Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: do, kasprowego, kuznic

Z Kasprowego do Kuznic
Autor Wiadomość
4przemo77 

czyli 3969 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-06-19, 20:51   Z Kasprowego do Kuznic

Witajcie

Jestem wlasnie w Zakopanem, takze witam wszystkich z gor. Dzisiaj zaliczylem trase Palenica - Morskie Oko - Swistowka Roztocka - Dolina Pieciu Stawow - Dolina Roztoki - Palenica. Jestem totalnym amatorem, takze pragne napisac,ze pod wzgledem stopnia trudnosci to jest maks co jestem w stanie zrobic, a nawet wiecej bo mniej wiecej 30 minut od moka w strone swistowki jest taki fragment, chyba juz nawet dosyc slynny z ktorego chcialem sie cofac, ale sie przemoglem i jakos sie tam wdrapalem, ale powiem szczerze, ze serducho bi?o mi niesamowicie.

To juz wiecie jaki ze mnie turysta, ale pisalem to specjalnie zebyscie polecili mi cos odpowiedniego pod wzgledem stopnia trudnosci do moich umiejetnosci.

Terez sprawa z jaka sie do was zwracam:
Od soboty ma kursowac kolejka na Kasprowy. Chcialbym zejsc z niego o wlasnych silach. Pierwotnie myslalem o zejsciu przez Kope Kondracka, ale dzisiaj w piatce ldzie mi odradzali, mowili cos o jakims "piekie?ku" i ze mam sobie dac z tym spokoj, pospacerowac troche po Kasprowym i zjechac kolejka na dol. Poleccie prosze jakies fajne zejscie, dla osob takich ja, czyli tzw: "wrazliwych na ekspozycje"

Troche spraw technicznych:
Zamierzam byc w Kuznicach przed 8 rano, tak zeby wjechac na Kasprowy najwczesniej jak sie da. Trasa taka zeby miedzy 17 a 18 bys w Kuznicach na busa. Moje tempo marszu po gorach nie jest rewelacyjne. W przewodniku pisza ze zejscie z piatki, czarnym szlakiem i dolina roztoki do wodogrzmotow powinno zajac jakies 90 minut, ja szedlem jakies 2,5 godziny. Dane macie - prosze o porady. Tacy jak ja tez chodza po gorach, ale ja w odroznieniu od wielu jakich spotkalem po drodze staram sie byc odpowiedzialny i mierzyc zamiary na si?y.

Jezeli kto tu doczytal to sorry za dlugosc posta, troche sie rozpisalem sorry.
Postaw piwo autorowi tego posta

jabol 

czyli 4451 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2012-06-20, 09:00   Re: Z Kasprowego do Kuznic

4przemo77 napisał/a:
jakies fajne zejscie, dla osob takich ja, czyli tzw: "wrazliwych na ekspozycje"

w takim razie polecam zej?? do schroniska na Hali G?sienicowej i spacer do Czarnego Stawu G?sienicowego i powrót do Ku?nic przez Skupniów Up?az albo zej?cie przez Psi? Trawk?
do zakopia?skiej Cyhrli

Stella 

czyli 3902 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-06-20, 09:26   

Ja mog? poleci? zej?cie do Ku?nic zielonym szlakiem (przez My?lenickie Turnie) - trasa ?atwa (to by?a jedna z pierwszych tras mojego M??a w Tatrach i mimo, ?e wtedy jeszcze nie mia? zbyt dobrej kondycji ani 'oswojonego' swojego l?ku wysoko?ci to przeszed? j? bez problemu), droga szeroka, ?adne widoki (zanim wejdzie si? w las) - dla pocz?tkuj?cego w sam raz ;-)
Tylko (jak wsz?dzie) trzeba mie? stabilne buty, bo z tego co pami?tam to id?c po kamieniach na pocz?tku drogi jest mnóstwo drobnych kamyczków/od?amków ska?y które odje?d?aj? spod stóp i w niedostosowanych butach móg?by to by? problem.

Parys 

czyli 3759 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-06-20, 14:55   

4przemo77,masz doskonaly plan i pomysl zeby isc z Kasprowego W. do Kopy Kondrackiej.Szlak jest przepiekny i widokowy na obie strony,musisz jednak wybrac ladny dzien,poruszajac sie nim bedziesz caly czas szedl grania,ktora przy zalamaniu pogody moze byc niebezpieczna ze wzgledu na pioruny :!: Staraj sie wyjechac na Kasprowy W jak najwczesniej,bo szlak nie jest krotki,ale do wieczora spokojnie przejdziesz.Polecam go z jednego powodu:Przeciez dlatego wchodzimy w gory aby byc w nich jak najdluzej!!i zeby miec okazje podziwiac panorame jak dlugo sie tylko da!! a nie uciekac zaraz w doliny i tracic ten widok!!Najbardziej eksponowany moment na szlaku bedziesz mial przechodzac przez Suche Czuby Kondrackie,szlak biegnie blisko urwiska skalnego,ale jest to krotki fragment.Ale Cie chlopie nastraszyli z tym "Piekielkiem" :mrgreen: :mrgreen: wiec wiedz ze Piekielko to teren calkowicie plaski!!i znajduje sie w miejscu gdzie konczy sie strome zejscie z przel.Kondrackiej przy Wodopoju{zrodelko}.Rejon ten jest niebezpieczny tylko wtedy gdy ktos straci szlak na Kopie Kondrackiej i postanawia schodzic poza szlakiem,wtedy napotka zerwy skalne Kopy Kondrackiej opadajace wlasnie do Piekielka,Ty bedziesz mogl je podziwiac z dolu z plaskiego trawiastego miejsca.Powodzenia. :-D :-D

Stella 

czyli 3902 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-06-21, 12:25   

Parys napisał/a:
Szlak jest przepiekny i widokowy na obie strony

Pi?kny, ale je?li 4przemo77 jest czu?y na ekspozycje to nie wiem czy pi?kno krajobrazu nie zostanie przy?mione przez koncentrowanie si? na eksponowanych momentach (zw?aszcza przy mocniejszym wietrze, o który tam nietrudno). Pami?tam jak to by?o chodzi? po górach z kim? czu?ym na blisko?? zbocza - pocz?tkuj?cemu trzeba da? czasem troch? czasu ?eby si? z tym oswoi?.

4przemo77 - tu s? filmiki z fragmentem trasy http://youtu.be/Hospup1ANVU i http://youtu.be/x_i6MHB8BdU (w odwrotnym kierunku) - sam musisz oceni? czy b?dziesz si? czu? komfortowo tamt?dy id?c.

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
Parys
ostry2563 

czyli 3958 dni temu

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-06-21, 20:19   

w ubieg?y weekend szed?em z zon? i o?mioletnim synkiem od Ku?nic , Polana Kondratowa , Prze?ecz pod Kop? Kondrack? i do Kasprowego :-) szlak rzeczywi?cie fajny i widoki pi?kne :-)
trafili?my na super pogod? , bo 2.06 byli?my na Giewoncie i pó?niej szli?my w kierunku Kopy Kondrackiej to tak wia?o , ?e mi wiatr dziecko przewraca? i musieli?my si? wycofa? :-D

Ola30 

czyli 3705 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-06-22, 10:19   

Hey Ostry, jesli mozna wiedziec to ile zabralo wam pokonanie tej trasy? I czy bylo duzo turystow na szlaku?
A pozatym jesli mozesz to podziel sie zdjeciami, ja juz niemoge sie doczekac zeby tam byc :)

4przemo77 

czyli 3969 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-06-22, 13:09   

Chyba pojde przez Kope Kondracka, bo widze ze nie jest az tak zle. Szlak z moka do piatki przez swistowke wydaje mi sie ze byl o wiele gorszy. Dzieki za linki Stella.

jabol 

czyli 4451 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2012-06-22, 13:14   

Ola30 napisał/a:
Hey Ostry, jesli mozna wiedziec to ile zabralo wam pokonanie tej trasy? I czy bylo duzo turystow na szlaku?
A pozatym jesli mozesz to podziel sie zdjeciami, ja juz niemoge sie doczekac zeby tam byc :)

czystego marszu nie b?dzie to wi?cej jak 5 godzin

w Ku?nicach zazwyczaj wyl?da tak

wi?c podchodzisz sobie najpierw ko?o klasztorów

spogl?daj?c na brzydkie nowoczesne wagony

odpoczynek na Kalatówkach

albo na Kondratowej

potem troch? stromiej

i ju? jeste? na grani z widokiem na Dolin? Cich?

i Tatry Wysokie

i ?cie?k? u?o?on? z kamieni - nie rozdeptuj?c pobocza

a na koniec promenad?

i na dó? najlepiej zjecha? kolejk?

.

Yaqp 

czyli 3705 dni temu

Wysłany: 2012-06-22, 13:17   

Dla mnie trasa przez Kop? jest troch? zbyt monotonna, ale ca?kiem fajnie prezentuje si? widok na Giewont i Zakopane z Ma?om?czniaka.

ostry2563 

czyli 3958 dni temu

Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-06-22, 13:23   

:lol: : dzi?ki jabol :lol:

odwali?e? za mnie kawa? dobrej roboty :-)

tak Olu to oko?o 5 godzin marszu , ale warto si? przej?? :-) je?li chodzi o turystów to nie by?o zbyt wielu , mo?e dlatego ?e to jeszcze w czasie roku szkolnego :-P

[ Dodano: 2012-06-22, 13:48 ]
Jeszcze zapomnia?em doda? :-) tak jak pisze Stella o silny wiatr tam nietrudno , a idzie si? ca?y czas grani? od Prze??czy , wi?c lepiej i?? w ?adn? bezwietrzn? pogod? ;-)

Stella 

czyli 3902 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-06-22, 14:50   

4przemo77 napisał/a:
Dzieki za linki Stella.

Prosz? :-)

4przemo77 napisał/a:
Szlak z moka do piatki przez swistowke wydaje mi sie ze byl o wiele gorszy.

Je?li chodzi o tras? Kasprowy-Kopa Kondracka to jest zdecydowanie mniej podej?? i zej??, ale ?e idzie si? grani? to jest si? o wiele bli?ej kraw?dzi ni? w drodze na i ze ?wistówki - ale je?li to co widzia?e? na filmiku nie stanowi dla Ciebie problemu to ?ycz? mi?ej wyprawy i ?adnej pogody ?eby? móg? podziwia? widoki :-)

A któr?dy planujesz zej???
Droga z Prze??czy pod Kop? Kondrack? zielonym szlakiem na Hal? Kondratow? jest ?atwa acz monotonna (prowadzi kamienn? ?cie?k? z du?? ilo?ci? zakosów). Niestety nie wiem jak wygl?da zej?cie ?ó?tym do Doliny Ma?ej ??ki.

W?a?nie - móg?by mi przy okazji kto? napisa? jak wygl?da zej?cie do Doliny Ma?ej ??ki z Kopy Kondrackiej i z Ma?o??czniaka? ;-)

4przemo77 

czyli 3969 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-06-22, 22:02   

A wiec wyglada to tak:

Jutro o 7:20 jade do Kuznic. Jezeli pod kolejka nie bedzie za duzo ludzi, to wjezdzam do gory kolejka i schodze o wlasnych silach. Jezeli bedzie kolejka do kolejki to wchodze pieszo i zjezdzam kolejka. Tak to wyglada.

Co do kolejki do kolejki to mam wlasnie obawy ze bedzie bardzo duzo ludzi bo kolejka zaczyna kursowac wlasnie od jutra, tj: 23 czerwca 2012.

Powiedzcie mi prosze jeszcze czy w przypadku wejscia pieszo nie bedzie problemu z kupnem biletu na kurs kolejka w dol ? Rozumiem ze bilet na kurs w dol kupuje w kasie na gorze ?

Prawdopodobnie jeszcze zmienie trase, bo jednak od 2 dni pada i boje sie ze bedzie slisko, a mam tylko (albo az jak patrze na niektorych ludzi) dobre buty trekkingowe i pojde przez boczan i hale gasienicowa. Z tego co wyczytalem to o wiele bezpieczniejszy szlak w niepewna pogode.

Parys 

czyli 3759 dni temu

Otrzymał 12 piw(a)
Wysłany: 2012-06-22, 22:25   

Kol.Jabol zdjecia przefajne ale.... :oops: czyzby Albertynki przebudowaly Kaplice zabytkowa???bo do Braci to trzeba zboczyc i dosc kawal. :oops: :lol:

[ Dodano: 2012-06-22, 22:32 ]
W?a?nie - móg?by mi przy okazji kto? napisa? jak wygl?da zej?cie do Doliny Ma?ej ??ki z Kopy Kondrackiej i z Ma?o??czniaka. Zejscie jest nudne i dlugie,najpierw szlak biegnie miedzy wysokimi kosowkami,nastepnie wchodzi do bardzo nie przyjemnego zlebu "Glazisty"ktory jest bardzo kruchy i kupa ruchomych kamieni,latwo tam stracic szlak,a nastepnie lasem az do Polany,gdzie ladne widoki na Swistowke Malolacka i zerwy Wielkiej Turni. :-D

Stella 

czyli 3902 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-06-23, 11:55   

Parys napisał/a:
Zejscie jest nudne i dlugie,najpierw szlak biegnie miedzy wysokimi kosowkami,nastepnie wchodzi do bardzo nie przyjemnego zlebu "Glazisty"ktory jest bardzo kruchy i kupa ruchomych kamieni,latwo tam stracic szlak,a nastepnie lasem az do Polany,gdzie ladne widoki na Swistowke Malolacka i zerwy Wielkiej Turni. :-D

Czyli zej?cie z Czerwonych Wierchów na Hal? Kondratow? lepsze ni? do Doliny Ma?ej ??ki? No bo ?e z Ciemniaka oba zej?cia s? ?adne to ju? wiem ;-)

4przemo77 napisał/a:
Prawdopodobnie jeszcze zmienie trase, bo jednak od 2 dni pada i boje sie ze bedzie slisko, a mam tylko (albo az jak patrze na niektorych ludzi) dobre buty trekkingowe i pojde przez boczan i hale gasienicowa. Z tego co wyczytalem to o wiele bezpieczniejszy szlak w niepewna pogode.

Jak wrócisz napisz jak si? sz?o i któr? tras? ostatecznie wybra?e? - za zdj?cia te? si? nie pogniewamy ;-)

Odpowiedz do tematu