Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: kasprowy, wierch

Kasprowy Wierch
Autor Wiadomość
xtreme2007 

czyli 3487 dni temu

Tematy: 5
Wysłany: 2013-07-23, 11:48   Kasprowy Wierch

Witajcie,

Wybieram si? w ten weekend do Zakopanego, zamierzam wyjsc na Kasprowy wierch ( wyjsc, bo wyjechac to zadna satysfakcja jak dla mnie).

Pytanie:

1. Czy szlak jest trudny kondycyjnie? Czy osoba siedzaca po 10h codziennie przy biurku da rade? :) (23 lata)

2. Czy na trasie jest wiele miejsc z ogromnymi ekspozycjami? Czy trzeba przechodzic nad przepasciami? Niestety, boje sie wysokosci, jesli mam grunt pod soba to jest ok, ale jesli musze przejsc nad przepascia w wazkim szlaku to raczej nie dam rady :)

Prosze o powazne potraktowanie pytan, byc moze dla Was wyjscie na Kasprowy jest smieszne, ale ja jestem nowicjuszem :)

Dziekuje i pozdrawiam,
Krzysiek
Postaw piwo autorowi tego posta

jabol 

czyli 4245 dni temu

Tematy: 15
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2013-07-23, 13:10   Re: Kasprowy Wierch

xtreme2007 napisał/a:
Witajcie,

Wybieram si? w ten weekend do Zakopanego, zamierzam wyjsc na Kasprowy wierch

dlaczego akurat Kasprowy ?

xtreme2007 

czyli 3487 dni temu

Wysłany: 2013-07-23, 17:14   

1. Kasprowy jest chyba najbardziej znana gór? w Polsce
2. Ilekroc wychodze na kalatówki, marzy mi si? skr?cic w lewo na trase na Kasprowy, musze j? zdobyc! :)
3. Podobno jest stosunkowo ?atw? gór? a ja jako nowicjusz nie moge sie porywac na wieksze wyzwania + jestem wrazliwy niestety na duze ekspozycje.

martynaaa1919 

czyli 3101 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2013-07-24, 03:24   

trasa jest bardzo prosta i nie ma zadnych ekspozycji :-) tyle pamietam z dziecinstwa w tym roku mam w planach tez wejsc na kasprowy

Majka M 

czyli 3471 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2013-07-24, 08:42   

Do My?lenickich Turni spacerowo, dalej mozolnie i troch? stromo, ale bez przesady.Nie ma ?adnych przepa?ci, wi?c nie ma si? czego obawia?.Zej?cie do G?sienicowej ?atwe, zw?aszcza ?ó?tym szlakiem.No?na te? zrobi? odwrotnie czyli od G?sienicowej.Mnie ta opcja bardziej odpowiada, cho? nie w?azi?am do?? dawno na Kasprowy.

Stella 

czyli 3696 dni temu

Tematy: 10
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2013-07-24, 20:21   

Na Kasprowym widoki ?adne, ale ruch jak na Krupówkach tak?e nie id? tam 'w godzinach szczytu', im wcze?niej tym lepiej ;-)

Mo?esz wej?? zielonym szlakiem z Ku?nic, nie sprawi Ci problemów. A je?li nie chcesz wraca? t? sam? tras? zej?? mo?esz ?ó?tym do Doliny G?sienicowej i przez Bocza? do Ku?nic - na ko?cówce trasy kamienie na ?cie?ce s? upierdiwe, nie przepadam za nimi, ale mój M?? twierdzi, ?e to naj?atwiejsza trasa na zejscie z G?sienicowej, wi?c problemów Ci na pewno te? nie sprawi (przynajmniej w t? stron? bo znam ludzi, którym ?ydki na tym kamienistym podej?ciu nie wyrabiaj?) ;-) I o ekspozycje te? si? nie masz co obawia? :-)

jabol 

czyli 4245 dni temu

Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2013-07-25, 07:56   

zamiast na Kasprowy proponuj? wybra? si? np. na Wo?owiec - zdecydowanie mniejsze t?umy
z Morskiego Oka na Szpiglasowy Wierch albo z G?sienicowej na Skrajny Granat

Stella 

czyli 3696 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2013-07-25, 20:29   

Je?li na Wo?owiec to ?adnie, ?atwo i bez ekspozycji b?dzie szlakiem: Polana Chocho?owska - Grze? - Rako? - Wo?owiec - powrót na Zawracie - Polana Chocho?owska (szlak zielony)

jabol - a powiedz mi, jak wygl?da ?cie?ka na Skrajny i Zadni Granat z nad Czarnego stawu? Bo na Granatach mnie jeszcze nie by?o, a je?li grafk w tym roku pozwoli to chcia?abym si? wybra? ;-)

jabol 

czyli 4245 dni temu

Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2013-07-25, 20:58   

Stella napisał/a:

jabol - a powiedz mi, jak wygl?da ?cie?ka na Skrajny i Zadni Granat z nad Czarnego stawu?

technicznie bez problemu jedynie trawers Granatów nieco trudny
z s?ynn? szczerb? w grani i krokiem nad przepa?ci?

Stella 

czyli 3696 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2013-07-25, 22:29   

jabol napisał/a:
Stella napisał/a:

jabol - a powiedz mi, jak wygl?da ?cie?ka na Skrajny i Zadni Granat z nad Czarnego stawu?

technicznie bez problemu jedynie trawers Granatów nieco trudny
z s?ynn? szczerb? w grani i krokiem nad przepa?ci?

No to nie powinno by? problemów - co najwy?ej m?? mi si? troch? zestresuje (dopiero niedawno prze?ama? swój l?k wysoko?ci) ;-)

xtreme2007 

czyli 3487 dni temu

Wysłany: 2013-07-26, 12:12   

Myslalem ze nikt nie odpisze a tu prosze...

Ok, dziekuje Wam bardzo, mysle ze zejde ta sama trasa aby sie nie pogubic.

Mowicie ze nie ma tam zadnych ekspozycji tak?

Zreszta ekspozycje moga byc ale pod warunkiem ze mam przynajmniej jeden metr sciezki pewnej to jest ok. W zeszlym roku zrezygnowalem z wyjscia na nosal bedac pod szczytem bo musialem przejsc wazka sciezka po kamieniach majac obok przepasc (20-30 metrow)...

Tlumy kasprowym? Tak tez myslalem bo gora jest popularna, ale na szlaku podobno bardzo malo ludzi :)

PS. Zastanawiam si? co wybrac w drugi dzien, mysle nad MOK;iem, ale strasznie monotonna góra to jest - czy macie moze jakies inne propozycje dla nowicjusza? (Oprocz gubalowki :) WAZNE: Bez ekspozycji ogromnych bo nie dam rady niestety :(

Dziekuje Wam bardzo

Majka M 

czyli 3471 dni temu

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2013-07-26, 13:45   

Kup sobie map? przede wszystkim zanim wyruszysz na szlaki.
Nie schod? t? sam? tras?,bo to monotonne.?ó?ty szlak z Kasprowego do G?sienicowej jest prosty, a sama Hala i jej otoczenie przepi?kne, wi?c warte zobaczenia.W dó? od G?sienicowej do Ku?nic ?atwiej b?dzie pewnie niebieskim przez Bocza?.
Co do szlaków dla pocz?tkuj?cych , to przejrzyj tematy na forum, a na pewno znajdziesz wiele propozycji.Zreszt? troch? ci??ko doradza?, skoro Nosal okaza? si? dla Ciebie wyzwaniem nie do pokonania.
Mo?e Dolina Ko?cieliska i jej otoczenie?Staw Smreczy?ski, Hala Sto?y, W?wóz Kraków do drabinki i z powrotem?
Mo?e by? te? Dolina Str??yska z Siklawic?, przej?cie przez Prze??cz w Grzybowcu do Wielkiej Polany Ma?o??ckiej i przez Dolin? Ma?ej ??ki do Gronika.

xtreme2007 

czyli 3487 dni temu

Wysłany: 2013-07-26, 14:57   

Ok, dziekuje.

prawdopodobnie wybiore sie na nosal ponownie bo nie moge przetrawic porazki, musze j? zdobyc :)

Stella 

czyli 3696 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2013-07-26, 20:33   

Majka M napisał/a:
Kup sobie map? przede wszystkim zanim wyruszysz na szlaki.

Popieram!
jabol napisał/a:
zamiast na Kasprowy proponuj? wybra? si? np. na Wo?owiec - zdecydowanie mniejsze t?umy
Stella napisał/a:
Je?li na Wo?owiec to ?adnie, ?atwo i bez ekspozycji b?dzie szlakiem: Polana Chocho?owska - Grze? - Rako? - Wo?owiec - powrót na Zawracie - Polana Chocho?owska (szlak zielony)

A ja kolejny raz podbij? propzycj? jabola - Wo?owiec, albo przynajmniej Grze? i Rako?. Pi?knie, zielono (b?d? rudo na jesie?/wczesn? wiosn?), bez ekspozycji. Ko?cówka podej?cia na Grzesia mo?e Ci? zsapa? je?li nie masz kondycji (nie wiem czy jeste? tylko pocz?tkuj?cym w górach ale tak normalnie chodz?cym cokolwiek czy raczej nie ;-) ), tak samo podej?cie na Wo?owiec, ale wchodz?c na niego od tej strony ekspozycji nie u?wiadczysz:

Więcej szczegółów
Wystawiono 1 piw(a):
?pi?cyRycerz
Majka M 

czyli 3471 dni temu

Otrzymał 6 piw(a)
Wysłany: 2013-07-26, 20:48   

To prawda.Grze?-Rako?-Wo?owiec to ?wietna wycieczka i z ca?? pewno?ci? ?adnych przepa?ci tam nie ma.A widoki przepi?kne. By?am w zesz?ym roku i z ca?? pewno?ci? jeszcze nieraz powtórz?.Wycieczka na ca?y dzie?, przy dobrej pogodzie cudny, niezapomniany dzie? ;-)

Odpowiedz do tematu