Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: buty, buty...

Buty, buty...
Autor Wiadomo
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4353 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-14, 16:56   

O widzisz dobrze mowisz,dodam ze nie trzeba sie wysmiewac z tych poczatkujacych jak ich nazywacie "Klapkowiczow" nie wystarczy zalozyc buty powyzej kostki i uwazac sie za znawce :-D :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4449 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-07-15, 07:59   

Swoje wędrówki górskie zaczynałem od wojskowych opinaczy i bluzgałem je na czym świat stoi ;-) . Podeszwa twarda, śliska, przyczepność jak na lodowisku, ale powyżej kostki :-D .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yaqp 



Wiek: 43
Doczy: 20 Cze 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 32
Tematy: 2
Skd: Brodnica
Wysany: 2012-07-15, 10:45   

Ja dwa lata chodziłem w glanach :-) Do dziś wspominam tą ulgę po kilkunastu godzinach i oklejanie pęcherzy plastrami po każdej trasie, a szczególnie "miło" szło się asfalcikiem do Moka :-/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-07-17, 07:12   

tak przy okazji butów poniżej kostki
pozwólcie że zacytuję najnowszą kronikę TOPRu

Cyt:
Kronika TOPR 15.07.2012 Drukuj E-mail
Nadesłał Andrzej Marasek
poniedziałek, 16 lipiec 2012

W poniedziałek 9.07 w godzinach porannych ze schroniska na Hali Kondratowej do zakopiańskiego szpitala przetransportowano turystkę skarżącą się na silne uczulenie.

O godzinie 13 do centrali TOPR dociera telefoniczne zgłoszenie wypadku turystycznego w rejonie Jaskini Raptawickiej. Młody turysta poślizgnął się na szlaku i spadł kilka metrów, jest nieprzytomny dodatkowo dostał ataku padaczki. Natychmiast w tamten rejon wystartował śmigłowiec. Po udzieleniu pierwszej pomocy ratowany został w noszach wciągnięty na pokład śmigłowca i dalej przetransportowany do zakopiańskiego szpitala.

Po godzinie 16 na szlaku turystycznym w rejonie Boczania urazu stawu skokowego doznała 50-cio letnia turystka z Węgier. Poszkodowaną przetransportowano do szpitala.

We wtorek 10.07 ratownicy udzielali pomocy turystom w rejonie Kalatówek – zasłabnięcie – oraz w Dol. Jaworzynki – uraz stawu skokowego. Ratowani zostali przetransportowani do zakopiańskiego szpitala.

W czwartek 12.07 ratownicy zostają powiadomieni o incydencie na szlaku na Przeł. pod Chłopkiem. Młody wrocławianin przestraszył się ekspozycji i nie może zejść. W jego kierunku wyrusza ratownik pełniący dyżur w schronisku w M.Oku. Przejety turysta został bezpiecznie sprowadzony nad Czarny Staw.

W piątek 13.07 po godzinie 10-tej centrala TOPR zostaje powiadomiona o możliwej próbie samobójstwa w rejonie Siodłowej Turni. W tamten rejon startuje śmigłowiec wraz z ratownikami. O całym zajściu zostaje powiadomiona zakopiańska Policja oraz Straż Parku. Na szczęście ratownikom w ostatniej chwili udaje się odwieść niedoszłego samobójcę od swoich zamiarów. Po przetransportowaniu śmigłowcem do Zakopanego mężczyzna został przekazany w ręce Policji.

Po godzinie 12 ratownicy zostali powiadomieni o wypadku w rejonie Zawratu. Tam poważnej kontuzji stawu skokowego doznała 48-śmio letnia turystka. Na miejsce zdarzenia leci śmigłowiec. Jeden z ratowników zostaje zdesantowany w pobliżu wypadku, dociera do poszkodowanej i udziela jej pierwszej pomocy. Niestety na skutek pogarszających się warunków pogodowych niemożliwym staje się ewakuacja ratowanej za pomocą śmigłowca. Turystka, przy udziale większej liczby ratowników w noszach francuskich zostaje opuszczona do wylotu Zawratowego Żlebu. Stamtąd możliwy jest już transport lotniczy. Ratowana po godz 16-tej została przekazana do szpitala.

W miedzy czasie ratownicy udzielali jeszcze pomocy w rejonie Śpiącej Góry – uraz stawu skokowego – oraz Boczania – zasłabnięcie.


koniec cytatu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4353 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-21, 13:07   

jabol napisa/a:
Parys przyzwyczajony do kierpców to nie ma się co dziwić
że chodzi w adidasach
A pewnie ze jestem przyzwyczajony do Kierpiec,chodzilem,chodze,i bede chodzil w stroju goralskim,i szczyce sie tym ze jestem Goralem i znam swoje korzenie,w przeciwienstwie do innych co nie wiedza kim sa i do jakiej grupy etnicznej naleza.W ramach Dni Przewodnickich przez pare lat prowadzilem w stroju i w KIERPCACH na Gerlach,Krywan,Rysy,nie widze w tym nic dziwnego i nadal mam zamiar pokazywac sie czasami w gorach w stroju aby Cepry nie mysleli ze tylko oni maja patent na chodzenie po Tatrach.Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim. :lol:

[ Dodano: 2012-07-21, 14:13 ]
jabol napisa/a:
Klimek Bachleda podobno w trudniejszych miejscach
kierpce zdejmował i chodził boso
Tak Klimek Bachleda tek robil wzorojac sie na Macieju Sieczce ktory wspinal sie boso i dokonywal szeregu pierwszych przejsc scian Tatrzanskich i zdobywajac jako pierwszy wiele szczytow. :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4536 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-07-21, 13:35   

Parys napisa/a:
Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim.

Coraz rzadszy widok, niestety :-(
Górali w tradycyjnych strojach widuje się chyba już tylko na mszy w niedziele i przy okazji większych świąt czy wesel. Szkoda, bo to piękny widok.
Ale i tak dobrze, bo u nas, na Śląsku, już w ogóle, nawet przy największych świętach nie uświadczysz śląskiego stroju ludowego, chyba, że ludowym zespole ;-)

Inną rzeczą jest, Parys, że nasze, ceperskie wyobrażenie kierpców, to te śmieszne butki, którymi handlują pod Gubałówką, a które z prawdziwymi kierpcami nie mają przecież wiele wspólnego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4353 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-21, 13:46   

To wszystko zalezy od rodzicow czy potrafia wpoic potomkom i wytlumaczyc ze trzeba kultywowac tradycje a byc czlonkiem danej nacji i miec swoja mala Ojczyzne to wielki honor.A to moj syn z synowa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-07-27, 10:07   

Lucy napisa/a:
Parys napisa/a:
Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim.

Coraz rzadszy widok, niestety :-(
Górali w tradycyjnych strojach widuje się chyba już tylko na mszy w niedziele i przy okazji większych świąt czy wesel. Szkoda, bo to piękny widok.


no już bez przesady, nie wymagaj od przewodnika by
prowadził po górach w odświętnym stroju
ostatecznie też nie ubierasz się w góry tak jak na mszę czy do opery :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
czarna269 



Wiek: 43
Doczya: 26 Lip 2012
czyli 4264 dni temu

Posty: 37
Tematy: 1
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-08-08, 21:01   

witam,
mam do sprzedania buty trekkingowe rozmiar 37 damskie. kupiłam je w tym roku w bardzo dużym pospiechu. założyłam je na wyprawę, ale niestety po kilkudziesięciu metrach zaczęły mnie obcierac. wyprawa zakończyła się okropnymi opuchnięciami, otarciami i bąblami. okazało się że są za małe po prostu. buty nie są zniszczone ( nie zdążyłam tego uczynić :-) )) gdyby znalazł sie ktoś chętny... pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Lestaf 


Wiek: 40
Doczy: 23 Wrz 2011
czyli 4571 dni temu

Posty: 96
Tematy: 3
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Gdańsk
Wysany: 2012-08-12, 10:15   

Polecam buty Zamberlana. Może nie wyglądają jak typowe buty do chodzenia po górach, ale mają bardzo przyczepne a przy tym twarde podeszwy, nie ślizgają się dzięki temu na skałach, nawet tych mokrych.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Czarek 



Doczy: 16 Lut 2013
czyli 4059 dni temu

Posty: 21
Tematy: 1
Skd: Raszyn
Wysany: 2013-02-18, 08:16   

Witam, temat może już nieświeży ale muszę zapytać... Czy ktokolwiek z Was zetknął się z tym butem http://www.eccoshop.pl/81000452570/Product.aspx# i czy coś może na jego temat powiedzieć...
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4074 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-02-18, 11:10   

A co powiecie o butach CATERPILLAR .. zdania jakie widzialam są tak różne ze juz sama nie wiem. Jedni mowią ze super wygodne i niezniszczalne drugim rozpadły sie albo coś tam jeszcze.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
liczek 



Wiek: 55
Doczya: 12 Sie 2012
czyli 4247 dni temu

Posty: 89
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2013-02-18, 13:57   

Czarek napisa/a:
Czy ktokolwiek z Was zetknął się z tym butem http://www.eccoshop.pl/81000452570/Product.aspx# i czy coś może na jego temat powiedzieć...


Ja mogę coś powiedzieć, bo mam te buty, ale w wersji damskiej i wyższej
http://www.eccoshop.pl/81002352570/Product.aspx
Opinia po 1 wyjeździe tygodniowym w Tatry i chodzeniu w zimowej aurze po mieście, gdy jest wyjątkowo paskudnie.
Zalety: lekkie, bardzo wygodne (z każdym dniem coraz bardziej dopasowują się do kształtu stopy), żadnych obtarć itede nie było, w moim przypadku absolutnie nieprzemakalne, bardzo łatwe w pielęgnacji - wystarczy czysta woda i szmatka i wyglądają jak nówki, a poza tym bardzo ładne i zgrabne. Sznurówki się rozwiązują, jak się nieumiejętnie wiąże :-D :mrgreen: :lol:
No i wydaje się, że komfortowe w bardzo szerokim zakresie temperatur - w upale było ok, w zimie należy włożyć nieco grubsza skarpetkę.
Wady: są zdecydowanie mniej śliskie niż inne buty, które posiadam, ale kiedyś miałam takie trekingi, które się naprawdę nie ślizgały, a tu na lodzie nie mam poczucia komfortu. na mokrych kamieniach było ok, ale na kamieniach błotnistych tak sobie...

Przy okazji dorzucę jeszcze swoje 3 grosze do tematu wysokości butów.
Kilka lat temu przy okazji jakiejś wycieczki wchodziłam w nocy na górę Synaj i na tę okazję zakupiłam buty - były to takie krótkie jakby adidaski timberlanda. Weszłam, zeszłam, ktoś tam skręcił nogę, bo coś.... ja nie oczywiście, bo ja uważałam, że mnie się takie rzeczy nie przytrafiają i takie krótkie buciki są ok.

Aż tu pewnego letniego ranka w ubiegłym roku, na swojej łączce, na spacerze z pieskiem nie zauważyłam zarośniętej trawą jamy wykopanej przez jakiegoś psa i dynks.... Przez tydzień nie mogłam chodzić, a w zasadzie do teraz czuję tę kostkę, choć obyło się bez gipsu i przemieszczeń...
Gdyby nie ta sytuacja, pewnie wciąż bym wierzyła, że takie urazy przytrafiają się tylko innym...
But za kostkę daje mi gwarancję (taką mam nadzieję), że nie poczuję znów tego bólu, który wręcz uniemożliwia oddychanie i zmusza to drastycznej zmiany planów na wiele dni, bądź tygodni...

[ Dodano: 2013-02-18, 14:07 ]
A, jeszcze jedno do tych butów ecco:
za butami chodziłam prawie tydzień - przymierzyłam około 30 par, w większości były to buty typowo górskie ze specjalistycznych sklepów i te, które kupiłam należały do zdecydowanie najwygodniejszych - kupowałam bez cienia wątpliwości.
Oczywiście trzeba uważać, żeby nie kupić zbyt dopasowanych, bo pewnie okażą się za małe. W niektórych sklepach są takie równie pochyłe, albo bardzo mocno pochyłe (w tych górskich sklepach) i można poczuć buta, jak zachowuje się przy schodzeniu...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Czarek
Czarek 



Doczy: 16 Lut 2013
czyli 4059 dni temu

Posty: 21
Tematy: 1
Skd: Raszyn
Wysany: 2013-02-18, 14:47   

Serdecznie dziękuję za kompetentną odpowiedź- czyli przesądzone- biorę :-D
Co do rozmiaru... Hmm...Ecco mają dziwną rozmiarówkę, 44 jest ciut przymałe za to 45 troszkę za luźne ale chyba lepiej wybrać tą drugą opcję ( w razie jakby w rachubę wchodziła jakaś grubsza skarpeta ). Albo ja mam jakąś tryfną nogę :mrgreen:
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bolekpierwszy 


Doczy: 18 Cze 2013
czyli 3937 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Solec
Wysany: 2013-06-18, 10:38   

hmmm lepiej kupić buty trekkingowe wyższe bo dobrze trzymają kostkę i zabezpieczają przed zwichnięciami, a co do marki to najlepiej jak kazdy sam na sobie przetestuje, bo jednego obetrze a innego nie - ja mam Merrelle i nie mogę na nie narzekać już się ładnie dostosowały do stopy i chodzenie w nich to przyjemność , swoje kupowałam na barna.pl była akurat super promocja ponad 100zł taniej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum