Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: kasprowy, wierch

Kasprowy Wierch
Autor Wiadomo
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4316 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2013-07-23, 12:48   Kasprowy Wierch

Witajcie,

Wybieram się w ten weekend do Zakopanego, zamierzam wyjsc na Kasprowy wierch ( wyjsc, bo wyjechac to zadna satysfakcja jak dla mnie).

Pytanie:

1. Czy szlak jest trudny kondycyjnie? Czy osoba siedzaca po 10h codziennie przy biurku da rade? :) (23 lata)

2. Czy na trasie jest wiele miejsc z ogromnymi ekspozycjami? Czy trzeba przechodzic nad przepasciami? Niestety, boje sie wysokosci, jesli mam grunt pod soba to jest ok, ale jesli musze przejsc nad przepascia w wazkim szlaku to raczej nie dam rady :)


Prosze o powazne potraktowanie pytan, byc moze dla Was wyjscie na Kasprowy jest smieszne, ale ja jestem nowicjuszem :)

Dziekuje i pozdrawiam,
Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5073 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-07-23, 14:10   Re: Kasprowy Wierch

xtreme2007 napisa/a:
Witajcie,

Wybieram się w ten weekend do Zakopanego, zamierzam wyjsc na Kasprowy wierch


dlaczego akurat Kasprowy ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4316 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2013-07-23, 18:14   

1. Kasprowy jest chyba najbardziej znana górą w Polsce
2. Ilekroc wychodze na kalatówki, marzy mi się skręcic w lewo na trase na Kasprowy, musze ją zdobyc! :)
3. Podobno jest stosunkowo łatwą górą a ja jako nowicjusz nie moge sie porywac na wieksze wyzwania + jestem wrazliwy niestety na duze ekspozycje.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
martynaaa1919 



Wiek: 34
Doczya: 24 Lip 2013
czyli 3930 dni temu

Posty: 7
Tematy: 0
Skd: Gorzów Wlkp
Wysany: 2013-07-24, 04:24   

trasa jest bardzo prosta i nie ma zadnych ekspozycji :-) tyle pamietam z dziecinstwa w tym roku mam w planach tez wejsc na kasprowy
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-07-24, 09:42   

Do Myślenickich Turni spacerowo, dalej mozolnie i trochę stromo, ale bez przesady.Nie ma żadnych przepaści, więc nie ma się czego obawiać.Zejście do Gąsienicowej łatwe, zwłaszcza żółtym szlakiem.Nożna też zrobić odwrotnie czyli od Gąsienicowej.Mnie ta opcja bardziej odpowiada, choć nie właziłam dość dawno na Kasprowy.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-07-24, 21:21   

Na Kasprowym widoki ładne, ale ruch jak na Krupówkach także nie idź tam 'w godzinach szczytu', im wcześniej tym lepiej ;-)

Możesz wejść zielonym szlakiem z Kuźnic, nie sprawi Ci problemów. A jeśli nie chcesz wracać tą samą trasą zejść możesz żółtym do Doliny Gąsienicowej i przez Boczań do Kuźnic - na końcówce trasy kamienie na ścieżce są upierdiwe, nie przepadam za nimi, ale mój Mąż twierdzi, że to najłatwiejsza trasa na zejscie z Gąsienicowej, więc problemów Ci na pewno też nie sprawi (przynajmniej w tą stronę bo znam ludzi, którym łydki na tym kamienistym podejściu nie wyrabiają) ;-) I o ekspozycje też się nie masz co obawiać :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5073 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-07-25, 08:56   

zamiast na Kasprowy proponuję wybrać się np. na Wołowiec - zdecydowanie mniejsze tłumy
z Morskiego Oka na Szpiglasowy Wierch albo z Gąsienicowej na Skrajny Granat
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-07-25, 21:29   

Jeśli na Wołowiec to ładnie, łatwo i bez ekspozycji będzie szlakiem: Polana Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - powrót na Zawracie - Polana Chochołowska (szlak zielony)

jabol - a powiedz mi, jak wygląda ścieżka na Skrajny i Zadni Granat z nad Czarnego stawu? Bo na Granatach mnie jeszcze nie było, a jeśli grafk w tym roku pozwoli to chciałabym się wybrać ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5073 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2013-07-25, 21:58   

Stella napisa/a:

jabol - a powiedz mi, jak wygląda ścieżka na Skrajny i Zadni Granat z nad Czarnego stawu?

technicznie bez problemu jedynie trawers Granatów nieco trudny
z słynną szczerbą w grani i krokiem nad przepaścią
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-07-25, 23:29   

jabol napisa/a:
Stella napisa/a:

jabol - a powiedz mi, jak wygląda ścieżka na Skrajny i Zadni Granat z nad Czarnego stawu?

technicznie bez problemu jedynie trawers Granatów nieco trudny
z słynną szczerbą w grani i krokiem nad przepaścią

No to nie powinno być problemów - co najwyżej mąż mi się trochę zestresuje (dopiero niedawno przełamał swój lęk wysokości) ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4316 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2013-07-26, 13:12   

Myslalem ze nikt nie odpisze a tu prosze...

Ok, dziekuje Wam bardzo, mysle ze zejde ta sama trasa aby sie nie pogubic.

Mowicie ze nie ma tam zadnych ekspozycji tak?

Zreszta ekspozycje moga byc ale pod warunkiem ze mam przynajmniej jeden metr sciezki pewnej to jest ok. W zeszlym roku zrezygnowalem z wyjscia na nosal bedac pod szczytem bo musialem przejsc wazka sciezka po kamieniach majac obok przepasc (20-30 metrow)...

Tlumy kasprowym? Tak tez myslalem bo gora jest popularna, ale na szlaku podobno bardzo malo ludzi :)



PS. Zastanawiam się co wybrac w drugi dzien, mysle nad MOK;iem, ale strasznie monotonna góra to jest - czy macie moze jakies inne propozycje dla nowicjusza? (Oprocz gubalowki :) WAZNE: Bez ekspozycji ogromnych bo nie dam rady niestety :(


Dziekuje Wam bardzo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-07-26, 14:45   

Kup sobie mapę przede wszystkim zanim wyruszysz na szlaki.
Nie schodź tą samą trasą,bo to monotonne.Żółty szlak z Kasprowego do Gąsienicowej jest prosty, a sama Hala i jej otoczenie przepiękne, więc warte zobaczenia.W dół od Gąsienicowej do Kuźnic łatwiej będzie pewnie niebieskim przez Boczań.
Co do szlaków dla początkujących , to przejrzyj tematy na forum, a na pewno znajdziesz wiele propozycji.Zresztą trochę ciężko doradzać, skoro Nosal okazał się dla Ciebie wyzwaniem nie do pokonania.
Może Dolina Kościeliska i jej otoczenie?Staw Smreczyński, Hala Stoły, Wąwóz Kraków do drabinki i z powrotem?
Może być też Dolina Strążyska z Siklawicą, przejście przez Przełęcz w Grzybowcu do Wielkiej Polany Małołąckiej i przez Dolinę Małej Łąki do Gronika.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
xtreme2007 


Wiek: 33
Doczy: 02 Lip 2012
czyli 4316 dni temu

Posty: 20
Tematy: 5
Skd: Kraków
Wysany: 2013-07-26, 15:57   

Ok, dziekuje.

prawdopodobnie wybiore sie na nosal ponownie bo nie moge przetrawic porazki, musze ją zdobyc :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4525 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-07-26, 21:33   

Majka M napisa/a:
Kup sobie mapę przede wszystkim zanim wyruszysz na szlaki.

Popieram!
jabol napisa/a:
zamiast na Kasprowy proponuję wybrać się np. na Wołowiec - zdecydowanie mniejsze tłumy
Stella napisa/a:
Jeśli na Wołowiec to ładnie, łatwo i bez ekspozycji będzie szlakiem: Polana Chochołowska - Grześ - Rakoń - Wołowiec - powrót na Zawracie - Polana Chochołowska (szlak zielony)

A ja kolejny raz podbiję propzycję jabola - Wołowiec, albo przynajmniej Grześ i Rakoń. Pięknie, zielono (bądź rudo na jesień/wczesną wiosnę), bez ekspozycji. Końcówka podejścia na Grzesia może Cię zsapać jeśli nie masz kondycji (nie wiem czy jesteś tylko początkującym w górach ale tak normalnie chodzącym cokolwiek czy raczej nie ;-) ), tak samo podejście na Wołowiec, ale wchodząc na niego od tej strony ekspozycji nie uświadczysz:



Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
ŚpiącyRycerz
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4299 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2013-07-26, 21:48   

To prawda.Grześ-Rakoń-Wołowiec to świetna wycieczka i z całą pewnością żadnych przepaści tam nie ma.A widoki przepiękne. Byłam w zeszłym roku i z całą pewnością jeszcze nieraz powtórzę.Wycieczka na cały dzień, przy dobrej pogodzie cudny, niezapomniany dzień ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum