Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dla, po, poczatkujacych, tatrach, wedrowki, zima

Wędrówki po tatrach zimą dla początkujących
Autor Wiadomo
Finch 


Doczy: 07 Lut 2012
czyli 4456 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Skd: Kunów
Wysany: 2012-02-08, 12:45   

A jest gdzieś możliwość wypożyczenia takich sanek dla małych dzieci? Takie, że si kładzie dziecko do środka i spokojnie można z nim iść przez śnieg. Jeżeli tak to gdzie?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5085 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-02-08, 12:55   

Oj.. tego to nie wiem ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4558 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-08, 17:04   

Takie coś znalazłam:
http://zakopane.naszemias...sanek,id,t.html

Zadzwoń, zapytaj, może akurat...
Wózek to kiepski pomysł, a z sankami to rodzice mniej się zmęczą i dziecko będzie szczęśliwsze :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Finch 


Doczy: 07 Lut 2012
czyli 4456 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Skd: Kunów
Wysany: 2012-02-08, 17:18   

Ok, dziękuje wszystkim za pomoc :->
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Magdzik 


Doczya: 07 Lut 2012
czyli 4456 dni temu

Posty: 8
Tematy: 0
Skd: Bydgoszcz
Wysany: 2012-02-09, 10:23   

Ja jadę z dzidzią i sankami tym razem. Myślę, ze i tak jest co ciągnąć - dzidzia 15 kg ;)
Na Kalatówki nie powinno być problemu, na Morskie też. A co myślicie o Chochołowskiej? Z tego co pamiętam latem - było kilka bardziej stromych odcinków. Kościeliska chyba łagodniejsza, prawda?
Powiedzcie mi, bo nie kojarzę - przez Kościeliską też biedne konie pną się pod górę?

Magda
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4558 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-10, 19:56   

Magdzik napisa/a:
A co myślicie o Chochołowskiej? Z tego co pamiętam latem - było kilka bardziej stromych odcinków.

Pod koniec jest lekko pod górkę, ale na pewno nie stromo! Spokojnie dasz radę z sankami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ultkolo 


Wiek: 24
Doczya: 14 Pa 2011
czyli 4572 dni temu

Posty: 51
Tematy: 0
Skd: wziąć kasę??
Wysany: 2012-02-16, 14:22   

Witam :-D Mam pytanie, czy da radę wejść teraz na Kasprowy Wierch bez czekana i raków?? :-/ Jaka trudność?? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-16, 21:25   

ultkolo...to zależy...jak od Gąsienicowej, to może udało by Ci się jakoś dojść, ale od Kuźnic, czarno to widzę...ogólnie w rakach łatwiej i bezpieczniej zimą...
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-16, 22:20   

ultkolo napisa/a:
Witam Mam pytanie, czy da radę wejść teraz na Kasprowy Wierch bez czekana i raków?? Jaka trudność?? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam


To jest trudne do przewidzenia naprawdę, bo wszystko zależy od ilości śniegu i od tego jak bardzo szlak będzie przedeptany, w jeden tydzień wejdziesz bez niczego, w następny możesz mieć problem. Czekan w zasadzie Ci się nie przyda, ale coś na buty na wszelki wypadek wypadałoby mieć ;-)
 
 
Viola
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-19, 11:34   

ultkolo napisał/a:
Witam Mam pytanie, czy da radę wejść teraz na Kasprowy Wierch bez czekana i raków?? Jaka trudność?? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

to wszystko zależy ile też jest śniegu, czy jest lód - to napewno raki się przydadzą, ale przy większym śniegu, jak będziesz się zapadał np po kolana raki są zbędne.
Radze się zastanowić przy jakich warunkach chciałbyś isć, przy 3 st lawinowym jaki teraz panuję nie polecam, wiem z własnego doświadczenia,że bez problemu się dojdzie do Myślenickich Turni, a potem już są zaspy śniegu i torowanie drogi, wpada się do kolana lub pas w śnieg. warto dokładnie obserwować oznakowania szlaku, bo o zgubienie się bardzo łatwo. Dobrze jest sie zoorientować czy kolejka linowa danego dnia działa :)
 
 
Paolo 



Doczy: 23 Sty 2012
czyli 4471 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Skd: Lublin
Wysany: 2012-02-25, 20:35   

Przypominam sobie wycieczkę na Grzesia, to było w 2008 roku 31 XII, po minięciu granicy lasu, pojawiło się duże zachmurzenie i trzeba było szybko wracać do granicy lasu. Po dużych opadach śniegu, kosodrzewina będzie zakryta i guzik sie można połapać czasem, więc nawet na Grzesia trzeba uważać w warunkach zimowych, gdyż pogubić się jest łatwo. pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-03-02, 14:36   

Generalnie rzecz biorąc to w górach nie ma żartów. Szczególnie zimą,wtedy musimy bardzo uważać. Nawet idąc na Grzesia można się nieźle rozczarować i najeść sporo strachu,wiem coś o tym. Co dopiero wyższe partie gór...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jag
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-02, 20:15   

Ja zimą chodzę w góry dopiero od dwóch lat, wcześniej jakoś trudno miałem się przekonać do zimowych wędrówek. Wybieram jednak szlaki na miarę swoich możliwości, w "wysokie tatry" się nie "zapuszczam", zostawiam je bardziej "wprawionym" wędrowcom.
Miejsca do których docieram też są piękne i również dostarczają radości obcowania z nimi :-D a warunki pogodowe staram się dobierać tak, aby nie zagrażały mojemu bezpieczeństwu ;-)
 
 
Viola
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-03-06, 22:10   

Warto odbyć kurs lawinowy, przed wyjazdem zimowym w góry :)
 
 
gurszul 



Wiek: 62
Doczya: 27 Lis 2011
czyli 4528 dni temu

Posty: 59
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-03-06, 22:30   

Ulka , chyba wiem o czym piszesz. ja też w zimowych wyjściach dopiero "raczkuję"
a jutro jadę sprawdzić osobiście warunki na szlakach, dokąd dojdę nie wiem... napiszę po powrocie.
a teraz spadam, bo wyjazd skoro świt... pozdrawiam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum