Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dni, na, plan, tatry, wyjazdu

Plan wyjazdu na 5 dni w Tatry
Autor Wiadomo
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3988 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-07-04, 19:09   

Stella napisa/a:
Patrycja Lbn
Na Kasprowy polecam iść z Gąsienicowej (do Gąsienicowej najłatwiej przez Boczań) a powrót np do Kuźnic (stamtąd już nawet na busa nie trzeba czekać bo spokojnie da się wrócić na nogach do centrum miasta wiec nie trzeba się śpieszyć).



Czyli do Gąsienicowej przez Boczań, potem na Kasprowy i np. przez Myślenickie Turnie do Kuźnic?
A ja gdzieś to czytałam, że szlakiem do Gąsienicowej głównie schodzi się z Kasprowego, ale nigdzie nie było wyraźnie napisane, że to szlak jednokierunkowy. Bo myślałam nad taką trasą, ale właśnie te informacje mnie trochę zmyliły. A skoro mówisz Stella, że tak można iść, to tak zrobimy. Dziękuję za pomoc :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4298 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-07-05, 09:29   

Żółty szlak do Gąsienicowej przez Jaworzynkę może i jest trochę trudniejszy, ale według mnie ładniejszy i mniej meczący, bo przez połowę drogi idzie się po równym.Co do wejścia na Kasprowy to najłatwiej od Gąsienicowej żółtym-i najkrócej.Najtrudniej czarnym przez Świnicką Przełęcz.Zielony przez Liliowe też jest spoko.Szlaki nie są jednokierunkowe.Mnóstwo ludzi tamtędy wchodzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4052 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-07-05, 19:01   

Jak dla mnie szlak przez Jaworzynkę nie jest trudniejszy, ale właśnie bardziej męczący, ostatnia cześć to spacer po kamiennych schodach i mocno w górę. Boczań idzie bardziej płasko :) Zółtym najlepiej zejść.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4524 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-07-07, 21:50   

Majka M napisa/a:
Żółty szlak do Gąsienicowej przez Jaworzynkę może i jest trochę trudniejszy, ale według mnie ładniejszy i mniej meczący, bo przez połowę drogi idzie się po równym.

bocian napisa/a:
Jak dla mnie szlak przez Jaworzynkę nie jest trudniejszy, ale właśnie bardziej męczący, ostatnia cześć to spacer po kamiennych schodach i mocno w górę.

Ja bardzo lubię drogę przez Jaworzynkę, ale mój mąż jakoś nie pała do niej sympatią - chyba właśnie przez te kamienne schody na końcówce, zwłaszcza, że szlak odkąd zaczyna się droga w górę w wielu miejscach jest mocno poniszczony (poprzemieszczane kamienie, drewniane bale, które powinny być po bokach i chronić je przed rozdeptywaniem walają się po ścieżce a ścieżka jest miejscami wypłukana i uścielona kamiennym żwirkiem) i czasami ciężko się przez to po nim idzie - więc ostatecznie zawsze chodzimy przez Boczań ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4298 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-07-07, 22:37   

Przez Boczań wchodziliśmy ze 2 razy i z kolei tego szlaku nie lubimy.Schodzimy nim zazwyczaj.W nadchodzącym tygodniu znów się wybieramy i znów będziemy wchodzić przez Jaworzynkę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopaneo 


Doczy: 24 Kwi 2013
czyli 4019 dni temu

Posty: 29
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-07-08, 14:45   

Obydwa szlaki mają moim zdaniem identyczny poziom trudności,z tym że widoki ładniejsze są idąc przez Jaworzynkę,to moje skromne zdanie na ten temat.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4524 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-07-15, 00:56   

Majka M napisa/a:
Przez Boczań wchodziliśmy ze 2 razy i z kolei tego szlaku nie lubimy.Schodzimy nim zazwyczaj.W nadchodzącym tygodniu znów się wybieramy i znów będziemy wchodzić przez Jaworzynkę.

Napisz jeśli możesz jak stan szlaku ma się w tym roku - jeśli lepiej to może jakoś nawrócę męża do chodzenia obiema trasami :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4298 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-07-15, 21:25   

W zeszły wtorek schodziliśmy przez Boczań. Było sucho , więc złaziło się dobrze.Niektóre odcinki w lesie zostały naprawione.Jest lepiej niż w zeszłym roku w każdym razie.Przez Jaworzynkę bez zmian, momentami szlak podniszczony, mam wrażenie ,że coraz bardziej .
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
patry2k 


Doczy: 13 Mar 2012
czyli 4426 dni temu

Posty: 7
Tematy: 1
Skd: Lubelskie
Wysany: 2013-07-15, 21:42   

Witam. Akurat temat pasuje do mojej sytuacji ponieważ wybieram się na 5 dni w góry :)

Może ktoś coś jeszcze doda co warto zobaczyć na pierwszy raz? :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4524 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-07-16, 00:55   

patry2k napisa/a:
Może ktoś coś jeszcze doda co warto zobaczyć na pierwszy raz? :)

Zajrzyj sobie do tych tematów - są świeże i pełne propozycji ;-)
http://www.zakopaneforum....-dni-vt1524.htm
http://www.zakopaneforum....rasy-vt1645.htm
http://www.zakopaneforum....zcie-vt1656.htm
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3978 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-07-29, 11:35   

No fakt,tematy były wielokrotnie poruszane na forum,nawet jest jeden temat odnośnie wycieczki w góry na 6 dni,podsyłam link
http://www.zakopaneforum....t1671.htm#49390
można zaczerpnąć wiele pomysłów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3988 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-08-22, 11:36   

Hej :) Dawno nie pisałam, Wasze wcześniejsze uwagi bardzo mi pomogły, teraz zobaczę, jak to będzie z realizacją tych planów, a wyjeżdżam już w niedzielę :)

Mam jeszcze pytanie: od której zaczynają jeździć busy?
Bo wolałabym wyjechać naprawdę w miarę wcześnie, żeby potem nie gonić, mieć czas się zatrzymać i podziwiać widoki albo nie uciekać nie wiem gdzie przed popołudniową burzą.

Wiem że to akurat pytanie powinnam zadać w innym wątku, ale już tak przy okazji... :)
Gdzie można smacznie w tanio zjeść w Zakopanem? Problem tutaj jest tylko taki, że ja nie jem mięsa, dlatego karczmy z golonką i piwem, boczkiem czy skwarkami trochę odpadają, a wiem, że takie to nietrudno znaleźć :)
Obiła mi się gdzieś o uszy Karczma Żabi Dwór, że są tam tanie zestawy obiadowe i jest smacznie, ale czy są tam dania bezmięsne albo czy można zamówić np. samą zupę?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4298 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-08-22, 11:59   

Co do busów, to niektóre w sezonie od 6 np. do Kuźnic, ale większość dopiero około 7.
Ja też nie jem mięsa i niestety mam w Zakopanem trochę problemu z wyżywieniem.Tanio jest na Zamoyskiego U Słonia.Jedzenie dobre i krótko się czeka.Smaczne pierogi, placki ziemniaczane.Można kombinować, zamówić pół porcji. Naleśniki z serem w zasadzie w większości knajp serwują.W Chacie po Zbóju polecam grzanki z pomidorami i serem górskim,dobre i cena 10 zł. Jeśli jesz ryby, to w Kolibecce przy rondzie jest bardzo dobra zupa rybna z sandaczem.Zupy w większości knajp są na mięsie, u mnie odpadają niestety. :cry:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domi27 



Doczya: 25 Sie 2011
czyli 4627 dni temu

Posty: 41
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: jędrzejów
Wysany: 2013-08-22, 19:19   

I może Dobra Kasza Nasza :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Patrycja Lbn 


Doczya: 24 Maj 2013
czyli 3988 dni temu

Posty: 10
Tematy: 1
Skd: Lublin
Wysany: 2013-09-01, 12:11   

Hej, już wróciłam z wyjazdu.

Co do jedzenia, to grzanki w Chacie po Zbóju i Dobra Kasza Nasza zaspokoiły moje potrzeby.
Busy też tak jak pisaliście jeżdżą od rana, miało być tak, że wyjeżdżamy o 7, a najczęściej na początku szlaku byliśmy koło 9 dopiero, tak to się mija teoria z praktyką :)

Niestety pogodę mieliśmy średnią, duże zachmurzenie, więc moje plany musiałam modyfikować na bieżąco, czyli wstawać rano i patrzeć, czy widać góry, z 5 dni pobytu udało się tak tylko 2 razy. Raz poszłyśmy do Doliny Pięciu Stawów Polskich, Wodospad Siklawa, a potem przez Świstówkę do Morskiego Oka i potem asfeltem na busa. Przeszłyśmy tą trasę, widoki przepiękne, niezapomniane, ale mi tam ciężko było i z milion razy się zatrzymywałam i mówiłam, że ja już dalej nie idę... :) Dla osób z lękami przestrzeni najtrudniejszy jeden moment, gdzie idzie się bardzo blisko krawędzi po skałach, a łańcucha niestety nie ma. Nam ta trasa z naprawdę licznymi postojami zajęła ok. 9 godzin.

Druga nasza wielka wyprawa to Kasprowy Wierch przez Boczań, a powrót przez Myślenickie Turnie. Tutaj już było łatwiej, ale moje nogi dość szybko sobie przypomniały poprzednią długą wędrówkę i chwilami już nie miałam siły nawet jednego kroka do góry zrobić :) Przy ładnej pogodzie widoki piękne, ścieżka szeroka, także tutaj nawet osoby z lękami mogą się wybrać spokojnie. Droga powrotna przez Myślenickie Turnie potem robi się już dość monotonna, bo idzie się ciągle przez las. Ale zawsze można skorzystać z kolejki, jak kto woli. Ta trasa zajęła nam ok. 8 godzin, a tak jak poprzednio nie bardzo się spieszyłyśmy :)

Wyjazd uważam za bardzo udany, nawet mimo mało sprzyjającej pogody, widoki piękne, już planuję, co zobaczyć w następnym roku :)

Dziękuję za wszystkie rady :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum