Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: problemy, urbanistyczne, zakopane

Zakopane - problemy urbanistyczne
Autor Wiadomo
jania 



Wiek: 34
Doczya: 05 Pa 2011
czyli 4580 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Skd: Wrocław
Wysany: 2011-10-05, 22:59   Zakopane - problemy urbanistyczne

Witajcie!
Jestem tutaj nowa, więc wybaczcie jeżeli się powtarzam, ale mam dość mało czasu i nie jestem w stanie przeczytać wszystkich postów.
Piszę pracę inżynierską na temat najprawdopodobniej rewitalizacji Zakopanego. I tutaj potrzebuję Waszej pomocy - wiem że chcę pisać pracę o Zakopanem i tylko to jedno jest pewne, jestem w trakcie ustalania tematu i liczy się każdy pomysł. Studiuję Gospodarkę Przestrzenną na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej - więc temat musi pasować :) pomijając Gospodarkę Przestrzenną jestem zakochana w Tatrach, Zakopanym, Góralach i we wszystkim co góralskie :) więc chcę połączyć przyjemne z pożytecznym.
Czekam na Wasze pomysły - wszystko co przyjdzie do głowy w tematyce problemów urbanistycznych Zakopanego.
Pozdrawiam :)
Ania
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Władek 



Doczy: 23 Sie 2011
czyli 4623 dni temu

Posty: 38
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Podhale
Wysany: 2011-10-06, 09:58   

Wystarczy chwilę pospacerować ulicami Zakopanego i odczujemy wielkie zniesmaczenie urbanistyką miasta. To co tu ma miejsce można określić jednym słowem "chaos" Ten koszmar toczy to urokliwe niegdyś miasto od lat 60-tych ubiegłego wieku. Dzisiaj znikają ostanie perełki pięknej architektury na rzecz pozyskiwania działek pod deweloperską kiczowatą tandetę. Jeżeli przyjmiesz punkt widzenia sprawy jako "urbanistyczną gangrenę toczącą miasto" to posiadam spory zbiór fotografii uwypuklający moje widzenie Zakopanego. Pozdrawiam serdecznie
Władek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jania 



Wiek: 34
Doczya: 05 Pa 2011
czyli 4580 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Skd: Wrocław
Wysany: 2011-10-06, 17:05   

o super, chętnie obejrzę. Też odczuwam to zniesmaczenie, kiczowate naśladowanie stylu zakopiańskiego. Niestety miasto Witkiewicza przestaje nim być i nie bardzo da się na to zaradzić, w przepisach da się jedynie zaznaczyć żeby nowa zabudowa nawiązywała do historycznego stylu, a interpretacja architektów - jak widać jest baaaardzo szeroka. Moja praca poszła w kierunku rewitalizacji, muszę wyszukać miejsca najbardziej potrzebujące odnowy. A więc ponawiam i trochę zmieniam pytanie : NAJBRZYDSZE MIEJSCE W ZAKOPANEM to... ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4990 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-10-06, 17:14   

to ja coś wspomnę , bo Zakopane i Podhale ma dość specyficzna architekturę , główne czynili co je kształtowały to brak podziału działek znany dla kamienic , czy szeregowców tu większość jest nieforemna i do tego większość domów to prywatne inwestycje stad wielka różnorodność i prawie każdy dom jest inny , oraz trudności z infrastruktura i drogami dojazdowymi

dominujący styl to wiadomo jaki , ale określa tylko główne kierunki , bez jednolitych schematów co do tzn. chaosu to jeżeli każdy sam sobie buduje trudno spodziewać się porządku , raczkująca deweloperka w tym mieście jest droga i tak samo jak wszyscy ma problemy z działkami

[ Dodano: 2011-10-06, 16:27 ]
jania napisa/a:
NAJBRZYDSZE MIEJSCE W ZAKOPANYM to... ?


a w tej kategorii bym wybrał olcze kiedyś wioska większa od centrum zakopanego dziś dzielnica , w sumie to noclegownia , bo tam sporo miejsca na inwestycje i ulubione miejsce deweloperów , ale poza domami nic tam niema prawie
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jania 



Wiek: 34
Doczya: 05 Pa 2011
czyli 4580 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Skd: Wrocław
Wysany: 2011-10-07, 16:55   

o tak, o dworcu właśnie myślałam jako o pierwszym miejscu do "naprawienia"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4942 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2011-10-07, 18:06   

zdecydowanie okolice dworca, które w ogóle nie oddają uroku Zakopanego, bo straszą tam jakieś ośrodki Funduszu Wczasów Pracowniczych czy coś takiego, dramat
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4596 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-10-07, 19:16   

u mnie tez na pierwszym miejscu znajduje sie koszmarny dworzec pkp
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4990 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-10-08, 16:03   

kochamzakopane napisa/a:
jania napisa/a:
NAJBRZYDSZE MIEJSCE W ZAKOPANEM to... ?


według mnie to oczywiście dworzec PKP - mnie osobiście on chwilami przeraża

PKP z zewnątrz nie jest taki zły tylko środek wymaga remontu , ale PKS to już do wyburzenia

[ Dodano: 2011-10-08, 15:08 ]
Mikołaj napisa/a:
dokładnie, rejon dworca, to jest koszmar w Zakopanem. Dodałbym jeszcze słowo o Krupówkach, które pięknie wyglądają późnym wieczorem albo rano gdy nie ma tych chińskich badziewi, szczekających piesków na baterie czy skaczących myszek. Krupówki to przepiękny kawałek architektury, ale urok psują właśnie te beznadziejne stoiska z pamiątkami chińskiej jakości


a co do Krupówek to oprócz ładnych budynków na całej długości jest kilka ruder do wyburzenia , ale pewnie problemy z właścicielami są
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jania 



Wiek: 34
Doczya: 05 Pa 2011
czyli 4580 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Skd: Wrocław
Wysany: 2011-10-08, 22:37   

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

Wg mnie dworzec PKP jak i PKS jako WIZYTÓWKA MIASTA na pierwszym miejscu "potrzebują pomocy".

co do Lokalnego Programu Rewitalizacji - właśnie się w niego wczytuję, całkiem dobrze jest to opracowane!

a jeżeli chodzi o Krupówki jest to trudny temat, w lipcu robiłam inwentaryzację, początkowo w swojej pracy inż chciałam się zająć rewitalizacją samych Krupówek ale żaden promotor nie chciał się tego podjąć.

A co myślicie o Zespole Parkowym Pierwszego Zakładu Klimatycznego Dr. Andrzeja
Chramca ? Wg mnie teren ma potencjał, mógłby być całkiem niezły skwerek a jest całkowicie zaniedbany...

No i chyba jest jeszcze więcej takich miejsc...
W tym tygodniu tam jadę i wszystko wybadam, o ile nie zasypie tego śnieg :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum