Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: bez, doradzcie, duzej, ekspozycji, lancuchow, trasy, widokowe

Trasy widokowe, bez lancuchow i duzej ekspozycji - doradzcie
Autor Wiadomość
Stella 

czyli 3859 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2013-12-29, 19:53   

aga,
Wchodz?c przez Ma?o??czniak trasa jest krótsza, ?adna, bez bardzo d?ugich stromizn, ale w jednym momencie masz ?a?cuchy (niektórzy uwa?aj?, ?e ?atwe, niektórzy na nie narzekaj?, ?e idzie si? tamt?dy miejscami ci??ko, wi?c wszystko zale?y od osobistych predyspozycji). Wchodz?c od Ko?cieliskiej jest zdecydowanie 'mniej emocjonuj?co' je?li kto? nie lubi ?a?cuchów ( ;) ), a na trasie nie ma ?adnych ci??szych do pokonania niespodzianek, ale jest wi?ksza ilo?? podej?? do pokonania. I to bez wzgl?du na to jaki wariant wybierzesz - zielonym przez Dolin? Tomanow? jest 'lekko', ?atwo i pi?knie ale na Kasprowy (i dalej do Ku?nic przez Bocza?) czeka Ci? na prawd? d?ugi marsz (wi?c najlepiej by?oby zaczyna? od schroniska). Czerwonym z Wy?niej Kiry Mi?tusiej pierwszy etap drogi w gór? jest mocno stromy i m?cz?cy (du?e przewy?szenie na ma?ym dystansie) ale poza tym zmachaniem si? na pocz?tku te? idzie si? ?atwo, ?adnie i zdecydowanie krócej od drogi przez Tomanow?.

Tak?e pytanie na co liczysz/co Ci mo?e przeszkadza? po drodze i jaki dystans (licz?c jednak spore przewy?szenia) jeste? w stanie pokona? w ci?gu dnia ;)

Teraz troch? liczb:
:arrow: Kiry - Wy?nia Kira Mi?tusia - (czerwonym) Ciemniak - ... - Kasprowy - Murowaniec - Ku?nice
ponad 21km, 1670m podej?? (w sumie) i 1460m zej?? (w sumie) z czego ponad 1200m podej?cia masz na samym etapie Wy?nia Kira Mi?tusia - Krzesanica (to jest jakie? 5,5km dystansu), a szlak mi?dzy W.K.M. a Chud? Prze??czk? ma ?rednio jakie? 25% nachylenia
:arrow: Kiry - Schronisko na Hali Ornak - Dolina Tomanowa - Ciemniak - ... - Kasprowy - Murowaniec - Ku?nice
ok. 28km do pokonania (22km je?li sz?aby? od schroniska), podej?? i zej?? tyle samo co w w poprzedniej trasie, ale od schroniska na Krzesanic? na 6,5km mamy tylko ko?o 1000m podej?? i ?rednie nachylenie waha si? od 12-16%
:arrow: Gronik - Dolina Ma?ej ??ki - Ma?o??czniak - ... - Kasprowy - Murowaniec - Ku?nice
ok. 21km, 1560m podej??, 1350m zej??, ?rednio 18% nachylenia i 900m podej?cia na ok. 5km na trasie Przys?op Mi?tusi - Ma?o??czniak, w tym ?a?cuchy w Kobylarzowym ?lebie
Postaw piwo autorowi tego posta

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
aga
aga 

czyli 4106 dni temu

Tematy: 5
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2013-12-29, 21:13   

Dzi?ki Stella za pomoc :-) W tzw. mi?dzyczasie wpisa?am w google " ?a?cuchy w Kobylarzowym ?lebie" i co zobaczy?am?- ma?? dziewczynk? wchodz?c? przy pomocy ?a?cuchów :-D Wi?c my?l? ?e moja obawa co do tych ?a?cuchów jest przesadzona. :?:

Stella 

czyli 3859 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2013-12-30, 00:21   

Ja wyznaje zasad? ?e ?a?cuchy w gór? (zawsze) s? ?atwe (czasami w dó? jest juz gorzej) - grunt tylko zeby wiedzie? jak si? nimi wspomóc bo czasem trafiaj? si? na szlaku ludzie ktorzy sobie wr?cz przeszkadzaja robi?c to co robi? z ?a?cuchami i trzeba im pewne rzeczy podpowiedzie?/pomóc upro?ci? ;) ?a?cuch w drodze na Malolaczniak pomagaj? przejsc fragmenty 'bez chodnika', nie sa to miejsca eksponowane a ich obecnosc jest po prostu pomocna (mimo ?e nie wydajs sie tam niezbedne). Je?li chodzisz troche po gorach to nie powinny dla Ciebie stanowi? problemu.

Ale tak czy siak pozostale trasy tez polecam :)

marcin872 

czyli 3727 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2014-07-23, 11:05   

Witam serdecznie. Szukam szlaku do zdobycia z dzie?mi 10 i 8 l. Byli?my na Kasprowym, Dolinie Stra?yckiej, na Nosalu, Choho?owskiej , Ko?cieliskiej, Morskim oku, co do Morskiego to zastanawiam si? nad tras? przez Dolin? Pi?ciu Stawów( prosz? o wskazówki na fajn? tras?). Ewentualnie jeszcze jakies porady co do nowych szczytów. :roll:

Furi 

czyli 4031 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2014-07-23, 21:59   

Polecam lajtow? Rusinow? Polan?. Pi?kne widoki i dzieciom b?dzie si? podoba?o.
Ja w tym roku zastanawiam si? z dzie?mi wjazd kolejk? na Kasprowy i zej?cie do Murowa?ca a dalej Jaworzynk? do Ku?nic

Majka M 

czyli 3633 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2014-07-23, 22:29   

Na Kopieniec spokojnie mo?na i??, na Sarni? Ska?? i do Doliny Bia?ego, jak Rusinowa, to i na G?si? Szyj? dadz? rad?. Na Grzesia te? wejd?, mo?na w drodze zahaczy? o fajne miejsce-Bobrowieck? Prze??cz.Z Pi?tki do MOKa z dzie?mi bym nie ryzykowa?a.Ju? samo wej?cie do Doliny Pi?ciu Stawów b?dzie od nich wymaga?o sporego wysi?ku.

zakrun 

czyli 2887 dni temu

Tematy: 0
Ostrzeżeń:
 3/3/4
Wysłany: 2014-08-04, 19:27   

Dolina Pi?ciu Stawów to przecie? taka typowo lajtowa trasa:)

Odpowiedz do tematu