Zarejestruj sie! | Has硂 ?
     

Poprzedni temat «» Nast阷ny temat

Tagi tematu: czyli, do, droga, glowna, zakopanego, zakopianka

Zakopianka - czyli g艂贸wna droga do Zakopanego
Autor Wiadomo舵
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Do潮czy砤: 09 Pa 2010
czyli 4942 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Sk眃: Bukowice / Wroc艂aw
Wys砤ny: 2011-07-14, 21:57   

normalnie darmowa reklama :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
dracke 


Do潮czy: 24 Cze 2011
czyli 4683 dni temu

Posty: 7
Tematy: 0
Sk眃: lubelskie
Wys砤ny: 2011-07-14, 22:12   

jabol napisa/a:
dracke napisa/a:

a od Krakowa zanczy ja bede jechac z Lublina (okolic) i na krakow i najlepiej na ktore miasta sie kierowac??
pozdr

z Lublina to nie na Krak贸w tylko:
Rzesz贸w - Gorlice - Nowy S膮cz - Kro艣cienko - Niedzica - 艁apsze - Czarna G贸ra - Bukowina - G艂od贸wka - Zakopane
(i wcale nie jedziesz Zakopiank膮 :-D )


rok temu jecha艂em ta trasa (albo podobna nie pamietam dok艂adnie )ale na Rzesz贸w I "i na nowy targ"
i przez tamtedy sie wono jedzie bo zakrety itp ale te z ta fajne widoki mnie rozprawasz艂y i preszkadza艂y sie koncentrowac na kierowaniu :mrgreen: teraz jednak wypr贸boje na Sandomierz i i Krak贸w :)
moze w koncu zobacze z daleka Tatry bo juz bye艂m 2 razy a zwsze w dniu przyjazdu chmury zas艂ania艂y :-x
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4660 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-18, 09:31   Re: UWAGA NA ZAKOPIANK臉

borsuk6x9 napisa/a:
ostrze偶enie dla zmotoryzowanych forumowicz贸w poruszaj膮cych si臋 popularn膮 drog膮 Krak贸w-Zakopane. b臋dzie to pierwsza droga w Polsce gdzie zostanie zastosowany odcinkowy pomiar pr臋dko艣ci. polega to na tym, 偶e ka偶dy pojazd wje偶d偶aj膮cy na t臋 drog臋 zostanie wprowadzony do systemu i po przeje藕dzie danego odcinka zostanie zmierzona jego 艣rednia pr臋dko艣膰. je艣li zostanie przekroczona mo偶na spodziewa膰 si臋 powinszowania w postaci mandatu. nie wystarczy wi臋c przyhamowa膰 przed radarem tylko nale偶y przejecha膰 ca艂y odcinek zgodnie z przepisami.


Ale od kiedy to b臋dzie dzia艂a膰? Czy ju偶 mo偶e dzia艂a?
To straszne 偶eby tak uprzyksza膰 偶ycie kierowcom. Nie do艣膰 偶e potem s膮 korki, to jeszcze taki fajny odcinek gdzie mo偶na szybciej pojecha膰 utrudnili. Chamstwo!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Do潮czy: 19 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Sk眃: Mor膮g
Wys砤ny: 2011-07-18, 12:35   

gratuluje koledze pomys艂owo艣ci o szybszej je藕dzie. Dalsza wypowied藕 bez komentarza
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Do潮czy: 27 Sty 2011
czyli 4831 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Sk眃: 艁贸d藕
Wys砤ny: 2011-07-18, 16:06   

ju偶 dzia艂a :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
speedy 



Wiek: 37
Do潮czy: 19 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Sk眃: Mor膮g
Wys砤ny: 2011-07-18, 17:08   

borsuk6x9 napisa/a:
ju偶 dzia艂a :mrgreen:



wkopa艂e艣 si臋 ?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Do潮czy: 27 Sty 2011
czyli 4831 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Sk眃: 艁贸d藕
Wys砤ny: 2011-07-18, 19:02   

ja ??? nieeee. ja je偶d偶臋 z g艂ow膮. w ko艅cu kierowc膮 zawodowym jestem. :mrgreen:
dodam jeszcze 偶e odcinki pomiarowe s膮 10 - cio kilometrowe
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
speedy 



Wiek: 37
Do潮czy: 19 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Sk眃: Mor膮g
Wys砤ny: 2011-07-18, 20:14   

dobrze wiedzie膰- noga z gazu :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4660 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-19, 14:31   

borsuk6x9 napisa/a:
ju偶 dzia艂a :mrgreen:


To jest najdurniejszy pomys艂 jaki widzia艂em. Ograniczenia na dwupasmowej drodze 90 km! itepe. Drug膮 Szwajcari臋 nam funduj膮?
Poza tym jedzie si臋 przyjemnie, a potem od Lubnia masakra! NIe do艣膰 偶e droga powykrzywiana na wszyskie strony to jeszcze jak co艣 wolnego jedzie przed nami to nie ma nawet jak wyprzedzi膰.
Jak chc膮 mie膰 drug膮 Szwajcari臋, to niech cho膰 tunele wybuduj膮 od Lubnia.
No a teraz to pewnie czeka膰 mandatu mi przyjdzie :(
Dzi臋ki Bogu nied艂ugo sprzedaj臋 samoch贸d i wyprowadzam si臋 na sta艂e z tego kraju.
Nie do艣膰, 偶e paliwo drogie, drogi ch... to teraz jeszcze takie durne pu艂apki wymy艣laj膮!

A czy kto艣 mo偶e wyja艣ni膰, jak ten system dzia艂a? Tzn chodzi o to czy jak np pomi臋dzy jedn膮 bramk膮 przejad臋 dajmy na to 20km wi臋cej i przez kolejn膮 20 km wi臋cej to to si臋 sumuje i np b臋dzie mo偶na otrzyma膰 3 mandaty czy tylko jeden?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4660 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-19, 15:33   

hybrid87 napisa/a:
ZakoPany napisa/a:

drogi ch...


rozumiem 偶e to emocjonuj膮cy temat ale prosz臋 bez takich :mrgreen:

A nasze drogi chyba nigdy nie b臋d膮 lepsze... Euro nic nie pomog艂o, to ju偶 nic chyba nie pomo偶e :-P


Nie rozumiem? Przecie偶 napisa艂em ch... a nie ca艂y wyraz?

Niestety, mamy bardzo du偶e podatki i akcyzy w benzynie ale one gdyby w 100% sz艂y na drogi to mieliby艣my chyba najlepsze drogi na 艣wiecie. Niestety id膮 one w du偶ej mierze na podwy偶ki dla uprzywilejowanych grup i na inne dziury niekoniecznie w drodze!

Ja chc臋 tylko podkre艣li膰, 偶e benzyna w Szwajcarii ta艅sza (przynajmniej taka by艂a przed dzisiejszym kursem franka) a drogi fantastyczne, nie m贸wi膮c o rozwi膮zaniach tunelowych i super tanich autostradach - winieta kosztuje w Szwajcarii 40frank贸w na ROK!!!
A u nas ile kosztuje przejazd odcinkiem wiecznie remontowanym krak贸w-katowice?
Dlatego owszem ograniczenia pr臋dko艣ci, ale ja widz臋, 偶e rz膮d sobie tutaj zrobi艂 kolejn膮 maszynk臋 do reperowania bud偶etu!
Akurat przekracanie tutaj dozwolonych pr臋dko艣ci nie jest wyj膮tkowo szkodliwe.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
akm990 



Wiek: 44
Do潮czy: 21 Sie 2010
czyli 4991 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Sk眃: zakopane /dublin
Wys砤ny: 2011-07-19, 16:18   Re: UWAGA NA ZAKOPIANK臉

ZakoPany napisa/a:


Ale od kiedy to b臋dzie dzia艂a膰? Czy ju偶 mo偶e dzia艂a?
To straszne 偶eby tak uprzyksza膰 偶ycie kierowcom. Nie do艣膰 偶e potem s膮 korki, to jeszcze taki fajny odcinek gdzie mo偶na szybciej pojecha膰 utrudnili. Chamstwo!


"ZakoPany" sk膮d艣 kojarz臋 ten nick
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4660 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-19, 16:50   

hybrid87 napisa/a:
Chyba nigdy nie zapomn臋 idioty w Audi kt贸ry wyprzedza艂 na zakr臋cie i schowa艂 si臋 par臋 centymetr贸w przed nasz膮 mask膮... Gdzie艣 mi臋dzy Rabk膮 a Lubniem. Ale to jest te偶 kolejny argument za tym 偶e niebezpiecznie jest tam dociska膰 peda艂 gazu. Gdyby艣my pokonywali ten zakr臋t szybciej no to nie chc臋 my艣le膰 jakby si臋 ten incydent z Audi zako艅czy艂. A na idiot贸w to by pewnie nawet ten odcinkowy pomiar pr臋dko艣ci nie zadzia艂a艂. W kon膰u ilu je藕dzi bez prawka, najlepiej po 6 piwach?


Dok艂adnie tak - i tam te偶 dochodzi do wielu kolizji czy aut po rowach i w艂a艣nie tam powinna by膰 monitorowa膰 sytuacje policja. Ale pa艅stwo woli kasowa膰 tutaj gdzie specjalnego zagro偶enia nie ma, i mo偶na by by艂o sobie nadrobi膰 艣limacze tempo p贸藕niej, kiedy sko艅cz膮 si臋 dwa pasy - takie jest moje zdanie.

Do Zakopia艅czyka - niejednemu psu burek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Do潮czy: 27 Sty 2011
czyli 4831 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Sk眃: 艁贸d藕
Wys砤ny: 2011-07-19, 19:59   

ZakoPany napisa/a:
Drug膮 Szwajcari臋 nam funduj膮?


widze 偶e w 偶yciu chyba nie by艂e艣 w szwajcarii ani nawet chyba za granic膮 :mrgreen:
no chyba 偶e za wschodni膮.
akurat tak si臋 sk艂ada 偶e trafi艂e艣 na kierowc臋 zawodowego i ja jestem jak najbardziej za...
co do op艂at za drogi to nie narzekaj bo jak ja jade autostrad膮 to teraz via toll nabija mi 53 gr. za kilometr autostrady ale nie tylko. np. za ekspresowe te偶 moja firma musi p艂aci膰 a tak偶e za niekt贸re krajowe.np r贸wnoleg艂膮 do A4 czyli 94. odno艣nie pr臋dko艣ci to 偶eby j膮 rozwin膮膰 to trzeba mie膰 poj臋cie o prawach fizyki i troch臋 do艣wiadczenia za k贸艂kiem. niestety naszym kierowcom a przynajmniej 80% brak jednego i drugiego.je艣li kto艣 jednak chce sobie poje藕dzi膰 na tzw maxa to proponuj臋 zainteresowa膰 si臋 tematem KJS (konkursowa jazda sportowa) w ka偶dym wojew贸dztwie s膮 organizowane i mo偶na w nich bra膰 udzia艂 w艂asnym samochodem. nied艂ugo b臋dzie tak jak u faszyst贸w. mo偶na przejecha膰 ca艂e niemcy i nie zosta膰 zatrzymanym a w ci膮gu miesi膮ca przychodzi powinszowanie w postaci mandatu. nasi ju偶 s膮 o krok od tego. i dobrze mo偶e b臋dzie troch臋 spokojniej bo jak na razie chamstwo i buractwo jest wszechobecne a przoduj膮 w tym kierowcy aut kosztuj膮cych powyzej 100 tys.

[ Dodano: 2011-07-19, 20:02 ]
ZakoPany napisa/a:
Dok艂adnie tak - i tam te偶 dochodzi do wielu kolizji czy aut po rowach i w艂a艣nie tam powinna by膰 monitorowa膰 sytuacje policja. Ale pa艅stwo woli kasowa膰 tutaj gdzie specjalnego zagro偶enia nie ma, i mo偶na by by艂o sobie nadrobi膰 艣limacze tempo p贸藕niej, kiedy sko艅cz膮 si臋 dwa pasy - takie jest moje zdanie.


sprawd藕 statystyki. najwi臋cej wypadk贸w i najpowa偶niejszych dochodzi na prostych odcinkach
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4660 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-19, 22:23   

borsuk6x9 napisa/a:
ZakoPany napisa/a:
Drug膮 Szwajcari臋 nam funduj膮?


widze 偶e w 偶yciu chyba nie by艂e艣 w szwajcarii ani nawet chyba za granic膮 :mrgreen:
no chyba 偶e za wschodni膮.


Cz艂owieku o czym ty piszesz???

Winieta ca艂oroczna na samoch贸d do 3,5T to w Szwajcarii zaledwie 40 frank贸w na CA艁Y ROK czyli przy obecnym kursie to raptem 140 z艂! Jak ja by艂em to kurs by艂 po 3 z艂ote wi臋c nawet benzyna by艂a ta艅sza ni偶 w naszym kochanym PL!

Zreszt膮 nie trzeba jecha膰 za granic臋 by w necie znale藕膰 jakie stawki s膮 za autostrady poza PL i okazuje si臋, 偶e w naszym najbli偶szym otoczeniu czyli Niemcy , Szwajcaria, Austria, W臋gry i S艂owacja z Czechami mamy NAJDRO呕SZE DROGI i DROG膭 BENZYN臉 - wiadomo, 偶e Niemcy czy S艂owacja, ba nawet W臋gry benzyn臋 maj膮 dro偶sz膮, ale jakie drogi!

No nicto, my za to mamy nowoczesne na drogach urz膮dzenia do kontroli szybko艣ci - gratulacje dla pomys艂owego rz膮du!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ZakoPany 



Wiek: 30
Do潮czy: 18 Lip 2011
czyli 4660 dni temu

Posty: 33
Tematy: 0
Sk眃: z TATR
Wys砤ny: 2011-07-20, 08:48   

Tak czy inaczej, poniewa偶 w necie znalaz艂em info, 偶e system odcinkowego pomiaru jest dopiero wdra偶any i ma dzia艂a膰 do ko艅ca roku.
Dlatego jeszcze raz prosz臋, osoby kt贸re maj膮 jakie艣 sprawdzone informacje o tym czy ten system na zakopiance dzia艂a o podanie szczeg贸艂贸w np linku do strony firmy kt贸ra to obs艂uguje, bo z tego co si臋 dowiedzia艂em, przy odcinkowym pomiarze pr臋dko艣ci powinno by膰 o tym ostrze偶enie. Na zakopiance tego nie ma, wi臋c domniemuj臋, 偶e system ten jeszcze nie dzia艂a.
Dlatego bardzo prosz臋 o podawanie wy艂膮cznie sprawdzonych informacji, a nie straszenie kierowc贸w!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Mo縠sz 禼i眊a za潮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum