Zarejestruj sie! | Has│o ?

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat

Tagi tematu: buty, buty...

Buty, buty...
Autor WiadomoŠ
Asia 

Do│▒czy│a: 19 Wrz 2011
czyli 4655 dni temu

Tematy: 7
Otrzyma│ 13 piw(a)
Sk▒d: Rzesz├│w
Wys│any: 2012-07-08, 16:38   

poradzcie mi prosze co powinnam zrobic, bo moje buty trekkingowe (takie za kostke) po kilku km marszu obzeraja mnie w jednym miejscu nad kostka..... i nie wiem czy to wina buta (probowalam i silikonowych naklejek i "ostukania" ale dalej gryzly, gryza i raczej gryzc beda), czy tez mam jakas nienormalna noge i po prostu zrezygnowac z tych wyzszych, a kupic sobie takie nie siegajace za kostke??????
Postaw piwo autorowi tego posta

Stella 

Do│▒czy│a: 06 Gru 2011
czyli 4577 dni temu

Tematy: 10
Otrzyma│ 25 piw(a)
Sk▒d: Beskid S─ůd./Krak├│w
Wys│any: 2012-07-11, 18:50   

Potrzebuj─Ö sugestii ;-) A mianowicie: potrzebuj─Ö sanda┼é├│w trekkingowych z zabudowanym przodem w ramach oddechu dla n├│g w trakcie powrot├│w z g├│r, ju┼╝ na ┼éatwych trasach (powiedzmy ┼╝e Morskie Oko, Ko┼Ťcieliska, Chocho┼éowska itp). Musz─ů by─ç wygodne i do┼Ť─ç lekkie, ┼╝eby spe┼énia┼éy swoj─ů rol─Ö i nie obci─ů┼╝a┼éy zbytnio plecaka w trasie, ale ┼╝e dobre buty na 'prawdziwe trasy' ju┼╝ mam - wi─Öc sanda┼éy tak na prawd─Ö b─Öd─ů rzadko u┼╝ywane - to nie chce kupowa─ç nic kosztownego (a 'klapeczki' odpadaj─ů :P ) - doradzicie gdzie w Krakowie mo┼╝na kupi─ç niedrogo dobre buty sportowe albo na jakie marki warto zwr├│ci─ç uwag─Ö bo w temacie sportowych sanda┼é├│w jestem zupe┼énie zielona (a potrzebuj─Ö ich dla siebie i dla M─Ö┼╝a) ;-)

A tak w og├│le to musz─Ö moje buty pochwali─ç - pomijaj─ůc chodzenie stricte po g├│rach, to przechodzi┼éam w nich ca┼é─ů zim─Ö (by┼éo ciep┼éo, nie przemaka┼éy, nie ┼Ťlizga┼éy si─Ö), a teraz chodzili┼Ťmy po 'dzikich' okolicach Krakowa w ponad 30stopniowym upale i wcale nie by┼éo mi za ciep┼éo, a stopa ca┼éy czas oddycha┼éa ;-) Tylko w moim malutkim rozmiarze buta te pierwsze metalowe zaczepy na sznurowad┼éa s─ů za blisko jednych szw├│w i kiedy buty s─ů mocno zginane metal je┼║dzi po szwie i w┼éa┼Ťnie zaczyna mi p─Öka─ç (M─ů┼╝ ma takie same - tylko m─Öski model - buty i na jego du┼╝ym rozmiarze tego problemu nie ma)...

Parys 

Do│▒czy│: 28 Kwi 2012
czyli 4433 dni temu

Tematy: 1
Otrzyma│ 12 piw(a)
Sk▒d: Zakopane-Chicago
Wys│any: 2012-07-11, 19:23   

Czytajac Wasze posty co do butow powiem tak:Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!! nosze firmy Salomon do kostki z gore-texem.Salomon daje na nie dwa lata gwarancji,specjalnie chodzilem w nich lato-zima aby wymienic na nowe i co??? pekly dokladnie po trzech latach!!! a chce przypomniec ze w gorach rocznie spedzalem 200-250 dni.Zima gdy szedlem w gorne partie uzywalem lekkie buty plastikowe firmy Koflach i tylko w takich doskonale trzymia raki!!Nie wydajcie kasy na jakies inne trekingowe powyzej kostki,to stereotypy ktorych nie musicie powtarzac!! zobaczcie co nosza najlepsi...ratownicy..popatrzcie na zdjecia a jest ich w necie duzo,wszyscy maja do kostek ale bardzo trwale!!owszem jest to wydatek bo jak pamietam za Salomona placilem 700zl,ale warto i macie spokoj na pare lat,na Wasze chodzenie calkowicie wystarcza!!

[ Dodano: 2012-07-11, 19:41 ]
http://www.salewa.pl/prod...p-trainer-gtx-5 Takie Wam calkowicie wystarcza,i nie bedziecie meczyc nog!!!

[ Dodano: 2012-07-11, 20:01 ]
http://www.koflach.com/de...p?tpl=tpl_index a na zime takie idealne!!

Asia 

Do│▒czy│a: 19 Wrz 2011
czyli 4655 dni temu

Tematy: 7
Otrzyma│ 13 piw(a)
Sk▒d: Rzesz├│w
Wys│any: 2012-07-12, 08:33   

dzieki za cenna porade

Stella 

Do│▒czy│a: 06 Gru 2011
czyli 4577 dni temu

Tematy: 10
Otrzyma│ 25 piw(a)
Sk▒d: Beskid S─ůd./Krak├│w
Wys│any: 2012-07-12, 12:16   

Parys napisa│/a:
Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!!
Parys napisa│/a:
Nie wydajcie kasy na jakies inne trekingowe powyzej kostki,to stereotypy ktorych nie musicie powtarzac!!

Wiele lat chodziłam po górach w butach poniżej kostki, powyżej kostki kupiłam dopiero 3 lata temu i stwierdzam, że nigdy moja noga nie czuła się tak wygodnie i stabilnie jak w nich - więc zapewne każdy czuje się lepiej w innym rodzaju obuwia i zamiast powielać różne stereotypy trzeba buty dobrze dobrać do siebie ;-)

rynnn 

Do│▒czy│a: 06 Wrz 2011
czyli 4668 dni temu

Tematy: 3
Otrzyma│ 3 piw(a)
Sk▒d: Rybnik
Wys│any: 2012-07-13, 11:25   

ja czuj─Ö si─Ö po prostu bezpieczniej w butach za kostk─Ö, i nie wyobra┼╝am sobie chodzenia po g├│rach wysokich w adidasach. ale jak kto woli to sprawa indywidualna :)

Paolo 

Do│▒czy│: 23 Sty 2012
czyli 4528 dni temu

Tematy: 4
Sk▒d: Lublin
Wys│any: 2012-07-13, 13:13   

Ja u┼╝ywam but├│w LOWA oraz Chiruca. Te pierwsze mam od 6 lat, te drugie od 4. Ka┼╝da para powy┼╝ej kostki i niesamowicie wygodna. Buty ┼Ťmigane co najmniej 3 razy w roku, lato/zima.

jabol 

Do│▒czy│: 06 Cze 2010
czyli 5125 dni temu

Tematy: 15
Otrzyma│ 27 piw(a)
Sk▒d: Katowice
Wys│any: 2012-07-13, 14:24   

Parys przyzwyczajony do kierpc├│w to nie ma si─Ö co dziwi─ç
┼╝e chodzi w adidasach
:-D

Klimek Bachleda podobno w trudniejszych miejscach
kierpce zdejmował i chodził boso.

Włodek Cywiński chodził całe lata w korkerach

tak więc widzimy że najsłynniejsi stosowali raczej
obuwie poni┼╝ej kostki

Osobi┼Ťcie jednak dla zwyk┼éych turyst├│w takich
jak wi─Ökszo┼Ť─ç na tym forum polecam buty trekkingowe powy┼╝ej kostki
z protektorem vibram

osobi┼Ťcie u┼╝ywam Hanwag Alaska GTX
tak latem jak i zim─ů, tak┼╝e w g├│rach wy┼╝szych

tomek111 

Do│▒czy│: 13 Lip 2012
czyli 4357 dni temu

Sk▒d: W─ůgrowiec
Wys│any: 2012-07-13, 17:44   buty wysokie na lato w tatry

Witajcie, mam pytanie do Was jakie buty by┼Ťcie polecili na wyj┼Ťcia letnie w g├│ry ( Tatry ) do 350 z┼é. My┼Ťla┼éem o butach Hi Mountain, dolomitach stelvio gtx lub alpinusach, campusach. Mo┼╝ecie co┼Ť doradzi─ç za 2 tygodnie wyjazd a ja barykam si─Ö z problemem zakup├│w.

Lucy 

Do│▒czy│a: 28 Pa╝ 2011
czyli 4615 dni temu

Tematy: 8
Otrzyma│ 28 piw(a)
Sk▒d: z pi─Öknego ┼Ül─ůska
Wys│any: 2012-07-13, 18:04   

Parys napisa│/a:
Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!! nosze firmy Salomon do kostki z gore-texem.

Hej, ale nie róbcie ludziom "wody z mózgu" - jest poważna różnica między butami do kostki (np. takimi Salomonami, jaki pokazał Parys) a ADIDASKAMI!!!!

Adidaski to typowo sportowe obuwie, w kt├│rym niestety wielu turyt├│w biega niefrasobliwie po g├│rach, nie bacz─ůc, ┼╝e mog─ů zrobi─ç sobie krzywd─Ö, bo s─ů one po prostu ┼Ťliskie i niebezpieczne.
Buty, nazywane potocznie adidasami (niekoniecznie firmy Adidas :-D ) wygl─ůdaj─ů np. tak:

Parys 

czyli 4433 dni temu

Otrzyma│ 12 piw(a)
Wys│any: 2012-07-13, 18:10   

Oczywiscie masz racje Lucy,ale to takie powszechne,pospolite okreslenie butow do kostek. :mrgreen:

wichurra 

Do│▒czy│a: 11 Lip 2012
czyli 4359 dni temu

Tematy: 0
Otrzyma│ 4 piw(a)
Sk▒d: Wrze┼Ťnia
Wys│any: 2012-07-13, 21:24   

Ale niemal ka┼╝dy kiedy┼Ť od adidas├│w zaczyna┼é, staram si─Ö wi─Öc nie ciska─ç grom├│w na takich ludzi.

Parys 

czyli 4433 dni temu

Otrzyma│ 12 piw(a)
Wys│any: 2012-07-13, 21:43   

A chodzil ktos z Was w Taternikach czy Himalajach???od tego czasu jak widze buty ze skory to dostaje drgawek,One z metra wode ciagna!!!! kiedys kto mial wieksze i ciezsze buty ten byl wielkim taternikiem,ale to nie oznacza ze tak jest nadal,tez biegalem jak Cywinski w korkerach,Slowackie byly najlepsze,but ma byc lekki i wygodny,ale jak ktos chce se dodac powagi to niech nosi nawet buty po kolana!! :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2012-07-13, 22:46 ]
A mnie po 40-latach dzialalnosci zawodowej w gorach,nikt nie powie co jest dobre a co zle,przetestowalem wszystko na sobie :mrgreen: :mrgreen:

Lucy 

Do│▒czy│a: 28 Pa╝ 2011
czyli 4615 dni temu

Tematy: 8
Otrzyma│ 28 piw(a)
Sk▒d: z pi─Öknego ┼Ül─ůska
Wys│any: 2012-07-14, 16:59   

wichurra napisa│/a:
Ale niemal ka┼╝dy kiedy┼Ť od adidas├│w zaczyna┼é, staram si─Ö wi─Öc nie ciska─ç grom├│w na takich ludzi.

Buty podej┼Ťciowe, poni┼╝ej kostki, na odpowiedniej podeszwie, s─ů ok - je┼Ťli kto┼Ť takie lubi, ale typowym sportowym adidaskom m├│wi─Ö stanowcze NIE!!!
I nie chodzi o rzucanie grom├│w na kogokolwiek, tylko o u┼Ťwiadomienie, ┼╝e jest to niebezpieczne na tatrza┼äskiej skale!!! W adidaskiach mo┼╝na sobie chodzi─ç po Beskidach, ale nie po Tatrach - zw┼éaszcza Wysokich!!

Ja, od kilku lat chodz─Ö w tych samych butach - sprawdzi┼éy si─Ö w Tatrach, ju┼╝ w ka┼╝dej porze roku, przemok┼éy chyba ze dwa razy, po d┼éugim chodzeniu w naprawd─Ö ulewnym deszczu. Mimo, ┼╝e to nie s─ů buty przeznaczone na zim─Ö, chodzi┼éam w nich i zim─ů - da┼éy rad─Ö :)
Te noszone od kilku lat to model Campus Oregon Lady - wiem, ┼╝e wiele os├│b pomstuje na mark─Ö Campus, ale ja chyba mam szcz─Ö┼Ťcie, bo na ten konkretny model but├│w nie dam sobie powiedzie─ç z┼éego s┼éowa.
Wygl─ůdaj─ů tak:

Wiem, ┼╝e czeka mnie w najbli┼╝szym czasie zakup nowych but├│w, bo nic nie jest wieczne... I chyba teraz zaszalej─Ö i kupi─Ö co┼Ť z firmy Meidl :-)

wichurra 

Do│▒czy│a: 11 Lip 2012
czyli 4359 dni temu

Tematy: 0
Otrzyma│ 4 piw(a)
Sk▒d: Wrze┼Ťnia
Wys│any: 2012-07-14, 17:31   

Samo chodzenie po tatrza┼äskiej skale te┼╝ jest niebezpieczne. W og├│le g├│ry s─ů niebezpieczne brrr... :)
Jak kto┼Ť jedzie pierwszy, drugi raz w g├│ry to raczej nie ma odpowiedniego ekwipunku. I trudno oczekiwa─ç, ┼╝eby od razu kupowa┼é sobie buty za par─Ö st├│w. Jak si─Ö zarazi g├│rami, to pewnie sobie kupi odpowiedniejsze.
W adidaskach przesz┼éam kilka tras w wy┼╝szych rejonach i kilka razy zaliczy┼éam gleb─Ö, tak jak i z reszt─ů w g├│rskich butach te┼╝ par─Ö razy pojecha┼éam. Trzeba po prostu w adidasach bardziej uwa┼╝a─ç i na najtrudniejsze szlaki nie i┼Ť─ç, a jak kto┼Ť nie ma oleju w g┼éowie to i superwypasione buty trekkingowe nic mu nie pomog─ů.
Takie moje zdanie.

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych