Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dla, po, poczatkujacych, tatrach, wedrowki, zima

Wędrówki po tatrach zimą dla początkujących
Autor Wiadomo
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4837 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2012-01-17, 15:04   

polecam zajrzeć do działu o wyposażeniu http://www.zakopaneforum....atry-vt1190.htm nie wybierać się powyżej schronisk, śledzić informacje topr np o zagrożeniu lawinowym a na wycieczki proponuję z kuźnic przez boczań do hali gąsienicowej i schroniska murowaniec powrót doliną jaworzynki
jak bedzie ładna pogoda wjechac sobie kolejką na kasprowy połazić na górze i zjechać
można iść do kościeliskiej do schroniska na hali ornak i ewentualnie skoczyć nad morskie oko z palenicy białczańskiej
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Michi92 


Doczy: 17 Sty 2012
czyli 4483 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: Lublin
Wysany: 2012-01-17, 15:20   

czy długo takie wyprawy by trwały?
Mam jeszcze pytanie czy juz w samym zakopanym są sprzedawane jakies mapy ze szlakami dokladnie opisanymi itp?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
PIWO
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-17, 15:26   

Nie nastawiaj się na jakieś wielkie chodzenie .
Jedziesz tylko na 4 dni pierwszy raz i w dodatku zimą .
Proponuje :
1 Dzień Krupówki + Gubałówka
2 Dolina Chochołowska
3 Wjazd kolejką na Kasprowy wierch

Mapy przewodniki są można kupić co 2 metry
 
 
Michi92 


Doczy: 17 Sty 2012
czyli 4483 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: Lublin
Wysany: 2012-01-17, 15:31   

Dzięki :) może na początku za dużo poweidzialem mowiac np "szczyty" a to co PIWO napisal chyba wystarczy nam :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 55
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4837 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2012-01-17, 21:11   

Michi92 napisa/a:
czy długo takie wyprawy by trwały?


tatromaniacy idą w góry o świcie i wracają po zmroku :mrgreen:





nawet latem hyhy tyle że można w górach dłużej posiedzieć :shock:

[ Dodano: 2012-01-17, 21:13 ]
Michi92 napisa/a:
to co PIWO napisal chyba wystarczy nam :)


tyle że chochołowską bym zamienił na kościeliską. jak dla mnie ciekawsza :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-17, 22:31   

http://www.zakopaneforum....cych-vt1092.htm

Ten temat sobie poczytaj, właściwie jest podobny do Twojego nawet zastanawiałem się czy tego nie połączyć ;-)
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4524 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-17, 23:51   

Jak najbardziej popieram propozycje Piwa - Gubałówka to taki standard na pierwszy wypad do Zakopanego, a widok na tatry jest z niej śliczny :-) Z Kasprowego też jest piękny widok, tylko tego dnia kiedy będziecie się wybierać trzeba się upewnić, że kolejka kursuje i pojawić się w Kuźnicach jak najwcześniej się da ;-)

Michi92 napisa/a:
czy długo takie wyprawy by trwały?

borsuk6x9 napisa/a:
kuźnic przez boczań do hali gąsienicowej i schroniska murowaniec powrót doliną jaworzynki

Wg moich sprawdzonych źródeł to jest ok 10km i w lecie, bez dłuższych postojów jakieś 3-3,5h drogi. Ale trzeba doliczyć śnieg na trasach, odpoczynki, to, że jest to Wasz pierwszy raz i że pewnie chcielibyście posiedzieć chwilę w schronisku.

borsuk6x9 napisa/a:
można iść do kościeliskiej do schroniska na hali ornak

Z Kir dnem Doliny Kościeliskiej do schroniska jest ok. 6km, to jest jakieś 1h40min zarówno w jedną stronę jak i w drugą.

Jak na pierwszy raz w Tatrach - i to w dodatku zimą - proponuję tą Dolinę Kościeliską, tym bardziej, że jeśli nie dacie rady dojść do samego schroniska to w każdym momencie możecie zawrócić - cała dolina jest ładna, więc nie będzie to zmarnowany czas ;-)
A ja od siebie do wyboru dorzuciła bym jeszcze Morskie Oko - może dla bardziej wprawionych górskich turystów droga do niego nie jest szczególnie pasjonująca, ale za pierwszym razem robi wrażenie, a i otoczenie Morskiego Oka jest przecież bardzo malownicze (tylko trzeba najpierw się upewnić że stopień zagrożenia lawinowego nie jest za wysoki na bezpieczne przejście) - i drogę na Rusinową Polanę (z Wierchporońca albo z Zazadniej przez Wiktorówki).

Poczytaj sobie jeszcze tu - http://tpn.pl/pl/zwiedzaj...oj-pierwszy-raz ;-) I życzę miłego wyjazdu!

[ Dodano: 2012-01-17, 23:54 ]
VS84 - moim zdaniem też te tematy jak najbardziej można połączyć :-)
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
forever 



Wiek: 48
Doczy: 21 Pa 2011
czyli 4571 dni temu

Posty: 102
Tematy: 2
Otrzyma 20 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-01-18, 02:06   

Michi92, skoro jedziecie pierwszy raz, to naprawdę poczytaj sobie to forum dokładnie. Wiem, że jedziesz tylko na 4 dni. Już Ci inni dali podpowiedzi jak te dni spędzić. Raczej na ryzykowne trasy się nie wybierzecie. Ale naprawdę to forum, to kopalnia wiedzy i porad ludzi bardziej doświadczonych niż Ty czy ja.

Za kobietę będziesz odpowiedzialny, to warto poświęcić trochę czasu, poczytać bardzo przydatne informacje z tego forum, zanotować w notesie i zabłyśniesz przed lubą swoją wiedzą :-D

Podam Ci mój plan zajęć z mojego pierwszego w życiu pobytu w Zakopanem. Też zimą.

Dzień 1- Krupówki+wjazd na Gubałówkę+Butorowy Wierch+ powrót i zjazd z Gubałówki+pieszo do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach+powrót już busem (nogi już bolały) i wieczorem Karcma po Zbóju :-)

Dzień 2- Wjazd na Kasprowy Wierch tam z 1,5 godz i zjazd na dół. Później pieszo z Kuźnic do Wielkiej Krokwi i cały czas Drogą pod Reglami+Dolina ku Dziurze-powrót do Drogi pod Reglami+Dojście do Doliny Strążyskiej. Ale już nie wchodziłem, tylko powrót do Zakopanego.

Dzień 3 Dojazd busem/autem do Kir i Dolina Kościeliska. Po dojściu do schroniska na Hali Ornak- mały odpoczynek (przy mrozie herbata z rumem może być ;-) ) To już od Ciebie zależy bo można wrócić do Kir lub pójść jeszcze do Smerczyńskiego Stawu. Polecam, skoro już tak daleko dojdziecie. Trasa trudna nie jest, tylko nie wiem jak z siłami i czasem. Pamiętaj, że dni zimą szybko się kończą.

4 dzień- i tu mam problem. Bo tyle mi zostało do wyboru i nie wiem co polecić. Kruca bomba, mało casu :-)
Jak na pierwszy pobyt w Zakopanem,to wybierz sam z tych trzech opcji.

-Dolina Strążyska i na końcu dojście do wodospadu Siklawica (choć zimą już trochę trzeba uważać przy dojściu do Siklawicy) Niech mnie poprawi ktoś mądrzejszy, bo może mylę. Ja dałem radę raczej bez problemu, ale chyba śniegu nie było.

-Szlak z Kuźnic na Kalatówki i tamtejszy hotel/dawne schronisko- po drodze masz Klasztor Albertynek z pustelnią brata Alberta. (to akurat moje koniki-klasztory, zamki, warownie i inne bunkry ;-) ) Ale i bez tego warto dojść do Kalatówek i zobaczyć przy dobrej pogodzie widoki kosmiczne dla nowicjusza.

-Dojazd busem do Palenicy Białczańskiej i droga do Morskiego Oka.

Wybierz sam. Ale jak na pierwszy raz, wrażeń Wam nie zabraknie :-D

Jeśli masz drukarkę, to mapy szlaków sam bez problemu znajdziesz w necie. Różne, róźniste. Ale na miejscu kupisz wszędzie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4713 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-02-07, 09:40   

Kościeliska podobnie,tym bardziej jeżeli tego śniegu faktycznie troszkę przybyło ;-) Zgadzam się także ze stwierdzeniem,że szkoda cały czas korzystać z techniki i warto wybrać się na pieszo,gdzie możemy zrobić przy tym mnóstwo niesamowitych zdjęć.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Finch 


Doczy: 07 Lut 2012
czyli 4461 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Skd: Kunów
Wysany: 2012-02-07, 19:40   

Witam!
Czy wie ktoś, jak wygląda teraz trasa Kuźnice-Polana Kalatówki? O ile na nogach nie ma problemu, ale czy da się tam bez problemu dojechać z wózkiem dziecięcym? ;-)
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5090 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-02-07, 19:47   

Trasa jest bardzo spokojna..myślę ze latem spokojnie z wózkiem tam dojdziecie ;)
Idzie się prawie jak po gładkim...czasami lekko pod górę.
Trasa jest wyłożona kamieniami ale nie ma tam takich żeby można było się potknąć itp.
Jeśli chodzi o zimę to myślę że będzie cięzko ponieważ jest dużo śniegu ( tak było.. gdy byłam na Sylwestra ) ale myślę że dużo się nie zmianiła ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Finch 


Doczy: 07 Lut 2012
czyli 4461 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Skd: Kunów
Wysany: 2012-02-07, 19:52   

Ale jest tak, że da się przepchać wózek, żeby dziecka bardzo nie wytrzęsło? ;-)
Bywałem latem, ale to mój pierwszy raz zimą i nie mam pojęcia jak to może wyglądać.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5090 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-02-07, 19:56   

Wiesz.. zimą go nie wytrzęsie.. ale cięzko będzie Ci przepchać wózek po śniegu mimo że śnieg na szlaku ostatnio był ubity.. Jeśli jest możliwośc to lepiej chyba jakieś sanki lub nosidełko :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Finch 


Doczy: 07 Lut 2012
czyli 4461 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Skd: Kunów
Wysany: 2012-02-07, 20:02   

Ok, dzięki bardzo za informacje ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5090 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-02-07, 20:08   

Miłego pobytu ;)
Mogę tylko pozazdrościć :-P Polana Kalatówki to moje ulubione miejsce w Tatrach :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum