Zarejestruj sie! | Has│o ?

Poprzedni temat «» Nastŕpny temat

Tagi tematu: buty, buty...

Buty, buty...
Autor WiadomoŠ
Parys 

Do│▒czy│: 28 Kwi 2012
czyli 4372 dni temu

Tematy: 1
Otrzyma│ 12 piw(a)
Sk▒d: Zakopane-Chicago
Wys│any: 2012-07-14, 17:56   

O widzisz dobrze mowisz,dodam ze nie trzeba sie wysmiewac z tych poczatkujacych jak ich nazywacie "Klapkowiczow" nie wystarczy zalozyc buty powyzej kostki i uwazac sie za znawce :-D :-D
Postaw piwo autorowi tego posta

Paolo 

Do│▒czy│: 23 Sty 2012
czyli 4467 dni temu

Tematy: 4
Sk▒d: Lublin
Wys│any: 2012-07-15, 08:59   

Swoje w─Ödr├│wki g├│rskie zaczyna┼éem od wojskowych opinaczy i bluzga┼éem je na czym ┼Ťwiat stoi ;-) . Podeszwa twarda, ┼Ťliska, przyczepno┼Ť─ç jak na lodowisku, ale powy┼╝ej kostki :-D .

Yaqp 

Do│▒czy│: 20 Cze 2012
czyli 4318 dni temu

Tematy: 2
Sk▒d: Brodnica
Wys│any: 2012-07-15, 11:45   

Ja dwa lata chodzi┼éem w glanach :-) Do dzi┼Ť wspominam t─ů ulg─Ö po kilkunastu godzinach i oklejanie p─Öcherzy plastrami po ka┼╝dej trasie, a szczeg├│lnie "mi┼éo" sz┼éo si─Ö asfalcikiem do Moka :-/

jabol 

Do│▒czy│: 06 Cze 2010
czyli 5064 dni temu

Tematy: 15
Otrzyma│ 27 piw(a)
Sk▒d: Katowice
Wys│any: 2012-07-17, 08:12   

tak przy okazji but├│w poni┼╝ej kostki
pozw├│lcie ┼╝e zacytuj─Ö najnowsz─ů kronik─Ö TOPRu

Cyt:
Kronika TOPR 15.07.2012 Drukuj E-mail
Nadesłał Andrzej Marasek
poniedziałek, 16 lipiec 2012

W poniedzia┼éek 9.07 w godzinach porannych ze schroniska na Hali Kondratowej do zakopia┼äskiego szpitala przetransportowano turystk─Ö skar┼╝─ůc─ů si─Ö na silne uczulenie.

O godzinie 13 do centrali TOPR dociera telefoniczne zg┼éoszenie wypadku turystycznego w rejonie Jaskini Raptawickiej. M┼éody turysta po┼Ťlizgn─ů┼é si─Ö na szlaku i spad┼é kilka metr├│w, jest nieprzytomny dodatkowo dosta┼é ataku padaczki. Natychmiast w tamten rejon wystartowa┼é ┼Ťmig┼éowiec. Po udzieleniu pierwszej pomocy ratowany zosta┼é w noszach wci─ůgni─Öty na pok┼éad ┼Ťmig┼éowca i dalej przetransportowany do zakopia┼äskiego szpitala.

Po godzinie 16 na szlaku turystycznym w rejonie Boczania urazu stawu skokowego dozna┼éa 50-cio letnia turystka z W─Ögier. Poszkodowan─ů przetransportowano do szpitala.

We wtorek 10.07 ratownicy udzielali pomocy turystom w rejonie Kalat├│wek – zas┼éabni─Öcie – oraz w Dol. Jaworzynki – uraz stawu skokowego. Ratowani zostali przetransportowani do zakopia┼äskiego szpitala.

W czwartek 12.07 ratownicy zostaj─ů powiadomieni o incydencie na szlaku na Prze┼é. pod Ch┼éopkiem. M┼éody wroc┼éawianin przestraszy┼é si─Ö ekspozycji i nie mo┼╝e zej┼Ť─ç. W jego kierunku wyrusza ratownik pe┼éni─ůcy dy┼╝ur w schronisku w M.Oku. Przejety turysta zosta┼é bezpiecznie sprowadzony nad Czarny Staw.

W pi─ůtek 13.07 po godzinie 10-tej centrala TOPR zostaje powiadomiona o mo┼╝liwej pr├│bie samob├│jstwa w rejonie Siod┼éowej Turni. W tamten rejon startuje ┼Ťmig┼éowiec wraz z ratownikami. O ca┼éym zaj┼Ťciu zostaje powiadomiona zakopia┼äska Policja oraz Stra┼╝ Parku. Na szcz─Ö┼Ťcie ratownikom w ostatniej chwili udaje si─Ö odwie┼Ť─ç niedosz┼éego samob├│jc─Ö od swoich zamiar├│w. Po przetransportowaniu ┼Ťmig┼éowcem do Zakopanego m─Ö┼╝czyzna zosta┼é przekazany w r─Öce Policji.

Po godzinie 12 ratownicy zostali powiadomieni o wypadku w rejonie Zawratu. Tam powa┼╝nej kontuzji stawu skokowego dozna┼éa 48-┼Ťmio letnia turystka. Na miejsce zdarzenia leci ┼Ťmig┼éowiec. Jeden z ratownik├│w zostaje zdesantowany w pobli┼╝u wypadku, dociera do poszkodowanej i udziela jej pierwszej pomocy. Niestety na skutek pogarszaj─ůcych si─Ö warunk├│w pogodowych niemo┼╝liwym staje si─Ö ewakuacja ratowanej za pomoc─ů ┼Ťmig┼éowca. Turystka, przy udziale wi─Ökszej liczby ratownik├│w w noszach francuskich zostaje opuszczona do wylotu Zawratowego ┼╗lebu. Stamt─ůd mo┼╝liwy jest ju┼╝ transport lotniczy. Ratowana po godz 16-tej zosta┼éa przekazana do szpitala.

W miedzy czasie ratownicy udzielali jeszcze pomocy w rejonie ┼Üpi─ůcej G├│ry – uraz stawu skokowego – oraz Boczania – zas┼éabni─Öcie.

koniec cytatu

Parys 

czyli 4372 dni temu

Otrzyma│ 12 piw(a)
Wys│any: 2012-07-21, 14:07   

jabol napisa│/a:
Parys przyzwyczajony do kierpc├│w to nie ma si─Ö co dziwi─ç
┼╝e chodzi w adidasach
A pewnie ze jestem przyzwyczajony do Kierpiec,chodzilem,chodze,i bede chodzil w stroju goralskim,i szczyce sie tym ze jestem Goralem i znam swoje korzenie,w przeciwienstwie do innych co nie wiedza kim sa i do jakiej grupy etnicznej naleza.W ramach Dni Przewodnickich przez pare lat prowadzilem w stroju i w KIERPCACH na Gerlach,Krywan,Rysy,nie widze w tym nic dziwnego i nadal mam zamiar pokazywac sie czasami w gorach w stroju aby Cepry nie mysleli ze tylko oni maja patent na chodzenie po Tatrach.Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim. :lol:

[ Dodano: 2012-07-21, 14:13 ]
jabol napisa│/a:
Klimek Bachleda podobno w trudniejszych miejscach
kierpce zdejmował i chodził boso
Tak Klimek Bachleda tek robil wzorojac sie na Macieju Sieczce ktory wspinal sie boso i dokonywal szeregu pierwszych przejsc scian Tatrzanskich i zdobywajac jako pierwszy wiele szczytow. :lol:

Lucy 

Do│▒czy│a: 28 Pa╝ 2011
czyli 4554 dni temu

Tematy: 8
Otrzyma│ 28 piw(a)
Sk▒d: z pi─Öknego ┼Ül─ůska
Wys│any: 2012-07-21, 14:35   

Parys napisa│/a:
Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim.

Coraz rzadszy widok, niestety :-(
G├│rali w tradycyjnych strojach widuje si─Ö chyba ju┼╝ tylko na mszy w niedziele i przy okazji wi─Ökszych ┼Ťwi─ůt czy wesel. Szkoda, bo to pi─Ökny widok.
Ale i tak dobrze, bo u nas, na ┼Ül─ůsku, ju┼╝ w og├│le, nawet przy najwi─Ökszych ┼Ťwi─Ötach nie u┼Ťwiadczysz ┼Ťl─ůskiego stroju ludowego, chyba, ┼╝e ludowym zespole ;-)

Inn─ů rzecz─ů jest, Parys, ┼╝e nasze, ceperskie wyobra┼╝enie kierpc├│w, to te ┼Ťmieszne butki, kt├│rymi handluj─ů pod Guba┼é├│wk─ů, a kt├│re z prawdziwymi kierpcami nie maj─ů przecie┼╝ wiele wsp├│lnego.

Parys 

czyli 4372 dni temu

Otrzyma│ 12 piw(a)
Wys│any: 2012-07-21, 14:46   

To wszystko zalezy od rodzicow czy potrafia wpoic potomkom i wytlumaczyc ze trzeba kultywowac tradycje a byc czlonkiem danej nacji i miec swoja mala Ojczyzne to wielki honor.A to moj syn z synowa.

jabol 

Do│▒czy│: 06 Cze 2010
czyli 5064 dni temu

Tematy: 15
Otrzyma│ 27 piw(a)
Sk▒d: Katowice
Wys│any: 2012-07-27, 11:07   

Lucy napisa│/a:
Parys napisa│/a:
Znam paru Przewodnikow co prowadza w stroju goralskim.

Coraz rzadszy widok, niestety :-(
G├│rali w tradycyjnych strojach widuje si─Ö chyba ju┼╝ tylko na mszy w niedziele i przy okazji wi─Ökszych ┼Ťwi─ůt czy wesel. Szkoda, bo to pi─Ökny widok.

no ju┼╝ bez przesady, nie wymagaj od przewodnika by
prowadzi┼é po g├│rach w od┼Ťwi─Ötnym stroju
ostatecznie te┼╝ nie ubierasz si─Ö w g├│ry tak jak na msz─Ö czy do opery :-D

czarna269 

Do│▒czy│a: 26 Lip 2012
czyli 4282 dni temu

Otrzyma│ 4 piw(a)
Sk▒d: Pozna┼ä
Wys│any: 2012-08-08, 22:01   

witam,
mam do sprzedania buty trekkingowe rozmiar 37 damskie. kupi┼éam je w tym roku w bardzo du┼╝ym pospiechu. za┼éo┼╝y┼éam je na wypraw─Ö, ale niestety po kilkudziesi─Öciu metrach zacz─Ö┼éy mnie obcierac. wyprawa zako┼äczy┼éa si─Ö okropnymi opuchni─Öciami, otarciami i b─ůblami. okaza┼éo si─Ö ┼╝e s─ů za ma┼ée po prostu. buty nie s─ů zniszczone ( nie zd─ů┼╝y┼éam tego uczyni─ç :-) )) gdyby znalaz┼é sie kto┼Ť ch─Ötny... pozdrawiam

Lestaf 

Do│▒czy│: 23 Wrz 2011
czyli 4590 dni temu

Tematy: 3
Otrzyma│ 13 piw(a)
Sk▒d: Gda┼äsk
Wys│any: 2012-08-12, 11:15   

Polecam buty Zamberlana. Mo┼╝e nie wygl─ůdaj─ů jak typowe buty do chodzenia po g├│rach, ale maj─ů bardzo przyczepne a przy tym twarde podeszwy, nie ┼Ťlizgaj─ů si─Ö dzi─Öki temu na ska┼éach, nawet tych mokrych.

Czarek 

Do│▒czy│: 16 Lut 2013
czyli 4078 dni temu

Sk▒d: Raszyn
Wys│any: 2013-02-18, 08:16   

Witam, temat mo┼╝e ju┼╝ nie┼Ťwie┼╝y ale musz─Ö zapyta─ç... Czy ktokolwiek z Was zetkn─ů┼é si─Ö z tym butem http://www.eccoshop.pl/81000452570/Product.aspx# i czy co┼Ť mo┼╝e na jego temat powiedzie─ç...
Pozdrawiam

luna19 

Do│▒czy│a: 01 Lut 2013
czyli 4092 dni temu

Tematy: 2
Otrzyma│ 12 piw(a)
Sk▒d: Lubelskie
Wys│any: 2013-02-18, 11:10   

A co powiecie o butach CATERPILLAR .. zdania jakie widzialam s─ů tak r├│┼╝ne ze juz sama nie wiem. Jedni mowi─ů ze super wygodne i niezniszczalne drugim rozpad┼éy sie albo co┼Ť tam jeszcze.

liczek 

Do│▒czy│a: 12 Sie 2012
czyli 4265 dni temu

Tematy: 5
Otrzyma│ 2 piw(a)
Sk▒d: Wroc┼éaw
Wys│any: 2013-02-18, 13:57   

Czarek napisa│/a:
Czy ktokolwiek z Was zetkn─ů┼é si─Ö z tym butem http://www.eccoshop.pl/81000452570/Product.aspx# i czy co┼Ť mo┼╝e na jego temat powiedzie─ç...

Ja mog─Ö co┼Ť powiedzie─ç, bo mam te buty, ale w wersji damskiej i wy┼╝szej
http://www.eccoshop.pl/81002352570/Product.aspx
Opinia po 1 wyje┼║dzie tygodniowym w Tatry i chodzeniu w zimowej aurze po mie┼Ťcie, gdy jest wyj─ůtkowo paskudnie.
Zalety: lekkie, bardzo wygodne (z ka┼╝dym dniem coraz bardziej dopasowuj─ů si─Ö do kszta┼étu stopy), ┼╝adnych obtar─ç itede nie by┼éo, w moim przypadku absolutnie nieprzemakalne, bardzo ┼éatwe w piel─Ögnacji - wystarczy czysta woda i szmatka i wygl─ůdaj─ů jak n├│wki, a poza tym bardzo ┼éadne i zgrabne. Sznur├│wki si─Ö rozwi─ůzuj─ů, jak si─Ö nieumiej─Ötnie wi─ů┼╝e :-D :mrgreen: :lol:
No i wydaje się, że komfortowe w bardzo szerokim zakresie temperatur - w upale było ok, w zimie należy włożyć nieco grubsza skarpetkę.
Wady: s─ů zdecydowanie mniej ┼Ťliskie ni┼╝ inne buty, kt├│re posiadam, ale kiedy┼Ť mia┼éam takie trekingi, kt├│re si─Ö naprawd─Ö nie ┼Ťlizga┼éy, a tu na lodzie nie mam poczucia komfortu. na mokrych kamieniach by┼éo ok, ale na kamieniach b┼éotnistych tak sobie...

Przy okazji dorzuc─Ö jeszcze swoje 3 grosze do tematu wysoko┼Ťci but├│w.
Kilka lat temu przy okazji jakiej┼Ť wycieczki wchodzi┼éam w nocy na g├│r─Ö Synaj i na t─Ö okazj─Ö zakupi┼éam buty - by┼éy to takie kr├│tkie jakby adidaski timberlanda. Wesz┼éam, zesz┼éam, kto┼Ť tam skr─Öci┼é nog─Ö, bo co┼Ť.... ja nie oczywi┼Ťcie, bo ja uwa┼╝a┼éam, ┼╝e mnie si─Ö takie rzeczy nie przytrafiaj─ů i takie kr├│tkie buciki s─ů ok.

A┼╝ tu pewnego letniego ranka w ubieg┼éym roku, na swojej ┼é─ůczce, na spacerze z pieskiem nie zauwa┼╝y┼éam zaro┼Ťni─Ötej traw─ů jamy wykopanej przez jakiego┼Ť psa i dynks.... Przez tydzie┼ä nie mog┼éam chodzi─ç, a w zasadzie do teraz czuj─Ö t─Ö kostk─Ö, cho─ç oby┼éo si─Ö bez gipsu i przemieszcze┼ä...
Gdyby nie ta sytuacja, pewnie wci─ů┼╝ bym wierzy┼éa, ┼╝e takie urazy przytrafiaj─ů si─Ö tylko innym...
But za kostk─Ö daje mi gwarancj─Ö (tak─ů mam nadziej─Ö), ┼╝e nie poczuj─Ö zn├│w tego b├│lu, kt├│ry wr─Öcz uniemo┼╝liwia oddychanie i zmusza to drastycznej zmiany plan├│w na wiele dni, b─ůd┼║ tygodni...

[ Dodano: 2013-02-18, 14:07 ]
A, jeszcze jedno do tych but├│w ecco:
za butami chodzi┼éam prawie tydzie┼ä - przymierzy┼éam oko┼éo 30 par, w wi─Ökszo┼Ťci by┼éy to buty typowo g├│rskie ze specjalistycznych sklep├│w i te, kt├│re kupi┼éam nale┼╝a┼éy do zdecydowanie najwygodniejszych - kupowa┼éam bez cienia w─ůtpliwo┼Ťci.
Oczywi┼Ťcie trzeba uwa┼╝a─ç, ┼╝eby nie kupi─ç zbyt dopasowanych, bo pewnie oka┼╝─ů si─Ö za ma┼ée. W niekt├│rych sklepach s─ů takie r├│wnie pochy┼ée, albo bardzo mocno pochy┼ée (w tych g├│rskich sklepach) i mo┼╝na poczu─ç buta, jak zachowuje si─Ö przy schodzeniu...

Wiŕcej szczegˇ│ˇw
Wystawiono 1 piw(a):
Czarek
Czarek 

Do│▒czy│: 16 Lut 2013
czyli 4078 dni temu

Sk▒d: Raszyn
Wys│any: 2013-02-18, 14:47   

Serdecznie dzi─Ökuj─Ö za kompetentn─ů odpowied┼║- czyli przes─ůdzone- bior─Ö :-D
Co do rozmiaru... Hmm...Ecco maj─ů dziwn─ů rozmiar├│wk─Ö, 44 jest ciut przyma┼ée za to 45 troszk─Ö za lu┼║ne ale chyba lepiej wybra─ç t─ů drug─ů opcj─Ö ( w razie jakby w rachub─Ö wchodzi┼éa jaka┼Ť grubsza skarpeta ). Albo ja mam jak─ů┼Ť tryfn─ů nog─Ö :mrgreen:
Pozdrawiam

bolekpierwszy 

Do│▒czy│: 18 Cze 2013
czyli 3956 dni temu

Tematy: 0
Sk▒d: Solec
Wys│any: 2013-06-18, 11:38   

hmmm lepiej kupi─ç buty trekkingowe wy┼╝sze bo dobrze trzymaj─ů kostk─Ö i zabezpieczaj─ů przed zwichni─Öciami, a co do marki to najlepiej jak kazdy sam na sobie przetestuje, bo jednego obetrze a innego nie - ja mam Merrelle i nie mog─Ö na nie narzeka─ç ju┼╝ si─Ö ┼éadnie dostosowa┼éy do stopy i chodzenie w nich to przyjemno┼Ť─ç , swoje kupowa┼éam na barna.pl by┼éa akurat super promocja ponad 100z┼é taniej

WyÂwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo┐esz pisaŠ nowych tematˇw
Nie mo┐esz odpowiadaŠ w tematach
Nie mo┐esz zmieniaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz usuwaŠ swoich postˇw
Nie mo┐esz g│osowaŠ w ankietach
Nie mo┐esz za│▒czaŠ plikˇw na tym forum
Mo┐esz Âci▒gaŠ za│▒czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku