Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: dla, po, poczatkujacych, tatrach, wedrowki, zima

W?drówki po tatrach zim? dla pocz?tkuj?cych
Autor Wiadomość
rastaman95 

czyli 3760 dni temu

Tematy: 4
Wysłany: 2011-10-05, 16:34   W?drówki po tatrach zim? dla pocz?tkuj?cych

Witam od kilku lat góry a przede wszystkim tatry s? moj? pasj?....
Mam ju? ma?e do?wiadczenie w chodzeniu po górach ale ma?y mi si? sprubowanie czego? nowego a mianowicie tatr w zimowej oprawie...
I tu pojawia si? kilka pyta? do ludzi którzy takie w?drówki maj? ju? za sob? mo?e kto? ma przed sob? i tak?e ma ten problem i szuka partnerów na 1 wedrowke.
Moje pytania to:
-od czego zacz?? zimowa przygode (od czego wy zaczynali?cie) nie chodzi mi o przej?cie do morskiego oka albo do jakiego? schroniska lecz o co? ciekawszego wy?szego...
-czy musz? mie? raki,
-czy trzeba jako? si? do tego zabezpiecza?,
-ogólnie jak pierwszy raz wyj?? w Tatry zim?

Z góry dzi?kuj? i pozdrawiam!
Postaw piwo autorowi tego posta

PIWO
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2011-10-05, 17:25   

Cytat:
od czego zacz?? zimowa przygode

zimowy kurs turystyki wysokogórskiej
Cytat:
czy musz? mie? raki,

je?li my?lisz o zdobywania szczytów zim? to raki to podstawa.
Cytat:
czy trzeba jako? si? do tego zabezpiecza?,

ciep?o si? ubra? ;-)
Cytat:
-ogólnie jak pierwszy raz wyj?? w Tatry zim?

Wszystkiego nauczysz si? na kursie. Zimowe ?a?enie to ju? nie zabawa.

borsuk6x9 

czyli 4011 dni temu

Tematy: 6
Otrzymał 15 piw(a)
Wysłany: 2011-10-05, 17:43   

http://www.gopr.com.pl/ tu masz wszystko co o zimie (o lecie te? jest) w górach turysta wiedzie? powinien. trzeba tylko sie zalogowac (zarejestrowa?) zim? jest troch? trudniej ale nie wystarczy mie? sprz?t :) jeszcze trzeba si? umie? nim pos?ugiwa?.

[ Dodano: 2011-10-05, 19:47 ]
zajrzyj te? tu http://pierwsza-pomoc.wie...e-w-gorach.html

amroz 

czyli 3817 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2011-10-05, 20:03   

rastaman95:
Raki w zimie musisz mie? bo nigdy nie wiadomo co zastaniesz w górze.
Sprawdzaj przed wyj?ciem wszelkie mo?liwe prognozy pogody i id? tylko wtedy kiedy b?dzie du?e prawdopodobie?stwo na pi?kn? aur?.
Zacznij od czego? takiego jak g?sia szyja, sarnia ska?a, grze?, ewentualnie wo?owiec.
Ubranie na cebul?

MORF 

czyli 4015 dni temu

Tematy: 48
Otrzymał 27 piw(a)
Wysłany: 2011-10-10, 18:01   

amroz napisał/a:
Zacznij od czego? takiego jak g?sia szyja, sarnia ska?a, grze?, ewentualnie wo?owiec.
Doda?bym do tego Nosal, Jaskinie, w?wozy itp.
Raki i raki, ja po kilku latach chodzenia nie dorobi?em si? raków i po ostatniej wyprawie na Giewonciaka mo?liwe ?e w tym sezonie co? pomy?le a tym szpejstwie ;-)
amroz Ubranie na Cebulk? nie jest do ko?ca dobrym wyborem ;-)

amroz 

czyli 3817 dni temu

Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2011-10-10, 18:36   

MORF napisał/a:
Doda?bym do tego Nosal, Jaskinie, w?wozy itp.
amroz Ubranie na Cebulk? nie jest do ko?ca dobrym wyborem ;-)

Mo?na te? jaskinie i w?wozy ale my?la?em o czym? bardziej widokowym. Szkoda zimy na jaskinie.
Co do ubrania na "cebulk?" to nie s?dz? ze to takie g?upie ;-) Zawsze lepiej mie? co ?ci?gn?? lub za?o?y?. Ró?ne mog? by? warunki na górze. Mi zazwyczaj wystarcza termoaktywna koszulka i polar a je?li wieje lub sypie to na to jaka? lekka, wiatroszczelna kurtka. Ale w plecaku zawsze dodatkowo bluza musi awaryjnie by?. Dbam o to ?eby ubranie dopasowa? tak ?eby nie zagrza? si? zbytnio i nie spoci? bo wtedy dopiero zaczyna si? dyskomfort. Warto te? wspomnie? o jakiej? dobrej, termoaktywnej kominiarce, nie zajmuje du?o miejsca i warto nosi? w jakiej? ma?ej kieszonce. Mia?em ju? odmro?on? skór? na twarzy wi?c tym bardziej polecam :-) Tak samo lekkie gogle gdzie? w plecaku. Oby nie musia?y by? potrzebne.

rastaman95 

czyli 3760 dni temu

Wysłany: 2011-10-16, 18:08   

dzi?ki za odpowiedzi zw?aszcza za ten ostatni post...
Jednak gdyby kto? do?o?y? jeszcze pare propozycji to by?bym wdzi?czny :-D
I jeszcze jedno kiedy najlepiej wybra? si? na t? tras?:
- Polana Palenica - Rusinowa Polana - G?sia Szyja - Polana Waksmundzka - Olczysko - Wielki Kopieniec - Nosal - Murowanica?????????????????????????? :-/

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-18, 18:32   

Nie wiem czy Ci si? przyda ale tu masz zimowe trasy polecane przez TPN na pierwszy raz:

- Wierch Poroniec – Rusinowa Polana – Wiktorówki – Zazadnia. Pi?kne widoki, w?drówka przez o?nie?ony las, a na Wiktorówkach mo?na zwiedzi? Kaplic? Matki Boskiej Jaworzy?skiej Królowej Tatr – opiekunki wszystkich w?druj?cych po Tatrach. Zawsze mo?emy tam liczy? na kubek gor?cej herbaty.
- Brzeziny – Psia Trawka – G?sia Szyja – Rusinowa Polana – Wierch Poroniec. Wspania?e widoki na Tatry. Trasa dla bardziej wprawnych, ale bezpieczna, cho? nieco d?u?sza.
- Doj?cia do tatrza?skich schronisk. Do Morskiego Oka z W?osienicy nale?y i?? wytyczonym zimowym obej?ciem. Przej?cie drog? na tym odcinku zagro?one lawinami. Do schroniska w Pi?ciu Stawach Polskich niepolecane przy wy?szych stopniach zagro?enia lawinowego, istnieje tam bowiem mo?liwo?? zej?cia lawin. Doj?cie na Hal? G?sienicow? – tylko z Ku?nic przez Bocza?, a przy wy?szym stopniu zagro?enia lawinowego bezpiecznie tylko z Brzezin.
- Jaszczurówka – Dolina Olczyska – Kopieniec – Cyrhla. Trasa w wi?kszo?ci poprowadzona lasem, cho? niepozbawiona widoków. Jej wariantem mo?e by? przej?cie z Doliny Olczyskiej do Ku?nic.
- Polana Chocho?owska (schronisko) – Grze?. Mo?na si? tam wybra? przy dobrej widoczno?ci, gdy? powy?ej górnej granicy lasu mog? wyst?pi? trudno?ci orientacyjne.

A co do chodzenia zimowego, to troch? tu ju? zosta?o powiedziane. Doda?bym jeszcze to, ?e bez przej?cia chocia? paru powy?szych tras, wy?ej si? nie ma co wybiera?. Wy?ej cz?sto nie wida? oznacze? szlaku, bo s? przysypane, wi?c jeste?my zdani tylko na siebie, a sugerowanie si? ?ladami innych mo?e czasem wiele skomplikowa?. Wi?c teren wypada?oby zna?. W dodatku zim? szlaki nie do ko?ca pokrywaj? si? z tym, jak si? idzie tam latem. Czasem trzeba pój?? troch? inaczej, bo tak jak wiedzie szlak latem, zim? miejscami staje si? nie mo?liwy do przej?cia. I dla bezpiecze?stwa trzeba to jako? omin??, a bez wiedzy i do?wiadczenia mo?e si? to ró?nie sko?czy?. Wi?c lepiej do tego podej?? powa?nie i zacz?? od tych naj?atwiejszych zupe?nie tras :-)

ola's 

czyli 4264 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2011-10-18, 18:40   

Brakuje Kalatówek :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-18, 18:50   

Eh dziewczyny czepiacie si?, zamiast dok?adnie przeczyta? co tam jest napisane :-P :-) W trzecim my?lniku wyra?nie pisze "doj?cia do tatrza?skich schronisk" wi?c i Hala Kondratowa i Kalatówki w tym si? w?a?nie zawieraj?, bo na Hali jest schronisko, na które idzie si? przez Kalatówki ;-) Po za tym, du?o osób te? traktuje Kalatówki, jako schronisko ;-)

ola's 

czyli 4264 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2011-10-18, 18:57   

Ale ja Kalatówek nie traktuje jak schroniska...nawet tam chyba jeszcze nie by?am w ?rodku..uwielbiam polane :mrgreen:

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-18, 18:59   

No ale dlatego napisa?em, ?e szlak na Kalatówki, jest te? szlakiem do schroniska na Hali Kondratowej, wi?c nic tam nie brakuje ;-)

ola's 

czyli 4264 dni temu

Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2011-10-18, 19:09   

Ju? nic nie mówi? co? dzisiaj nie my?le :-P

Start.Zakopane 

czyli 3886 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 2 piw(a)
Wysłany: 2011-11-11, 10:29   

Tak czy inaczej zim? w Tatrach nale?y bardzo uwa?a? i nie zapuszcza? sie zbyt daleko ( zale?y od stopnia zagro?enia lawinowego) ale je?eli kto? jest pocz?tkuj?cy,to lepiej zachowa? ostro?no??.

Michi92 

czyli 3656 dni temu

Tematy: 0
Wysłany: 2012-01-17, 14:39   Pierwsza wyprawa w góry

Witam, pisze tutaj z wieloma pytaniami jako, ?e 30 stycznia do 2 lutego bede mial przyjemnosc pierwszy raz by? w Zakopanym i to odrazu zim? :)
W mojej podrozy bedzie towarzyszy?a mi moja partnerka :)
Chcia?bym ?eby przed samym wyjazdem ju? mia? wst?pnie plan naszej 4 dniowej wycieczki co warto zwiedzi? gdzie pój?? dlatego zwracam sie do was o pomoc.
Jakie szlaki, doliny, szczyty mo?ecie poleci? dla pocz?tkuj?cej pary która pierwszy raz jest zim? w górach. Czyta?em troche o szlakach jednak nie zawsze jest informacja czy s? one równie? dost?pne zim?.
Mi?o b?dzie jak polecicie te? ró?ne inne miejsca w zakopanym do zwiedzenia bo tak jak mówi?em jeste?my zieloni w tych sprawach i niechcia?bym jecha? tam nieprzygotowany :)
Czytaj?c wasze ró?ne posty jestem pewien ze mi pomozecie widac jak kochacie góry i Zakopane :)
z góry dzi?kuje i pozdrawiam

Odpowiedz do tematu