Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: buty, buty...

Buty, buty...
Autor Wiadomo
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4609 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-07-08, 16:38   

poradzcie mi prosze co powinnam zrobic, bo moje buty trekkingowe (takie za kostke) po kilku km marszu obzeraja mnie w jednym miejscu nad kostka..... i nie wiem czy to wina buta (probowalam i silikonowych naklejek i "ostukania" ale dalej gryzly, gryza i raczej gryzc beda), czy tez mam jakas nienormalna noge i po prostu zrezygnowac z tych wyzszych, a kupic sobie takie nie siegajace za kostke??????
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4531 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-07-11, 18:50   

Potrzebuję sugestii ;-) A mianowicie: potrzebuję sandałów trekkingowych z zabudowanym przodem w ramach oddechu dla nóg w trakcie powrotów z gór, już na łatwych trasach (powiedzmy że Morskie Oko, Kościeliska, Chochołowska itp). Muszą być wygodne i dość lekkie, żeby spełniały swoją rolę i nie obciążały zbytnio plecaka w trasie, ale że dobre buty na 'prawdziwe trasy' już mam - więc sandały tak na prawdę będą rzadko używane - to nie chce kupować nic kosztownego (a 'klapeczki' odpadają :P ) - doradzicie gdzie w Krakowie można kupić niedrogo dobre buty sportowe albo na jakie marki warto zwrócić uwagę bo w temacie sportowych sandałów jestem zupełnie zielona (a potrzebuję ich dla siebie i dla Męża) ;-)

A tak w ogóle to muszę moje buty pochwalić - pomijając chodzenie stricte po górach, to przechodziłam w nich całą zimę (było ciepło, nie przemakały, nie ślizgały się), a teraz chodziliśmy po 'dzikich' okolicach Krakowa w ponad 30stopniowym upale i wcale nie było mi za ciepło, a stopa cały czas oddychała ;-) Tylko w moim malutkim rozmiarze buta te pierwsze metalowe zaczepy na sznurowadła są za blisko jednych szwów i kiedy buty są mocno zginane metal jeździ po szwie i właśnie zaczyna mi pękać (Mąż ma takie same - tylko męski model - buty i na jego dużym rozmiarze tego problemu nie ma)...
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4387 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-11, 19:23   

Czytajac Wasze posty co do butow powiem tak:Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!! nosze firmy Salomon do kostki z gore-texem.Salomon daje na nie dwa lata gwarancji,specjalnie chodzilem w nich lato-zima aby wymienic na nowe i co??? pekly dokladnie po trzech latach!!! a chce przypomniec ze w gorach rocznie spedzalem 200-250 dni.Zima gdy szedlem w gorne partie uzywalem lekkie buty plastikowe firmy Koflach i tylko w takich doskonale trzymia raki!!Nie wydajcie kasy na jakies inne trekingowe powyzej kostki,to stereotypy ktorych nie musicie powtarzac!! zobaczcie co nosza najlepsi...ratownicy..popatrzcie na zdjecia a jest ich w necie duzo,wszyscy maja do kostek ale bardzo trwale!!owszem jest to wydatek bo jak pamietam za Salomona placilem 700zl,ale warto i macie spokoj na pare lat,na Wasze chodzenie calkowicie wystarcza!!

[ Dodano: 2012-07-11, 19:41 ]
http://www.salewa.pl/prod...p-trainer-gtx-5 Takie Wam calkowicie wystarcza,i nie bedziecie meczyc nog!!!

[ Dodano: 2012-07-11, 20:01 ]
http://www.koflach.com/de...p?tpl=tpl_index a na zime takie idealne!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4609 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-07-12, 08:33   

dzieki za cenna porade
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4531 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-07-12, 12:16   

Parys napisa/a:
Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!!
Parys napisa/a:
Nie wydajcie kasy na jakies inne trekingowe powyzej kostki,to stereotypy ktorych nie musicie powtarzac!!

Wiele lat chodziłam po górach w butach poniżej kostki, powyżej kostki kupiłam dopiero 3 lata temu i stwierdzam, że nigdy moja noga nie czuła się tak wygodnie i stabilnie jak w nich - więc zapewne każdy czuje się lepiej w innym rodzaju obuwia i zamiast powielać różne stereotypy trzeba buty dobrze dobrać do siebie ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4622 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2012-07-13, 11:25   

ja czuję się po prostu bezpieczniej w butach za kostkę, i nie wyobrażam sobie chodzenia po górach wysokich w adidasach. ale jak kto woli to sprawa indywidualna :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4483 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-07-13, 13:13   

Ja używam butów LOWA oraz Chiruca. Te pierwsze mam od 6 lat, te drugie od 4. Każda para powyżej kostki i niesamowicie wygodna. Buty śmigane co najmniej 3 razy w roku, lato/zima.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5079 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-07-13, 14:24   

Parys przyzwyczajony do kierpców to nie ma się co dziwić
że chodzi w adidasach
:-D

Klimek Bachleda podobno w trudniejszych miejscach
kierpce zdejmował i chodził boso.

Włodek Cywiński chodził całe lata w korkerach

tak więc widzimy że najsłynniejsi stosowali raczej
obuwie poniżej kostki

Osobiście jednak dla zwykłych turystów takich
jak większość na tym forum polecam buty trekkingowe powyżej kostki
z protektorem vibram

osobiście używam Hanwag Alaska GTX
tak latem jak i zimą, także w górach wyższych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomek111 


Doczy: 13 Lip 2012
czyli 4311 dni temu

Posty: 2
Tematy: 1
Skd: Wągrowiec
Wysany: 2012-07-13, 17:44   buty wysokie na lato w tatry

Witajcie, mam pytanie do Was jakie buty byście polecili na wyjścia letnie w góry ( Tatry ) do 350 zł. Myślałem o butach Hi Mountain, dolomitach stelvio gtx lub alpinusach, campusach. Możecie coś doradzić za 2 tygodnie wyjazd a ja barykam się z problemem zakupów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4570 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-07-13, 18:04   

Parys napisa/a:
Ja uzywalem i nadal bede chodzil w adidasach!! nosze firmy Salomon do kostki z gore-texem.

Hej, ale nie róbcie ludziom "wody z mózgu" - jest poważna różnica między butami do kostki (np. takimi Salomonami, jaki pokazał Parys) a ADIDASKAMI!!!!

Adidaski to typowo sportowe obuwie, w którym niestety wielu turytów biega niefrasobliwie po górach, nie bacząc, że mogą zrobić sobie krzywdę, bo są one po prostu śliskie i niebezpieczne.
Buty, nazywane potocznie adidasami (niekoniecznie firmy Adidas :-D ) wyglądają np. tak:

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4387 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-13, 18:10   

Oczywiscie masz racje Lucy,ale to takie powszechne,pospolite okreslenie butow do kostek. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4313 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-07-13, 21:24   

Ale niemal każdy kiedyś od adidasów zaczynał, staram się więc nie ciskać gromów na takich ludzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4387 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-13, 21:43   

A chodzil ktos z Was w Taternikach czy Himalajach???od tego czasu jak widze buty ze skory to dostaje drgawek,One z metra wode ciagna!!!! kiedys kto mial wieksze i ciezsze buty ten byl wielkim taternikiem,ale to nie oznacza ze tak jest nadal,tez biegalem jak Cywinski w korkerach,Slowackie byly najlepsze,but ma byc lekki i wygodny,ale jak ktos chce se dodac powagi to niech nosi nawet buty po kolana!! :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 2012-07-13, 22:46 ]
A mnie po 40-latach dzialalnosci zawodowej w gorach,nikt nie powie co jest dobre a co zle,przetestowalem wszystko na sobie :mrgreen: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4570 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-07-14, 16:59   

wichurra napisa/a:
Ale niemal każdy kiedyś od adidasów zaczynał, staram się więc nie ciskać gromów na takich ludzi.

Buty podejściowe, poniżej kostki, na odpowiedniej podeszwie, są ok - jeśli ktoś takie lubi, ale typowym sportowym adidaskom mówię stanowcze NIE!!!
I nie chodzi o rzucanie gromów na kogokolwiek, tylko o uświadomienie, że jest to niebezpieczne na tatrzańskiej skale!!! W adidaskiach można sobie chodzić po Beskidach, ale nie po Tatrach - zwłaszcza Wysokich!!

Ja, od kilku lat chodzę w tych samych butach - sprawdziły się w Tatrach, już w każdej porze roku, przemokły chyba ze dwa razy, po długim chodzeniu w naprawdę ulewnym deszczu. Mimo, że to nie są buty przeznaczone na zimę, chodziłam w nich i zimą - dały radę :)
Te noszone od kilku lat to model Campus Oregon Lady - wiem, że wiele osób pomstuje na markę Campus, ale ja chyba mam szczęście, bo na ten konkretny model butów nie dam sobie powiedzieć złego słowa.
Wyglądają tak:



Wiem, że czeka mnie w najbliższym czasie zakup nowych butów, bo nic nie jest wieczne... I chyba teraz zaszaleję i kupię coś z firmy Meidl :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4313 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-07-14, 17:31   

Samo chodzenie po tatrzańskiej skale też jest niebezpieczne. W ogóle góry są niebezpieczne brrr... :)
Jak ktoś jedzie pierwszy, drugi raz w góry to raczej nie ma odpowiedniego ekwipunku. I trudno oczekiwać, żeby od razu kupował sobie buty za parę stów. Jak się zarazi górami, to pewnie sobie kupi odpowiedniejsze.
W adidaskach przeszłam kilka tras w wyższych rejonach i kilka razy zaliczyłam glebę, tak jak i z resztą w górskich butach też parę razy pojechałam. Trzeba po prostu w adidasach bardziej uważać i na najtrudniejsze szlaki nie iść, a jak ktoś nie ma oleju w głowie to i superwypasione buty trekkingowe nic mu nie pomogą.
Takie moje zdanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum