Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: czerwone, giewontu, na, powrotem..da, rade, wierccy

Z Giewontu na Czerwone Wierccy i z powrotem..da radę?
Autor Wiadomo
Kasiab225 


Wiek: 40
Doczya: 18 Lut 2014
czyli 3692 dni temu

Posty: 16
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Roztocze
Wysany: 2014-06-12, 12:24   Z Giewontu na Czerwone Wierccy i z powrotem..da radę?

Proszę o pomoc w kwestii takiego właśnie podejścia. Rok temu wyruszyłam z Kościeliskiej przez Przysłop Miętusi, Wielką Polanę Małołącką potem trasą na Giewont ale doszłam jedynie do Kondrackiej Przełęczy..bo załamanie pogody..zeszłam do schorniska na KOndratowej i do Kuźnic. I mam pytanie jak w temacie. Szlak taki: Z Kuźnic przez włąsnie Halę Kondratową...potem do Kondrackiej Przełęczy ...na Giewont, z Giewontu na Czerwone wierchy i z powrotem, bo czytałam, że zejście z Ciemniaka jest wyczerpujące. Kilka lat jedźimy z mężęm w Tatry, zaliczone kilkanaście tras ale ta wydaje mi się najdłuższa więc pytam czy jest możliwość przejścia tego szlaku w miarę spokojnie bez pośpiechu. Dziękuję z góry za odpowiedzi. :-)

[ Dodano: 2014-06-12, 13:58 ]
acha i jeszcze zapomniałam, że z Miętusiego poszłam na Strążyską i Siklawicę ..i wiem że byłam na Wielkiej Polanie Małołąckiej ..i z niej doszłam właśnie na Kondracką Przełęcz..no i tyle bo burza nadchodziła.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-06-12, 14:48   

Trasa jak najbardziej do zrealizowania.Kuźnice-Hala Kondratowa-Przełęcz Kondracka-Giewont-zejście z powrotem na przełęcz i dalej żółtym szlakiem na Czerwone-zejście do Kościeliskiej zielonym lub czerwonym.Czerwony dość mozolny,miejscami rzeczywiście wyczerpujący, ale 'ląduje się" na Wyżniej Kirze Miętusiej.Zielony natomiast ma swój koniec przy schronisku na Hali Ornak, więc spory kawał drogi-ponad 5 kilometrów drałowania do Kir.
Oczywiście nie muszę wspominać,że na taki szlak trzeba mieć dobrą kondycję i wcześnie wyjść, bo w sezonie kolejki pod Giewontem kilometrowe, a trasa dość długa i męcząca.

Z Wielkiej Polany Małołąckiej też można dojść żółtym szlakiem na Przełęcz Kondracką i dalej tak jak opisałam.Osobiście wolę tamtędy schodzić niż włazić.Mniej męczące podejście jest od Kuźnic.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kasiab225 


Wiek: 40
Doczya: 18 Lut 2014
czyli 3692 dni temu

Posty: 16
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Roztocze
Wysany: 2014-06-12, 17:42   Dziękuję

Dziękuję za odpowiedź i mam jeszcze jedno pytanie. Tak się właśnie z mężem zastanawiałam ..czyn podejscie na Ciemniaka jest trudne? Bo jeśi nie to może tą trasą?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lothar 



Wiek: 52
Doczy: 31 Maj 2014
czyli 3590 dni temu

Posty: 26
Tematy: 6
Otrzyma 14 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2014-06-12, 18:54   

Podejście na Ciemniaka nie jest trudne technicznie. Może jednak okazać się wymagające pod względem kondycyjnym. Spore przewyższenia, szczególnie pod koniec.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kasiab225 


Wiek: 40
Doczya: 18 Lut 2014
czyli 3692 dni temu

Posty: 16
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Roztocze
Wysany: 2014-06-12, 21:28   

Przeywższenia czyli tylko kondycja (z tą jest dobrze) czy łańcuchy i drabinki?Chodzi mi o męża
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lothar 



Wiek: 52
Doczy: 31 Maj 2014
czyli 3590 dni temu

Posty: 26
Tematy: 6
Otrzyma 14 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2014-06-12, 22:00   

Nie , nie ma tam ani łańcuchów ani drabinek. Tylko mozolnie pod górę i to w większości "po schodkach" więc na pewno dacię radę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kasiab225 


Wiek: 40
Doczya: 18 Lut 2014
czyli 3692 dni temu

Posty: 16
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Roztocze
Wysany: 2014-06-13, 17:17   

No to idziemy ..dziękuję za rady :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zakrun 


Wiek: 37
Doczy: 04 Sie 2014
czyli 3525 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: Lublin
Ostrzee:
 3/3/4
Wysany: 2014-08-04, 19:12   

Super informacja. Mam kolegę mniej sprawnego i nie wiedziałem, czy go zabierać czy nie:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
max85 


Doczy: 24 Maj 2019
czyli 1771 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: podkarpackie
Wysany: 2019-05-24, 12:35   

Tez chętnie się dowiem więcej na ten temat. Proszę o wskazówki i porady. Będzie to cenne dla mnie i ułatwi mi sprawę ?Kązda wskazówka na wagę złota. Z góry dzieckuję
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apart 


Doczya: 05 Sie 2016
czyli 2793 dni temu

Posty: 22
Tematy: 4
Skd: Zakopane
Wysany: 2019-05-28, 13:04   

max85 napisa/a:
Tez chętnie się dowiem więcej na ten temat. Proszę o wskazówki i porady. Będzie to cenne dla mnie i ułatwi mi sprawę ?Kązda wskazówka na wagę złota. Z góry dzieckuję


Jakie informacje konkretnie cię interesują? Chętnie pomogę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum