Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: na, pogodowe, szlakach, warunki

Warunki Pogodowe Na Szlakach
Autor Wiadomo
marekkcp 



Wiek: 73
Doczy: 03 Mar 2012
czyli 4409 dni temu

Posty: 25
Tematy: 1
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-04-08, 09:02   

Świąteczny ranek powitał nas grubymi płatami śniegu. Niestety sprawdziła się prognoza, że to będzie wyglądać jak Boże Narodzenie. Na polu biało, choć śniegu nie ma dużo. Pada słabiej, ale pada. Po świętach ma się ocieplić. Tak to jest w kwietniu. Pozdrawiam wiosennie,
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4414 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-04-17, 00:11   

Viola napisa/a:
Zgadzam się i polecam mountain-forecast i pogodynka
na której zawsze sprawdzam pogodę będąc lub jadąc w tatry


Dobre linki :-) , poza tym polecam jeszcze prognozę numeryczną ICM, wg mnie model UM daje najlepsze prognozy, sporo informacji + wysoka sprawdzalność, chociaż niestety meteogramy nie obejmują całych Tatr (max do ok. 1900 m n.p.m.), przydatne mogą być mapy szczegółowe (zwłaszcza dotyczące opadów i zachmurzenia)...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-04-17, 00:45   

W tym temacie nie chodzi o to, żeby podawać linki do stron z pogodą, jak już autor gdzieś wyżej wspomniał, bo to, tak sobie się ma do obecnych warunków na szlakach, a takie było zamierzenie tego tematu. Pogoda oczywiście ma wpływ na to co się na tych szlakach dzieje, ale co mi z tego, że sobie dzisiaj sprawdzę pogodę przed jutrzejszym wyjazdem w góry, skoro nie wiem jak była przez ostatnie dni, a to właśnie na te warunki wpłynęło... do tego dochodzi jeszcze to ile turystów w danym okresie przeszło po danym szlaku i jeszcze kilka innych czynników...
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4414 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-04-19, 22:45   

Oczywiście sama prognoza pogody to nie wszystko. Jednak są też inne przydatne strony, gdzie można całkiem sporo dowiedzieć się o prawdopodobnych warunkach na szlakach, m.in. da się sprawdzić jaka pogoda panowała w ostatnich dniach (np. na ogimecie). Pomocny może być również komunikat turystyczny na stronie TPN, kamerki internetowe, aktualne dane pogodowe (np. automatyczne stacje meteo HZS, pogodynka)...

Poza tym nie chciałem podważać sensu stworzenia tego tematu, wg mnie jest ok, dodatkowe informacje i świeże fotki z różnych tatrzańskich zakątków mogą być bardzo przydatne. :-D

[ Dodano: 2012-04-28, 22:42 ]

Takie warunki panowały dzisiaj na zacienionym odcinku głównego szlaku w Dolinie Chochołowskiej...

Poza tym w niższych partiach Tatr jeszcze sporo płatów śniegu, co mnie trochę zaskoczyło ;)
Początek szlaku na Trzydniowiański Wierch:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum