Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: 46, dni

4-6 dni
Autor Wiadomo
Nagus07 


Doczy: 03 Wrz 2014
czyli 3496 dni temu

Posty: 4
Tematy: 2
Skd: Wola
Wysany: 2014-09-04, 14:23   4-6 dni

Witam. z 15 lat nie byłem typowo w górach. 3 dzień czytam i zbieram informację co należy wziąć w góry. Pierwszy raz zrobiłem plan na parę dni. Proszę napiszcie czy jest to do zrealizowania, czy coś zmienić? oczywiście w miarę łagodne szlaki.

1 dzien
Skocznia + Krupówki, Gubałówka, (jak czas pozwoli wyjście na polanę Szymoszkowa/zejście, następnie wejście na Butorowy Wierch i zjazd krzesełkami)

2. dzień Dolina Chochołowska (można przejechać rowerem)

(Restauracja harnaś / Polana Biały Potok / Siwa Polana / Dolina Dudowa / Leśniczówka Chochołowska / Polana Trzydniówka / Polana Chochołowska (zielony/czerwony) / Polana Chochołowska, odejście szlaku zielonego (zółty) / Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej (zółty) / Bobrowiecka Przełęcz (zółty) / Grześ (niebieski) / Rakoń (niebieski,zielony) / Wołowiec (niebieski)
Po wejściu na Wołowiec zejście Rakonia w dół do schroniska na Polanie Chochołowskiej

3 dzien Dolina Kościeliska

(Dolina Kościeliska / Cudakowa Polana (czarny,zielony) / Dolina Kościeliska, odejście Ścieżki pod Reglami (zielony) / Odejście do Jaskini Mroźnej (czarny,zielony) / Lodowe Źródło (zielony) / Skała Sowa / Polana Pisana / Wąwóz Kraków / Dolina Kościeliska, szlak do Mylnej Jaskini / Tomanowa Dolina (czarny) / Smreczyński Staw

W trasę nie wchodzą niestety jaskinie ze względu na klaustrofobię dziewczyny.

4. dzień MORSKIE OKO jeśli sił starczy to jeszcze Czarny Staw pod Rysami

(Palenica Białczańska (czerwony) / Droga Oswalda Balzera, skrzyżowanie szlaków (czerwony) / Wodogrzmoty Mickiewicza (czerwony) / Odejście na Kępę (niebieski/czerwony) / Odejście na Szpiglasową Przełęcz (niebieski/czerwony) / Schronisko PTTK przy Morskim Oku (czerwony) / Morskie Oko, pod Czarnym Stawem (czerwony) / Czarny Staw Pod Rysami)

5 dzien Dolina Strążyska wejście blisko skoczni

(Dolina Strążyska, parking (czerwony) / Polana Strążyska (czarny) / Siklawica (żółty) / powrót Polana Strążyska, odejście szlaku żółtego (czarny) / Czerwona Przełęcz (czarny) / Sarnia Skała (czarny) / Czerwona Przełęcz (czarny) / Hala Białe (żółty) / Las Białego) wyjście w okolicach skoczni

6 dzien Rusinowa Polana

(Palenica Białczańska (niebieski) / Czerwone Brzeżki (niebieski) / Rusinowa Polana)
Autem lub busem

Mam przygotowaną alternatywę na złą pogodę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4448 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2014-09-04, 19:53   

Ad.2
Spokojnie, tylko czasowo to Wam zejdzie.
Ad,4
Morskie Oko przez Szpiglas - jeśli nie boicie się za bardzo kilku łańcuchów, trochę czasowo i kondycyjnie wymaga , a potem jeszcze Czarny Staw. Ale czemu nie , spokojnie można przejść.

Reszta luzik :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4074 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2014-09-04, 20:03   

Do Mroźnej moglaby iść , chyba ze to jakas straszna klaustrofobia.. tam jest luźno i jaskinia oswietlona.. ja tez boje sie ciasnych dziur .. a bylam rok temu i bylo super.
Smoczą Jame tez przeszlam .. spoko.. jest krótka
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Nagus07 


Doczy: 03 Wrz 2014
czyli 3496 dni temu

Posty: 4
Tematy: 2
Skd: Wola
Wysany: 2014-09-05, 06:00   

Ad.1
czy jest dobrze opracowany 1 dzień? skocznie widziałem więc raczej odpuszczę.
Ad.2
Chyba że zakończymy na Grzesiu. Z Grzesia muszę iść drogą powrotną kierując się ku Polany Biały Potok? Czy jest kolejka krzesełkowa?
ad3.
czy ciężko jest dojść nad Staw? jak powrót ze Stawu?
ad4.
to może za wodogrzmotami w prawo na Siklawę, potem Dolina Pięciu Stawów i niebieskim na Moko?
ad5.
a może lepiej będzie przejść tą trasę od Doliny Białego a wyjść Doliną Strążyska?


Mam do obskoczenia jeszcze:
Sanktuarium MB Fatimskiej (Krzeptówki 14)
Muzeum Przyrodnicze Tatrzańskiego Parku Narodowego (Tytusa Chałubińskiego 42a-blisko skoczni)
Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego (Krupówki)
Muzeum figur woskowych (Krupówki 30)
Muzeum Kornela Makuszyńskiego, (Kazimierza Tetmajera 15-blisko Krupówek)
Muzeum Karola Szymanowskiego, (Kasprusie 19-blisko Krupówek)
Cmentarz na Pęksowym Brzysku, (Droga Wojewódzka 958)
Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce (Oswalda Balzera 31)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
luna19 



Wiek: 51
Doczya: 01 Lut 2013
czyli 4074 dni temu

Posty: 101
Tematy: 2
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Lubelskie
Wysany: 2014-09-05, 07:25   

Nagus07 napisa/a:
Ad.1

ad3.
czy ciężko jest dojść nad Staw? jak powrót ze Stawu?
ad4.
to może za wodogrzmotami w prawo na Siklawę, potem Dolina Pięciu Stawów i niebieskim na Moko?
ad5.
a może lepiej będzie przejść tą trasę od Doliny Białego a wyjść Doliną Strążyska?



ad3. spoko lekka trasa..
ad4. moze byc , Dolina Pięciu Stawów i przez Świstówkę na Morskie Oko. chociaż bardziej podoba mi sie szlak przez Szpiglasową Przełęcz.
ad5. Też tak w tym roku szłam , od Doliny Białego na Sarnią Skałę a potem Strążyską.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
liczek 



Wiek: 55
Doczya: 12 Sie 2012
czyli 4247 dni temu

Posty: 89
Tematy: 5
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wrocław
Wysany: 2015-08-09, 17:12   

ad.1
Zaplanuj tak, aby zjazd z Butorowego Wierchu był późnym popołudniem - wtedy słonce bardzo ładnie oświetla góry. ;-) ale sprawdź, do której jeździ kolejka, bo jest to chyba 18.30 albo 19.... kiedyś goniłam, aby się jeszcze załapać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum