Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: buty, buty...

Buty, buty...
Autor Wiadomość
Parys 

czyli 3555 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-07-14, 16:56   

O widzisz dobrze mowisz,dodam ze nie trzeba sie wysmiewac z tych poczatkujacych jak ich nazywacie "Klapkowiczow" nie wystarczy zalozyc buty powyzej kostki i uwazac sie za znawce :-D :-D
Postaw piwo autorowi tego posta

Paolo 

czyli 3650 dni temu

Tematy: 4
Wysłany: 2012-07-15, 07:59   

Swoje w?drówki górskie zaczyna?em od wojskowych opinaczy i bluzga?em je na czym ?wiat stoi ;-) . Podeszwa twarda, ?liska, przyczepno?? jak na lodowisku, ale powy?ej kostki :-D .

Yaqp 

czyli 3501 dni temu

Tematy: 2
Wysłany: 2012-07-15, 10:45   

Ja dwa lata chodzi?em w glanach :-) Do dzi? wspominam t? ulg? po kilkunastu godzinach i oklejanie p?cherzy plastrami po ka?dej trasie, a szczególnie "mi?o" sz?o si? asfalcikiem do Moka :-/

jabol 

czyli 4246 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2012-07-17, 07:12   

tak przy okazji butów poni?ej kostki
pozwólcie ?e zacytuj? najnowsz? kronik? TOPRu

Cyt:
Kronika TOPR 15.07.2012 Drukuj E-mail
Nades?a? Andrzej Marasek
poniedzia?ek, 16 lipiec 2012

W poniedzia?ek 9.07 w godzinach porannych ze schroniska na Hali Kondratowej do zakopia?skiego szpitala przetransportowano turystk? skar??c? si? na silne uczulenie.

O godzinie 13 do centrali TOPR dociera telefoniczne zg?oszenie wypadku turystycznego w rejonie Jaskini Raptawickiej. M?ody turysta po?lizgn?? si? na szlaku i spad? kilka metrów, jest nieprzytomny dodatkowo dosta? ataku padaczki. Natychmiast w tamten rejon wystartowa? ?mig?owiec. Po udzieleniu pierwszej pomocy ratowany zosta? w noszach wci?gni?ty na pok?ad ?mig?owca i dalej przetransportowany do zakopia?skiego szpitala.

Po godzinie 16 na szlaku turystycznym w rejonie Boczania urazu stawu skokowego dozna?a 50-cio letnia turystka z W?gier. Poszkodowan? przetransportowano do szpitala.

We wtorek 10.07 ratownicy udzielali pomocy turystom w rejonie Kalatówek – zas?abni?cie – oraz w Dol. Jaworzynki – uraz stawu skokowego. Ratowani zostali przetransportowani do zakopia?skiego szpitala.

W czwartek 12.07 ratownicy zostaj? powiadomieni o incydencie na szlaku na Prze?. pod Ch?opkiem. M?ody wroc?awianin przestraszy? si? ekspozycji i nie mo?e zej??. W jego kierunku wyrusza ratownik pe?ni?cy dy?ur w schronisku w M.Oku. Przejety turysta zosta? bezpiecznie sprowadzony nad Czarny Staw.

W pi?tek 13.07 po godzinie 10-tej centrala TOPR zostaje powiadomiona o mo?liwej próbie samobójstwa w rejonie Siod?owej Turni. W tamten rejon startuje ?mig?owiec wraz z ratownikami. O ca?ym zaj?ciu zostaje powiadomiona zakopia?ska Policja oraz Stra? Parku. Na szcz??cie ratownikom w ostatniej chwili udaje si? odwie?? niedosz?ego samobójc? od swoich zamiarów. Po przetransportowaniu ?mig?owcem do Zakopanego m??czyzna zosta? przekazany w r?ce Policji.

Po godzinie 12 ratownicy zostali powiadomieni o wypadku w rejonie Zawratu. Tam powa?nej kontuzji stawu skokowego dozna?a 48-?mio letnia turystka. Na miejsce zdarzenia leci ?mig?owiec. Jeden z ratowników zostaje zdesantowany w pobli?u wypadku, dociera do poszkodowanej i udziela jej pierwszej pomocy. Niestety na skutek pogarszaj?cych si? warunków pogodowych niemo?liwym staje si? ewakuacja ratowanej za pomoc? ?mig?owca. Turystka, przy udziale wi?kszej liczby ratowników w noszach francuskich zostaje opuszczona do wylotu Zawratowego ?lebu. Stamt?d mo?liwy jest ju? transport lotniczy. Ratowana po godz 16-tej zosta?a przekazana do szpitala.

W miedzy czasie ratownicy udzielali jeszcze pomocy w rejonie ?pi?cej Góry – uraz stawu skokowego – oraz Boczania – zas?abni?cie.

koniec cytatu

Parys 

czyli 3555 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-07-21, 13:07   

jabol napisał/a:
Parys przyzwyczajony do kierpców to nie ma si? co dziwi?
?e chodzi w adidasach
A pewnie ze jestem przyzwyczajony do Kierpiec,chodzilem,chodze,i bede chodzil w stroju goralskim,i szczyce sie tym ze jestem Goralem i znam swoje korzenie,w przeciwienstwie do innych co nie wiedza kim sa i do jakiej grupy etnicznej naleza.W ramach Dni Przewodnickich przez pare lat prowadzilem w stroju i w KIERPCACH na Gerlach,Krywan,Rysy,nie widze w tym nic dziwnego i nadal mam zamiar pokazywac sie czasami w gorach w stroju aby Cepry nie mysleli ze tylko oni maja patent na chodzenie po Tatrach.Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim. :lol:

[ Dodano: 2012-07-21, 14:13 ]
jabol napisał/a:
Klimek Bachleda podobno w trudniejszych miejscach
kierpce zdejmowa? i chodzi? boso
Tak Klimek Bachleda tek robil wzorojac sie na Macieju Sieczce ktory wspinal sie boso i dokonywal szeregu pierwszych przejsc scian Tatrzanskich i zdobywajac jako pierwszy wiele szczytow. :lol:

Lucy 

czyli 3737 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 28 piw(a)
Wysłany: 2012-07-21, 13:35   

Parys napisał/a:
Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim.

Coraz rzadszy widok, niestety :-(
Górali w tradycyjnych strojach widuje si? chyba ju? tylko na mszy w niedziele i przy okazji wi?kszych ?wi?t czy wesel. Szkoda, bo to pi?kny widok.
Ale i tak dobrze, bo u nas, na ?l?sku, ju? w ogóle, nawet przy najwi?kszych ?wi?tach nie u?wiadczysz ?l?skiego stroju ludowego, chyba, ?e ludowym zespole ;-)

Inn? rzecz? jest, Parys, ?e nasze, ceperskie wyobra?enie kierpców, to te ?mieszne butki, którymi handluj? pod Guba?ówk?, a które z prawdziwymi kierpcami nie maj? przecie? wiele wspólnego.

Parys 

czyli 3555 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-07-21, 13:46   

To wszystko zalezy od rodzicow czy potrafia wpoic potomkom i wytlumaczyc ze trzeba kultywowac tradycje a byc czlonkiem danej nacji i miec swoja mala Ojczyzne to wielki honor.A to moj syn z synowa.

jabol 

czyli 4246 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2012-07-27, 10:07   

Lucy napisał/a:
Parys napisał/a:
Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim.

Coraz rzadszy widok, niestety :-(
Górali w tradycyjnych strojach widuje si? chyba ju? tylko na mszy w niedziele i przy okazji wi?kszych ?wi?t czy wesel. Szkoda, bo to pi?kny widok.

no ju? bez przesady, nie wymagaj od przewodnika by
prowadzi? po górach w od?wi?tnym stroju
ostatecznie te? nie ubierasz si? w góry tak jak na msz? czy do opery :-D

czarna269 

czyli 3465 dni temu

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2012-08-08, 21:01   

witam,
mam do sprzedania buty trekkingowe rozmiar 37 damskie. kupi?am je w tym roku w bardzo du?ym pospiechu. za?o?y?am je na wypraw?, ale niestety po kilkudziesi?ciu metrach zacz??y mnie obcierac. wyprawa zako?czy?a si? okropnymi opuchni?ciami, otarciami i b?blami. okaza?o si? ?e s? za ma?e po prostu. buty nie s? zniszczone ( nie zd??y?am tego uczyni? :-) )) gdyby znalaz? sie kto? ch?tny... pozdrawiam

Lestaf 

czyli 3772 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2012-08-12, 10:15   

Polecam buty Zamberlana. Mo?e nie wygl?daj? jak typowe buty do chodzenia po górach, ale maj? bardzo przyczepne a przy tym twarde podeszwy, nie ?lizgaj? si? dzi?ki temu na ska?ach, nawet tych mokrych.

Czarek 

czyli 3260 dni temu

Wysłany: 2013-02-18, 08:16   

Witam, temat mo?e ju? nie?wie?y ale musz? zapyta?... Czy ktokolwiek z Was zetkn?? si? z tym butem http://www.eccoshop.pl/81000452570/Product.aspx# i czy co? mo?e na jego temat powiedzie?...
Pozdrawiam

luna19 

czyli 3275 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-02-18, 11:10   

A co powiecie o butach CATERPILLAR .. zdania jakie widzialam s? tak ró?ne ze juz sama nie wiem. Jedni mowi? ze super wygodne i niezniszczalne drugim rozpad?y sie albo co? tam jeszcze.

liczek 

czyli 3448 dni temu

Tematy: 5
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2013-02-18, 13:57   

Czarek napisał/a:
Czy ktokolwiek z Was zetkn?? si? z tym butem http://www.eccoshop.pl/81000452570/Product.aspx# i czy co? mo?e na jego temat powiedzie?...

Ja mog? co? powiedzie?, bo mam te buty, ale w wersji damskiej i wy?szej
http://www.eccoshop.pl/81002352570/Product.aspx
Opinia po 1 wyje?dzie tygodniowym w Tatry i chodzeniu w zimowej aurze po mie?cie, gdy jest wyj?tkowo paskudnie.
Zalety: lekkie, bardzo wygodne (z ka?dym dniem coraz bardziej dopasowuj? si? do kszta?tu stopy), ?adnych obtar? itede nie by?o, w moim przypadku absolutnie nieprzemakalne, bardzo ?atwe w piel?gnacji - wystarczy czysta woda i szmatka i wygl?daj? jak nówki, a poza tym bardzo ?adne i zgrabne. Sznurówki si? rozwi?zuj?, jak si? nieumiej?tnie wi??e :-D :mrgreen: :lol:
No i wydaje si?, ?e komfortowe w bardzo szerokim zakresie temperatur - w upale by?o ok, w zimie nale?y w?o?y? nieco grubsza skarpetk?.
Wady: s? zdecydowanie mniej ?liskie ni? inne buty, które posiadam, ale kiedy? mia?am takie trekingi, które si? naprawd? nie ?lizga?y, a tu na lodzie nie mam poczucia komfortu. na mokrych kamieniach by?o ok, ale na kamieniach b?otnistych tak sobie...

Przy okazji dorzuc? jeszcze swoje 3 grosze do tematu wysoko?ci butów.
Kilka lat temu przy okazji jakiej? wycieczki wchodzi?am w nocy na gór? Synaj i na t? okazj? zakupi?am buty - by?y to takie krótkie jakby adidaski timberlanda. Wesz?am, zesz?am, kto? tam skr?ci? nog?, bo co?.... ja nie oczywi?cie, bo ja uwa?a?am, ?e mnie si? takie rzeczy nie przytrafiaj? i takie krótkie buciki s? ok.

A? tu pewnego letniego ranka w ubieg?ym roku, na swojej ??czce, na spacerze z pieskiem nie zauwa?y?am zaro?ni?tej traw? jamy wykopanej przez jakiego? psa i dynks.... Przez tydzie? nie mog?am chodzi?, a w zasadzie do teraz czuj? t? kostk?, cho? oby?o si? bez gipsu i przemieszcze?...
Gdyby nie ta sytuacja, pewnie wci?? bym wierzy?a, ?e takie urazy przytrafiaj? si? tylko innym...
But za kostk? daje mi gwarancj? (tak? mam nadziej?), ?e nie poczuj? znów tego bólu, który wr?cz uniemo?liwia oddychanie i zmusza to drastycznej zmiany planów na wiele dni, b?d? tygodni...

[ Dodano: 2013-02-18, 14:07 ]
A, jeszcze jedno do tych butów ecco:
za butami chodzi?am prawie tydzie? - przymierzy?am oko?o 30 par, w wi?kszo?ci by?y to buty typowo górskie ze specjalistycznych sklepów i te, które kupi?am nale?a?y do zdecydowanie najwygodniejszych - kupowa?am bez cienia w?tpliwo?ci.
Oczywi?cie trzeba uwa?a?, ?eby nie kupi? zbyt dopasowanych, bo pewnie oka?? si? za ma?e. W niektórych sklepach s? takie równie pochy?e, albo bardzo mocno pochy?e (w tych górskich sklepach) i mo?na poczu? buta, jak zachowuje si? przy schodzeniu...

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Czarek
Czarek 

czyli 3260 dni temu

Wysłany: 2013-02-18, 14:47   

Serdecznie dzi?kuj? za kompetentn? odpowied?- czyli przes?dzone- bior? :-D
Co do rozmiaru... Hmm...Ecco maj? dziwn? rozmiarówk?, 44 jest ciut przyma?e za to 45 troszk? za lu?ne ale chyba lepiej wybra? t? drug? opcj? ( w razie jakby w rachub? wchodzi?a jaka? grubsza skarpeta ). Albo ja mam jak?? tryfn? nog? :mrgreen:
Pozdrawiam

bolekpierwszy 

czyli 3138 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2013-06-18, 10:38   

hmmm lepiej kupi? buty trekkingowe wy?sze bo dobrze trzymaj? kostk? i zabezpieczaj? przed zwichni?ciami, a co do marki to najlepiej jak kazdy sam na sobie przetestuje, bo jednego obetrze a innego nie - ja mam Merrelle i nie mog? na nie narzeka? ju? si? ?adnie dostosowa?y do stopy i chodzenie w nich to przyjemno?? , swoje kupowa?am na barna.pl by?a akurat super promocja ponad 100z? taniej

Odpowiedz do tematu