Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: do, kasprowego, kuznic

Z Kasprowego do Kuznic
Autor Wiadomo
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4382 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-06-23, 14:23   

Stela cale Tatry sa piekne,i trzeba wszystkie szlaki przejsc nawet te mniej widokowe,wiec zejscie do Malej Laki tez powinnas zaliczyc :-D Gdy tak czytam o Waszych przejsciach to sie troche dziwie,sa tacy co sa pierwszy raz w gorach i zaraz swe kroki kieruja wysoko,zeby zdobyc jakis szczyt,a plany na kolejny pobyt w gorach maja tak ambitne ze Hej!! :-/ Przeciez domu nie budujemy od dachu,a od fudamentow,a takim sa doliny Reglowe,gdzie od podstaw poznajemy Tatry,zdobywamy wiedze i doswiadczenie gorskie,Ciekawe kto przeszedl cala Sciezke nad Reglami???a jest piekna wraz z Reglowymi Dolinami. :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Stella
4przemo77 


Wiek: 40
Doczy: 01 Pa 2011
czyli 4591 dni temu

Posty: 8
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Znikad
Wysany: 2012-06-23, 20:39   

A wiec tak: pod kolejka bylem jakos o 7:30, kolejka nie byla dluga, stalem na dole schodow, takze zalapalem sie na kurs o 8:10, wiec jakos o 8:25 bylem na Kasprowym. Pogoda na Kasprowym nie byla zla, ale bylo troszke wietrznie, Swinica w chmurach, jednakze im nizej schodzilem tym przyjemniej i sloneczniej sie robilo. Ze wzgledu na wczorajsze deszcze balem sie troszke tej sciezki przez kope kondracka i poszedlem standardowym szlakiem do hali gasienicowej, po drodze zachaczajac o czarny staw gasienicowy. Potem krotka wizyta w Murowancu, obowiazkowa kawa i szarlotka i w dol przez boczan do kuznic. Szlo sie bardzo przyjemnie, w 1 fazie od Kasprowego do Murowanca nawet sie nie zdazylem zmeczyc. Dopiero dolna czesc szlaku do Kuznic przez Boczan dala mi popalic. Te kamienie sa straszne. Umeczylem sie przez nie chyba bardziej niz na szlaku przez doline roztoki.

W sumie troche zaluje bo czasu mialem az nadto i moglem jeszcze wspiac sie na Karb, albo z Kasprowego pojsc przez Liliowe, ale co tam. To jest moja pierwsza wizyta w tatrach i na pewno nie ostatnia, bo zakochalem sie, zwlaszcza w wysokich i okolicy 5 stawow. Ma to miejsce jakis taki niesamowity i niewytlumaczalny klimat - w sensie pozytywny oczywiscie.

W tatrach bede jeszcze 2 dni, takze plan mam taki:
niedziela - kuznice, kalatowki, schronisko na hali kondratowej. Nie wiem jeszcze jak stamtad zejde, chcialbym cos bezpiecznego i widokowego.
poniedzialek - moko, czarny staw pod rysami, chcialbym jeszcze podejsc z godzinke szlakiem na szpiglasowa przelecz, zobaczyc widoki i wrocic sie do moka, bo raczej nie starczy mi czasu na przejscie calego szlaku do piatki, a i sil raczej tyle nie mam.

Tutaj macie pare fotek, jezeli chcecie jeszcze to pisac:
















Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 2 piw(a):
Stella, jabol
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-06-25, 11:32   

Cytat:
Stela cale Tatry sa piekne,i trzeba wszystkie szlaki przejsc nawet te mniej widokowe,wiec zejscie do Malej Laki tez powinnas zaliczyc :-D

Masz całkowitą rację :-) Tym bardziej, że jeszcze nie byłam w Dolinie Małej Łąki a jest ona na mojej liście ;-)

Parys napisa/a:
Gdy tak czytam o Waszych przejsciach to sie troche dziwie,sa tacy co sa pierwszy raz w gorach i zaraz swe kroki kieruja wysoko,zeby zdobyc jakis szczyt,a plany na kolejny pobyt w gorach maja tak ambitne ze Hej!! :-/ Przeciez domu nie budujemy od dachu,a od fudamentow,a takim sa doliny Reglowe,gdzie od podstaw poznajemy Tatry,zdobywamy wiedze i doswiadczenie gorskie,

Też się zawsze dziwię takiej postawie. Gdziekolwiek jestem zawsze ciągnie mnie jak najwyżej, ale w górach zaczynaliśmy bardzo spokojnie, do tej pory więcej spacerujemy po dolinach i polanach niż po szczytach, a moim 'pierwszym szczytem' była Gęsia Szyja :-D Mam natomiast koleżankę, której pierwsze tatrzańskie wyjście to były Rysy - myślałam, że padnę jak to usłyszałam. Kiedy wprost zapytałam czy uważa, że to było mądre oburzyła się i powiedziała, że przecież zdarzało jej się chodzić po górach na śląsku, rok wcześniej była z chłopakiem na Gubałówce i pod Morskim Okiem, więc czemu miałaby nie iść na Rysy skoro jej się to marzyło? A to, że po drodze obcy ludzie musieli ją miejscami podciągać i podsadzać a całą drogę myślała tylko o swoim zmęczeniu i o tym, że nie znosi tych wszystkich kamieni po których trzeba iść już nie ma znaczenia, prawda?... :-/

4przemo77 napisa/a:
poniedzialek - moko, czarny staw pod rysami, chcialbym jeszcze podejsc z godzinke szlakiem na szpiglasowa przelecz, zobaczyc widoki i wrocic sie do moka, bo raczej nie starczy mi czasu na przejscie calego szlaku do piatki, a i sil raczej tyle nie mam.

Skoro masz jeszcze takie plany to dobrze, że nie poszedłeś na Karb - skoro nie masz jeszcze doświadczenia i zbyt dobrej kondycji mógłbyś za bardzo zmęczyć nogi na dalsze wędrówki, a nie ma nic gorszego niż zastanawianie się czy da radę się dojść do finiszu kiedy nogi od stałego przeciążenia zaczynają nagle mdleć ;-)

[ Dodano: 2012-06-26, 17:11 ]
4przemo77 napisa/a:
Tutaj macie pare fotek, jezeli chcecie jeszcze to pisac:

Ja chetnie poogladam wiecej - nie tylko z tej wyprawy :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum