Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: 3.02.2013, dla, dwojga, poczatkujacych, teraz, trasy, zakopanem

Trasy dla dwojga początkujących teraz w Zakopanem (3.02.2013
Autor Wiadomo
albercik2005 


Wiek: 33
Doczy: 03 Lut 2013
czyli 4071 dni temu

Posty: 2
Tematy: 2
Skd: Lublin
Wysany: 2013-02-03, 21:42   Trasy dla dwojga początkujących teraz w Zakopanem (3.02.2013

Mam takie pytanie,
jakie ścieżki wokół Zakopanego polecacie do przejścia dla dwojga osób, które nie mają doświadczenia i wyposażenia na poważne trasy - chcą zobaczyć coś ciekawego ale nie chodziły po górach - więc raczej jakaś trasa spacerowa i bezpieczna dla niedoświadczonych.

Długość w sumie dość dowolna byleby przed zmierzchem zejść z trasy :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lukasz1221 


Doczy: 10 Cze 2012
czyli 4310 dni temu

Posty: 7
Tematy: 1
Skd: Śląsk
Wysany: 2013-02-04, 20:36   

Cześć :)

Słuchaj, też tak zaczynałem jak Ty. Wtedy jeszcze z moją dziewczyną (teraz już żoną) jechaliśmy do Zakopanego jedynie z mapką i tyle. Na 7 dniowy pobyt zaplanowaliśmy jedynie wszystkie dolinki łącznie z chochołowską no i Nosala, jednakże w zimę nie polecam dla początkujących, źle się wchodzi szczególnie od strony Murowańca.

Na zimę polecałbym, tak jak pisałem, dolinki + ewentualnie ścieżkę pod reglami, wejście na Gubałówkę od Kościeliska (bo w sumie od Zakopanego możecie mieć trochę ciężko, ale na pewno byście dali radę) no i polecam również wyprawę nad Morskie Oko - zimą przepiękne :)

No i oczywiście spacer po cąłym Zakopanym - od Gubałówki po Jaszczurówkę - ahhh aż się cieszę, że za niedługo znowu tam jedziemy. No cóż, mamy doświadczenia trochę, szczególnie zdobyte w lecie, jednakże mamy respekt do gór, dlatego nadal pozostajemy przy nieco lżejszych trasach :)

Miłego wypoczynku!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopaneo 


Doczy: 24 Kwi 2013
czyli 3992 dni temu

Posty: 29
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-06-12, 09:14   

Przede wszystkim należy odpowiednio dozować,stopniować wysiłek,bez tego ani rusz. Na początek proponuję spacer po całym Zakopanym,przejść się również do Kuźnic aby obadać gdzie co jest. Dobrą rozgrzewką na pierwszy dzień będzie dolina Kościeliska i tamtejsze jaskinie,nawet z uwzględnieniem Mroźnej,gdzie mogą być duże kolejki. Potem Chochołowska i wyprawa na Grzesia-w zależności od rozkładu sił i czau,możecie ruszyć także dalej w stronę Wołowca. Kolejne dni możecie zrobić: Czerwone Wierchy,Giewont no i rzecz jasna wejść na Kasprowy i zejść w stronę Doliny Stawów Gąsienicowych.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum