Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dolina, dolina, pieciu, polskich, roztoki, stawow

Dolina Pięciu Stawów Polskich i Dolina Roztoki
Autor Wiadomo
forever 



Wiek: 48
Doczy: 21 Pa 2011
czyli 4577 dni temu

Posty: 102
Tematy: 2
Otrzyma 20 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-01-02, 16:13   

To co napiszę, odnosi się do wszystkich szlaków a nie tylko do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Od teraz możecie się śmiać lub mieć inne zdanie :-)
Głównym problemem ludzi jest wielokrotnie totalna niewiedza!! Sam teraz czasem nabijam się/doradzam innym. A jeszcze parę lat temu mi wyobraźni/wiedzy brakowało.

Ale do dziś pamiętam, podczas pierwszego pobytu w górach,jak wiele rzeczy mnie zaskoczyło. Może nie stękałem jak panna której zabłocą się buciki, lub paker z mięśniami od koksu co go bolą od wejścia na Kalatówki, nie szedłem w sandałach na wielogodzinną trasę. Ale bez bicia się przyznaję, że dałem d... wielokrotnie! Bez złych skojarzeń ;-) Teoretycznie myślałem, że wiem sporo a okazało się, że mylę się o jakieś 50% :-/

Moje zdanie jest takie. Po prostu grzecznie i z kulturą jeśli nerwy pozwalają, WARTO ludzi edukować.
Oczywiście są tacy, którzy jeszcze Was zje..ą za dobre słowo. Bo są dyrektorami w dużym mieście i prowadzą firmę za miliardy :-D Takich od razu olewam-mam nerwa na debili :-P
Po prostu mądry zrozumie a głupkowi nie przetłumaczysz.. Ale na koniec nadal twierdzę. Warto tłumaczyć, by chociaż mieć sumienie spokojne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Joasia
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4531 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-02, 22:59   

Lucy napisa/a:
na brak tłumów jest bardzo prosty sposób - wyjść na tyle wcześnie rano, żeby "atak szczytowy" zrobić najpóźniej do 8.00 :)

Tak właśnie myślałam, że im wcześniej tym lepiej :-)

Forever - nie sądzę, żeby to co napisałeś było powodem do śmiechu. Każdy popełnia błędy na początku, nie da się od razu wiedzieć wszystkiego ;-) Ale co innego niewiedza początkującego, a co innego głupota. Tym bardziej, że w erze internetu człowiek, który ma ochotę jechać w góry nawet nie posiadając dobrego przewodnika ma szanse dowiedzieć się jakie jest absolutne minimum wyposażenia, albo jaką skalę trudności ma dana trasa. Jeśli ktoś chce poznać góry i jakkolwiek przygotować się na wyprawę, to widać, że mu zależy nawet kiedy ma braki - i takich ludzi da się edukować. Ale po pewnych osobnikach widać, że nic się nie zdziała - szkoda, że takich jest tak wielu w Tatrach i swoją nieodpowiedzialnością budzą zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych...
My też podczas pierwszej wspólnej wizyty w górach nie mieliśmy dobrych górskich butów (te pojawiły się w następnym sezonie, kiedy wiedzieliśmy już, że na pewno będziemy wracać w góry), mieliśmy mnóstwo braków, ale ze względu na brak doświadczenia i słabą kondycję nie porywaliśmy się na nic trudniejszego niż Gubałówka czy Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami ;-) W sumie dalej powolutku stopniujemy sobie trudności, zdobywamy nową wiedzę i doświadczenie - w końcu to też jest ważna część tej przygody, nieprawdaż? ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotrex99 


Doczy: 10 Sty 2012
czyli 4496 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Kraków
Wysany: 2012-01-11, 20:13   

Piękna miejscówka, jedna z pierwszych, które odwiedziłem będąc z Zakopanym. Akurat trafiłem na świetną pogodę, i spędziłem tam kontemplując dobrą godzinkę :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gurszul 



Wiek: 62
Doczya: 27 Lis 2011
czyli 4540 dni temu

Posty: 59
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-02-15, 22:01   

Iva piękne fotki ;)
DPSP to chyba najpiękniejsza (wg mnie), a przynajmniej jedna z piękniejszych dolin w Tatrach. Warto tam dotrzeć, nie ważne którą drogą ( z czasem to przestaje mieć znaczenie, w ręcz najczęściej wybiera się najkrótszą ( w zależności dokąd się zmierza). Czasem jak droga jest długa , to mijamy schronisko z chyba najlepszą szarlotką, po to aby zmieścić się w czasie. I pomimo, że byłam tam... hm.... nie wiem ile razy, to zawsze mnie czymś zaskakują... i to jest w nich fantastyczne ;) Po górach dreptam kilkanaście lat, a od dwóch uczę się chodzić zimą... nie jest to łatwe... a może po prostu jest inaczej ... ale da się :)
W zeszłym roku udało mi się spać w schronisku w lutym. Mieliśmy wtedy cztery pory roku w jeden weekend... wyobraźcie sobie .... a co tam zobaczcie sami... :
https://picasaweb.google.com/118249482410764201007/20110211i12Piatka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gurszul 



Wiek: 62
Doczya: 27 Lis 2011
czyli 4540 dni temu

Posty: 59
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-02-15, 22:33   

Ulka (imienniczko) mnie też już ciągnie w Taterki, ale może uda się wyskoczyć choć na weekend za tydzień (o ile pogoda pozwoli), a potem to dopiero w połowie marca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4462 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-02-15, 22:50   

Dolina Pięciu Stawów zdecydowanie jest moją ulubioną :-D Chodzimy tam tylko latem, bo na zimowe wycieczki brak nam jeszcze odwagi i umiejętności. Niestety jest tam wtedy wielu turystów. Ale widoki to wynagradzają :-D Obowiązkowo mijamy Siklawę, bo jej widok jest piękny. Wybraliśmy się też kiedyś z niej na Zawrat. Bardzo fajny szlak, bo można zobaczyć wtedy Zadni Staw. Wracamy albo czarnym szlakiem, albo przez Świstówkę do Morskiego Oka i później asfaltówką.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4570 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-16, 10:19   

Kilka fotek z "Piątki" dla tęskniących za latem :-) :
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 3 piw(a):
Joasia, Stella, gurszul
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5097 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-02-16, 14:10   

Mogę drugie zdjęcia na pulpit ? Śliczne są :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4531 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-16, 15:28   

Lucy - aaaaaaaale zielono :-D Pięknie :-) Muszę się tam wybrać latem ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-16, 21:03   

Lucy :-D ...pięknie, aż Ci troszkę zazdroszczę...tak pozytywnie :-) ...kiedy byłem w zeszłym roku, to nie miałem tak pięknych widoczków...bardzo mgliście było wtedy...
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4462 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-02-16, 22:17   

A znajdą się jakieś zdjęcia z zimowej Doliny Pięciu Stawów :roll: Wrzucę jutro w zamian moje letnie :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gurszul 



Wiek: 62
Doczya: 27 Lis 2011
czyli 4540 dni temu

Posty: 59
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-02-17, 23:10   

Gosia mówisz i masz :)
luty 2011

[ Dodano: 2012-02-17, 23:17 ]
nie wiem jak można dodać więcej fotek w jednym poście, więc dodam kilka po kolei :)

[ Dodano: 2012-02-17, 23:24 ]
jakoś wyszło ;-)



















Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Stella
gurszul 



Wiek: 62
Doczya: 27 Lis 2011
czyli 4540 dni temu

Posty: 59
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-02-17, 23:28   

:-D





Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4531 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-17, 23:48   

Gurszul, Ulka - śliczne zdjęcia! :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4462 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-02-18, 00:07   

Gurszul, Ulka dziękuję :-) Piękne macie zdjęcia ;-) Nigdy nie byłam w Dolinie Pięciu Stawów zimą, a bardzo bym chciała. Trochę się boję tam wybrać bo nie mam doświadczenia w chodzeniu zimą po górach. Ale może podczas marcowego wyjazdu spróbuję. Zobaczymy jakie będą warunki i czy będę się czuła na siłach :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum