Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: czyli, do, droga, glowna, zakopanego, zakopianka

Zakopianka - czyli główna droga do Zakopanego
Autor Wiadomość
borsuk6x9 

czyli 3093 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-07-20, 10:04   

działa :mrgreen:od około 23 czerwca
Postaw piwo autorowi tego posta

ZakoPany 

czyli 2921 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2011-07-20, 13:37   

borsuk6x9 napisał/a:
działa :mrgreen:od około 23 czerwca

Ok, a jakieś źródło? Kto to obsługuje?
Od 23 czerwca to na pewno nie może działać bo dopiero od 1 lipca weszła w życie nowa regulacja odnośnie tych różnych gadżetów.

A tak przy okazji jeszcze jedna refleksja odnośnie bezpiecznej prędkości. Inna prędkość jest bezpieczna przy dobrej pogodzie a inaczej jak spadnie deszcz.
Znaki drogowe nie idą oczywiście za powyższym i są ustalane po pierwsze do sytuacji gorszej pogodowo, a poza tym ustawiane są na samochody ciężkie - o czym niektórzy na forum nie pamiętają. Czyli jadąc samochodem osobowym spokojnie można zamiast 60 jechać 80.
W krajach wysokorozwiniętych np na autostradach są wyświetlane w zależności od pogody ograniczenia predkości i są one zazwyczaj zróżnicowane inne ograniczenia mają ciężarówki a inne osobowe.
Na odcinku do Myślenic prędkość dostosowana jest do ciężkich wozów i niekiedy ograniczana do 90 km gdzie spokojnie osobowy może jechać 110.
Reasumując sztywne ograniczenia prędkości są dostosowane do ciężarówek.
Samochodem można spokojnie jechać szybciej.
A poza tym co to jest bezpieczna prędkość?
Jest to taka, żeby dostosować swoją prędkość do warunków na drodze, swojego doświadczenia itp Często znaki nie oddają tej bezpiecznej prędkości bo albo ją zaniżają albo w przypadku ekstremalnych warunków ją podwyższą

borsuk6x9 

czyli 3093 dni temu

Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-07-20, 14:22   

ciężarówki to mają fabryczne ograniczniki do 90 a na naszych drogach obowiązuje auta ciężarowe prędkość 70 i na dwupasmówkach 80 :mrgreen: prędkość bezpieczna to taka kiedy jest się w stanie zareagować na to co się dzieje na drodze. np wyhamowanie przed sarną wbiegającą na drogę. ja ostatnio hamowałem przed samicą łosia kolo radomia. jeśli nie zapanujesz nad autem albo wykurzysz w drzewo to znaczy że prędkość bezpieczna nie była zachowana. poza tym dla jednego w danych warunkach wynosi ona 40 a dla innego 90 km/h sam pamietam jak zimą wracałem z zakopca i patałachy ciągnęły się 40-50 lewym pasem. żeby ich wyprzedzić musiałem to czynić prawym pasem bo żaden nie miał zamiaru zjechać chociaż prawy pas był wolny. fakt że często nasze ograniczenia nie są adekwatne do sytuacji ale są one dostowywane do najcieńszych użytkowników

turysta_górski 

czyli 3029 dni temu

Wysłany: 2011-07-24, 10:09   

a ja właśnie będę się wybierał do Zakopanego. dzięki za przydatne informacje.[/list]

ZakoPany 

czyli 2921 dni temu

Wysłany: 2011-07-25, 14:11   

Czesław napisał/a:
To teraz pytanie odnośnie fotoradarów:

http://www.defensywnikier...ete_atrapy.html

Niby miało to działać od 1 lipca. Widział już może ktoś na zakopiance takie jaskrawe fotoradary albo pozasłaniane? Czy to kolejny pomysł który chcieli wcielić w życie a znowu się z czasem nie wyrobili?

Otóż to, więc ja nadal jestem jednak zdania że ten odcinkowy pomiar na zakopiance jeszcze może nie działać. No ale nadal nie mam precyzyjnego feedbacku

borsuk6x9 

czyli 3093 dni temu

Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-07-25, 17:04   

za godzinę będę jechał zakopianką więc zweryfikujemy :mrgreen:

[ Dodano: 2011-07-25, 17:05 ]
ZakoPany napisał/a:
Niby miało to działać od 1 lipca. Widział już może ktoś na zakopiance takie jaskrawe fotoradary albo pozasłaniane? Czy to kolejny pomysł który chcieli wcielić w życie a znowu się z czasem nie wyrobili?

pół roku mają na oklejanie i usuwanie...

ZakoPany 

czyli 2921 dni temu

Wysłany: 2011-07-26, 21:51   

borsuk6x9 napisał/a:

ZakoPany napisał/a:

I jak weryfikacja? Działa odcinkowy? Bo jak działa to powinno być ostrzeżenie, a jest?

borsuk6x9 

czyli 3093 dni temu

Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-07-26, 23:27   

ja jechałem od krakowa do głogoczowa i tam nie ma ale jutro zadzwonię do kompetentnych władz i się dowiem. I promise

ZakoPany 

czyli 2921 dni temu

Wysłany: 2011-07-30, 07:15   

borsuk6x9 napisał/a:
ja jechałem od krakowa do głogoczowa i tam nie ma ale jutro zadzwonię do kompetentnych władz i się dowiem. I promise

no i? Dzowniłeś?

borsuk6x9 

czyli 3093 dni temu

Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-07-30, 08:18   

dzwoniłem i to pod kilka numerów w biurze rzecznika prasowego komendy małopolskiej ale do tego wszechwiedzącego się jeszcze nie dodzwoniłem ale jakby ktos chciał spróbować :) 012 615 41 49

ZakoPany 

czyli 2921 dni temu

Wysłany: 2011-07-30, 13:14   

borsuk6x9 napisał/a:
dzwoniłem i to pod kilka numerów w biurze rzecznika prasowego komendy małopolskiej ale do tego wszechwiedzącego się jeszcze nie dodzwoniłem ale jakby ktos chciał spróbować :) 012 615 41 49

No ale po co do rzecznika? Wystarczy mi info kto tym zarządza GDDA czy ITD?

zonika 

czyli 2952 dni temu

Wysłany: 2011-08-09, 13:29   

Ja też jechałam zakopianką i żadnej informacji nie ma, a jak nie ma to znaczy, że prace trwają.Jeśli chodzi o osobówki to tylko radary ja osobiście widziałam jeden przy powrocie załadowany chyba Skomielna Biała -albo miśki mogą nas wypunktować.Świry na trasie zazwyczaj lądują w rowach- ostatni wypadek widziałam w niedzielę, jeden z 3 motocyklistów pędził przeciwległym pasem naiwny myślał, że ludzie w popłochu będą zjeżdżać do rowów i skończył czołówką w miejscowości Naprawa.Trafił do szpitala w stanie ciężkim - daj mu Boże zdrowie. Czasem głupota ludzi jest porażajaca.

Beasteen 

czyli 3234 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2011-08-25, 10:45   

borsuk6x9 napisał/a:

ZakoPany napisał/a:

nie pół roku, a - zgodnie z rozporządzeniem ministra infrastruktury z dnia 17 czerwca 2011 r. - 36 miesięcy

a ponadto jeszcze jeden ładny haczyk z rozporządzenia związany z powyższym: "Stacjonarne urządzenia rejestrujące i ich obudowy, zainstalowane w pasie drogowym przed wejściem w życie niniejszego rozporządzenia, które nie spełniają określonych w nim wymagań, mogą być wykorzystywane przez okres 36 miesięcy od dnia jego wejścia w życie."

Tak więc czasu na zmiany jest sporo...

Start.Zakopane 

czyli 2968 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2011-11-11, 10:21   

Można jechać zupełnie inna trasą,ale wtedy każdy robi spore kółko.. W końcu coś za coś i uniknięcie korków w zamian za dłuższą drogę do Zakopca :-)

Falconn 

czyli 2778 dni temu

Wysłany: 2011-12-08, 11:32   Zakopianka i zakopane - jakie warunki ;)

Witam, w najbliższą sobotę polecę od Żywca na zakopane na weekendzik. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda zakopianka w sobotnie popołudnie? Mianowicie interesuje mnie odcinek DK47 czyli od Nowego Targu do zakopanego. Wszystkie informacje będą mi bardzo przydatne, czy bardzo się ta droga korkuję w tym czasie? Jak jest utrzymana, na co szczególnie uważać (pomiary prędkości itp). Z tego co wiem to jest to droga szczególnie niebezpieczna ze względu na liczne pagórki oraz zakręty co w połączeniu z tą porą jaką mamy może być nie fajne... Interesuję mnie to gdyż nie wiem czy warto pchać się na krajową 47 czy może lepiej lecieć przez okoliczne wioski tj. Jabłonka, Czarny Dunajec... W sezonie wiem, że droga ta jest utrapieniem, ale jak jest teraz w weekend?
Jaka pogoda jest aktualnie w Zakopanym? Dużo białego puchu już tam jest? :>

Pozdrawiam serdecznie.»

Odpowiedz do tematu