Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: buty, buty...

Buty, buty...
Autor Wiadomość
Asia 

czyli 3776 dni temu

Tematy: 7
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2012-07-08, 15:38   

poradzcie mi prosze co powinnam zrobic, bo moje buty trekkingowe (takie za kostke) po kilku km marszu obzeraja mnie w jednym miejscu nad kostka..... i nie wiem czy to wina buta (probowalam i silikonowych naklejek i "ostukania" ale dalej gryzly, gryza i raczej gryzc beda), czy tez mam jakas nienormalna noge i po prostu zrezygnowac z tych wyzszych, a kupic sobie takie nie siegajace za kostke??????
Postaw piwo autorowi tego posta

Stella 

czyli 3698 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-07-11, 17:50   

Potrzebuj? sugestii ;-) A mianowicie: potrzebuj? sanda?ów trekkingowych z zabudowanym przodem w ramach oddechu dla nóg w trakcie powrotów z gór, ju? na ?atwych trasach (powiedzmy ?e Morskie Oko, Ko?cieliska, Chocho?owska itp). Musz? by? wygodne i do?? lekkie, ?eby spe?nia?y swoj? rol? i nie obci??a?y zbytnio plecaka w trasie, ale ?e dobre buty na 'prawdziwe trasy' ju? mam - wi?c sanda?y tak na prawd? b?d? rzadko u?ywane - to nie chce kupowa? nic kosztownego (a 'klapeczki' odpadaj? :P ) - doradzicie gdzie w Krakowie mo?na kupi? niedrogo dobre buty sportowe albo na jakie marki warto zwróci? uwag? bo w temacie sportowych sanda?ów jestem zupe?nie zielona (a potrzebuj? ich dla siebie i dla M??a) ;-)

A tak w ogóle to musz? moje buty pochwali? - pomijaj?c chodzenie stricte po górach, to przechodzi?am w nich ca?? zim? (by?o ciep?o, nie przemaka?y, nie ?lizga?y si?), a teraz chodzili?my po 'dzikich' okolicach Krakowa w ponad 30stopniowym upale i wcale nie by?o mi za ciep?o, a stopa ca?y czas oddycha?a ;-) Tylko w moim malutkim rozmiarze buta te pierwsze metalowe zaczepy na sznurowad?a s? za blisko jednych szwów i kiedy buty s? mocno zginane metal je?dzi po szwie i w?a?nie zaczyna mi p?ka? (M?? ma takie same - tylko m?ski model - buty i na jego du?ym rozmiarze tego problemu nie ma)...

Parys 

czyli 3555 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-07-11, 18:23   

Czytajac Wasze posty co do butow powiem tak:Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!! nosze firmy Salomon do kostki z gore-texem.Salomon daje na nie dwa lata gwarancji,specjalnie chodzilem w nich lato-zima aby wymienic na nowe i co??? pekly dokladnie po trzech latach!!! a chce przypomniec ze w gorach rocznie spedzalem 200-250 dni.Zima gdy szedlem w gorne partie uzywalem lekkie buty plastikowe firmy Koflach i tylko w takich doskonale trzymia raki!!Nie wydajcie kasy na jakies inne trekingowe powyzej kostki,to stereotypy ktorych nie musicie powtarzac!! zobaczcie co nosza najlepsi...ratownicy..popatrzcie na zdjecia a jest ich w necie duzo,wszyscy maja do kostek ale bardzo trwale!!owszem jest to wydatek bo jak pamietam za Salomona placilem 700zl,ale warto i macie spokoj na pare lat,na Wasze chodzenie calkowicie wystarcza!!

[ Dodano: 2012-07-11, 19:41 ]
http://www.salewa.pl/prod...p-trainer-gtx-5 Takie Wam calkowicie wystarcza,i nie bedziecie meczyc nog!!!

[ Dodano: 2012-07-11, 20:01 ]
http://www.koflach.com/de...p?tpl=tpl_index a na zime takie idealne!!

Asia 

czyli 3776 dni temu

Tematy: 7
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2012-07-12, 07:33   

dzieki za cenna porade

Stella 

czyli 3698 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-07-12, 11:16   

Parys napisał/a:
Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!!
Parys napisał/a:
Nie wydajcie kasy na jakies inne trekingowe powyzej kostki,to stereotypy ktorych nie musicie powtarzac!!

Wiele lat chodzi?am po górach w butach poni?ej kostki, powy?ej kostki kupi?am dopiero 3 lata temu i stwierdzam, ?e nigdy moja noga nie czu?a si? tak wygodnie i stabilnie jak w nich - wi?c zapewne ka?dy czuje si? lepiej w innym rodzaju obuwia i zamiast powiela? ró?ne stereotypy trzeba buty dobrze dobra? do siebie ;-)

rynnn 

czyli 3789 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-07-13, 10:25   

ja czuj? si? po prostu bezpieczniej w butach za kostk?, i nie wyobra?am sobie chodzenia po górach wysokich w adidasach. ale jak kto woli to sprawa indywidualna :)

Paolo 

czyli 3650 dni temu

Tematy: 4
Wysłany: 2012-07-13, 12:13   

Ja u?ywam butów LOWA oraz Chiruca. Te pierwsze mam od 6 lat, te drugie od 4. Ka?da para powy?ej kostki i niesamowicie wygodna. Buty ?migane co najmniej 3 razy w roku, lato/zima.

jabol 

czyli 4246 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2012-07-13, 13:24   

Parys przyzwyczajony do kierpców to nie ma si? co dziwi?
?e chodzi w adidasach
:-D

Klimek Bachleda podobno w trudniejszych miejscach
kierpce zdejmowa? i chodzi? boso.

W?odek Cywi?ski chodzi? ca?e lata w korkerach

tak wi?c widzimy ?e najs?ynniejsi stosowali raczej
obuwie poni?ej kostki

Osobi?cie jednak dla zwyk?ych turystów takich
jak wi?kszo?? na tym forum polecam buty trekkingowe powy?ej kostki
z protektorem vibram

osobi?cie u?ywam Hanwag Alaska GTX
tak latem jak i zim?, tak?e w górach wy?szych

tomek111 

czyli 3478 dni temu

Wysłany: 2012-07-13, 16:44   buty wysokie na lato w tatry

Witajcie, mam pytanie do Was jakie buty by?cie polecili na wyj?cia letnie w góry ( Tatry ) do 350 z?. My?la?em o butach Hi Mountain, dolomitach stelvio gtx lub alpinusach, campusach. Mo?ecie co? doradzi? za 2 tygodnie wyjazd a ja barykam si? z problemem zakupów.

Lucy 

czyli 3737 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 28 piw(a)
Wysłany: 2012-07-13, 17:04   

Parys napisał/a:
Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!! nosze firmy Salomon do kostki z gore-texem.

Hej, ale nie róbcie ludziom "wody z mózgu" - jest powa?na ró?nica mi?dzy butami do kostki (np. takimi Salomonami, jaki pokaza? Parys) a ADIDASKAMI!!!!

Adidaski to typowo sportowe obuwie, w którym niestety wielu turytów biega niefrasobliwie po górach, nie bacz?c, ?e mog? zrobi? sobie krzywd?, bo s? one po prostu ?liskie i niebezpieczne.
Buty, nazywane potocznie adidasami (niekoniecznie firmy Adidas :-D ) wygl?daj? np. tak:

Parys 

czyli 3555 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-07-13, 17:10   

Oczywiscie masz racje Lucy,ale to takie powszechne,pospolite okreslenie butow do kostek. :mrgreen:

wichurra 

czyli 3480 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2012-07-13, 20:24   

Ale niemal ka?dy kiedy? od adidasów zaczyna?, staram si? wi?c nie ciska? gromów na takich ludzi.

Parys 

czyli 3555 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-07-13, 20:43   

A chodzil ktos z Was w Taternikach czy Himalajach???od tego czasu jak widze buty ze skory to dostaje drgawek,One z metra wode ciagna!!!! kiedys kto mial wieksze i ciezsze buty ten byl wielkim taternikiem,ale to nie oznacza ze tak jest nadal,tez biegalem jak Cywinski w korkerach,Slowackie byly najlepsze,but ma byc lekki i wygodny,ale jak ktos chce se dodac powagi to niech nosi nawet buty po kolana!! :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2012-07-13, 22:46 ]
A mnie po 40-latach dzialalnosci zawodowej w gorach,nikt nie powie co jest dobre a co zle,przetestowalem wszystko na sobie :mrgreen: :mrgreen:

Lucy 

czyli 3737 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 28 piw(a)
Wysłany: 2012-07-14, 15:59   

wichurra napisał/a:
Ale niemal ka?dy kiedy? od adidasów zaczyna?, staram si? wi?c nie ciska? gromów na takich ludzi.

Buty podej?ciowe, poni?ej kostki, na odpowiedniej podeszwie, s? ok - je?li kto? takie lubi, ale typowym sportowym adidaskom mówi? stanowcze NIE!!!
I nie chodzi o rzucanie gromów na kogokolwiek, tylko o u?wiadomienie, ?e jest to niebezpieczne na tatrza?skiej skale!!! W adidaskiach mo?na sobie chodzi? po Beskidach, ale nie po Tatrach - zw?aszcza Wysokich!!

Ja, od kilku lat chodz? w tych samych butach - sprawdzi?y si? w Tatrach, ju? w ka?dej porze roku, przemok?y chyba ze dwa razy, po d?ugim chodzeniu w naprawd? ulewnym deszczu. Mimo, ?e to nie s? buty przeznaczone na zim?, chodzi?am w nich i zim? - da?y rad? :)
Te noszone od kilku lat to model Campus Oregon Lady - wiem, ?e wiele osób pomstuje na mark? Campus, ale ja chyba mam szcz??cie, bo na ten konkretny model butów nie dam sobie powiedzie? z?ego s?owa.
Wygl?daj? tak:

Wiem, ?e czeka mnie w najbli?szym czasie zakup nowych butów, bo nic nie jest wieczne... I chyba teraz zaszalej? i kupi? co? z firmy Meidl :-)

wichurra 

czyli 3480 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2012-07-14, 16:31   

Samo chodzenie po tatrza?skiej skale te? jest niebezpieczne. W ogóle góry s? niebezpieczne brrr... :)
Jak kto? jedzie pierwszy, drugi raz w góry to raczej nie ma odpowiedniego ekwipunku. I trudno oczekiwa?, ?eby od razu kupowa? sobie buty za par? stów. Jak si? zarazi górami, to pewnie sobie kupi odpowiedniejsze.
W adidaskach przesz?am kilka tras w wy?szych rejonach i kilka razy zaliczy?am gleb?, tak jak i z reszt? w górskich butach te? par? razy pojecha?am. Trzeba po prostu w adidasach bardziej uwa?a? i na najtrudniejsze szlaki nie i??, a jak kto? nie ma oleju w g?owie to i superwypasione buty trekkingowe nic mu nie pomog?.
Takie moje zdanie.

Odpowiedz do tematu