Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dni, na, plan, tatry, wyjazdu

Plan wyjazdu na 5 dni w Tatry
Autor Wiadomość
Patrycja Lbn 

czyli 3073 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2013-05-24, 23:04   Plan wyjazdu na 5 dni w Tatry

Witam :)
W?a?ciwie to zarejestrowa?am si? na tym forum w?a?nie po to, ?eby uzyska? pomoc w zaplanowaniu mojego pierwszego samodzielnego wyjazdu w Tatry, znaczy si? ze znajomymi, ale ju? bez rodziców ani z jaki? tam biur podró?y :) Oczywi?cie swoj? jeszcze marn? wiedz? i do?wiadczeniem te? ch?tnie si? podziel?.
W góry je?d?? co wakacje od 6 lat, ale niestety by?y to wypady maksymalnie 6 dniowe ze zorganizowan? grup?, a teraz postanowi?am wymy?le? co? na w?asn? r?k?, jednak chc? si? dobrze przygotowa? i dlatego mam par? pyta? i w?tpliwo?ci.

1. Najpierw chcia?abym zapyta?, czy da rad? w jeden dzie? (oczywi?cie wyjazd z kwatery jak najbardziej rano) "zrobi?" tras?: Polana Palenica - Dolina Roztoki - D5SP, a potem z D5SP przez ?wistówke do Morskiego Oka i z powrotem na Polan??
Ja do tej pory jedyn? tras? jak? "robi?am" to by?a Palenica - Morskie Oko, to jest pi?kne miejsce i nigdy mi si? nie znudzi, ale chcia?abym si? tam dosta? bardziej urozmaicon? tras? :) Tylko pytanie, czy tak si? da, ile to czasu ?rednio zajmie? :)

2. Drugie moje pytanie dotyczy Kasprowego Wierchu, a raczej tego, jak? tras? polecacie tam i??, a jak? schodzi?? Oczywi?cie, ?e pi?kne widoki i ciekawe miejsca s? jak najbardziej po??dane, ale tym razem chodzi mi raczej o doj?cie do celu ni? o jakie? wielkie rzeczy po drodze. Wola?abym nie korzysta? z kolejki linowej, bo szkoda mi czasu na stanie w?a?nie w kolejce :)

3. Na rozgrzewk? ch?tnie posz?abym na Rusinow? Polan? + G?sia Szyja, ewentualnie czekam na inne propozycje, gdzie jeszcze mo?na zaj?? w tych okolicach :)Tylko tutaj nawet nie wiem, sk?d startowa?, chyba mo?na z Palenicy, ale mo?e jest jaka? inna trasa...?

4. Ostatnie moje pytanie dotyczy Doliny Ko?cieliskiej, a raczej tego, co tam polecacie zobaczy? po drodze, ewentualnie jaki szczyt mo?na zdoby?, nie musi by? wielki i znany), z tym ?e nie wiem, czy warto tak na ka?dy dzie? upycha? jakie? straszne wspinaczki nie wiadomo gdzie...
Z t? dolin? kojarzy mi si? Smreczy?ski Staw, W?wóz Kraków i Jaskinia Mro?na b?d? te? inne, których nazw ju? nie znam, ale mo?e co? z tego warto zobaczy?. Mog? by? i odcinki z ?a?cuchami, bo musze si? i z tym tematem troch? oby?, ?eby co roku startowa? coraz dalej i odwa?niej :) tylko bez przesady jak na pierwszy raz :)

ojej, tyle pyta?, ale chcia?am jak najdok?adniej przedstawi? to co wiem (je?li w ogóle okaza?o si?, ?e co? wiem) i prosi? o wskazówki w konkretnych sprawach :)
Postaw piwo autorowi tego posta

stes 

czyli 3560 dni temu

Tematy: 11
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2013-05-25, 06:56   

Palenica-Pi?tka-Morskie Oko i z powrotem Palenica , bez Roztoki spokojnie mo?na przej??. Jak pisa?em my zrobili?my ten szlak od 6 do chyba 15-16 po po?udniu.

Co do Kasprowego to ja osobi?cie wola?bym wjecha? i zej?? do Czarnego Stawu G?sienicowego, lub i?? na Kondrack? Kop?.

Mo?na równie? zrobi? Kop? od Ku?nic wst?puj?c do schroniska na Hali Kondratowej i potem na Giewont z namiastk? ?a?cuchów ,schodz?c do Doliny Str??y?skiej. Macie przy okazji dwutysi?cznik na koncie

Fajna lekka trasa na Sarni? Ska?? , proponuj? startowa? od Ku?nic i zej?? do Doliny Str??y?skiej, przy okazji zobaczyc Siklawic? i na zako?czenie herbatka z pr?dem w barze w dolinie.

W Dolinie Ko?cieliskiej jak piszesz Jaskinia Mro?na, o?wietlona i p?atna, w?wóz Kraków wraz ze Smocz? Jam? i dalej schronisko Ornak.

W Tatrach Zachodnich z Doliny Chocho?owskiej nie?miertelny Grze?-Rako? i dalej Wo?owiec.

Do wyboru do koloru, a? do zakwasów :mrgreen: i powodzenia

Patrycja Lbn 

czyli 3073 dni temu

Wysłany: 2013-05-25, 15:22   

stes napisał/a:
Palenica-Pi?tka-Morskie Oko i z powrotem Palenica , bez Roztoki spokojnie mo?na przej??. Jak pisa?em my zrobili?my ten szlak od 6 do chyba 15-16 po po?udniu.

Co do Kasprowego to ja osobi?cie wola?bym wjecha? i zej?? do Czarnego Stawu G?sienicowego, lub i?? na Kondrack? Kop?.

Mo?na równie? zrobi? Kop? od Ku?nic wst?puj?c do schroniska na Hali Kondratowej i potem na Giewont z namiastk? ?a?cuchów ,schodz?c do Doliny Str??y?skiej. Macie przy okazji dwutysi?cznik na koncie

Oooo 6 Rano ju? na parkingu w Palenicy... Trzeba si? b?dzie zmobilizowa?, ale dam rad? :)

Mo?e mam o tym jakie? mylne wyobra?enia albo trafi?am na taki moment, ale jak chcia?am w tamtym roku wjecha? kolejk? na Kasprowy, to by?o tyle ludzi, ?e si? zniech?ci?am i dlatego teraz od razu przyj??am, ?e lepiej i?? na piechot? od razu. Ale w takim uk?adzie mo?e jednak powinnam rozwa?y? Twoj? propozycj? :)

Furi 

czyli 3781 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-05-27, 09:30   Re: Plan wyjazdu na 5 dni w Tatry

Patrycja Lbn napisał/a:
Witam :)

3. Na rozgrzewk? ch?tnie posz?abym na Rusinow? Polan? + G?sia Szyja, ewentualnie czekam na inne propozycje, gdzie jeszcze mo?na zaj?? w tych okolicach :)Tylko tutaj nawet nie wiem, sk?d startowa?, chyba mo?na z Palenicy, ale mo?e jest jaka? inna trasa...?

Polecam Rusinow?. By?em tam pierwszy raz ale jest tam pi?knie. Polecam tras? zacz?? od Zazadni. Jest to lekka trasa ?e nawet mój 3 latek szed? na nó?kach 98% trasy. Wraca?em z Rusinowej na Wierchporoniec. Trasa tez fajna ale ci??ko ?eby bus si? zatrzyma? wi?c lepiej i?? na Palenic?. Na G?siej nie by?em. Tzn by?em jakie? 10 lat temu wiec nie pami?tam wiec tu nie pomog?

Majka M 

czyli 3383 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2013-05-28, 10:24   

Rusinowa-G?sia Szyja, a pó?niej Rówie? Waksmundzka i czerwonym w stron? Wodogrzmotów.Na koniec poszli?my jeszcze odwiedzi? schronisko w Starej Roztoce, a potem to ju? w dó? do Palenicy na busa.Fajna trasa, robili?my j? w zesz?ym roku.

A co do Ko?cieliskiej warto zahaczy? jeszcze o Hal? Sto?y( niebieski szlak).
Na Kasprowy wchodzi?am kiedy? ?ó?tym od G?sienicowej-chyba naj?atwiejszy, zej?? wtedy by trzeba zielonym do Ku?nic, chyba ?e wybierzesz si? np.na Prze??cz pod Kop?
Polecam tez wycieczk? Nosal-Olczyska-Kopieniec-Cyrhla ( szybka, nietrudna trasa).

Furi 

czyli 3781 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-05-28, 18:11   

Majka M napisał/a:

Polecam tez wycieczk? Nosal-Olczyska-Kopieniec-Cyrhla ( szybka, nietrudna trasa).

Wchodz?c na Nosal sporo ludzi si? m?czy potem spokój i chwila m?ki pod Kopieniec. Ale potwierdzam trasa fajna. Schodzi?em na Cyrhle i wydaje mi si? ?e wej?cie tym szklakiem jest m?cz?ce bo wyp?ukane przez wod? w?woziki. Zej?? by?o mi ?atwiej

Patrycja Lbn 

czyli 3073 dni temu

Wysłany: 2013-05-28, 19:22   

To wiem ju? coraz wi?cej, ale jeszcze mam pytanie (by? mo?e oka?e si?, ?e niejedno): czy która? z tych tras, o których mówicie, ?e s? ?atwe i przyjemne mo?na sobie przej?? w par? godzin?
Nie wiem, jak b?d? je?dzi?y poci?gi, ale nie chcia?abym zmarnowa? ani jednego dnia, wi?c mia?am plan nawet gdybym przyjecha?a do Zakopanego ko?o 12 gdzie? jeszcze wyruszy?. Da rad? czy to g?upie? Bo wiem, ?e o tej godzinie to raczej si? trzeba powoli do domu zbiera?, ale mo?e co? by si? znalaz?o takiego na 3-4 godzinki...? :)

Asia 

czyli 3687 dni temu

Tematy: 7
Otrzymał 13 piw(a)
Wysłany: 2013-05-28, 20:12   

Patrycja Lbn napisał/a:
czy która? z tych tras, o których mówicie, ?e s? ?atwe i przyjemne mo?na sobie przej?? w par? godzin?

wejscie na Kopieniec czy Nosal albo jedno i drugie :-) na Rusinowa tez dojdziesz

luna19 

czyli 3186 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-05-28, 20:50   

A ja zapytam z innej beczki .. bo skoro wybieram sie na tydzie? to czy mozna kupic tygodniowe karnety na szlaki? gdzies juz o tym czytalam , ale czy to aktualne? I gdzie s?? Je?li s? .

bocian 

czyli 3137 dni temu

Wysłany: 2013-05-28, 23:00   

luna19 napisał/a:
A ja zapytam z innej beczki .. bo skoro wybieram sie na tydzie? to czy mozna kupic tygodniowe karnety na szlaki? gdzies juz o tym czytalam , ale czy to aktualne? I gdzie s?? Je?li s? .

bilet 7-dniowy normalny - 20 z?
bilet 7-dniowy ulgowy - 10 z?

W budce TPN przed wej?ciem na szlak mo?na dosta? :)

luna19 

czyli 3186 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-05-29, 07:19   

dziekuje .. to super, mniej stania w kolejkach

Majka M 

czyli 3383 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2013-05-29, 14:19   

Patrycja, ja te? pierwszego dnia po przyje?dzie wyruszam w tras? dopiero w granicach po?udnia.W zesz?ym roku robi?am szlak Dolina Bia?ego-Sarnia Ska?a-dolina Str??yska. Nosal-szybkie wyj?cie, z Kopie?cem te? da rad? w 3-4 godziny.A je?li chcesz co? bardzo lajtowego to wyjazd na Guba?ówk?, krotki spacer i zej?cie z Szymoszkowej polecam albo Dolina Ma?ej ??ki-Przys?op Mi?tusi-Ko?cieliska.Mo?liwo?ci krótkich tras jest sporo.

luna19 

czyli 3186 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-05-29, 14:38   

Ja tez na pierwszy dzien szykuj? si? na Nosal , nie chce straci? dnia i na rozruszanie kosci trzeba co? zaliczy? ;)

Patrycja Lbn 

czyli 3073 dni temu

Wysłany: 2013-05-29, 17:56   

Teraz w takim razie musz? kupi? dobr? map? i zaplanowa? trasy, skoro mam ju? tyle propozycji :) Bo jak do tej pory ogranicza?am si? do informacji z internetu.
A jeszcze musze wzi?? pod uwag?, ?eby startowa? i ko?czy? marsz w miejscach, gdzie doje?d?aj? busy, bo jedziemy tam poci?giem i jeste?my zdane na transport publiczny. Nie wiem, jak s? ceny, ale mo?e z jednej strony przejazd busem op?aca si? bardziej ni? na kilka godzin zostawia? samochód na parkingu.

Nie wiedzia?am, ?e mo?na sobie wykupi? taki karnet, naprawd? ulgowy na 7 dni kosztuje tylko 10 z? i ju? nigdzie nie trzeba p?aci? i wsz?dzie mog? wchodzi?? Bo to chyba kolejna mo?liwo?? do zaoszcz?dzenia paru z?otych... :)

luna19 

czyli 3186 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2013-05-29, 18:24   

Patrycja Lbn, skorzystaj z tej strony .. fajnie mozna sobie zaplanowa? szlaki.
http://www.szlaki.net.pl/tatry.php

Odpowiedz do tematu