Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: tatrach, tydzien

Tydzień w Tatrach
Autor Wiadomo
JustynaS 


Wiek: 31
Doczya: 27 Lip 2014
czyli 3533 dni temu

Posty: 2
Tematy: 1
Skd: Katowice/Ostrowiec
Wysany: 2014-07-27, 11:04   Tydzień w Tatrach

Witam,
wybieramy się w Tatry na tydzień, 11.08-17.08 Jako, że to nasza pierwsza tam wizyta proszę o pomoc. Wstępnie ustaliłam takie trasy:

1. dzień (krótki, bo rano dopiero dojedziemy)
Zakopane-Kiry-Dolina Kościeliska-Mylna Jaskinia- Wąwóz Kraków- PTTK na Hali Ornak (nocleg), opcjonalnie Smreczyński staw
2. dzień (na rozgrzewkę :-) )
PTTK Hala Ornak- Tomanowa Dolina- Małołączniak-Kondracka Kopa- Giewont- PTTK na Hali Kondratowej (nocleg)
3. dzień
PTTK na Hali Kondratowej-Przełęcz pod Kopą Kondracką- Kasprowy Wierch- Hala Gąsienicowa- Czarny Staw Gąsienicowy- Kozia przełęcz- Kozi Wierch- PTTK w Dolinie 5 Stawów Polskich (nocleg)
4. dzień
PTTK w dolinie 5 stawów Polskich- Dolina 5 stawów- Szpiglasowa przełęcz- Morskie oko- odejście na Kępę- Wodogrzomowy Mickiewicza- PTTK w Dolinie Roztoki (nocleg)

Tą metodą pozostały 3 dni. Zastanawiam się, czy Doliny Roztoki nie zostawić na wrzesień a z Morskiego Oka nie iść spać w Chacie pod Rysami i resztę urlopu spędzić po czeskiej stronie. Gdzie jeszcze proponujecie iść?

Czy jest problem z noclegami w tych schroniskach? Słyszałam, ze w Murowańcu trzeba rezerwować z wyprzedzeniem, więc go minęłam. Gdzieś jeszcze są problemy? Niestety zahaczamy o długi weekend, ale inaczej nie dało się zorganizować urlopu.

Z góry dziękuję za pomoc
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3537 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-07-27, 12:20   

Cześć. Co do noclegów w schroniskach to ci nie odpowiem, bo nigdy nie nocowałem.
Co do Twoich tras, to są one myśle do zrobienia. Pytanie jaką formą dysponujecie skoro piszesz, że pierwszy raz będziesz w Tatrach. Bo np. Twój trzeci punkt uważam za dość ambitny.
Do jaskini Mylnej dobrze się przygotój. Obowiązkowe latraki i ciuchy, których w razie W nie będziesz Ci szkoda wyżucić, bo z niej wyszedłem upaćkany jak świnia.
A gdzie warto pójść jeszcze? Zależy co lubisz. Z miejsc, których nie wymieniłaś, ja bardzo lubię Dolinę Strążyską (np. w połączeniu z Jaskinią Dziura skoro masz zapędy grotołaza ;-) ), oraz Rusinową Polanę z Wiktorówkami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lothar 



Wiek: 52
Doczy: 31 Maj 2014
czyli 3590 dni temu

Posty: 26
Tematy: 6
Otrzyma 14 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2014-07-27, 20:35   

Moim zdanie dosyć ambitny plan jak na pierwsze chodzenie po górach. Jeżeli chodzi o noclegi w schroniskach to zapytam się tylko czy macie rezerwacje ponieważ w sezonie miejsca mogą być ale nie muszą - szczególnie w schronisku pod Morskim Okiem.

Odnośnie szlaków to polecam aplikację internetową której sam używam. http://szlaki.net.pl . Tam ustalicie sobie szlaki i aplikacja przeliczy Wam czas i mniej więcej będziecie wiedzieć czy dacie radę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-07-27, 21:51   

Dokładnie, też uważam,że plan zbyt ambitny jak dla kogoś, kto w Tatrach nie był.A Kozi Wierch to już w ogóle bym odpuściła.Nie lepiej to zacząć od Nosala, Sarniej Skały, Gęsiej Szyi, a nie od razu na głębokie wody?
W schroniskach nie nocuję, bazę wypadową mam w drodze na Kuźnice, natomiast bywam. I to samo pytanie, które padło wcześniej:czy noclegi macie zarezerwowane? Z tego co słyszałam, w Roztoce z noclegami w sierpniu może być krucho.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
JustynaS 


Wiek: 31
Doczya: 27 Lip 2014
czyli 3533 dni temu

Posty: 2
Tematy: 1
Skd: Katowice/Ostrowiec
Wysany: 2014-08-03, 10:44   

Po górach chodzimy dużo, ale do tej pory tylko po Sudetach i Beskidzie. Nigdy nie nocowałam w schroniskach, stąd moje pytanie. Nie, nie mamy rezerwacji, bo nie byłam pewna, czy damy radę te trasy przejść. Po Waszych wątpliwościach widzę, że pora przeliczyć zamiary na siły. Dzięki za pomoc!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lothar 



Wiek: 52
Doczy: 31 Maj 2014
czyli 3590 dni temu

Posty: 26
Tematy: 6
Otrzyma 14 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2014-08-03, 11:38   

Wątpliwość, wątpliwościami ale może dacie radę. Nikt z nas nie jest w stanie ocenić Waszych możliwości. Tatry są trochę inne od Sudetów i Beskidów. Niektóre trasy wymagają obycia na skalnych/kamiennych szlakach. Większe przewyższenia i trudności w czasie jak szlaki są mokre (o oblodzeniach nie wspominam ponieważ to nie ta pora roku - choć mogą wystąpić). Z tego co piszesz jesteście "rozchodzeni" więc wydolnościowo/kondycyjnie możecie chodzić długo po górach. Przekalkulujcie jednak to, że będziecie chodzić z "całym dobytkiem". Choć moim zdanie Tatry w części Polskiej są nie za duże i nie wiem czy warto chodzić po nich ze schroniska do schroniska. Szczególnie, że w sezonie z miejscami w nich może być naprawdę spory problem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2014-08-03, 13:52   Re: Tydzień w Tatrach

JustynaS napisa/a:
resztę urlopu spędzić po czeskiej stronie. Gdzie jeszcze proponujecie iść?

najlepiej cały wtedy wcale nie trzeba jechać do Zakopanego
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zakrun 


Wiek: 37
Doczy: 04 Sie 2014
czyli 3525 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: Lublin
Ostrzee:
 3/3/4
Wysany: 2014-08-04, 18:28   

Po czeskiej stronie jest spokojniej. Nie ma takich dzikich tłumów. Też bym wybrał taki spokój niż zakopiańskie ciupagi;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2014-08-04, 20:47   

zakrun napisa/a:
Po czeskiej stronie jest spokojniej. Nie ma takich dzikich tłumów. Też bym wybrał taki spokój niż zakopiańskie ciupagi;)

jakie szlaki tam przeszedłeś ?
na jakich szczytach byłeś ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum