Zarejestruj sie! | Has硂 ?
     

Poprzedni temat «» Nast阷ny temat

Tagi tematu: czyli, do, droga, glowna, zakopanego, zakopianka

Zakopianka - czyli g艂贸wna droga do Zakopanego
Autor Wiadomo舵
borsuk6x9 



Wiek: 55
Do潮czy: 27 Sty 2011
czyli 4838 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Sk眃: 艁贸d藕
Wys砤ny: 2011-07-20, 10:04   

dzia艂a :mrgreen:od oko艂o 23 czerwca
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4667 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-20, 13:37   

borsuk6x9 napisa/a:
dzia艂a :mrgreen:od oko艂o 23 czerwca


Ok, a jakie艣 藕r贸d艂o? Kto to obs艂uguje?
Od 23 czerwca to na pewno nie mo偶e dzia艂a膰 bo dopiero od 1 lipca wesz艂a w 偶ycie nowa regulacja odno艣nie tych r贸偶nych gad偶et贸w.

A tak przy okazji jeszcze jedna refleksja odno艣nie bezpiecznej pr臋dko艣ci. Inna pr臋dko艣膰 jest bezpieczna przy dobrej pogodzie a inaczej jak spadnie deszcz.
Znaki drogowe nie id膮 oczywi艣cie za powy偶szym i s膮 ustalane po pierwsze do sytuacji gorszej pogodowo, a poza tym ustawiane s膮 na samochody ci臋偶kie - o czym niekt贸rzy na forum nie pami臋taj膮. Czyli jad膮c samochodem osobowym spokojnie mo偶na zamiast 60 jecha膰 80.
W krajach wysokorozwini臋tych np na autostradach s膮 wy艣wietlane w zale偶no艣ci od pogody ograniczenia predko艣ci i s膮 one zazwyczaj zr贸偶nicowane inne ograniczenia maj膮 ci臋偶ar贸wki a inne osobowe.
Na odcinku do My艣lenic pr臋dko艣膰 dostosowana jest do ci臋偶kich woz贸w i niekiedy ograniczana do 90 km gdzie spokojnie osobowy mo偶e jecha膰 110.
Reasumuj膮c sztywne ograniczenia pr臋dko艣ci s膮 dostosowane do ci臋偶ar贸wek.
Samochodem mo偶na spokojnie jecha膰 szybciej.
A poza tym co to jest bezpieczna pr臋dko艣膰?
Jest to taka, 偶eby dostosowa膰 swoj膮 pr臋dko艣膰 do warunk贸w na drodze, swojego do艣wiadczenia itp Cz臋sto znaki nie oddaj膮 tej bezpiecznej pr臋dko艣ci bo albo j膮 zani偶aj膮 albo w przypadku ekstremalnych warunk贸w j膮 podwy偶sz膮
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Do潮czy: 27 Sty 2011
czyli 4838 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Sk眃: 艁贸d藕
Wys砤ny: 2011-07-20, 14:22   

ci臋偶ar贸wki to maj膮 fabryczne ograniczniki do 90 a na naszych drogach obowi膮zuje auta ci臋偶arowe pr臋dko艣膰 70 i na dwupasm贸wkach 80 :mrgreen: pr臋dko艣膰 bezpieczna to taka kiedy jest si臋 w stanie zareagowa膰 na to co si臋 dzieje na drodze. np wyhamowanie przed sarn膮 wbiegaj膮c膮 na drog臋. ja ostatnio hamowa艂em przed samic膮 艂osia kolo radomia. je艣li nie zapanujesz nad autem albo wykurzysz w drzewo to znaczy 偶e pr臋dko艣膰 bezpieczna nie by艂a zachowana. poza tym dla jednego w danych warunkach wynosi ona 40 a dla innego 90 km/h sam pamietam jak zim膮 wraca艂em z zakopca i pata艂achy ci膮gn臋艂y si臋 40-50 lewym pasem. 偶eby ich wyprzedzi膰 musia艂em to czyni膰 prawym pasem bo 偶aden nie mia艂 zamiaru zjecha膰 chocia偶 prawy pas by艂 wolny. fakt 偶e cz臋sto nasze ograniczenia nie s膮 adekwatne do sytuacji ale s膮 one dostowywane do najcie艅szych u偶ytkownik贸w
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
turysta_g贸rski 


Do潮czy: 01 Kwi 2011
czyli 4775 dni temu

Posty: 10
Tematy: 0
Sk眃: Zakopane
Wys砤ny: 2011-07-24, 10:09   

a ja w艂a艣nie b臋d臋 si臋 wybiera艂 do Zakopanego. dzi臋ki za przydatne informacje.[/list]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4667 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-25, 14:11   

Czes艂aw napisa/a:
To teraz pytanie odno艣nie fotoradar贸w:

http://www.defensywnikier...ete_atrapy.html

Niby mia艂o to dzia艂a膰 od 1 lipca. Widzia艂 ju偶 mo偶e kto艣 na zakopiance takie jaskrawe fotoradary albo pozas艂aniane? Czy to kolejny pomys艂 kt贸ry chcieli wcieli膰 w 偶ycie a znowu si臋 z czasem nie wyrobili?


Ot贸偶 to, wi臋c ja nadal jestem jednak zdania 偶e ten odcinkowy pomiar na zakopiance jeszcze mo偶e nie dzia艂a膰. No ale nadal nie mam precyzyjnego feedbacku
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Do潮czy: 27 Sty 2011
czyli 4838 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Sk眃: 艁贸d藕
Wys砤ny: 2011-07-25, 17:04   

za godzin臋 b臋d臋 jecha艂 zakopiank膮 wi臋c zweryfikujemy :mrgreen:

[ Dodano: 2011-07-25, 17:05 ]
ZakoPany napisa/a:
Niby mia艂o to dzia艂a膰 od 1 lipca. Widzia艂 ju偶 mo偶e kto艣 na zakopiance takie jaskrawe fotoradary albo pozas艂aniane? Czy to kolejny pomys艂 kt贸ry chcieli wcieli膰 w 偶ycie a znowu si臋 z czasem nie wyrobili?


p贸艂 roku maj膮 na oklejanie i usuwanie...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4667 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-26, 21:51   

borsuk6x9 napisa/a:
za godzin臋 b臋d臋 jecha艂 zakopiank膮 wi臋c zweryfikujemy :mrgreen:

[ Dodano: 2011-07-25, 17:05 ]
ZakoPany napisa/a:
Niby mia艂o to dzia艂a膰 od 1 lipca. Widzia艂 ju偶 mo偶e kto艣 na zakopiance takie jaskrawe fotoradary albo pozas艂aniane? Czy to kolejny pomys艂 kt贸ry chcieli wcieli膰 w 偶ycie a znowu si臋 z czasem nie wyrobili?


p贸艂 roku maj膮 na oklejanie i usuwanie...


I jak weryfikacja? Dzia艂a odcinkowy? Bo jak dzia艂a to powinno by膰 ostrze偶enie, a jest?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Do潮czy: 27 Sty 2011
czyli 4838 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Sk眃: 艁贸d藕
Wys砤ny: 2011-07-26, 23:27   

ja jecha艂em od krakowa do g艂ogoczowa i tam nie ma ale jutro zadzwoni臋 do kompetentnych w艂adz i si臋 dowiem. I promise
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4667 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-30, 07:15   

borsuk6x9 napisa/a:
ja jecha艂em od krakowa do g艂ogoczowa i tam nie ma ale jutro zadzwoni臋 do kompetentnych w艂adz i si臋 dowiem. I promise


no i? Dzowni艂e艣?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Do潮czy: 27 Sty 2011
czyli 4838 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Sk眃: 艁贸d藕
Wys砤ny: 2011-07-30, 08:18   

dzwoni艂em i to pod kilka numer贸w w biurze rzecznika prasowego komendy ma艂opolskiej ale do tego wszechwiedz膮cego si臋 jeszcze nie dodzwoni艂em ale jakby ktos chcia艂 spr贸bowa膰 :) 012 615 41 49
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4667 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-30, 13:14   

borsuk6x9 napisa/a:
dzwoni艂em i to pod kilka numer贸w w biurze rzecznika prasowego komendy ma艂opolskiej ale do tego wszechwiedz膮cego si臋 jeszcze nie dodzwoni艂em ale jakby ktos chcia艂 spr贸bowa膰 :) 012 615 41 49


No ale po co do rzecznika? Wystarczy mi info kto tym zarz膮dza GDDA czy ITD?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zonika 


Do潮czy砤: 17 Cze 2011
czyli 4698 dni temu

Posty: 13
Tematy: 0
Sk眃: Warszawa
Wys砤ny: 2011-08-09, 13:29   

Ja te偶 jecha艂am zakopiank膮 i 偶adnej informacji nie ma, a jak nie ma to znaczy, 偶e prace trwaj膮.Je艣li chodzi o osob贸wki to tylko radary ja osobi艣cie widzia艂am jeden przy powrocie za艂adowany chyba Skomielna Bia艂a -albo mi艣ki mog膮 nas wypunktowa膰.艢wiry na trasie zazwyczaj l膮duj膮 w rowach- ostatni wypadek widzia艂am w niedziel臋, jeden z 3 motocyklist贸w p臋dzi艂 przeciwleg艂ym pasem naiwny my艣la艂, 偶e ludzie w pop艂ochu b臋d膮 zje偶d偶a膰 do row贸w i sko艅czy艂 czo艂贸wk膮 w miejscowo艣ci Naprawa.Trafi艂 do szpitala w stanie ci臋偶kim - daj mu Bo偶e zdrowie. Czasem g艂upota ludzi jest pora偶ajaca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Beasteen 


Do潮czy: 08 Wrz 2010
czyli 4979 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Sk眃: Prawie g贸ry.
Wys砤ny: 2011-08-25, 10:45   

borsuk6x9 napisa/a:
za godzin臋 b臋d臋 jecha艂 zakopiank膮 wi臋c zweryfikujemy :mrgreen:

[ Dodano: 2011-07-25, 17:05 ]
ZakoPany napisa/a:
Niby mia艂o to dzia艂a膰 od 1 lipca. Widzia艂 ju偶 mo偶e kto艣 na zakopiance takie jaskrawe fotoradary albo pozas艂aniane? Czy to kolejny pomys艂 kt贸ry chcieli wcieli膰 w 偶ycie a znowu si臋 z czasem nie wyrobili?


p贸艂 roku maj膮 na oklejanie i usuwanie...


nie p贸艂 roku, a - zgodnie z rozporz膮dzeniem ministra infrastruktury z dnia 17 czerwca 2011 r. - 36 miesi臋cy

a ponadto jeszcze jeden 艂adny haczyk z rozporz膮dzenia zwi膮zany z powy偶szym: "Stacjonarne urz膮dzenia rejestruj膮ce i ich obudowy, zainstalowane w pasie drogowym przed wej艣ciem w 偶ycie niniejszego rozporz膮dzenia, kt贸re nie spe艂niaj膮 okre艣lonych w nim wymaga艅, mog膮 by膰 wykorzystywane przez okres 36 miesi臋cy od dnia jego wej艣cia w 偶ycie."

Tak wi臋c czasu na zmiany jest sporo...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Do潮czy: 01 Cze 2011
czyli 4714 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Sk眃: Zakopane
Wys砤ny: 2011-11-11, 10:21   

Mo偶na jecha膰 zupe艂nie inna tras膮,ale wtedy ka偶dy robi spore k贸艂ko.. W ko艅cu co艣 za co艣 i unikni臋cie kork贸w w zamian za d艂u偶sz膮 drog臋 do Zakopca :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Falconn 


Wiek: 32
Do潮czy: 08 Gru 2011
czyli 4524 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Sk眃: 呕ywiec
Wys砤ny: 2011-12-08, 11:32   Zakopianka i zakopane - jakie warunki ;)

Witam, w najbli偶sz膮 sobot臋 polec臋 od 呕ywca na zakopane na weekendzik. Chcia艂bym si臋 dowiedzie膰 jak wygl膮da zakopianka w sobotnie popo艂udnie? Mianowicie interesuje mnie odcinek DK47 czyli od Nowego Targu do zakopanego. Wszystkie informacje b臋d膮 mi bardzo przydatne, czy bardzo si臋 ta droga korkuj臋 w tym czasie? Jak jest utrzymana, na co szczeg贸lnie uwa偶a膰 (pomiary pr臋dko艣ci itp). Z tego co wiem to jest to droga szczeg贸lnie niebezpieczna ze wzgl臋du na liczne pag贸rki oraz zakr臋ty co w po艂膮czeniu z t膮 por膮 jak膮 mamy mo偶e by膰 nie fajne... Interesuj臋 mnie to gdy偶 nie wiem czy warto pcha膰 si臋 na krajow膮 47 czy mo偶e lepiej lecie膰 przez okoliczne wioski tj. Jab艂onka, Czarny Dunajec... W sezonie wiem, 偶e droga ta jest utrapieniem, ale jak jest teraz w weekend?
Jaka pogoda jest aktualnie w Zakopanym? Du偶o bia艂ego puchu ju偶 tam jest? :>

Pozdrawiam serdecznie.»
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Mo縠sz 禼i眊a za潮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum