Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: czy, da, dzien, lato, na, rade, trasa

Czy da radę w 1 dzień - trasa na lato
Autor Wiadomo
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4690 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-02-15, 19:17   Czy da radę w 1 dzień - trasa na lato

Czy da rade przejść w 1 dzień trasę:
Schronisko Na Polanie Chochołowskiej, Przełęcz Bobrowiecka, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Łopata, Jarząbczy Wierch, Kończysty Wierch, Trzydniowiański Wierch i powrót do schroniska.

Czy jest to trudna trasa ??I czy wykonalna we wrześniu


Druga sprawa czy warto wejść na Błyszcz bo słyszałem większość negatywnych opinii
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4436 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-02-18, 02:40   Re: Czy da radę w 1 dzień - trasa na lato

Furi napisa/a:
Czy da rade przejść w 1 dzień trasę:
Schronisko Na Polanie Chochołowskiej, Przełęcz Bobrowiecka, Grześ, Rakoń, Wołowiec, Łopata, Jarząbczy Wierch, Kończysty Wierch, Trzydniowiański Wierch i powrót do schroniska.


Da się :-) Dokładnie zależy od dyspozycji, trasa jest wymagająca kondycyjnie, ale przy dobrej formie można przejść to spokojnie w 1 dzień z rezerwami czasowymi (zwłaszcza przy wczesnym początku wędrówki)...

Co do trudności: zejście z Wołowca na Dziurawą Przełęcz (małe kamyczki), okolice Dziurawej Przełęczy (trudności techniczne, przynajmniej jedno miejsce można uznać za wymagające), podejście na Jarząbczy Wierch (kondycja), odcinek Jarząbczy Wierch - Kończysty Wierch (trudności techniczne, ale łatwiejsze niż w okolicach Dziurawej Przełeczy), zejście z Kończystego Wierchu (małe kamyczki, ale chyba łatwiej niż w przepadku poprzedniego zejścia z Wołowca)

We wrześniu 2011 przeszedłem podobną trasę z kuzynem, przy czym zaczynaliśmy na Siwej Polanie, szliśmy w odwrotnym kierunku + dodatkowo odwiedziliśmy Raczkową Czubę (jest tuż obok Jarząbczego Wierchu, który zresztą również jest na grani bocznej po słowackiej stronie, tuż obok granicy - jeśli czas pozwoli, to warto poznać Raczkową Czubę)... Nie zaczęliśmy bardzo wcześnie rano, więc powrót był późno wieczorem... Bobrowiecką Przełęcz wtedy odpuściliśmy...
Wołowiec: ;-)


Co do Bobrowieckiej Przełęczy - nie leży idealnie po drodze na Grzesia, ale boczna odnoga szlaku, która tam prowadzi jest krótka i przejście tego nie powinno zająć dużo czasu (ok. 10 min. łącznie z powrotem)

Furi napisa/a:
Druga sprawa czy warto wejść na Błyszcz bo słyszałem większość negatywnych opinii


Hmm... Błyszcz jest blisko najwyższego szczytu Tatr Zachodnich, na który zdecydowanie warto wejść... :-) W końcu Bystra to bardzo dobry punkt widokowy.
Na Błyszcza prowadzi dość ciekawy szlak, przy czym w końcówce to stroma ścieżka z małymi kamyczkami (więc zejście może być niezbyt wygodne), w październiku 2011 na Bystrą wszedłem przez Błyszcza, a zszedłem trawersem Błyszcza (niebieski szlak)...

Widok z Bystrej:


-> Opis Bystrej (na blogu)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4690 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-02-22, 22:20   

Dzięki za podpowiedzi czyli taką trasę obiorę następnym razem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4436 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2013-02-24, 20:15   

Nie ma problemu... Życzę powodzenia! Warto poznać ten rejon Tatr... we wrześniu powinny być już jesienne barwy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4690 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-03-06, 20:38   

Ten widok na zdjęciu z Bystrej przepiękny
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-04-16, 04:05   

Mam Bystrą i Błyszcza w planach na ten rok - już się nie mogę doczekać :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4047 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-05-24, 11:01   

Ja osobiście poleciłbym nawet jeszcze zahaczyć o Starorobociański Wierch tego samego dnia, chyba że rzeczywiście zechcesz wejść na Błyszcza i Bystrą, to wtedy w inny dzionek, bo taka wędrówka, choć wykonalna w kilkanaście godzin, może wykończyć. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopaneo 


Doczy: 24 Kwi 2013
czyli 4014 dni temu

Posty: 29
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-07-08, 14:55   

Jeżeli chcesz zdobyć te wszystkie szczyty w jeden dzień,to może zwyczajnie zabraknąć czasu,z tym musicie się liczyć. Ja na początek polecałbym skupić się na samym Starobociańskim Wierchu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopiak 


Doczy: 08 Lip 2013
czyli 3938 dni temu

Posty: 17
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-07-08, 20:36   

Czasowo będzie to trudne do osiągnięcia, nie wliczając przestojów w czasie trasy - związanymi z warunkami pogodowymi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3972 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-07-29, 11:44   

Może i da radę,ale wymaga to wstania o świcie,dojechania np rowerami do samego schroniska aby oszczędzić czas i z powrotem tez. Powiem tak: dla doświadczonych górali będzie to trasa do pokonania,ale w miarę szybkim tempem no i też jak to w górach- wiele zależy od pogody.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum