Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: pomoc, trasy, zrobieniu

Pomoc w zrobieniu trasy
Autor Wiadomość
madzia1094 

czyli 3074 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2013-05-24, 22:04   Pomoc w zrobieniu trasy

Witam ;)
Potrzebuj? pomocy. Wraz ze znajomymi wybieramy si? w lipcu do Zakopanego. Zaznaczyli?my sobie na mapie miejsca, do których chcieliby?my dotrze?. Pomóg?by kto? w u?o?eniu trasy? Jeste?my pocz?tkuj?cy, a Tatry odwiedzamy po raz pierwszy.

wi?c tak, wybrali?my: Giewont, Guba?ówka, Krupówki, Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Dolina Ko?cieliska, Dolina Pi?ciu Stawów, Wielka Krokiew, Wodospad Siklawa, Hala G?sienicowa, Sarnia Ska?a i Rysy(oczywi?cie tylko zobaczy?:P).

W gr? wchodz? oczywi?cie jakie? wyci?gi itd. Je?li po drodze by?o by co? wartego uwagi te? prosz? o tym wspomnie?.

Mieszka? b?dziemy w centrum, na ul. Kornela Makuszy?skiego. Pobyt planujemy na 6 dni, z tym, ?e pierwszego dnia przyje?d?amy popo?udniu, a ostatniego wyje?d?amy rano.

Bardzo prosz? o pomoc!

Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta

Patrycja Lbn 

czyli 3073 dni temu

Tematy: 1
Wysłany: 2013-05-24, 22:40   

Mój pierwszy post na forum:)

Nie jestem jakim? górskim piechurem, ale jednak jak na wyjazd na 6 dni i je?li pierwszy raz jedziecie w Tatry, to nie da si? chyba zobaczy? tego wszystkiego na raz.

Ju? nie wspomn? o tym, ?e jak na pierwszy raz to Rysy ca?kiem mo?ecie odrzuci?. A z dwóch pozosta?ych szczytów wybra?abym jeden i to na pewno nie na koniec wycieczki, jak ju? mo?e b?dziecie zm?czeni. Nie da si? w 6 dni "zaliczy?" wszystkich g?ównych punktów Tatr, moim zdaniem nawet nie powinno si? tak robi? :)

Guba?ówka, Krupówki i Wielka Krokiew to mo?na sobie zobaczy? jednego dnia, to b?dzie taki d?u?szy spacer po Zakopanem.

?eby po??czy? inne punkty to chyba trzeba by wybra? opcj? Polana Palenica - Dolina Roztoki - Siklawa - Dolina Pi?ciu Stawów, a potem z Doliny Pi?ciu Stawów przez ?wistówk? do Morskiego Oka i z powrotem na Polan? Palenica.
Sama si? zastanawiam nad tak? tras? w tym roku, ale nie wiem, czy to nie jest zbyt szalone, bo wydaje si?, ?e do nocy si? nie wyrobimy z powrotem do domu, a to ?le. Tak?e kto? bardziej do?wiadczony musia?by si? wypowiedzie?.

Którego? dnia mogliby?cie te? i?? na Giewont albo Kasprowy Wierch, ale tu ju? nie mam poj?cia jak? tras?, ?eby jak najwi?cej z tego wyci?gn??, a mo?e zastanówcie si? nad tras? naj?atwiejsz?, ?eby dotrze? do celu, niekoniecznie przy okazji zwiedzaj?c 10 innych "rzeczy", ?e tak powiem :)

I ja z jeden dzie? w ?rodku tego wyjazdu zarezerwowa?abym na totaln? lab? w stylu term zakopia?skich albo w Szaflarach, to naprawd? pozwala na regeneracj? i odpoczynek, przynajmniej mi :)

stes 

czyli 3560 dni temu

Tematy: 11
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2013-05-24, 23:42   

Patrycja Lbn Spokojnie za jeden dzie? zrobicie Palenica....-....Palenica.
Trzeba tylko z samego rana np. Ok. 6.00 wystartowa? z parkingu w Palenicy.
My zrobili?my tak? tras? 6-15 po po?udniu

[ Dodano: 2013-05-25, 07:15 ]
madzia1094
Cytat:
i Rysy(oczywi?cie tylko zobaczy?:P).

Najlepiej z Morskiego Oka, tylko trzeba przej?? 9km. do MOka oczywi?cie.

Cytat:
W gr? wchodz? oczywi?cie jakie? wyci?gi

na Guba?ówke, Kasprowy za wysoko :-D

Tak powa?nie, .przeczytaj post ode mnie dla Patrycji Lbn i ju? masz plan wyjazdu

dk22 

czyli 3391 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2013-06-02, 11:29   

Cytat:
wi?c tak, wybrali?my: Giewont, Guba?ówka, Krupówki, Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Dolina Ko?cieliska, Dolina Pi?ciu Stawów, Wielka Krokiew, Wodospad Siklawa, Hala G?sienicowa, Sarnia Ska?a i Rysy(oczywi?cie tylko zobaczy?:P).

Moim zdaniem da rad? spokojnie to wszystko zrobi? w ci?gu 6 dniowego pobytu.. Oczywi?cie tak?e odradza?abym wej?cie na Rysy.

Dzie? 1
Pomimo, ?e przyjedziecie po po?udniu proponuj? wybranie si? do doliny Ko?cieliskiej, w niej zwiedzenie np. jaski? Mro?nej i Smoczej Jamy, b?d? spacerek do schroniska Ornak.

Dzie? 2
Tego dnia mo?ecie zaliczy? za jednym zamachem kilka punktów tj. Dolina Pi?ciu Stawów, Siklawa, Morskie Oko.
Aa no i doczyta?am, ?e na Rysy chcieliby?cie popatrze? wi?c st?d b?dziecie mie? dobre widoki na Rysy:).

Palenica Bia?cza?ska - Wodogrzmoty Mickiewicza - Dolina Roztoki - Wielka Siklawa - Dolina Pi?ciu Stawów Polskich - Morskie Oko przez Swistówk? i powrót asfaltem do Palenicy

Dzie? 3.

Tego dnia mo?ecie zaliczy? dwa punkty na raz.
Proponuj? wej?cie na Kasprowy Wierch z Ku?nic, nast?pnie przez Bocza? na prze??cz mi?dzy Kopami, nast?pnie Murowaniec, Hala G?sienicowa i Kasprowy Wierch. Je?li chcecie przejecha? si? kolejk? mo?ecie zjecha? ni? na dó? do Ku?nic.

Dzie? 4.

Sarnia Ska?a i Wielka Krokiew
Wlot do Doliny Bia?ego, któr? proponuj? rozpocz?cie w?drówki na Sarni? Ska?? jest w?a?nie w pobli?u Krokwi tak?e mo?na to za?atwi? za jednym razem. Jak wspomnia?am wycieczk? zacznijcie z Doliny Bia?ego nast?pnie wejd?cie na Sarni? Ska?? i wróci? mo?ecie przez dolin? Str??ysk?.

Dzie? 5.
Giewont

Z ku?nic do schroniska na Polanie Kondratowej, nast?pnie na prze??cz Kondrack? i Giewont. Zej?? z Prze??czy Kondrackiej mo?na np. do doliny Ma?ej ??ki ?eby nie wraca? t? sam? drog?.

Dzie? 6.
Niestety je?li wyruszacie rano nie bardzo jest jak zadysponowa? tym dniem pod wzgl?dem wycieczek.
Jednak je?li chodzi o Guba?ówk? i Krupówki spokojnie mo?na to zaliczy? ka?dego dnia. Mieszkaj?c w centrum codziennie mo?ecie udawa? si? wieczorkiem na Krupówki, a Guba?ówk? mo?na zrobi? np. przy dniu kiedy wchodzicie na Sarni? Ska??, bo ta wycieczka jest krótka. Wi?c je?li zrobicie j? rano to po po?udniu b?dziecie mogli wjecha? wyci?giem np. Szymoszkowa na Guba?ówk?.

Stella 

czyli 3609 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2013-06-25, 19:34   

madzia1094, musicie mie? ?wietn? kondycj? chc?c tak intensywnie chodzi? po górach codziennie przez 6 dni jad?c tam pierwszy raz - ja b?d?c pierwszy raz (ze wzgl?du na pogod? i zakwasy w mi??niach) zrealizowa?am jakie? pó? mojego planu :P

Na Waszym miejscu Giewont bym sobie tym razem odpu?ci?a - no chyba, ?e bardzo chcecie zróbcie sobie pierwszego dnia jak?? dobr? rozgrzewk? (np Ko?cieliska) i od razu drugiego dnia id?cie na Giewont zanim Wasze mi??nie zd??? Wam dobrze pokaza?, ?e jeste?cie ju? który? dzie? w górach ;-)

Za to drog?: Ku?nice - Bocza? - Dolina G?sienicowa - Kasprowy Wierch - Ku?nice bardzo polecam :-D Bardzo ?adna widokowo trasa i mo?ecie sobie j? przej?? na spokojnie :-)

Tak samo trasa Palenica Bia?cza?ska - Dolina Roztoki - Siklawa - Dolina Pi?ciu Stawów Polskich - ?wistówka Roztocka - Morskie Oko - Palenica Bia?cza?ska - pi?kne miejsca warte przystani?cia na d?u?ej :-)
My - chyba dwa lata temu - zrobili?my tak? sam? przy czym rano byli?my jeszcze na ?niadaniu na Rusionowej Polanie

tak?e spokojnie, zd??ycie. Tylko wyjd?cie wcze?nie rano na szlak ?eby nie musie? p?dzi?. I ?eby na drodze przez Dolin? Roztoki nie by?o zbyt wiele osób bo od Rze?uch do Siklawy kiepsko idzie si? w t?umie ;-)

Apartamenty 

czyli 3063 dni temu

Wysłany: 2013-06-26, 06:49   

Droga przez Bocza?-Doline G?sienicow?- Kasprowy Wierch b?dzie bardziej wymagaj?ca ni? w przypadku wej?cia na Giewont ( polecam drog? przez piek?o,daje rade szczególnie podczas bardzo s?onecznych dni). Na rozgrzewk? polecam Ko?cielisk? lub Chocho?owsk?. Troch? pomijamy t? dolin? ze wzgl?du na mo?liwo?? jazdy rowerem,ale warto pokona? ja tak?e na pieszo.

Stella 

czyli 3609 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2013-06-29, 21:31   

Apartamenty napisał/a:
Droga przez Bocza?-Doline G?sienicow?- Kasprowy Wierch b?dzie bardziej wymagaj?ca ni? w przypadku wej?cia na Giewont ( polecam drog? przez piek?o,daje rade szczególnie podczas bardzo s?onecznych dni).

Ale tu s? dwie pieczenie na jednym ogniu (chcieli przecie? zobaczy? i Kasprowy i Hal? G?sienicow?) - a po drodze mo?na odpocz?? sobie przy herbacie w Murowa?cu, mo?na zahaczy? o Zielony Staw G?sienicowy i przy nim d?u?ej posiedzie?. A droga na Kasprowy od Dwoi?niaka jest ju? ?atwa i stosunkowo szybka (nieca?a godzinka) a jak oka?e si?, ?e s? ju? zm?czeni po w?drówce zawsze mo?na na dó? zjecha? kolejk?.
Taka opcja jest wi?c moim zdaniem lepsza ni? Giewont bo trasa du?o ?adniejsza, du?o ?adnych miejsc po drodze (owszem, widok z Giewontu na Czerwone Wierchy czy w kierunku Kasprowego i ?winicy jest ?adny, ale moim skromnym zdaniem ?adniejszy jest np. z Kopy Kondrackiej), nie trzeba wyrusza? o ?wicie ?eby nie sta? w kolejce na szczyt jak w przypadku Giewontu bo tu troch? ludzi nie przeszkadza i dzi?ki kolejce jest fajna mo?liwo?? skrócenia trasy bez konieczno?ci rezygnowania z odwiedzenia szczytu, a dla niektórych kolejka to nawet kolejna atrakcja ;-) Nic nie strac? jak w tym roku nie b?d? sta? w kolejce na szczyt za lask? w mini i japonkach tylko prze?o?? to na rok pó?niej :-P

Zakopaneo 

czyli 3104 dni temu

Wysłany: 2013-07-08, 14:49   

Poruszona zosta?a istotna kwestia w przypadku Giewontu,a mianowicie zgadzam si? z tym ?e potem b?dziecie musieli sta? w kolejce aby wej?? na szczyt,co jest bardzo uci??liwe,dlatego te? jestem podobnego zdania,?e mo?na sobie go darowa? i pój?? normalnie przez Murowaniec na Kasprowy, a alternatywna trasa gdyby?cie mieli si?y to Prze??cz Karb- ale to juz mój dodatek:)

Odpowiedz do tematu