Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: na, tatry, wyjscia, wyposazenie, zimowe

Wyposażenie na zimowe wyjścia w Tatry
Autor Wiadomo
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4565 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2011-12-08, 19:14   

VS84 napisa/a:
Co nie znaczy, że to wszystko co tu jest wymienione, nam się zawsze przyda

Ja niestety wyznaję zasadę, że lepiej nosić, niż się prosić, w związku z czym zwykle mam znacznie cięższy plecak niż wymaga tego sytuacja :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-12-08, 19:30   

Lucy napisa/a:
Ja niestety wyznaję zasadę, że lepiej nosić, niż się prosić, w związku z czym zwykle mam znacznie cięższy plecak niż wymaga tego sytuacja


Czemu niestety :?: chyba stety właśnie ;-)
Ja to napisałem tak ogólnie, że nie wszystkie te rzeczy są koniecznym warunkiem do spełniania, żeby zimą wyjść w góry. :-) Bo ja tam też wolę mieć i noszę, tyle, że póki co zawsze po zakończeniu trasy okazuje się, że połowa rzeczy mi się nie przydała :mrgreen: A i tak wciąż dokupuję coś nowego :-P

Ostatnio na Wielkim Kopieńcu mi się kijki poskładały, bo ktoś w sklepie nie najlepiej je poskręcał i tu z ratunkiem przyszło mi to :mrgreen:



Niby mały bajerek a też się czasem przydaje, więc zawsze go ze sobą w góry noszę :mrgreen: Nie, żebym go sobie kupił, bo nigdy nie planowałem takich rzeczy, ale dostałem go w prezencie i już nie raz mi się przydał ;-) Dlatego też go mogę z czystym sumieniem polecić :mrgreen:
  
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4565 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2011-12-08, 19:48   

hahaha... :mrgreen:
no, na to bym nie wpadła - ja nosze tylko scyzoryk, wprawdzie wielofunkcyjny, ale przy tych multikombinerkach wysiada :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
forever 



Wiek: 48
Doczy: 21 Pa 2011
czyli 4573 dni temu

Posty: 102
Tematy: 2
Otrzyma 20 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-12-08, 20:00   

Powiem szczerze, że zanim nie otwarłem i powiększyłem obrazka, myślałem że to miniaturka Batmana :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-12-21, 08:11   

Ogólnie to z wyposażenia które jeszcze może nam się przydać w zimę, a w zasadzie uratować komuś albo i nam życie jest oczywiście zestaw lawinowy ABC, który niestety jest dosyć kosztowny... Ale okazać się może bezcenny...

ZESTAW ABC czyli:

łopata:



sonda:



i detektor lawinowy:



Ogólnie to co mnie by interesowało, to cena około 2000 zł, ale z tego co widzę już za 1000 zł idzie coś takiego skompletować, tyle, że nie wiem czy tutaj cena ma znaczenia i czy warto. Najwięcej to kosztuje ten detektor i nie wiem czy te za 600-700 zł są wiele gorsze od tych za 1400-1500 zł ;-) Ja tam jednak chyba wolę dać trochę więcej ;-)

W ogóle to ostatnio znalazłem całkiem ciekawą ofertę ze schroniska w Dolinie 5 Stawów i jakby ktoś mógł potwierdzić, czy to tam jest nadal aktualne :?: i czy w jakiś innych schroniskach też coś takiego oferują :?: Bo okazuje się, że tam jest niby jakaś wypożyczalnia sprzętu i tam taki sprzęt lawinowy można wypożyczyć, zestaw ABC za 40 zł na dobę :-) Co ciekawe sprzęt można niby oddać w centrum Zakopanego, więc planując jakąś inną trasę, wcale nie trzeba by było do niego wracać ;-)

Tutaj cała strona o tym i przy okazji o kursach m.in. zimowych:

http://www.turystykagorska.com/o-nas.html

A tutaj link bezpośrednio do cennika:

http://www.turystykagorsk...lnia_cennik.pdf

Czy ktoś wie coś na ten temat :?:
  
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4839 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-12-21, 12:56   

w zakopcu też widziałem że można wypożyczyć detektory i to w kilku miejscach. ceny podobne.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4618 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2011-12-28, 20:48   

co do sprzętu zimowego (raki,czekany,detektory etc) z tego co znalazłam można wypożyczyć w tych 2 miejscach w Zakopanym:
http://taniewspinanie.pl/index.php?p=10&s=16
Kościuszki 15, Zakopane
oraz
http://www.tatratrade.com...serwis,ant.html
droga na bystre 2a, Zakopane.
Ceny moim zdaniem przystępne :P
Z tego co wiem to można też wypożyczać w schroniskach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum