Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: 10.04.2012, koscielec, swinica

?winica i Ko?cielec 6 i 10.04.2012
Autor Wiadomość
VS84
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2012-04-20, 15:14   ?winica i Ko?cielec 6 i 10.04.2012

Dawno tu nic ciekawego nie napisa?em wi?c dalej kontynuuj?c t? pass? nic ciekawego nie b?dzie ;-)

Mia?em sp?dzi? ca?e 3 dni w Tatrach od soboty do poniedzia?ku, niestety plan leg? w gruzach w czwartek wieczorem, wi?c pozosta? mi tylko wolny pi?tek i wtorek, tak te? postanowi?em to wykorzysta? :-)

Spontanicznie w pi?tek rano pojecha?em do Zakopanego, Tatr wida? nie by?o, wi?c nie do ko?ca chcia?o mi si? tam do góry wchodzi?. Wpad?em wi?c na pomys?, ?eby wjecha? sobie kolejk? na Kasprowy, mo?e stamt?d b?dzie chocia? jakie? góry wida? ;-) . Po wjechaniu na gór? nie by?o najgorzej, chmury pode mn?, chmury nade mn?, przede mn? zreszt? te? :-P ale ogólnie tragedii nie by?o:

Momentami nawet si? przeja?nia?o, wiatru praktycznie w ogóle, mrozu nie ma, wi?c warunki prawie idealne ;-) Szlak ?adnie przedeptany, tak te? pierwsza my?l, dojd? do ?winickiej Prze??czy i zobaczymy co dalej. Przede mn? wyrusza jaka? para, która tym bardziej mnie zach?ca do dzisiejszej wycieczki. Po paru krokach zakopany ju? jestem po pas w ?niegu i zaczynam si? zniech?ca?, ale jako? do Beskidu doj?? mi si? uda?o, tam para przede mn? zaczyna wi?za? si? linami, zak?ada kaski itd. Mówi? sobie fajnie pewnie na ?winic? id? to si? pod??cz? :-) Po zej?ciu z Beskidu za bardzo szlakiem i?? si? nie da?o, za bardzo kopa?em si? w ?niegu, wi?c ca?y czas wzd?u? grani poprzez Skrajn? i Po?redni? Turni? w stron? ?winickiej Prze??czy. W mi?dzyczasie mg?a zaczyna robi? si? ciut g?stsza, wi?c na Skrajnej postanawiam troch? poczeka? na dalszy rozwój wydarze? i przy okazji na moich potencjalnych towarzyszy, którzy niestety do mnie nie docieraj?, bo na Liliowej zaczynaj? odwrót.Pogoda te? si? nie poprawia, ale te? si? nie pogarsza a mg?a ca?y czas jest dosy? stabilina :lol: wiatru nie ma wi?c gorzej raczej ju? nie b?dzie. W ko?cu dochodz? do ?winickiej Prze??czy, widoczno?? jakie? 40 metrów, szlak wci?? przedeptany wi?c postanawiam i?? dalej:

O dziwo na ni?szy wierzcho?ek docieram dosy? szybko i bez wi?kszych problemów, czym bardziej stromo tym lepiej po tym ?niegu si? idzie, mimo wszystko ta widoczno?? za dobrze nie wró?y?a, w dodatku fakt ?e jestem sam i troch? nawianego ?niegu mnie ju? na tym wierzcho?ku na dzie? dzisiejszy zatrzymuje:

W ciszy, spokoju i samotno?ci sp?dzam tam ponad godzin?... nie wieje, jest dosy? ciep?o wi?c mo?na sobie posiedzie?, tylko gdzie te widoki ;-) Pozosta? wi?c jedynie ma?y lans na 2291 m.n.p.m. 8-)

Po czym rozpoczynam zej?cie w dó?, które przebiega bez wi?kszych komplikacji poza tym, ?e od czasu do czasu si? zapadam po kolana w mokrym ?niegu co staje z up?ywem czasu coraz bardziej m?cz?ce ;-)

Po w?asnych ?ladach bez problemu docieram do Po?redniej...

Widoczek z Po?redniej na Tatry Wysokie :lol:

Na Po?redniej urz?dzam sobie jeszcze ma?? wspinaczk? tam i z powrotem, po czym wracam na normalny pi?knie przedeptany szlak w stron? Beskidu ;) Chocia? widoczno?? zacz??a si? robi? coraz gorsza...

Ale ?lady bardzo dobrze widoczne, jedynie to zapadanie si? by?o strasznie m?cz?ce i czasoch?onne, dlatego te? ca?a ta wycieczka, z Kasprowego na ?winic? i z powrotem zaj??a mi prawie 8 godzin, chocia? z tego grubo ponad dwie godziny przesiedzia?em na szczytach. Mimo wszystko dawno tak padni?ty nie by?em pomimo tej niby krótkiej i prostej trasy... :-)

Potem nast?pi?y 3 dni ?wi?t, ale na wtorek pogoda zapowiada?a si? przednia, wi?c ju? zaciera?em r?ce na Ko?cielec, który od dawna mi si? marzy?. Niestety nikt nie zdecydowa? si? ze mn? pojecha? :-P Tak te? ponownie uda?em si? do Zakopanego samemu, schemat taki sam jak ostatnio, kolejk? na Kasprowy, wiem le? jestem, ale jako? samemu nie chce mi si? ju? po dolinach chodzi? ;-) Stamt?d szybkie zej?cie do dolnej stacji kolejki krzese?kowej i najwi?kszym z mo?liwych skrótów zak?adam sobie szlak na Karb, na którym jestem ju? po godzinie od wjazdu na Kasprowy ;-) Pogoda pi?kna, w nocy ponad 10 stopni mrozu, wi?c ?nieg prawie beton, idzie si? elegancko :-)

Jedynym minusem by? poranny wiatr, który najbardziej da?o odczu? si? na Karbie, przez co te? niestety szlak by? ca?y przysypany i trzeba by?o go dopiero zak?ada?, Ci co szli pó?niej mieli ju? fajne schody wydeptane, ja niestety musia?em sobie depta? sam ;-) Za to jak schodzi?em to mia?em ju? lepiej ni? Ci co schodzili po mnie po tym przeoranym ju? szlaku ;-)

Wiaterek na Ko?cielcu...

Z wej?ciem wi?kszych problemów nie by?o, poza tym, ?e nie by?o przedeptane, wi?c troch? trudu i kombinacji by?o, ?eby pi?? si? w gór?, momentami jakbym po jakim? lodowcu przemierza? si? czu?em, bo taki ?nieg by? zmarzni?ty ;-) Ale w ko?cu udaje mi si? doj?? w teren bardziej skalny i po 1,5 godzinie dotrze? na szczyt :-)

Na szycie jak dla mnie widoki bajka, posiedzia?em tam chyba te? z 1,5 godziny, w mi?dzyczasie przewin??o si? tam z 10 osób, wi?c frekwencja jak na wtorek by?a dosy? spora. Tyle tylko, ?e ka?dy po 10 minutach ucieka? na dó?, bo troch? zimno i wietrznie tam by?o. Na szcz??cie pó?niej wiatr zacz?? si? uspokaja?...

Zej?cie ju? bez ?adnej historii, droga przeorana jak ju? wy?ej wspomnia?em, w dodatku w wielu miejscach pi?kne wydeptane schody, wi?c schodzi?o si? bardzo fajnie i przyjemnie, po 45 minutach by?em na Karbie.

A tam najlepsza cz??? dzisiejszego szlaku czyli pi?kny 10 minutowy dupozjazd co Czarnego Stawu...

Po czym przez Staw do Murowa?ca, tam krótka przerwa i do Ku?nic na parking przez Bocza?, gdzie si? strasznie zniech?ci?em bo tam ju? praktycznie typowa wiosna, resztki ?niegu zosta?y... Do tego po?ow? szlaku przez las sz?o si? ju? niemal jak w lato czyli mi?dzy tymi cholernymi kamieniami na których sobie idzie nogi po?ama? :-P

Zreszt? patrz?c na okoliczne szczyty Kopie?ce, Nosale itp. to mo?na ju? ?mia?o sezon wiosenny w ni?szych partiach rozpoczyna?, a na Kasprowym jeszcze 2 metry ?niegu zosta?o :-D

skierka187
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-20, 16:12   

uwielbiam czyta? Twoje relacje :-) nawet jak wed?ug Ciebie co? jest nudne to potrafisz to tak fajnie napisa?, ?e czyta si? z ogromnym apetytem na wi?cej :-) a komentarzem do cz??ci o Ko?cielcu niech b?dzie komentarz mojej mamy:

"a? jestem ciekawa tego Ko?cielca, trzeba si? na niego wybra?, tyle ?e latem"

stes 

czyli 3560 dni temu

Tematy: 11
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2012-04-20, 16:30   

A? zazdro?? bierze.
?wietne zdj?cia.
Mi jeszcze wypadnie poczeka? do maja :-?
Postaw piwo autorowi tego posta

Viola
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-20, 20:47   

Ciekawa relacja, ?wietnie zdj?cia ;-) Gratuluj?! Jestem pe?na podziwu za zdobyte szczyty ;-) i ?e tak sam szed?e? :-)

ola's 

czyli 4174 dni temu

Tematy: 4
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2012-04-20, 21:50   

Tradycyjnie ju?... zdj?cia wy?mienite :-P
Zaraz kradn? jedno na tapet? :mrgreen:

rynnn 

czyli 3700 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-04-29, 11:55   

?wietne :D chyba te? si? wybieram na ko?cielec za tydzien ale troch? si? obawiam takich warunków hehe

stes 

czyli 3560 dni temu

Tematy: 11
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2012-04-29, 14:59   

rynnnn
pochwal sie relacja , jak pódziesz na Ko?cielec,
Ciekawi mnie jakie b?d? warunki.

rynnn 

czyli 3700 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 3 piw(a)
Wysłany: 2012-04-30, 10:12   

oczywiscie:) jeszcze sie zastanawiam koscielec czy krywa? ale jakiekolwiek to szczyt nie bedzie to relacja bedzie zdana :D

Odpowiedz do tematu