Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: na, pore, porownywanie, roku., szlakow, wybor, wzgledu, ze

Porównywanie i wybór szlaków ze wzgl?du na por? roku.
Autor Wiadomość
forever 

czyli 3698 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 20 piw(a)
Wysłany: 2011-11-07, 19:35   Porównywanie i wybór szlaków ze wzgl?du na por? roku.

Mia?em spory dylemat do którego tematu wpisa? moje pytania. Wi?c za?o?y?em nowy. W?a?nie takie opinie/porady jak ten w temacie za?o?onym przez VS84 "Wielki Kopieniec" czyni? to forum bardzo przydatnym :-)

Powiem szczerze, ?e nawet nie s?ysza?em o takim szlaku. W?a?nie powolutku robi? sobie "plan lekcji" na spó?niony wyjazd do Zakopanego. Jak ju? pisa?em w "przedstaw si?", mia?em jecha? w letnie wakacje ale ?ycie zweryfikowa?o plany. Nie na co dzie? cz?owiek staje w szranki z autem. A ?e karoserii mi brakowa?o, to nie mia?em szans ;-)

Teraz priorytety tej wizyty si? zmieni?y. G?ównie odbudowa? si?y, mi??nie i przede wszystkim odpocz?? psychicznie. Pochodzi? maksymalnie, ale na ile zdrowie pozwoli. Dlatego niejednokrotnie jeszcze Was zapytam o porady odno?nie trudno?ci i oczekiwanego wysi?ku na szlakach mi nieznanych. Wiem, ?e trudniej jest w?drowa? w ?niegu, ale w?a?nie chc? si? dowiedzie? dok?adniej jak bardzo szlaki si? zmieniaj?. Bo np Dolina Ko?cieliska w ?niegu pozostaje ?atwa :-) Kiedy dok?adnie pojad?, nie wiem. W tym roku na pewno si? nie uda. Raczej wola?bym na wiosn?, kiedy ju? cho?by ni?ej ?niegi stopniej?.

Dlatego dzi?kuj? koledze VS84 za kolejn? tras? która zostanie zapisana w zeszycie :-)
Ju? lekkie szlaki zaliczy?em przy poprzednich pobytach. Teraz oczywi?cie te? je powtórz?. Ale na sam koniec pobytu, chcia?em zrobi? dwa (lub cho? jeden) szlaki które planowa?em przed wypadkiem. I tu pro?ba do bardziej do?wiadczonych, by doradzili.

Który jest trudniejszy. G?ównie chodzi o wysi?ek.
-Dolina Ma?ej ??ki-Prze??cz Kondracka-Giewont-Kalatówki-Kuznice
czy
-Palenica-Wodogrzmoty-Siklawa-Schronisko w dol. Pi?ciu Stawów-Morskie Oko-Palenica

Chyba nic w nazwach nie myl?. Oczywi?cie zak?adam, ?e ?niegu ju? nie b?dzie. Ale porównuj?c te dwa szlaki, we?cie ?nieg te? pod uwag?. Bo gdyby jeszcze by?, to raczej sam Giewont odpuszcz?. A w przypadku drugiej wyprawy bym chcia? w Schronisku przenocowa? i dopiero i?? do Morskiego Oka. To moje marzenie-nocleg w jakim? schronisku :!:

Prosz? o wszelkie rady. Nawet jak mi si? nale?y ci??kie s?owo i sprowadzenie do parteru ;-) Jeszcze jedno. Co my?licie o wje?dzie na Kasprowy kolejk? i zej?cie do Schroniska Murowaniec a pó?niej któr?dy lepiej-przez Bocza? czy dolin? Jaworzynki? Ca?y czas prosz? bra? pod uwag?, ?e nabieram kondycji dopiero. Cho? bez urazy dla dzieci i kobiet, ale jak oni daj? rad? na wymienionych szlakach, to si? zepn? w sobie i te? dam rad? ;-)
Ju? sporo opinii tu wyczyta?em i na razie wi?cej nie pytam.
Postaw piwo autorowi tego posta

Lucy 

czyli 3690 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 28 piw(a)
Wysłany: 2011-11-07, 19:44   

Cytat:
Który jest trudniejszy. G?ównie chodzi o wysi?ek.
-Dolina Ma?ej ??ki-Prze??cz Kondracka-Giewont-Kalatówki-Kuznice
czy
-Palenica-Wodogrzmoty-Siklawa-Schronisko w dol. Pi?ciu Stawów-Morskie Oko-Palenica

Trudniejszy zdecydowanie ten pierwszy! Pi?kna trasa, ale troch? si? nam?czysz przy wchodzeniu.
Pi?? Stawów od Wodogrzmotów przez Roztok? to raczej lajcik, tyle ?e widoki (i to jakie!!!) dopiero pod koniec.
Zreszt?, ja bym si? nie zastanawia?a, bez wzgl?du na trudno?? trasy - Stawy, Stawy i jeszcze raz Stawy! :-)

forever napisał/a:
Jeszcze jedno. Co my?licie o wje?dzie na Kasprowy kolejk? i zej?cie do Schroniska Murowaniec a pó?niej któr?dy lepiej-przez Bocza? czy dolin? Jaworzynki?

Zej?cie z Kasprowego bardzo fajne (pod warunkiem, ?e nie trafi Ci si? oblodzenie)
A powrót z G?sienicowej? Ja wol? wchodzi? przez Bocza? i wraca? Jaworzynk?. Ale je?li masz do wyboru tylko samo zej?cie, to polecam Bocza? - kolana Ci podzi?kuj?, a i oczy b?d? mia?y co ogl?da? :-)

anika261 

czyli 3727 dni temu

Tematy: 3
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2011-11-07, 20:45   

w 100% zgadzam si? z Lucy. Trasa -
Dolina Ma?ej ??ki-Prze??cz Kondracka-Giewont-Kalatówki-Kuznice jest trudniejsza od tej drugiej szczególnie odcinek od Ma?ej ??ki do prze??czy Kondrackiej jest bardzo m?cz?cy. A je?li chodzi o Bocza? i Jaworzynk? to ja jako zej?cie wybieram Bocza? bo Jaworzynka przy schodzeniu konkretnie daje si? we znaki kolanom.

VS84
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2011-11-08, 01:33   

W sumie wszystko ju? dziewczyny przede mn? Ci powiedzia?y ;-) Za wyj?tkiem tego, ?e z samego Giewontu dochodz? jeszcze problemy z zej?ciem, bo schodzi si? po tych ?a?cuchach nie za ciekawie, tym bardziej jakby mia? tam jeszcze ?nieg zalega?. To ju? lepiej by?oby si? wybra? na sam? Kop? Kondrack?, a widoki te? pi?kne na S?owacj?. A jakby si? starczy?o z Kopy Kondrackiej wiedzie pi?kny szlak na Kasprowy jakie? 2 godzinki bez po?piechu, czyli razem jakie? 4,5 godziny i jeste? na Kasprowym, a stamt?d to ju? jak si? chce, albo kolejk? zjecha?, albo przez Murowaniec do Ku?nic w dwie godzinki da si? zej??. Oczywi?cie szybciej i ?atwiej schodzi si? przez Bocza?, du?o ?agodniejsze zej?cie.

A z Dolin? 5 Stawów mo?esz mie? problem polegaj?cy na tym, ?e do ko?ca maja, za bardzo nie ma si? któr?dy stamt?d dosta? do Morskiego Oka, bo szlak przez ?wistówk? jest zamkni?ty. Wi?c trzeba si? wróci? do Wodogrzmotów ;-) Bo przez Szpiglasowy raczej nie pójdziesz :-)

forever 

czyli 3698 dni temu

Tematy: 2
Otrzymał 20 piw(a)
Wysłany: 2011-11-08, 15:24   

Bardzo Wam dzi?kuj? za informacj?. W?a?nie o takie mi chodzi?o. Nie wiedzia?em nawet, ?e do maja ze schroniska przy Pi?ciu Stawach nie dostan? si? do Morskiego Oka. I powrót z Kasprowego te? ju? wiem który ?atwiejszy. Ca?y czas zak?adam (chcia?bym) ?e ?niegu ju? nie b?dzie. Je?li b?dzie, to sporo na pewno odpuszcz?.
Jednak lepiej dwa razy wi?cej zapyta? ni? raz nie wróci? ze szlaku. Tym bardziej gdy si? jest ?ó?todziobem, który dotychczas tylko Sarni? Ska??, Siklawic?, Smerczy?ski Staw i tego typu "trudno?ci zaliczy? :-) Dzi?ki

Lucy 

czyli 3690 dni temu

Tematy: 8
Otrzymał 28 piw(a)
Wysłany: 2011-11-08, 16:43   

forever napisał/a:
Nie wiedzia?em nawet, ?e do maja ze schroniska przy Pi?ciu Stawach nie dostan? si? do Morskiego Oka.

Dostaniesz si? - przez Szpiglasow? Prze??cz, ale to ju? nie jest taki lajcik (oblodzenie, lawiny itp.), wi?c nie polecam.

podgiewontem 

czyli 3663 dni temu

Tematy: 1
Otrzymał 1 piw(a)
Wysłany: 2012-10-02, 14:09   

Witam. Ten temat jest chyba najbardziej odpowiednim na umieszczenie mojego pytania/ pro?by.

Wybieram si? ze znajomymi (13-14 pa?dziernika) do Zakopanego. Pierwszym zamiarem by?o, aby chodzi? i spa? w którym? ze schronisk, aby nie traci? czasu- którego mamy niewiele, bo dwa dni to wed?ug mnie naprawd? ma?o - na powroty, ale nie wykluczamy te? tego, aby wraca? do Zakopanego na noc.
Tego lata chodzili?my ju? po górach, ale nie mamy poj?cia jak to jest teraz, poniewa? zawsze przygrzewa?o nam s?onko, a aktualnie troch? z tym ci??ko, chcemy kontynuowa? to co tak bardzo nas urzek?o w wycieczkach w Tatry, st?d moje pytanie. Jakie trasy polecacie na ten czas? Co? dla ?rednio, sk?aniaj?c si? nawet ku niskozaawansowanym. Nie liczymy na tak prost? tras? jak na morskie oko, gdzie idzie sie praktycznie asfaltem, a wspanialy widok zaczyna si? w gruncie rzeczy dopiero po dotarciu na miejsce :) Cho? nie wykluczamy tej opcji, poniewa? s?ysza?am, ?e Morskie Oko najpi?kniejsze jest poza sezonem, gdy nie trzeba zwracac uwagi na rzesz? turystów. Czy Dolina Pi?ciu Stawów to dobry i bezpieczny pomys? na t? por? roku? Bardzo prosz? o pare propozycji, byliby?my niezmiernie wdzi?czni :)

stes 

czyli 3602 dni temu

Tematy: 11
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2012-10-03, 05:44   

Cytat:
Czy Dolina Pi?ciu Stawów to dobry i bezpieczny pomys? na t? por? roku? Bardzo prosz? o pare propozycji, byliby?my niezmiernie wdzi?czni :)

Jak najbardziej Pi?tka mo?e by?.
Mo?ecie zrobi? równie? Dolin? Chocho?owsk?-Grze?-Rako? i nawet dalej na Wo?owiec jak ochota b?dzie :-)
Mo?ecie równie? wystartowa? z Ku?nic na Kop? Kondrack? (Dwutysi?cznik) , a potem dalej lub wróci? przez Giewont.

Start.Zakopane 

czyli 3840 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2012-10-12, 18:45   

Jeszcze teraz w pa?dzierniku jak najbardziej,ale potem im pó?niej,tym niestety gorzej i b?d? panowa? trudniejsze warunki,szybciej bedzie robi? si? ciemno,to nale?y przede wszystkim wzi?? pod uwag?.

Odpowiedz do tematu