy nie były tak bardzo oblegane, a żeby jeszcze było bezpiecznie? Być może to dziwne pytanie, ale jestem początkującym turystą i troszkę ciekawskim:-P


Osobiście polecam pierwszą połowę września. Chyba najlepszy czas. Nie ma tłoku, a jeszcze spokojnie można wszędzie pochodzić. W zeszłym roku byłem w Tatrach w ostatni tydzień czerwca i też było nieźle. Ludzi mało, bo rok szkolny trwał chyba aż do 30 czerwca. Można powiedzieć nawet, że świetnie strzeliłem w porę, bo akurat śnieg się stopił w najwyższych partiach Tatr. Niestety w tym roku chyba to jest niemożliwe. Przecież zima nawet na nizinach cały czas w najlepsze.
Napisałem, że pierwsza połowa września, bo rok temu jakoś 16 albo 17ego spadł śnieg. :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4599 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2013-03-27, 11:18   

wiosna napisa/a:
No właśnie, a propos zatłoczonych tras... Kiedy (i czy w ogóle) jest taki miesiąc w roku, żeby trasy nie były tak bardzo oblegane, a żeby jeszcze było bezpiecznie? Być może to dziwne pytanie, ale jestem początkującym turystą i troszkę ciekawskim:-P


takie cuda to tylko na przełomie września i października a przy ładnej jesieni to najprędzej w październiku. Wiadomo, że dzieciaki w szkole więc wycieczek szkolnych i kolonii nie spotkasz, studenci na uczelniach więc ich też już nie tak dużo, no a reszta w pracy bo już po sezonie urlopowym, co i tak nie daje pewności, że pogoda dopisze. Taki urok Tatr. Przy takiej popularności zbyt mały ich obszar leży na terenie naszego kraju
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4441 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-03-27, 22:24   

bocian, z wrześniem to różnie bywa, bo np. w 2010 roku to w pierwszej połowie września spadło sporo śniegu... z kolei w 2011 roku przez prawie cały wrzesień pogoda sprzyjała wędrowaniu po Tatrach...

Sierpień jest najbardziej zatłoczonym miesiącem w Tatrach (w pogodne sierpniowe weekendy padają rekordy frekwencji), ale lubię ten miesiąc ze względu na warunki pogodowe... a jak się trochę pokombinuje, to spokojnie można uniknąć nadmiernego tłoku nawet w sierpniu (zwłaszcza poza weekendem) :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4052 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-04-01, 14:16   

Chyba tak, chyba ten sierpień, co by nie mówić, najlepszy. Wstawać bardzo wcześnie rano i dużo ludzi przynajmniej początkowo nie będzie.
Choć muszę przyznać, że góry warto zwiedzać w różne miesiące. Osobiście czasem lubię chodzić w deszczu, który w sierpniu jest rzadkością. Niekiedy odsłaniają się wtedy niezapomniane widoki. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4100 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-04-01, 14:28   

jeżeli tłok będzie taki
(zdjęcie z internetu)
to może mi przeszkadzać , mam nadzieje jednak ze taki tłok to rzadkość :)
mieszkam w ustronnym miejscu cały rok, wiec nie zaszkodzi mi kiedy spotkam wielu ludzi na drodze :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5071 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-04-01, 15:16   

luna19 napisa/a:
jeżeli tłok będzie taki
Obrazek (zdjęcie z internetu)
to może mi przeszkadzać , mam nadzieje jednak ze taki tłok to rzadkość :)
mieszkam w ustronnym miejscu cały rok, wiec nie zaszkodzi mi kiedy spotkam wielu ludzi na drodze :)

to ma być tłok na Rysach ?
to tylko 30% normalnej ilości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4052 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-04-03, 16:34   

Dokładnie, jest jeszcze pełno miejsca. :P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wiosna 


Wiek: 35
Doczya: 26 Mar 2013
czyli 4047 dni temu

Posty: 6
Tematy: 0
Skd: Podkarpacie
Wysany: 2013-04-05, 07:49   

Hehe, ja tez myślę o wyjeździe w góry, ale dopiero po sezonie. Nie musi być bardzo ciepło, ale jednak chęć rozmyślania i wizja świętego spokoju zwycięża. W przypadku Bieszczadów we wrześniu jest już po sezonie i cisza i spokój na szlakach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4052 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-04-05, 09:58   

No tak, ale zawsze jest ryzyko śniegu już we wrześniu, chyba że nie masz aż tak dużego parcia na Tatry. Przecież jest tyle innych gór, nawet w naszym kraju. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4100 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-04-05, 15:05   

Ja nie musze szukac az tak bardzo ustronnych miejsc.. ogolnie to mieszkam na odludziu troche... nad rzeką w spokojnym cichym miejscu, czasem az za cichym.
Wyjście do ludzi co roku jest wakacyjną odmianą wiec jade w sezonie :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4052 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-04-12, 23:07   

luna19 napisa/a:
Ja nie musze szukac az tak bardzo ustronnych miejsc.. ogolnie to mieszkam na odludziu troche... nad rzeką w spokojnym cichym miejscu, czasem az za cichym.
Wyjście do ludzi co roku jest wakacyjną odmianą wiec jade w sezonie :)


Zapraszam zatem do Radomia. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Grzesiek42 


Wiek: 54
Doczy: 06 Sty 2013
czyli 4126 dni temu

Posty: 49
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Sandomierz
Wysany: 2013-04-13, 07:24   

[quote="bocian"]
luna19 napisa/a:
Ja nie musze szukac az tak bardzo ustronnych miejsc.. ogolnie to mieszkam na odludziu troche... nad rzeką w spokojnym cichym miejscu, czasem az za cichym.

Musisz mieć tam pięknie,cisza no i ta zapewne urokliwa i dzika rzeczka.Piękne macie te rzeki na lubelszczyźnie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4052 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-04-15, 19:23   

[quote="Grzesiek42"]
bocian napisa/a:
luna19 napisa/a:
Ja nie musze szukac az tak bardzo ustronnych miejsc.. ogolnie to mieszkam na odludziu troche... nad rzeką w spokojnym cichym miejscu, czasem az za cichym.

Musisz mieć tam pięknie,cisza no i ta zapewne urokliwa i dzika rzeczka.Piękne macie te rzeki na lubelszczyźnie


I w ogóle super są te miejsca takie "nieodkryte", gdzie jest się praktycznie samemu. Czasem już tych Tatr dość z uwagi na tylu turystów. Mnie bardzo ciągnie w Beskid Niski, który wydaje mi się przeeepiękną dziewiczą krainą. Jak widzę na niektórych zdjęciach, czas tam chyba się zatrzymał. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 52
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4100 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-04-15, 20:07   

tak w ogóle to dziś odbyłam spacerek po okolicy, rzeka troche wylała ale jest pieknie , wiosne czuć , chociaż nie można sie za mocno zaciągać bo katar można złapać :)
nie bede zdjec zamieszczac
linki tylko bo nie ten temat
http://img2.garnek.pl/c8/...11867_800.0.jpg
http://img1.garnek.pl/c2/...11481_800.0.jpg

do lipca czas odliczać zaczęłam :) 6 dni w tatrach bedzie super przygodą
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4523 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-04-16, 04:17   

bocian napisa/a:
Czasem już tych Tatr dość z uwagi na tylu turystów. Mnie bardzo ciągnie w Beskid Niski, który wydaje mi się przeeepiękną dziewiczą krainą. Jak widzę na niektórych zdjęciach, czas tam chyba się zatrzymał. ;)

W takim razie gorąco polecam też Beskid Sądecki - piękna okolica, piękne widoki (również na Tatry), a turystów mało co bo większość ludzi wybiera popularniejsze Pieniny albo Beskid Żywiecki ;-)

luna19 - mój plan na pierwszy wyjazd w Tatry był praktycznie taki sam (zamiast Kościeliskiej czy Chochołowskiej wybraliśmy Rusinową Polanę przez Dolinę Filipka a potem wejście na Gęsią Szyję, zejście na Rówień Waksmundzką i powrót przez Rusinową na Wierchporoniec), ale do Gąsienicowej tak na prawdę dotarłam dopiero w tamtym roku, na Giewont wybieram się w tym jeśli uda się wstrzelić w dobry moment - a to wszystko dlatego, że pogoda nam się udała tylko na 3 dni. Poszedł więc Kasprowy, Morskie Oko z Czarnym Stawem, Rusinowa z Gęsią Szyją, przy gorszej pogodzie zrobiliśmy Gubałówkę a reszta jakoś tak się poprzekładała na inne lata :-P Także oprócz trzymania kciuków za pogodę radzę też opracować plan awaryjny na ewentualną niepogodę (z doświadczenia powiem, że Kościeliska potrafi pięknie wyglądać w deszczu i tuż po nim) ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum