Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dni, na, plan, tatry, wyjazdu

Plan wyjazdu na 5 dni w Tatry
Autor Wiadomo
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4046 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-05-29, 21:46   

Patrycja Lbn napisa/a:

A jeszcze musze wziąć pod uwagę, żeby startować i kończyć marsz w miejscach, gdzie dojeżdżają busy, bo jedziemy tam pociągiem i jesteśmy zdane na transport publiczny. Nie wiem, jak są ceny, ale może z jednej strony przejazd busem opłaca się bardziej niż na kilka godzin zostawiać samochód na parkingu.

Bez dwóch zdań lepiej jeździć busami, bo tylko niektóre parkingi są darmowe (Jaszczurówka, Dolina Filipki), a dojazd busem z dworca to koszt od 3 do 6 zł - w zależności, gdzie jedziesz. ;) No do Palenicy jedzie się za dychę, ale pamiętaj, że tam parking z kolei 20 zł kosztuje.

Patrycja Lbn napisa/a:

Nie wiedziałam, że można sobie wykupić taki karnet, naprawdę ulgowy na 7 dni kosztuje tylko 10 zł i już nigdzie nie trzeba płacić i wszędzie mogę wchodzić? Bo to chyba kolejna możliwość do zaoszczędzenia paru złotych... :)

A jednak. :D Naprawdę tak można. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4468 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2013-05-29, 22:26   

Cytat:
Nie wiem, jak będą jeździły pociągi, ale nie chciałabym zmarnować ani jednego dnia, więc miałam plan nawet gdybym przyjechała do Zakopanego koło 12 gdzieś jeszcze wyruszyć


Nie dajmy się zwariować
Przecież jedziesz-jedziemy odpocząć.
Idź po przyjeździe na Krupówki, napij się piwa , Zjedz obiad. Ciesz się wolnym.
Góry i szlaki nie uciekną zwłaszcza w pierwszy dzień przyjazdu.
AMEN
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3982 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-05-30, 09:02   

[quote="stes"]
Cytat:

Nie dajmy się zwariować
Przecież jedziesz-jedziemy odpocząć.
Idź po przyjeździe na Krupówki, napij się piwa , Zjedz obiad. Ciesz się wolnym.
Góry i szlaki nie uciekną zwłaszcza w pierwszy dzień przyjazdu.
AMEN


Ja to wszystko wiem :)
Ale nie mam możliwości jak narazie jeździć w góry częściej, więc gdybym odrzuciła dzień przyjazdu i wyjazdu, to zostałoby mi tylko 3 dni, w ciągu których jeszcze powinnam zaklinać pogodę, żeby była jak najlepsza, co może nie być takie proste :)
Dlatego w miarę możliwości postaram się wystartować gdzieś już w dzień przyjazdu, chociażby na rozgrzewkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4046 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-05-30, 13:08   

[quote="Patrycja Lbn"]
stes napisa/a:
Cytat:

Nie dajmy się zwariować
Przecież jedziesz-jedziemy odpocząć.
Idź po przyjeździe na Krupówki, napij się piwa , Zjedz obiad. Ciesz się wolnym.
Góry i szlaki nie uciekną zwłaszcza w pierwszy dzień przyjazdu.
AMEN


Ja to wszystko wiem :)
Ale nie mam możliwości jak narazie jeździć w góry częściej, więc gdybym odrzuciła dzień przyjazdu i wyjazdu, to zostałoby mi tylko 3 dni, w ciągu których jeszcze powinnam zaklinać pogodę, żeby była jak najlepsza, co może nie być takie proste :)
Dlatego w miarę możliwości postaram się wystartować gdzieś już w dzień przyjazdu, chociażby na rozgrzewkę.


Jeżeli chodzi o pierwszy dzień i rozgrzewkę, to polecam wejście na Gubałówkę, dalej szlakiem Papieskim na Butorowy Wierch i stamtąd zjechać wyciągiem :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dk22 


Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 8
Tematy: 0
Skd: Radom
Wysany: 2013-05-30, 22:08   

W niedługim czasie, z początkiem lipca także zawitamy do Zakopanego. Ostatnio także próbowałam sobie zaplanować pobyt, tak by był wypełniony maksymalnie. Jedne dni będą bardziej intensywne, drugie bardziej lajtowe, ale nie mogłabym po prostu nigdzie się nie udać i zmarnować jakiś dzień.
Dlatego zaczynamy już od pierwszego dnia.
Jako, że w Zakopanem będziemy w okolicach godziny 15 nie możemy zaplanować zbyt długiej trasy na ten dzień. Wymyśliłam, że tego dnia udamy się do Doliny Kościeliskiej w celu zwiedzenia przede wszystkim Wąwozu Kraków i Smoczej Jamy. Wiele razy byliśmy w tej dolinie, ale nigdy nie skręcaliśmy w tym kierunku więc wypadałoby to nadrobić. Akurat Smocza nie zajmie za wiele czasu i będzie fajną rozgrzewką.

Później mamy w planach w jakieś dwa dni, dwa razy udać się na Kasprowy Wierch. Z tym że za pierwszym razem podejść z Kuźnic przez Murowaniec i dolinę Gąsienicową na szczyt. Tego szlaku nie znamy zawsze wchodziliśmy przez Myślenickie Turnie. Dlatego też to będzie nowością.

Natomiast gdy drugim razem innego dnia zawitamy na Kasprowy będzie odbywało się to drogą kolejki linowej. Jeśli chodzi o stanie w kolejce do kolejki to niedawno odkryłam możliwość zakupu biletu online na kilka dni przed wyprawą. Zamierzam z tej dogodności śmiało skorzystać i zakupić bilet przez internet. Oszczędzi to nerwów w Kuźnicach. Gdy już wjedziemy udamy się na Czerwone Wierchy i zejdziemy do Kir z Ciemniaka. Dużo się naczytałam na forach, że ponoć tę trasę nogi szczególnie kolana zapamiętują na długo czy możecie mi powiedzieć co właściwie jest nie tak z tą trasą?

Bardzo chciałabym także zrobić tę trasę
Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wielka Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Dolinka za Mnichem - Wrota Chałubińskiego - Morskie Oko schr. PTTK - Czarny Staw - Dolina Rybiego Potoku - Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska
Jednak obawiam się, że czasowo się możemy nie wyrobić. Z obliczeń wynika, że to trasa na ok. 12 godzin i to pewnie wprawnym krokiem?
Jesli by sie nie udalo to bedziemy musieli ja skrocic, ale do doliny 5 stawow na pewno pojdziemy, bo tak jak autorka znana nam tylko trasa przez asfalt do Morskiego Oka.

I na koniec jakos oczywiscie Dolina Chocholowska i Grzes, Rakon, Wolowiec tu czasowo tez moze zejsc dlugo, ale mozna sobie pomoc w dolinie rowerkiem wiec moze sie wyrobimy.

Do listy dopisuje jeszce dzieki Wam:
Toporowa Cyrhla, Kopieniec Wielki, Nosal
Dolina Bialego, Sarnia Skala, Strazyska

:)

chetnie poszukam i poslucham dalszych inspiracji, bo kilka dni mam jeszcze niewypelnionych:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4046 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-05-30, 22:17   

dk22 napisa/a:

Bardzo chciałabym także zrobić tę trasę
Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wielka Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Dolinka za Mnichem - Wrota Chałubińskiego - Morskie Oko schr. PTTK - Czarny Staw - Dolina Rybiego Potoku - Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska
Jednak obawiam się, że czasowo się możemy nie wyrobić. Z obliczeń wynika, że to trasa na ok. 12 godzin i to pewnie wprawnym krokiem?
Jesli by sie nie udalo to bedziemy musieli ja skrocic, ale do doliny 5 stawow na pewno pojdziemy, bo tak jak autorka znana nam tylko trasa przez asfalt do Morskiego Oka.


Dasz rade spokojnie przejść tylko w piątce musisz być stosunkowo wcześnie, ewentualnie jak zdobędziesz już Szpiglas i będzie czas gonił to odpuść sobie Wrota Chałubińskiego :)

dk22 napisa/a:

I na koniec jakos oczywiscie Dolina Chocholowska i Grzes, Rakon, Wolowiec tu czasowo tez moze zejsc dlugo, ale mozna sobie pomoc w dolinie rowerkiem wiec moze sie wyrobimy.


Ta trasa też spokojnie jest do przejścia. Po wejściu na Wołowiec możesz zejść z niego i zielonym szlakiem wrócić do Chochołowskiej, szybciej będzie, a w lipcu śniegu na tym szlaku nie powinno już być.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4291 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-05-31, 17:53   

Chochołowska-Grześ -Rakoń-Wołowiec-zejście z Zawracia zielonym do Chocholowskiej-spokojnie i na luzie .Rowerek, traktorek-do wyboru.
Wiesz Bocian co do tej drugiej trasy, to trochę miałabym wątpliwości-czasochłonna i wymagająca kondycyjnie.Wrota i Czarny Staw bym odpuściła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
daniel19831 


Wiek: 40
Doczy: 12 Sty 2013
czyli 4114 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Skd: Częstochowa
Wysany: 2013-06-01, 13:49   pomoc w wyborze tras na 11 dni w lipcu

Witam Wszystkich

W lipcu wybieram się do Zakopanego na 11 dni, jak polecacie zorganizować sobie ten czas?
Co według Was warto zwiedzić, zobaczyć? jakie trasy wybrać
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4468 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2013-06-01, 18:26   

Akurat piszesz w wątku z którego możesz spokojnie wybierać różne trasy dla siebie :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4046 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-06-01, 18:52   

Majka M napisa/a:
Chochołowska-Grześ -Rakoń-Wołowiec-zejście z Zawracia zielonym do Chocholowskiej-spokojnie i na luzie .Rowerek, traktorek-do wyboru.
Wiesz Bocian co do tej drugiej trasy, to trochę miałabym wątpliwości-czasochłonna i wymagająca kondycyjnie.Wrota i Czarny Staw bym odpuściła.


Racja, nie zauważyłem, że Czarny Staw jeszcze jest. Rzeczywiście, Staw odpada, ale Wrota można zaliczyć. :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
dk22 


Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 8
Tematy: 0
Skd: Radom
Wysany: 2013-06-02, 11:00   

Macie racje nie zrealizuję do końca tego planu, ale na szczęście można podjąć decyzję w trakcie. Jak będą siły i czas to pójdziemy, a jak nie to prosto ze Szpiglasowego zejdziemy do Morskiego Oka. I też będzie wspaniała wycieczka:) Dziękuję za sugestię.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4517 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-06-24, 19:18   

Patrycja Lbn, my też zawsze jedziemy do Zakopanego autobusem i jeździmy busami, nigdy żadnego problemu żeby się gdzieś dostać czy skądś wrócić nie było. Jedynie gdybyście wchodzili na Rusinową Polanę z Zazadni przez Dolinę Filipka i Wiktorówki (polecam) to wsiadając na dworcu w Zakopanym do busa upewnijcie się, że jedzie przez Zazadnię bo nie wszystkie tamtędy jadą (powrót z Wierchporońca będzie łatwy bo tamtędy jedzie dużo busów).

Na pierwszy dzień polecam Gubałówkę i Butorowy Wierch, Dolinę Lejową (jakieś 8km z hakiem w obie strony lub niecałe 9km jeśli z Doliny Lejowej dojdziecie do Doliny Kościeliskiej i tamtędy wrócicie) albo spacer Doliną Białej Wody (niecałe 7km w obie strony, start z Łysej Polany) - my zawsze tak zaczynamy pobyt z Tatrach. A jak ktoś lubi posiedzieć w karczmie przy piwku to zawsze można wieczorem, po powrocie ze szlaku ;-)

Na Kasprowy polecam iść z Gąsienicowej (do Gąsienicowej najłatwiej przez Boczań) a powrót np do Kuźnic (stamtąd już nawet na busa nie trzeba czekać bo spokojnie da się wrócić na nogach do centrum miasta wiec nie trzeba się śpieszyć).

dk22, ja bym na Kasprowy weszła, ale kolejka (jakbyście nie stali w kolejce) też może być atrakcją. Zejście z Ciemniaka czerwonym jest ciężkie dla kolan, droga jest stroma, ja preferuję wejść na Ciemniak i z niego iść w stronę Kasprowego, nogi to o wiele lepiej znoszą ;-) Ale zawsze można zejść z Ciemniaka zielonym do Schroniska na Hali Ornak - trasa jest dłuższa ale spokojniejsza/łatwiejsza/mniej męcząca, tylko trzeba by było wyruszyć wcześnie rano. Z resztą możecie też dojść tyko do Kopy Kondrackiej i zejść do Doliny Kondratowej gdybyście się za szybko zmęczyli albo nie chcieli zajechać kolan.

dk22 napisa/a:
Bardzo chciałabym także zrobić tę trasę
Palenica Białczańska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wielka Siklawa - Dolina Pięciu Stawów Polskich - Szpiglasowa Przełęcz - Szpiglasowy Wierch - Dolinka za Mnichem - Wrota Chałubińskiego - Morskie Oko schr. PTTK - Czarny Staw - Dolina Rybiego Potoku - Wodogrzmoty Mickiewicza - Palenica Białczańska
Jednak obawiam się, że czasowo się możemy nie wyrobić. Z obliczeń wynika, że to trasa na ok. 12 godzin i to pewnie wprawnym krokiem?
Jesli by sie nie udalo to bedziemy musieli ja skrocic, ale do doliny 5 stawow na pewno pojdziemy, bo tak jak autorka znana nam tylko trasa przez asfalt do Morskiego Oka.

Na Wrota czasu raczej nie starczy jeśli chcecie dojść jeszcze do Czarnego Stawu a nie śpicie w żadnym schronisku. Czasy w przewodnikach są zwykle liczone sprawnym tempem i bez, albo z małymi przerwami a na trasie są widoki przy których warto zatrzymać się na dłużej :-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzyś 


Doczya: 17 Cze 2012
czyli 4323 dni temu

Posty: 100
Tematy: 12
Otrzyma 23 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2013-06-24, 21:58   

Stella napisa/a:

Na Kasprowy polecam iść z Gąsienicowej (do Gąsienicowej najłatwiej przez Boczań) a powrót np do Kir (stamtąd już nawet na busa nie trzeba czekać bo spokojnie da się wrócić na nogach do centrum miasta wiec nie trzeba się śpieszyć).


powrót raczej do Kuźnic....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamil 



Doczy: 24 Maj 2012
czyli 4348 dni temu

Posty: 27
Tematy: 0
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Częstochowa
Wysany: 2013-06-25, 12:47   

Do Kir też można ,przez Czerwone Wierchy ;)....
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4517 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-06-25, 16:19   

Krzyś napisa/a:
Stella napisa/a:

Na Kasprowy polecam iść z Gąsienicowej (do Gąsienicowej najłatwiej przez Boczań) a powrót np do Kir (stamtąd już nawet na busa nie trzeba czekać bo spokojnie da się wrócić na nogach do centrum miasta wiec nie trzeba się śpieszyć).


powrót raczej do Kuźnic....

Hihi - musiałam być już trochę śpiąca kiedy to pisałam, że taką gafę popełniłam :-P Już poprawiam ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum