Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: bialej, dolina, wody

Dolina Białej Wody
Autor Wiadomo
raffi79 



Wiek: 45
Doczy: 11 Lut 2011
czyli 4823 dni temu

Posty: 39
Tematy: 13
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Małopolska
Wysany: 2012-02-13, 18:53   

Można dojść tylko do leśniczówki. Martin dalej nie puści nie ma szans.

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-13, 19:04   

We wrześniu na pewno dolinkę osobiście obejrzę, sfotografuję i podzielę się wrażeniami :) Piękne fotki, które wstawiliście, bardzo mnie zachęciły do tego, by postawić swoją stopę w tej cudnej dolinie :-)
 
 
gurszul 



Wiek: 62
Doczya: 27 Lis 2011
czyli 4534 dni temu

Posty: 59
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-02-15, 22:21   

Agusia życzę Ci pięknej pogody i czekam na fotki ;) ale zbyt daleko nie dojdziesz bo na Słowacji szlaki są zamykane powyżej schronisk:

Warto wiedzieć
Szlaki powyżej schronisk górskich po słowackiej stronie Tatr są zamkniete dla ruchu turystycznego, w większości – tak jak Dolina Białej Wody – od 1 listopada do 15 czerwca. Dzieje się tak z dwu powodów: po pierwsze, ze względu na bezpieczeństwo turystów, po drugie – dla ochrony przyrody. Za złamanie przepisów grozi mandat (przyp. red).

mimo to warto przejść ta przepiękną doliną, a jeśli ktoś nie był wybrać się tam latem. W czerwcu 2 lata temu pod Polskim Grzebieniem śniegu było tak dużo, że ręką sięgałam do tabliczek, których latem nikt nie jest w stanie ich dosięgnąć.
https://picasaweb.google.com/103483722508835987262/20090625PolskyHreben#
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5073 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2012-02-16, 15:08   

Agusia napisa/a:
Wiem, wiem gurszul. Już wszystko posprawdzałam, do ktróego momentu będę mogła dojść

przed wyjściem w zimie warto sprawdzić jakie są warunki
na stronie słowackiego TOPRU http://www.hzs.sk/
albo w biurze Horskiej Slużby w Starym Smokovcu
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
gurszul 



Wiek: 62
Doczya: 27 Lis 2011
czyli 4534 dni temu

Posty: 59
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-02-18, 00:02   

Agusia napisa/a:
Twoje są śliczne :-)


Dzięki :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-02-18, 20:13   

Pytałam już o nocleg w schroniskach w wakacje w temacie o Dolinie Pięciu Stawów, ale że rozważam na wakacje też Dolinę Białej Wody i nocleg w Schronisku Zbójnickim (w Dolinie Staroleśnej) albo Hotelu górskim "Śląski Dom" (w Dolinie Wielickiej) to zapytam też tu ;-) Orientuje się ktoś z Was jak wcześnie należy rezerwować tam nocleg w okresie wakacyjnym, żeby załapać się na łóżko i jak mniej więcej kształtują się ceny od osoby? ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4697 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-08-22, 20:08   

Do którego momentu drogi dałoby tam się dojść z dzieckiem czyli bez dużego wspinanania się
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-08-23, 12:45   

Furi napisa/a:
Do którego momentu drogi dałoby tam się dojść z dzieckiem czyli bez dużego wspinanania się

Zupełnie bez wspinania się do Polany Biała Woda (idzie się praktycznie po płaskim, mijałam na tej trasie osoby z dziećmi w wózkach). Z bardzo delikatnymi podejściami raz za czas można dojść do Polany pod Wysoką. Później, za nią zaczyna się już droga bardziej w górę, na początku zakosy przez las, potem po wyjściu w pasmo kosodrzewiny na części ścieżki kamienne schody (po części ścieżek, między kamieniami płyną strumyki), ale droga na wysokość Zielonego Kaczego Stawu i Kaczej Siklawy jest jeszcze łatwa, później zaczynają się mocniejsze podejścia.
Także wszystko zależy z jakim dzieckiem ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4697 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-08-23, 16:05   

Myślę ze do tych kaczych stawów uda nam się dojść. Najwyżej weźmiemy wózek i ile sie da i mały nie będzie chciał iść to pojedzie a jak już się nie da to wózek schowamy gdzieś w lesie i dalej dojdziemy ten kawałek. W zeszłym roku wraz z bratem wtargałem małego na Gubałówkę z wózkiem więc i to nie powinno sprawić problemu (fakt że wejście nam trochę zajęło ale to co odstawiał maluszek na tych polankach w połowie Gubałówki to aż nas brzuchy od śmiechu bolały)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4443 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-08-23, 16:27   

Do Polany Biała Woda z wózkiem bez problemu, a do Polany pod Wysoką z wózkiem może się jeszcze uda (choć już trudniej), a dalej to już ciężko, bo od tego miejsca szlak wyraźnie zmienia charakter - zwęża się i właśnie zaczyna się robić bardziej stromy...
Ten szlak jest długi, dojście do Polany pod Wysoką spokojnie może zająć ponad 2 godziny...

Polana pod Wysoką:


A pierwszy staw do jakiego można dojść to Litworowy Staw (1860 m), jest wyjątkowo pięknie zlokalizowany, ale aby tam dojść z Polany pod Wysoką, to trzeba jeszcze pokonać ok. 600 m dodatkowej sumy podejść (dochodzi się do prawie 1900 m i później krótkie zejście nad staw) i czasowo może to zająć więcej niż godzinę...

Litworowy Staw (widoki - na wprost Żłobisty Szczyt, Rumanowy Szczyt i Ganek; a po prawej Rysy i Niżnie Rysy)

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-08-23, 17:48   

Furi napisa/a:
Myślę ze do tych kaczych stawów uda nam się dojść.
kamiltatry napisa/a:
A pierwszy staw do jakiego można dojść to Litworowy Staw (1860 m), jest wyjątkowo pięknie zlokalizowany, ale aby tam dojść z Polany pod Wysoką, to trzeba jeszcze pokonać ok. 600 m dodatkowej sumy podejść (dochodzi się do prawie 1900 m i później krótkie zejście nad staw) i czasowo może to zająć więcej niż godzinę...

Tak jak napisał kamiltatry pierwszy staw, do którego da się dojść to Litorowy, Kaczy da się podziwać tylko podchodząc szlakiem trochę ponad jego wysokość, tak samo pod samą Kaczą Siklawę nie da się podejść ale ładnie się prezentuje od boku kiedy idzie się szlakiem ;-)
Jeśli dacie radę wynieść dziecko na rękach to watro jest wyjść w piętro kosodrzewiny, do Doliny Kaczej (najlepiej gdzieś na wysokość progu z którego wypływa Kacza Siklawa) i popodziwać widok na okalające dolinę szczyty i na piękny kształt doliny, która zostanie za Wami ;-) Ale jeśli nie to sama droga do Polany Biała Woda czy do Polany pod Wysoką jest warta poświęconego czasu, zwłaszcza momenty kiedy idzie się nad Białą Wodą, a widok z obu polan przy ładnej pogodzie jest przepiękny :-) Ogólnie Dolina Białej Wody to (obok Doliny Pięciu Stawów Polskich) jedna z moich ulubionych dolin w Tatrach ;-)

A na samotną wyprawę polecam wybrać się kiedyś jeszcze wyżej, chociażby 'tylko' do Litworowego Stawu :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum