Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: murowaniec

Murowaniec
Autor Wiadomość
'Magda' 

Zaproszone osoby: 3
czyli 4508 dni temu

Tematy: 5
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2010-03-06, 17:46   Murowaniec

Moje jedno z dwóch ulubionych schronisk w Polskich Tatrach. Co Wy powiecie nt. tego miejsca? Co Wam si? podoba, co nie? Mo?e kto? nocowa? tam i mo?e podzieli? si? informacjami?

Ja lubi? to schronisko chyba g?ównie z tego powodu, ?e jest po?o?one w moim najukocha?szym rejonie, czyli G?sienicowa i Orla Per? :-)
Postaw piwo autorowi tego posta

'Magda' 

Zaproszone osoby: 3
czyli 4508 dni temu

Tematy: 5
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2010-03-08, 16:10   

A jak w tej chwili z ilo?ci? miejsc, warunkami itd.? Bo chcia?abym tam si? uda? i nocowa?, a zawsze lepiej zasi?gn?? rady od osób, które do?wiadczy?y na w?asnej skórze ;-)

skierka187
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2010-03-16, 11:33   

niestety nie wiem jak jest z ilo?ci? miejsc, ale Emu27 ma w planach nied?ugo wypraw? z noclegiem na Murowa?cu wi?c pewnie nam opowie ;-)

jack71 

czyli 4498 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-03-16, 12:01   

www.e-tatry.pl Tam znajdziecie wszystko na temat Murowa?ca! :-/

[ Dodano: 2010-03-16, 12:02 ]
Albo w google wystarczy wpisa? SCHRONISKO MUROWANIEC ZAKOPANE

Fantasmagoria 

czyli 4509 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2010-03-16, 22:01   

Moja kuzynka mieszka?a w tym schronisku, bardzo si? jej podoba?. S?dz?, ?e jest bez przeszkód mog? je poleci?.

katarina 

czyli 4496 dni temu

Wysłany: 2010-03-17, 15:29   

jeszcze mnie tam nie by?o a s?ysza?am,?e to pi?kne schronisko :-D

Piotrek 

czyli 4495 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2010-03-22, 00:00   

Nie wiem mo?e ?le mi si? wydaje, ale dosy? wysokie te ceny w Murowa?cu. 45 z? za osob? w pokoju dwuosobowym... cho? schronisko urocze, trzeba przyzna? :-)

poop 

Zaproszone osoby: 1
czyli 4508 dni temu

Tematy: 9
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-03-22, 15:19   

Mnie bardzo przeszkadza zakaz noclegów na karimatach...
W ?adnym innym schronisku nie spotka?em si? do tej pory z takim zakazem.
Chocia? my?l?, ?e jakby kto? przyby? po zmroku, przemokni?ty czy co? w tym stylu, to by mu nie odmówili.

zybcio 

czyli 4483 dni temu

Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2010-03-22, 17:15   

poop napisał/a:

Swoj? drog? nocleg na na pod?odze (zw?aszcza przy du?ym zag?szczeniu) by? pomijam fakt ?e nie wygodny ale wr?cz niebezpieczny ;p
Jak raz w nocy kolega zosta? brutalnie obudzony poprzez nadepni?cie w miejsce cenne dla ka?dego m??czyzny poni?ej brzucha... ;p

ale na wypadek wi?kszej ilo?ci osób ni? ?ó?ek wprowadzili rozwi?zanie, którym jest jeden du?y pokój w którym nie ma ?ó?ek a jest on przeznaczony do spania na karimatach...

Kamila 

czyli 4509 dni temu

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2010-03-22, 20:15   

poop napisał/a:
W ?adnym innym schronisku nie spotka?em si? do tej pory z takim zakazem.
Chocia? my?l?, ?e jakby kto? przyby? po zmroku, przemokni?ty czy co? w tym stylu, to by mu nie odmówili.

A wiesz mo?e czemu wstrzymane jest pozwolenie na noclegi na karimatach? Te? mi si? wydaje, ?e jak co? w sytuacjach losowych, by przyj?li...

Pawe? 

Zaproszone osoby: 12
czyli 4469 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2010-04-07, 17:32   

no murowaniec chyba najbardziej znane schronisko w zakopanym, robi wra?enie naprawd? : )

szczeniak 

czyli 4376 dni temu

Wysłany: 2010-07-07, 19:44   

W murowa?cu to ci??ko o wolne miejsce. Dzwoni?em w maju i powiedzieli ?e do wrze?nia wszystko zaj?te:/ a od kilku lat ju? tam nie by?em:/ ale jedzenia to maj? drogie i niedobre:/ ale co? za co? :) klimacik jest

Bobb 

czyli 4388 dni temu

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-01-06, 21:23   

Kamila napisał/a:
A wiesz mo?e czemu wstrzymane jest pozwolenie na noclegi na karimatach? Te? mi si? wydaje, ?e jak co? w sytuacjach losowych, by przyj?li...

Murowaniec jest jednym z najpopularniejszych schronisk w Tatrach i w miar? szybko mo?na do niego doj?? (ok. 1,2 - 1,5 h z Ku?nic) w zwi?zku z czym we wczesnych godz. porannych przybywaj? pierwsi tury?ci ch?tni na porann? herbat? lub ?niadanko, a tu pod?oga zaj?ta jest jeszcze przez dosypiaj?cych noclegowiczów, którzy w wi?kszo?ci sko?czyli imprezowanie nad ranem. St?d w?a?nie wzi??o si? wprowadzenie od 2007 roku notabene s?usznego moim skromnym zdaniem zakazu nocowania na pod?odze "z przyczyn technicznych i braku zezwolenia" ;-) , gdy? nale?y rozró?ni? nocleg awaryjny od "noclegu awaryjnego" ;-)
Stosowny komentarz na stronie Murowa?ca z którego wynika jednoznacznie, ?e tych prawdziwych potrzebuj?cych schronisko nie pozostawi bez pomocy.

murowaniec_nocleg.JPG
informacja na drzwiach Murowa?ca
Plik ściągnięto 5 raz(y) 38,05 KB

Joasia 

Zaproszone osoby: 1
czyli 4282 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2011-01-07, 08:27   

ale jedna z osób, które spotka?am niedawno w Zakopanem, która mia?a potrzeb? po zmroku zosta? w schronisku zosta?a odes?ana z powodu braku miejsc !!! czy to nie jest nocleg awaryjny? czy wolno odmówi? przyj?cia kogo? w potrzebie?

Bobb 

czyli 4388 dni temu

Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-01-07, 12:15   

Joasia napisał/a:
ale jedna z osób, które spotka?am niedawno w Zakopanem, która mia?a potrzeb? po zmroku zosta? w schronisku zosta?a odes?ana z powodu braku miejsc !!! czy to nie jest nocleg awaryjny? czy wolno odmówi? przyj?cia kogo? w potrzebie?

Rozmawiamy zapewne o przypadku dotycz?cym Murowa?ca. Joasiu, zale?y co spotkana przez Ciebie osoba rozumie pod poj?ciem, ?e "mia?a potrzeb?"? Je?li m?oda, zdrowa osoba bez otar? i innych uszczerbków zjawia si? latem przy pi?knej pogodzie w schronisku dajmy na to o godz. 20.00 i uwa?a, ?e "ma potrzeb?" przenocowania to oczywiste, ?e spotka si? ze stanowcz? odmow?. Je?li natomiast ta sama osoba zjawi?aby si? w tym samym miejscu podczas za?amania pogody, kompletnie zzi?bni?ta i przemoczona, wówczas z pewno?ci? nie odmówiono by jej pomocy. W razie potrzeby na miejscu dy?uruje ratownik TOPR.
Znajomi opowiadali, ?e kiedy? tak wysz?o, ?e znale?li si? w Murowa?cu o 22.00 szukaj?c noclegu. Oczywi?cie nie za?apali si? na gleb?, ale za to dostali kolacj?, cho? kuchnia by?a ju? zamkni?ta, a obs?uga za?atwi?a im nocleg w pobliskiej Betlejemce.
Wracaj?c do opisywanego przez Ciebie przypadku - je?li widzia?a? t? osob? osobi?cie, to sama oce? jak wygl?da?a i czy mog?a sprawia? wra?enie osoby próbuj?cej wykombinowa? tzw. gleb?. Zapewniam Ci?, ?e obs?uga schronisk ma znakomite do?wiadczenie w b?yskawicznej ocenie turystów ;-) Bior?c w obron? Murowaniec zapewniam, ?e nieraz zdarzy?o si? za?atwi? tam rzeczy praktycznie z góry skazane na niepowodzenie, o których jednak?e nie b?d? pisa? publicznie ;-)
W przypadku innych schronisk np. w pi?tce te? pewnie inaczej by podeszli do tematu, bo nie zejdziemy stamt?d do miasta w godzink?.

Odpowiedz do tematu