Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: zab

Ząb
Autor Wiadomo
góral 


Doczy: 20 Mar 2010
czyli 5123 dni temu

Posty: 3
Tematy: 1
Wysany: 2010-03-20, 20:35   Ząb

Witam, chciałbym wam polecić miejscowość Ząb w gminie Poronin niedaleko Zakopanego. Miejscowość jest piękna.Jest tam wspaniały krajobraz, jak zresztą wszędzie w górach, który naprawdę warto zobaczyć. Byłem tam niedawno na wakacjach i do dziś mam miłe wspomnienia z stamtąd . Pozdrawiam :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kamila 


Doczya: 24 Lut 2010
czyli 5147 dni temu

Posty: 253
Tematy: 9
Otrzyma 3 piw(a)
Wysany: 2010-03-24, 23:33   

Fajnie, że polecasz a może masz tam do polecenia jakieś noclegi? Gdzie mieszkałeś jak tam byłeś? Z góry dzięki za odp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
nawrati 


Wiek: 50
Doczya: 17 Cze 2010
czyli 5035 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: Chorzów
Wysany: 2010-07-05, 07:43   

Witam ja też polecam gminę Ząb bylam tam już trzy sezony,szczególnie polecam pensjonat "Krywań" super pokoje i piękne widoki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Jagoda
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2010-07-05, 10:18   

nawrati, a co tam ciekawego można zobaczyć? jakie są ceny noclegów :?:
 
 
nawrati 


Wiek: 50
Doczya: 17 Cze 2010
czyli 5035 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: Chorzów
Wysany: 2010-07-05, 19:01   

noclegi sa od 25 zł jest bardzo blisko na Gubałowke szlakiem papieskim a z tamtąd można bardzo szybko dostać się do centrum Zakopanego naprawdę polecam ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
figmar 



Doczy: 03 Maj 2010
czyli 5080 dni temu

Posty: 240
Tematy: 4
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Radom
Wysany: 2010-10-03, 21:30   

Byłem dwa razy w Ząbie, ale jeszcze tam nie nocowałem. Przy następnej tam bytności spróbuje jak się śpi w najwyżej w Polsce położonej wiosce. Tym bardziej jak tam tak tanio.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4744 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2011-10-27, 16:54   

Witam, a może macie jeszcze jakieś sprawdzone kwatery w tej pięknej miejscowości :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4686 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-02-07, 09:53   

W kwestii noclegów,to wybór masz naprawdę szeroki. W samym Zakopanym zapraszam do nas,jestem często na forum wiec chętnie odpowiem na pytania i służę pomocą :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4810 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2012-02-07, 12:54   

byłem sprawdziłem polecam http://www.zol.pl/noclegi...d=1063&opis=tak

[ Dodano: 2012-02-07, 13:06 ]
duży plus to gubałówka na pieszo. widoki może nie powalają jak na bachledówce http://bachledowka.net/ (tam tez byłem) ale mają dobre zaplecze świetlicowe. mimo wszystko jednak wrócę na bachledówkę bo tam widoki bezcenne mimo że z 5 km dalej do zakopca

widoczek z bachledówki
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4744 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2012-02-13, 21:01   

dzięki borsuk6x9 widoki z bachledówki naprawdę piękne.........
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-09-28, 18:41   

A więc urlop dobiegł końca. Niestety trzeba wrócić do rzeczywistości

Jak wcześniej pisałem dodam kilka swoich spostrzeżeń z tej miejscowości. Miejscowość Ząb to najwyżej położona miejscowość w Polsce. Pięknie ulokowana. Sama miejscowość nie jest duża lecz rozległa. Do Gubałówki spokojnym spacerkiem pół godzinki drogi. ja mieszkałem na Ligasówce więc stamtąd było naprawdę bliziutko.
Do samego zakopanego prowadzi szlak zielony i jest to ok 1 godzina drogi i wychodzi się na początku Zakopca koło Szklanych Domów. Można tez iść szlakiem niebieskim i dochodzi się do targu.
Busy jeżdżą mniej więcej co godzinę (czasem szybciej czasem później zwłaszcza w weekendy). Bus jedzie albo do Zakopanego (tu dowolnie gdzie wysiadamy) i koszt takiego jest 4,5 zł. Busy jeżdżą także na Gubałówkę lecz nie jechałem więc nie wiem jaki koszt (podejrzewam że z 2-3 zł).
W samej miejscowości jest kilka sklepów spożywczych dobrze wyposażonych. Na pewno są tam 2 ABC i 1 Lewiatan, dodatkowo widziałem na pewno jeden zwykły spożywczak.
Jeżeli chodzi o posiłki to są tam jakieś karczmy lecz z żadnej nie korzystałem niestety. Widziałem jakąś pizzerię i karczmy ze 2. W Hotelu Redyk możliwość korzystania ze SPA.
To chyba na tyle. Dodam tylko że jest to bardzo spokojna i cicha miejscowość doskonała do wypoczynku. Jak będę wybierał się w tamte strony to teraz zawsze do Zębu. Jest to w porównaniu do centrum Zakopca bardzo cicha alternatywa pozwalająca w ciszy i spokoju naładować baterie na następny rok.
Mam nadzieję że mój opis komuś pomoże. Jakby jakieś nasunęły się komuś pytania to na każde odpowiem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
marekkcp 



Wiek: 73
Doczy: 03 Mar 2012
czyli 4410 dni temu

Posty: 25
Tematy: 1
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-10-26, 12:04   

Byłem kilka dni temu w Zębie i Bustryku. Bustryk to następna za
Zębem miejscowość na grzbiecie Gubałówki w północną stronę.
Widoki rzeczywiście fantastyczne, mimo, że warunki nie były najlepsze.
Zrobiłem kilka zdjęć Tatr Bielskich, może nie są najlepsze, lecz mgła
przysłaniająca góry dodaje im jesiennego nastroju.
Jak jesienny Hawrań wygląda z Bustryku możesz zobaczyć na moim blogu
http://marekkacperek.word.../to-juz-jesien/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4686 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-01-29, 18:16   

Mimo,ze aura nie sprzyjała to same zdjęcia bardzo ładne,aż z ciekawości zajrze także na Twojego bloga i zobacze także pozostałe :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
sys 


Wiek: 47
Doczy: 14 Maj 2013
czyli 3972 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: Trzcianka/Piła/Wlkp
Wysany: 2013-05-14, 15:11   

Czy w okolicach Zębu lub w samej miejscowości znajduje się jakieś miejsce gdzie można przystanąć kamperem do 3,5 tony, na dzień lub dwa. Może ktoś udostępniłby kilka metrów kwadratowych miejsca ? Oczywiście nie za darmo. Nie potrzebuję stałego przyłącza prądowego, najwyżej kilkanaście litrów wody ale też nie koniecznie. Wszelkie brudy zabieram ze sobą (śmieci, brudna woda). Zakupy spożywcze dokonuję w miejscowości w której robię postój. Może ktoś podpowiedzieć?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-05-14, 17:16   

sys napisa/a:
Czy w okolicach Zębu lub w samej miejscowości znajduje się jakieś miejsce gdzie można przystanąć kamperem do 3,5 tony, na dzień lub dwa. Może ktoś udostępniłby kilka metrów kwadratowych miejsca ? Oczywiście nie za darmo. Nie potrzebuję stałego przyłącza prądowego, najwyżej kilkanaście litrów wody ale też nie koniecznie. Wszelkie brudy zabieram ze sobą (śmieci, brudna woda). Zakupy spożywcze dokonuję w miejscowości w której robię postój. Może ktoś podpowiedzieć?

Jak z Zębu jedziesz na Gubałówkę to jest kilka parkingów. Parkingi te są na prywatnych posesjach.Może z właścicielami byś się jakoś dogadał. Jak zauważyłem to nie ma zbytnio gdzie takiego pojazdu zostawić
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum