Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dotyczace, podpowiedzi, prosba, szlakow, wielka

Wielka prośba o podpowiedzi dotyczące szlaków
Autor Wiadomo
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3537 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-07-23, 10:34   Wielka prośba o podpowiedzi dotyczące szlaków

Witajcie dobrzy ludzie raz jeszcze. W sierpniu wybieram się z moją Szanowną Małżonką po raz kolejny w Tatry. Na ten rok obrałem sobie za cel kilka szlaków, którymi jeszcze nie mieliśmy przyjemności chodzić. I w związku z tymi szlakami mam kilka pytań:

1. Żółty szlak papieski w Dolinie Chochołowskiej - Trzydniowiański Wierch - powrót do doliny Chochołowskiej - Szlak nie wydaje się trudny, ale moja Szanowna Małżonka kręci nosem, że nie warto, bo nuda - co sądzicie o tej wycieczce?

2. Zdobycie Ornaku - Możliwości są dwie: albo od Kościeliskiej, albo od Chochołowskiej. Chciałbym zacząć jedną, a wrócić drugą. Nyka sugeruje zacząć w Kościeliskiej. A jakie jest wasze zdanie? I czy ta trasa jest spokojnie do zrobienia w dzień?

3. W przewodniku Nyki wyczytałem, że pięknym widokowo szlakiem jest Dolina Litworowa do Przysłupu Miętusiego. Więc mam plan wejść z Kuźnic na Czerwone Wierchy, a potem w dół wspomnianą trasą. A może ciekawiej na Giewont wejść od Doliny Strążyskiej - co powiedzie o tej trasie?

4. Jak patrzę na mapę gdzie jeszcze nie byliśmy, to największa biała plama jest w okolicach Psiej Trawki, Doliny Suchej Wody, Czerwonego Stawu, Doliny Pańszczycy. Warto zwiedzić te rejony?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-07-23, 11:51   

1. Warto, tym bardziej że możesz wejść jednym szlakiem, a zejść drugim.Jak będzie ładna pogoda, co tego lata należy do rzadkości, możesz wycieczkę pociągnąć dalej.Widoki w Zachodnich są piękne.
2.Trasa ładna widokowo i spokojnie do zrobienia w jeden dzień. Najlepiej zacząć czarnym szlakiem z Chochołowskiej , a zejść do Kościeliskiej przez Iwaniacką Przełęcz. Podejście od Iwaniackiej do Ornaku daje trochę w tyłek, przez Dolinę Starorobociańską łagodniejsze, tyle że błota sporo.
3.Dolina Litworowa jest na Słowacji.Może masz na myśli Dolinę Małej Łąki?Trudno moim zdaniem oceniać, który szlak ciekawszy.Jeśli wejdziesz na Czerwone Wierchy od Kuźnic i zejdziesz na Przysłop Miętusi, to całych Czerwonych nie zaliczysz, a tylko Kopę Kondracką i Małołączniak.
4.Psia Trawka, Dolina Sucha to miejsca niezbyt ciekawe.Czerwony Staw w Dolinie Pańszczycy warto odwiedzić.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Wasio
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3537 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-07-23, 12:08   

Dzięki za odpowiedź.
Co do 3 pytania to chodzi mi o niebieski szlak z Małołączniaka do Przysłupu Miętusiego. Na całych Czerwonych Wierchach mi teraz nie zależy, bo przeszliśmy je dwa lata temu.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4668 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2014-07-23, 20:55   

Wasio napisa/a:
Dzięki za odpowiedź.
Co do 3 pytania to chodzi mi o niebieski szlak z Małołączniaka do Przysłupu Miętusiego. Na całych Czerwonych Wierchach mi teraz nie zależy, bo przeszliśmy je dwa lata temu.

Trasa niebieskim bardzo fajna. Długi odcinek schodzisz takim lejem i po obu stronach masz skały. Pamiętać musisz tylko ze niewielki odcinek Kobylażowego Źlebu bodajże jest na łańcuchach. Ale jest to bardzo proste zejście. Przy dojściu końcowym do Przysłopu idziesz już lasem
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
zakrun 


Wiek: 37
Doczy: 04 Sie 2014
czyli 3525 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: Lublin
Ostrzee:
 3/3/4
Wysany: 2014-08-04, 18:26   

Rzeczywiście świetna trasa, ale przy tych łańcuchach bywa ślisko, więc trzeba uważać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3537 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-08-06, 13:50   

Majka M napisa/a:
2.Trasa ładna widokowo i spokojnie do zrobienia w jeden dzień. Najlepiej zacząć czarnym szlakiem z Chochołowskiej , a zejść do Kościeliskiej przez Iwaniacką Przełęcz. Podejście od Iwaniackiej do Ornaku daje trochę w tyłek, przez Dolinę Starorobociańską łagodniejsze, tyle że błota sporo.
.

Czy ktoś jeszcze zgadza się z Majką, że łatwiej wchodzić Starorobociańską, niż Iwanicką?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2014-08-06, 14:12   

w Starorobocianskiej jest blota po kostki od wywozki drzew... polecam milosnikom kapieli blotnych :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4271 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-08-06, 18:15   

No to przecie napisałam,że łagodniej, ale błoto.Każdy więc wybierze to co lubi. :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5045 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2014-08-06, 22:05   

Wasio napisa/a:
Czy ktoś jeszcze zgadza się z Majką, że łatwiej wchodzić Starorobociańską, niż Iwanicką?
a w Tatrach Słowackich już byłeś ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3537 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-08-06, 23:18   

jabol napisa/a:
Wasio napisa/a:
Czy ktoś jeszcze zgadza się z Majką, że łatwiej wchodzić Starorobociańską, niż Iwanicką?
a w Tatrach Słowackich już byłeś ?

Jedyna moja styczność z Tatrami Słowackimi, to wycieczki jednodniowe organizowane przez biura podróży w Zakopanem :-) Po szlakach słowackich nigdy nie chodziłem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum