Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: do, dolina, dolinymakowa, kotliny tatry slowackie, monkovej, tatrzanskej

Z Monkovej doliny(makowa dolina) do Tatrzanskej Kotliny
Autor Wiadomo
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4451 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-02-27, 18:42   Z Monkovej doliny(makowa dolina) do Tatrzanskej Kotliny

Barzo ladna wicieczka przes Tatry Bielske.Wicieczku mozna rozpoczac w Zdiaru -Strednica.

Zo Strednici idzeme zielonym szlakem 20 minut dolinou bielskiego potoku. Skrecime wprawo i idzeme riglanskou dolinou(Dolina do Regli).

Jednom dobe sze wyberal wstemp do tej doliny(szlak byl w jednom strone tylko zo Zdiaru do Przelecz pod Kopa.Ja szlem w pazdzierniku 2011 i juz sze newyberal wstemp,bo szlak juz jest dwojkierunkowi.

Szlak niejest trudny barzo ladne widoki na goralskom wionsku Zdiar i tez bylo widacz Trzy Koruny w Pieninach. I po necalej godzinke jestesmy w pasme łąk.

Po godzine jestesmy w Širokom sedle1826 m.n.m(Szeroka przelecz Bielska)gdze jest ladny widok na Zdiarsku vidlu i wierch Hlúpy i tez na Tatry Wysoke i dolinu Zadne medodoly.



(wierch Hlúpy)


(widok z Vysneho Kopskeho sedla 1934m.n.m a widok na Wysoke Tatry)
Z Przeleczi pod Kopa(1750m.nm.) jest mozliwosc zejsc do doliny Zadnich Koperszadow i isc 2godziny do Tatranskiej Jaworiny.Idzeme nebieskym szlakem na Wyzniu przelecz pod Kopa



Z Przeleczu pod Kopa jestesmi za pare minut na Wyzniej przeleczi pod Kopa(1778m.n.m) i wsempujeme do doliny Bialych stawow.

(widok na Jahnaci szczyt od Wielkiego bialego stawu)
Od wielkiego bialego stawu pokraczujeme po zielonym szlaku popod jatky do schroniska Plesnivec.

I po 1.5 godzine jestesme przi schronisku
Plesnivec(1290m.n.) gdze polecam fajnom herbatke z lokalnych ziol,lub fajnom zupe.

Ze schroniska idzeme po zielonym szlaku i po 1godzine pridzeme na krzizowanie drog turystickych i skecame wlewo na nebiesky szlak i za 30 minnut jesteszme w miejscowosczi Tatrzanskej Kotline. "najtrudnejszie" z calego szlaku jest droga do Szerokej przeleczi Bielskej. Cala droga nam zajmuje 8-9 godzin.

[ Dodano: 2012-02-27, 18:51 ]

To jest widok z Wyszna przelecz pod Kopa na Tatry Bielske, na Zdiarsku vidlu i Hawran
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 2 piw(a):
Joasia, Magda
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-02, 23:16   

No w końcu coś o Tatrach Bielskich które zawsze tak mi się podobają z daleka ;-) Dzięki za opisanie szlaku :-) Powiedz jeszcze tylko czy tam zamykają jakieś szlaki na zimę, czy przez cały rok można po wszystkich szlakach chodzić :?: Bo nie wiem kiedy się tam mam wybrać, a mnie ciągnie trochę ;-)
  
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4451 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-03-02, 23:27   

VS84 napisa/a:
No w końcu coś o Tatrach Bielskich które zawsze tak mi się podobają z daleka ;-) Dzięki za opisanie szlaku :-) Powiedz jeszcze tylko czy tam są zamykają jakieś szlaki na zimę, czy przez cały rok można po wszystkich szlakach chodzić :?: Bo nie wiem kiedy się tam mam wybrać, a mnie ciągnie trochę ;-)

Cesc VS84. No monkova dolina jest v zime zamknienta. V zime jest mozliwosc isc z Tatrzanskiej Kotliny lub Kiezmarskych zlobow na schronisko Plesnivec i zielonym szlakem ku Wielkemu Bialemu stawu i potem czerwonym szlakem na schronisko nad Zelonym stavem (schronisko Brncalka) I rozne warianty powrotu zluty szlak dolinom bialej wody lub nebieskym szlakem na skalnate pleso i powrot kolejkow linowou. I to jest calkem ladna wycziecka weekendowa :)
po schroniska szlaki som otwarte,przelecze som zamkniente
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum