Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: murowaniec

Murowaniec
Autor Wiadomo
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4938 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-01-07, 12:33   

No to pewnie masz rację. Ta dziewczyna nie wyglądała mi na kogoś kto mógł padać na twarz i nie mógł dojść do miasta. Ale fakt że była godz. 22 i wolała po nocy nie chodzić po lesie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5044 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-07, 12:55   

Joasia napisa/a:
No to pewnie masz rację. Ta dziewczyna nie wyglądała mi na kogoś kto mógł padać na twarz i nie mógł dojść do miasta. Ale fakt że była godz. 22 i wolała po nocy nie chodzić po lesie.

Z tą 22-gą to pewnie mocno przesadziła, bo nie sądzę żeby obsługa Murowańca puściła ją bez pomocy, no chyba że spędziła w schronisku pół dnia w towarzystwie zupy chmielowej i się zasiedziała ;-)
Zapewne załatwili by jej nocleg w Betlejemce, czy Szałasiskach, bo nie są bezduszni, a i status "schroniska" zobowiązuje do pewnych zachowań względem tych zasługujących na miano TURYSTÓW.
Z drugiej strony nie przesadzajmy - mnie samemu zdarzało się kilka razy schodzić z Murowańca przy świetle czołówki i to nie dlatego że odmówiono mi noclegu, tylko dlatego, że do głowy mi nie przyszło o niego poprosić ;-)
Widzisz, cwaniactwo nie popłaca, a tak już jest że cierpią na tym również ci potrzebujący.
Podobnie było kiedyś w Roztoce, skąd blisko było na zakupy na pobliskiej Słowacji, gdzie stali bywalcy kupowali sobie "lekarstwo" którym później "leczyli się" w schronisku do późnych godzin wieczornych. Na pytanie ówczesnego gazdy Pawłowskiego gdzie zamierzają nocować odpowiadali zdziwieni - JAK TO, PRZECIEŻ TUTAJ ;-) Teraz już się nie opłaca kupować "lekarstw" na Słowacji.
Podobne przypadki tzw. polowania na glebę przewijają się na wielu forach o tematyce górskiej i dla schronisk, które mają charakter bądź co bądź komercyjny to ogromny problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4938 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-01-07, 12:59   

Okazuje się że zawsze najbardziej poszkodowani są ci właśnie, którzy potrzebuja pomocy, a nie ci co kombinują :lol:
Fakt, że ona mi opowiadał, że się zgubiła bo zeszła ze szlaku, i dlatego długo jej zajęło odnalezienie drogi i schodzenie do schroniska. Ale dotarła do miasta cała i zdrowa, więc może trochę przesadzała...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5044 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-07, 14:59   

Joasia napisa/a:
Fakt, że ona mi opowiadał, że się zgubiła bo zeszła ze szlaku, i dlatego długo jej zajęło odnalezienie drogi i schodzenie do schroniska. Ale dotarła do miasta cała i zdrowa, więc może trochę przesadzała...

Trudno to ocenić czy przesadziła, czy też nie (oczywiście w jej mniemaniu ;-) ), obserwując turystów często można się spotkać z przypadkami beztroski, żeby nie powiedzieć głupoty. Świadczy o tym choćby to, że nie wolno jej było schodzić z oznaczonych szlaków.
W czasach mojej młodości w jednym z dwóch istniejących wówczas programów TV rekordy popularności bił Czechosłowacki serial "Szpital na peryferiach". gdzie jeden z bohaterów - dr. Strosmajer w bardzo subtelny sposób ujął tę kwestię zwracając się do pewnej pielęgniarki tymi oto słowami: "gdyby głupota potrafiła latać - fruwałaby Pani niczym gołębica" ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4938 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-01-07, 17:54   

Bobb napisa/a:
gdyby głupota potrafiła latać - fruwałaby Pani niczym gołębica[/i]" ;-)


masz u mnie wielkie piwo za tę celną uwagę :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5044 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-07, 19:06   

Joasia napisa/a:
masz u mnie wielkie piwo za tę celną uwagę :mrgreen:

Dziękować, dziękować ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5044 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-13, 19:40   

Tytułem uzupełnienia - załączam linki do dyskusji na sąsiednich forach na poruszane w wątku tematy. Link1 Link2 i Link3

Joasiu, przy okazji słówko wyjaśnienia, to że niektórzy nie myślą nie znaczy wcale, że uważam góry powinny być dla nich zamykane - NIE, bo góry są dla wszystkich. Szkoda tylko że tak często zmuszeni jesteśmy do pomagania im. Apropos w sobotę wyjeżdżam do Zakopca, więc muszę uzupełnić zapasy w apteczce ;-)

I jeszcze jedno - jeśli często nocujecie lub planujecie nocować w schroniskach to opłaca się wstąpić do PTTK-u, standardowo Członkom przysługuje co najmniej 20% zniżka, ale najważniejsze jest to, że mają oni pierwszeństwo w prawie do noclegu przed pozostałymi turystami ;-)
Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam do kontaktu na PW ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5044 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2011-01-19, 17:36   

Adrian, nie wiem czy to temat na odrębny wątek, ale powinieneś poszukać oddziału PTTK w Twojej okolicy, będzie Ci łatwiej w nim działać :-) Zgłoś się do tego Oddziału, zapisz uiszczając składkę roczną i wpisowe, otrzymasz taką oto legitymację na podstawie której będziesz miał prawo do licznych zniżek w sklepach i w schroniskach, a także pierwszeństwo w zakwaterowaniu w tych drugich ;-)
Szczegółowe informacje uzyskasz pod adresem PTTK_rabaty
Możesz również przystąpić do "mojego" Studenckiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej przy Oddziale Międzyuczelnianym, który ma swoją siedzibę w siedzibie Zarządu Głownego PTTK na ul.Senatorskiej 11 w Warszawie, strona Klubu
Z przyjemnością pomogę nowemu Członkowi dołączyć do naszej braci :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4938 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-02-20, 16:50   

poprosmy XYZ, może nam zamontuje :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
skierka187
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-02-20, 19:54   

macie opcję "postaw piwo" :-P
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5005 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-02-21, 09:07   

Ech, bym ten post szybciej przeczytała, to nie wystawiłabym Ci piwa za piękne zdjęcie Morskiego Oka :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5005 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2011-02-21, 14:04   

he he chciałbyś :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4466 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-03-06, 13:17   

Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 2:50


Szyba , ty nie śpisz w nocy ? :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
takitam 



Wiek: 36
Doczy: 27 Mar 2012
czyli 4403 dni temu

Posty: 58
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2012-04-01, 19:05   

Miłe wspomnienia z Murowańca mam ja .
Grzaniec winny mmm (ma moc).
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4467 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-06-27, 12:43   

Oj i mi już się tęskni za Murowańcem ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum