Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: swinica

Świnica
Autor Wiadomo
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4972 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-11-01, 17:30   

Kto pomoże ??? zamierzam w najbliższym czasie się wybrać w Taterki, i m.in wybrałem sobie szlak Kuźnice- Kasprowy-Beskid- Przełęcz Liliowe- Świnicka Przełęcz dalej nie schodzę ze Świnickiej Przełęczy tylko wracam na Liliowe i do Murowańca wiem że dość dziwnie ale nie chcę wracać o tej porze Świnicką Przełęczą bo z tego co wiem ciężko troszkę a to moja pierwsza wyprawa o tej porze w Tatry, a wracając proszę o pomoc kto szedł tym szlakiem w Listopadzie i co może mi o Nim powiedzieć ? czy warto ? jakie zagrożenia ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4972 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-11-03, 12:42   

Tomek jak bym wyruszył z samego rana to bym zdążył ,jestem uparty i ambitny chociaż rozsądek zawsze mi towarzyszy. A z Kasprowego można zawsze zjechać kolejką i ponad 2 godziny są za oszczędzone :-D a druga sprawa jakie będą panować warunki to ma duże znaczenie, kondycyjnie też się nie obawiam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5048 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2010-11-03, 13:36   

Dominik napisa/a:
Tomek jak bym wyruszył z samego rana to bym zdążył ,jestem uparty i ambitny chociaż rozsądek zawsze mi towarzyszy.

Dominik, odpuść sobie ten zielony szlak wzdłuż kolejki, dosłownie stracisz ze 3 lub jak pisze Kacper nawet 4 godziny, a szlak jest bardzo nieatrakcyjny widokowo, bo przez cały czas tylko widzisz las i las.. ;-)
Normalnie tzn. latem zaproponowałbym Ci na pierwszy raz wjazd kolejką na Kasprowy i dalej przejście trasy mniej więcej w odwrotnej kolejności do proponowanej przez Ciebie, z tym że poza sezonem kolej jeździ między 9.00 a 16:00, więc szkoda poranka ;-) W tej sytuacji najrozsądniej będzie wejście wcześnie rano do Murowańca, podejście pod Świnicką Przełęcz (uwaga szlak czarny zaczyna się dopiero po ok. 20 minutach od schroniska, na wcześniejszych mapach zaznaczony jest od samego Murowańca, ale w tamtym roku zmienili), później zejście przez Liliowe na Kasprowy i tam ew. zjechanie, ale musisz się wyrobić przed 16.00 na ostatni wagonik ;-)
Schemat trasy wraz z przybliżonymi czasami znajdziesz w załączniku ;-)

schemat szlakow - Dolina Gasienicowa.JPG
Plik cignito 654 raz(y) 66,14 KB

Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Dominik
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4972 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-11-03, 14:01   

Dzięki BOBB, powiem tak na Kasprowym byłem, wchodziłem w lato szlakiem jak mówisz tym gdzie wjeżdza kolejka a schodziłem szlakiem do Murowańca. w tym roku schodząc z Kościelca wracałem szlakiem tym co idzie na Świnicką Przełęcz to te rejony znam dobrze, chociaż nie wiem jak jest na szlaku Przy Świnickiej Prz. jest to czarny szlak ale słyszałem że przy podejściu jest ciężko, może mi powiesz jaka jest prawda ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5048 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2010-11-03, 14:17   

Dominik napisa/a:
nie wiem jak jest na szlaku Przy Świnickiej Prz. jest to czarny szlak ale słyszałem że przy podejściu jest ciężko, może mi powiesz jaka jest prawda ??

Muszę rozwiać panujący od dawien dawna mit dotyczący koloru szlaków turystycznych, otóż kolory szlaków turystycznych nie mają się nijak do trudności w przeciwieństwie do szlaków narciarskich, których kolor określa stopień trudności.
Szlaki czarne w turystyce oznaczają najczęściej szlak dojściowy - do jakiegoś miejsca, którym poprowadzenie szlaku dalekobieżnego byłoby nieciekawe, niekorzystne lub niemożliwe.
Szlak czerwony - to szlak główny zwykle jest poprowadzony przez najbardziej spektakularne a jednocześnie najciekawsze krajobrazowo i przyrodniczo miejsca danego regionu, np. Orla Perć.
Kolor niebieski - wyznacza szlaki pokonujące duże odległości - dalekobieżne.
Kolorem zielonym i żółtym znakuje się krótkie szlaki łączące, czasami też dojściowe.

Podejście pod Świnicką Przełęcz nie jest tak trudne, ale uważaj na trawę, która o tej porze jest bardzo śliska. Kilka dni temu zginęła w Tatrach w ten sposób doświadczona wspinaczka z Zakopanego.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4972 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-11-03, 14:31   

Idę sam niestety ale już samemu chodziłem po górach jak np. w tym roku, wiem że to niebezpieczne ale tak bywa. Źle się to może skończyć bo np. w tym roku na szlaku stanął na przeciwko mnie Niedźwiedź ale oki się skończyło. Planuję zacząć tak między 6 a 7
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4972 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-11-03, 14:36   

tak, zgadzam się z Tobą Bobb i wiedziałem o tym jeśli chodzi o kolory szlaków :-) więc wybiorę się tak jak mówisz.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5048 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2010-11-03, 14:56   

Dominik napisa/a:
tak, zgadzam się z Tobą Bobb i wiedziałem o tym jeśli chodzi o kolory szlaków :-)

Spoko, ale może komuś innemu ta informacja o kolorach szlaków się przyda ;-)

BTW, dzięki za piwko ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5085 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2010-11-13, 18:30   

Szlakiem trudnym i zarazem niebezpiecznym jest szlak na Rysy .

Zamierzam kiedyś wejśc na rysy ale zimą,chociarz gdy ogladałam film ,,cisza",
troche sie zaniepokoiłam gdyz jest duze prawdobodobienstwo obsunięcia się lawiny , ale po długim namysle zdecydowałam że pujdę było to, jest i bedzie moim marzeniem ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5067 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2010-11-16, 14:59   

ola's napisa/a:
Zamierzam kiedyś wejśc na rysy ale zimą

a ile razy byłaś tam latem ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4972 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-11-28, 18:47   

Jednak dałem radę :mrgreen: poszedłem tak jak radził BOBB i było super, trudności tylko przy podejściu na Świnicką Przełęcz, śnieg, lód-chwile zwątpienia bo bez raków, wiem zawaliłem z tymi rakami... ale warto było wyjść na samą Przełęcz mimo tych trudności, później szlakiem na Kasprowy, po drodze Kozice na Przełęczy Liliowe spotkałem :-) pogoda super była normalnie rewelacja, wiał bardzo silny wiatr (masakra) ale to normalne :-) ponadto zaliczyłem wszystko co było w planach, jak na ta porę to luzacko, Dolina Białego, Morskie Oko, Kościeliska i Smreczyński Staw i jak wyżej Kuźnice- Świnicka Przełęcz- Kasprowy -Kuźnice jak na 4 dni to spoko na pierwszy pobyt zimą w Zakopanem :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Doczya: 09 Pa 2010
czyli 4942 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Bukowice / Wrocław
Wysany: 2010-11-28, 23:30   

Ależ ci zazdroszczę Dominik..... postawiłeś sobie cel i go zrealizowałeś. Musiało być super. I faktycznie szedłeś zupełnie sam?
Mam nadzieję że robiłeś zdjęcia i wrzucisz nam jakieś świetne fotki :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Bobb 



Wiek: 52
Doczy: 25 Cze 2010
czyli 5048 dni temu

Posty: 246
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Warszawa / Zakopane
Wysany: 2010-11-29, 12:08   

Dominik napisa/a:
Jednak dałem radę :mrgreen: poszedłem tak jak radził BOBB i było super,
... po drodze Kozice na Przełęczy Liliowe spotkałem

Cieszę się, że mogłem pomóc :-)
Co do kozic na Przeł. Liliowe to ilekroć tam jestem to je spotykam, jedno zdjęcie nawet wrzuciłem do albumu konkursowego :-) Jeśli jest spokój i nie ma turystów (np. po 20:00 lub zimą) to kozice wychodzą na szlak w tym rejonie.
Ech.... zazdroszczę Ci Dominik :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4972 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-11-29, 18:29   

Joasiu tak sam, ale ja zawsze jak sobie coś założę to muszę to zrealizować :-D nie wybaczył bym sobie w górach nie zrealizować swojego planu no chyba że naprawdę na złą pogodę trafię to odpuszczam :-D jeśli chodzi o zdjęcia to jasne wrzucę. Jeśli bym wyszedł na Przełęcz Liliowe i w stronę Kasprowego to jednak beznadziejnie, cały urok wyjść na Świnicką Przełęcz minąć Pośrednią i Skrajną Turnię :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Dominik 



Wiek: 39
Doczy: 09 Wrz 2010
czyli 4972 dni temu

Posty: 134
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Pińczów
Wysany: 2010-11-29, 19:18   

już zdjęcia wrzuciłem, pare takich foteczek :)jak ktos chce wiecej to na maila podeśle :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum