Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dni, na, plan, tatry, wyjazdu

Plan wyjazdu na 5 dni w Tatry
Autor Wiadomo
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3962 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-05-24, 22:04   Plan wyjazdu na 5 dni w Tatry

Witam :)
Właściwie to zarejestrowałam się na tym forum właśnie po to, żeby uzyskać pomoc w zaplanowaniu mojego pierwszego samodzielnego wyjazdu w Tatry, znaczy się ze znajomymi, ale już bez rodziców ani z jakiś tam biur podróży :) Oczywiście swoją jeszcze marną wiedzą i doświadczeniem też chętnie się podzielę.
W góry jeżdżę co wakacje od 6 lat, ale niestety były to wypady maksymalnie 6 dniowe ze zorganizowaną grupą, a teraz postanowiłam wymyśleć coś na własną rękę, jednak chcę się dobrze przygotować i dlatego mam parę pytań i wątpliwości.

1. Najpierw chciałabym zapytać, czy da radę w jeden dzień (oczywiście wyjazd z kwatery jak najbardziej rano) "zrobić" trasę: Polana Palenica - Dolina Roztoki - D5SP, a potem z D5SP przez Świstówke do Morskiego Oka i z powrotem na Polanę?
Ja do tej pory jedyną trasę jaką "robiłam" to była Palenica - Morskie Oko, to jest piękne miejsce i nigdy mi się nie znudzi, ale chciałabym się tam dostać bardziej urozmaiconą trasą :) Tylko pytanie, czy tak się da, ile to czasu średnio zajmie? :)

2. Drugie moje pytanie dotyczy Kasprowego Wierchu, a raczej tego, jaką trasą polecacie tam iść, a jaką schodzić? Oczywiście, że piękne widoki i ciekawe miejsca są jak najbardziej pożądane, ale tym razem chodzi mi raczej o dojście do celu niż o jakieś wielkie rzeczy po drodze. Wolałabym nie korzystać z kolejki linowej, bo szkoda mi czasu na stanie właśnie w kolejce :)

3. Na rozgrzewkę chętnie poszłabym na Rusinową Polanę + Gęsia Szyja, ewentualnie czekam na inne propozycje, gdzie jeszcze można zajść w tych okolicach :)Tylko tutaj nawet nie wiem, skąd startować, chyba można z Palenicy, ale może jest jakaś inna trasa...?

4. Ostatnie moje pytanie dotyczy Doliny Kościeliskiej, a raczej tego, co tam polecacie zobaczyć po drodze, ewentualnie jaki szczyt można zdobyć, nie musi być wielki i znany), z tym że nie wiem, czy warto tak na każdy dzień upychać jakieś straszne wspinaczki nie wiadomo gdzie...
Z tą doliną kojarzy mi się Smreczyński Staw, Wąwóz Kraków i Jaskinia Mroźna bądź też inne, których nazw już nie znam, ale może coś z tego warto zobaczyć. Mogą być i odcinki z łańcuchami, bo musze się i z tym tematem trochę obyć, żeby co roku startować coraz dalej i odważniej :) tylko bez przesady jak na pierwszy raz :)

ojej, tyle pytań, ale chciałam jak najdokładniej przedstawić to co wiem (jeśli w ogóle okazało się, że coś wiem) i prosić o wskazówki w konkretnych sprawach :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4448 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2013-05-25, 05:56   

Palenica-Piątka-Morskie Oko i z powrotem Palenica , bez Roztoki spokojnie można przejść. Jak pisałem my zrobiliśmy ten szlak od 6 do chyba 15-16 po południu.

Co do Kasprowego to ja osobiście wolałbym wjechać i zejść do Czarnego Stawu Gąsienicowego, lub iść na Kondracką Kopę.

Można również zrobić Kopę od Kuźnic wstępując do schroniska na Hali Kondratowej i potem na Giewont z namiastką łańcuchów ,schodząc do Doliny Strążyńskiej. Macie przy okazji dwutysięcznik na koncie

Fajna lekka trasa na Sarnią Skałę , proponuję startować od Kuźnic i zejść do Doliny Strążyńskiej, przy okazji zobaczyc Siklawicę i na zakończenie herbatka z prądem w barze w dolinie.

W Dolinie Kościeliskiej jak piszesz Jaskinia Mroźna, oświetlona i płatna, wąwóz Kraków wraz ze Smoczą Jamą i dalej schronisko Ornak.

W Tatrach Zachodnich z Doliny Chochołowskiej nieśmiertelny Grześ-Rakoń i dalej Wołowiec.

Do wyboru do koloru, aż do zakwasów :mrgreen: i powodzenia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3962 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-05-25, 14:22   

stes napisa/a:
Palenica-Piątka-Morskie Oko i z powrotem Palenica , bez Roztoki spokojnie można przejść. Jak pisałem my zrobiliśmy ten szlak od 6 do chyba 15-16 po południu.

Co do Kasprowego to ja osobiście wolałbym wjechać i zejść do Czarnego Stawu Gąsienicowego, lub iść na Kondracką Kopę.

Można również zrobić Kopę od Kuźnic wstępując do schroniska na Hali Kondratowej i potem na Giewont z namiastką łańcuchów ,schodząc do Doliny Strążyńskiej. Macie przy okazji dwutysięcznik na koncie


Oooo 6 Rano już na parkingu w Palenicy... Trzeba się będzie zmobilizować, ale dam radę :)

Może mam o tym jakieś mylne wyobrażenia albo trafiłam na taki moment, ale jak chciałam w tamtym roku wjechać kolejką na Kasprowy, to było tyle ludzi, że się zniechęciłam i dlatego teraz od razu przyjęłam, że lepiej iść na piechotę od razu. Ale w takim układzie może jednak powinnam rozważyć Twoją propozycję :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-05-27, 08:30   Re: Plan wyjazdu na 5 dni w Tatry

Patrycja Lbn napisa/a:
Witam :)

3. Na rozgrzewkę chętnie poszłabym na Rusinową Polanę + Gęsia Szyja, ewentualnie czekam na inne propozycje, gdzie jeszcze można zajść w tych okolicach :)Tylko tutaj nawet nie wiem, skąd startować, chyba można z Palenicy, ale może jest jakaś inna trasa...?


Polecam Rusinową. Byłem tam pierwszy raz ale jest tam pięknie. Polecam trasę zacząć od Zazadni. Jest to lekka trasa że nawet mój 3 latek szedł na nóżkach 98% trasy. Wracałem z Rusinowej na Wierchporoniec. Trasa tez fajna ale ciężko żeby bus się zatrzymał więc lepiej iść na Palenicę. Na Gęsiej nie byłem. Tzn byłem jakieś 10 lat temu wiec nie pamiętam wiec tu nie pomogę
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-05-28, 09:24   

Rusinowa-Gęsia Szyja, a później Rówień Waksmundzka i czerwonym w stronę Wodogrzmotów.Na koniec poszliśmy jeszcze odwiedzić schronisko w Starej Roztoce, a potem to już w dół do Palenicy na busa.Fajna trasa, robiliśmy ją w zeszłym roku.

A co do Kościeliskiej warto zahaczyć jeszcze o Halę Stoły( niebieski szlak).
Na Kasprowy wchodziłam kiedyś żółtym od Gąsienicowej-chyba najłatwiejszy, zejść wtedy by trzeba zielonym do Kuźnic, chyba że wybierzesz się np.na Przełęcz pod Kopą
Polecam tez wycieczkę Nosal-Olczyska-Kopieniec-Cyrhla ( szybka, nietrudna trasa).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-05-28, 17:11   

Majka M napisa/a:

Polecam tez wycieczkę Nosal-Olczyska-Kopieniec-Cyrhla ( szybka, nietrudna trasa).


Wchodząc na Nosal sporo ludzi się męczy potem spokój i chwila męki pod Kopieniec. Ale potwierdzam trasa fajna. Schodziłem na Cyrhle i wydaje mi się że wejście tym szklakiem jest męczące bo wypłukane przez wodę wąwoziki. Zejść było mi łatwiej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3962 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-05-28, 18:22   

To wiem już coraz więcej, ale jeszcze mam pytanie (być może okaże się, że niejedno): czy któraś z tych tras, o których mówicie, że są łatwe i przyjemne można sobie przejść w parę godzin?
Nie wiem, jak będą jeździły pociągi, ale nie chciałabym zmarnować ani jednego dnia, więc miałam plan nawet gdybym przyjechała do Zakopanego koło 12 gdzieś jeszcze wyruszyć. Da radę czy to głupie? Bo wiem, że o tej godzinie to raczej się trzeba powoli do domu zbierać, ale może coś by się znalazło takiego na 3-4 godzinki...? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2013-05-28, 19:12   

Patrycja Lbn napisa/a:
czy któraś z tych tras, o których mówicie, że są łatwe i przyjemne można sobie przejść w parę godzin?


wejscie na Kopieniec czy Nosal albo jedno i drugie :-) na Rusinowa tez dojdziesz
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4074 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-05-28, 19:50   

A ja zapytam z innej beczki .. bo skoro wybieram sie na tydzień to czy mozna kupic tygodniowe karnety na szlaki? gdzies juz o tym czytalam , ale czy to aktualne? I gdzie są? Jeśli są .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4026 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-05-28, 22:00   

luna19 napisa/a:
A ja zapytam z innej beczki .. bo skoro wybieram sie na tydzień to czy mozna kupic tygodniowe karnety na szlaki? gdzies juz o tym czytalam , ale czy to aktualne? I gdzie są? Jeśli są .


bilet 7-dniowy normalny - 20 zł
bilet 7-dniowy ulgowy - 10 zł

W budce TPN przed wejściem na szlak można dostać :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4074 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-05-29, 06:19   

dziekuje .. to super, mniej stania w kolejkach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-05-29, 13:19   

Patrycja, ja też pierwszego dnia po przyjeździe wyruszam w trasę dopiero w granicach południa.W zeszłym roku robiłam szlak Dolina Białego-Sarnia Skała-dolina Strążyska. Nosal-szybkie wyjście, z Kopieńcem też da radę w 3-4 godziny.A jeśli chcesz coś bardzo lajtowego to wyjazd na Gubałówkę, krotki spacer i zejście z Szymoszkowej polecam albo Dolina Małej Łąki-Przysłop Miętusi-Kościeliska.Możliwości krótkich tras jest sporo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4074 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-05-29, 13:38   

Ja tez na pierwszy dzien szykuję się na Nosal , nie chce stracić dnia i na rozruszanie kosci trzeba coś zaliczyć ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3962 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-05-29, 16:56   

Teraz w takim razie muszę kupić dobrą mapę i zaplanować trasy, skoro mam już tyle propozycji :) Bo jak do tej pory ograniczałam się do informacji z internetu.
A jeszcze musze wziąć pod uwagę, żeby startować i kończyć marsz w miejscach, gdzie dojeżdżają busy, bo jedziemy tam pociągiem i jesteśmy zdane na transport publiczny. Nie wiem, jak są ceny, ale może z jednej strony przejazd busem opłaca się bardziej niż na kilka godzin zostawiać samochód na parkingu.

Nie wiedziałam, że można sobie wykupić taki karnet, naprawdę ulgowy na 7 dni kosztuje tylko 10 zł i już nigdzie nie trzeba płacić i wszędzie mogę wchodzić? Bo to chyba kolejna możliwość do zaoszczędzenia paru złotych... :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4074 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-05-29, 17:24   

Patrycja Lbn, skorzystaj z tej strony .. fajnie mozna sobie zaplanować szlaki.
http://www.szlaki.net.pl/tatry.php
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum