Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: czy, grupie, kims, samotnie

W grupie, z kimś czy samotnie ?
Autor Wiadomo
dirtydancer 


Doczya: 09 Mar 2012
czyli 4425 dni temu

Posty: 6
Tematy: 0
Skd: mazury
Wysany: 2012-03-09, 12:27   

Ja raczej samotnie w gory nie jezdze. Ale to wynika z tego ze w moim otoczeniu jest kilka osob ktore maja podobne zainteresowania i zawsze znajdzie sie ktos chetny na wyjazd.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
amroz 


Doczy: 09 Sie 2011
czyli 4637 dni temu

Posty: 69
Tematy: 4
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Wałbrzych
Wysany: 2012-03-10, 20:05   

Przekonałem się żę wędrówki w większym gronie denerwują mnie i niepotrzebnie stresują. Czym więcej ludzi tym więcej problemów. A to ktoś chce kupę, ktoś siku, ktoś za chwilę chce zjeść, inny musi odpocząć a jeszcze ktoś znów napić się. Po jakimś czasie okazuje się że już trzy godziny "idziemy" a jesteśmy nadal na początku. Kiedyś po godzinie męczarni odłączyłem się od takiej kilkuosobowej grupy, zaszedłem do schroniska 4 godziny przed nimi idąc spokojnie, często zatrzymując się na zdjęcia i wcale nie przemęczając się. To chyba był przełom w moim życiu bo od tej pory nie skusiłem się już nigdy na tego typu grupowe wyjścia i chodzę najczęściej sam.
Wyjście samotne ma dużo plusów ale chyba najlepiej jest mi iść w dwie lub max trzy osoby o podobnych chęciach i kondycji co ja. I bezpieczniej i jest z kim pogadać. Niestety co raz ciężej jest mi kogoś znaleść, takie czasy że ludzie wolą wygody tryb życia a nie wspinanie się po górach. Nawet Ci z którymi łaziłem kiedyś odpadli wybierając wygodniejsze zajęcia, np. siedzenie przed telewizorem.
To prawda że idąc samotnie jesteśmy bardziej otwarci na innych turystów, często kogoś spotykam i okazuje się że możemy gadać i gadać bo mamy tyle wspólnych tematów, jak byśmy znali się od lat. Często w schroniskach spotykałem obcokrajowców i nawet nie znając za dobrze języków obcych "rozmawialiśmy" aż nas ręce bolały :-D Takie to już te góry, mają magię która łączy wszystkich swoich miłośników :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-09-04, 19:20   

Tatry łączą ludzi i to jest prawda,szczególnie miłośników. Nie mniej jednak samotne wędrówki też nie zawsze są dobrym rozwiązaniem. O ile w niższych partiach gór możemy kontempolować przyrodę,podziwiać góry, o tyle w wyższych partiach trzeba,lub też powinno mieść się towarzysz tak na wszelki wypadek. Chodzi tutaj o względy bezpieczeństwa.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 43
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4690 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2012-09-04, 20:45   

Ja w Tatry wyjeżdżam najczęściej w grupie najbliższych przyjaciół (2 osoby) plus do tego jeździ mój tata, który polubił góry oraz ja z zona i synkiem. Czyli jest nas 5 dorosłych i dziecko. Dziewczyny wolą słabsze trasy mniej męczące a my w wyższe partie uderzamy. Gdy idziemy wspólnie to ja z kolegą i czasem z tatą idziemy szybszym tempem ale zawsze czekając na resztę. Staramy się dopasować do reszty. Ale reszta też nie narzeka jak narzucimy szybsze tempo bo oni i tak idą swoim
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4436 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-09-04, 23:22   

Wg mnie przygoda górska w towarzystwie jest raczej ciekawsza od samotnej wyprawy :-) (a poza tym właśnie względy bezpieczeństwa). Najlepiej chodzi mi się z 1 osobą lub w małej grupie, a samotnych wypraw spróbowałem dopiero w tym roku... Jednak np. gdybym się przeprowadził gdzieś blisko Tatr i zaczął znacznie więcej chodzić po Tatrach, to chyba takie samotne wyprawy mogłyby zacząć dominować...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
agata12901 


Doczya: 25 Wrz 2011
czyli 4590 dni temu

Posty: 9
Tematy: 0
Skd: wieś
Wysany: 2012-09-23, 18:58   

4 października wybieram się do Zakopanego sama, jeżeli ktoś miałby ochotę połazić, dotrzymać towarzystwa to zapraszam:) W górach będę dopiero 3 raz więc nie zamierzam porywać się mega trudne szlaki:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-10-12, 19:38   

W takim razie trafiłaś w dobre miejsce,poza tym na forum jest tez dział o szlakach,wiec tam na pewno znajdziesz kilka ciekawych propozycji dla siebie,forumowicze chętnie doradzą ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3973 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-06-26, 06:46   

Zdecydowanie wędrówka z kimś,zawsze jest raźniej no a poza tym również i bezpieczniej,o tym nie wolno zapominać. Chyba ze ktoś chce się całkowicie zresetować,wtedy taka samotna wędrówka też może zdziałać cuda.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopaneo 


Doczy: 24 Kwi 2013
czyli 4014 dni temu

Posty: 29
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Wysany: 2013-07-08, 14:30   

Chyba ze względów bezpieczeństwa lepiej jest podróżować po górach z kimś,ale też bez przesady,powiedzmy 2 osoby wystarczą aby stworzyć taką zgraną parę. Zawsze jest się wtedy także do kogo odezwać i mamy towarzystwo. Ma to więcej plusów niż minusów.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Zakopiak 


Doczy: 08 Lip 2013
czyli 3939 dni temu

Posty: 17
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-07-08, 20:48   

Samotnie w góry - to niezbyt dobry pomysł.
Nawet ktoś wyjątkowo sprawny może czasem potrzebować pomocy drugiej osoby.
W końcu to góry ...
Dwójka - to rozsądne minimum :)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
bocian 


Doczy: 21 Mar 2013
czyli 4047 dni temu

Posty: 68
Tematy: 2
Skd: Radom
Wysany: 2013-07-11, 21:18   

Zakopiak napisa/a:
Samotnie w góry - to niezbyt dobry pomysł.
Nawet ktoś wyjątkowo sprawny może czasem potrzebować pomocy drugiej osoby.
W końcu to góry ...
Dwójka - to rozsądne minimum :)


Zależy, gdzie idziesz. Czasem takie samotne wyprawy są wspaniałe. Zazwyczaj i tak są tłumy na szlakach. ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ania130289 


Doczya: 13 Mar 2013
czyli 4055 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: Pabianice
Wysany: 2013-07-16, 20:20   wycieczka po górach sierpien 2013

Ma może ktoś chęć na pospacerowanie po górach? Koniec sierpnia początek września 2013. Termin jest do uzgodnienia. Wybierałam się z ekipą jednak ludzie się wykruszyli..a samej po górach nie chce mi się chodzić..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Apartamenty 


Doczy: 04 Cze 2013
czyli 3973 dni temu

Posty: 96
Tematy: 0
Skd: Zakopane
Wysany: 2013-07-29, 11:01   

No tak,ale przecież nie zagadujesz do każdego napotkanego turysty bo to nie miałoby żadnego sensu. Tylko wędrówka z kimś,ale wiadomo że czasem są takie miejsca gdzie chcielibyśmy udać się sami,przemierzyć jakiś szlak. Tylko nie jest to zbyt bezpieczne,w tym tkwi cały sens.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3559 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-08-09, 12:29   

Za każdym razem gdy byłem w górach towarzyszyła mi moja Szanowna Małżonka (wcześniej Szanowna Narzeczona, a jeszcze wcześniej Szanowna Dziewczyna ;-) ). Znamy swoje możliwości - ja wchodzę szybciej, Ona z kolei szybciej schodzi. Dodatkowo w 2 osoby moim zdaniem jest bezpieczniej i zwiększa się szansa, że coś ciekawego nam nie umknie. Oczywiście od czasu do czasu lubię iść z kimś poznanym na szlaku jakiś odcinek, ale generalnie na dłuższą metę jestem za dwuosobowym składem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4293 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-08-14, 10:50   

Po wysokich górach chodzę zawsze z mężem.Raz ,że bezpieczniej, drugie,że w razie jak sobie słabo radzę, to chłop zawsze pomocną dłoń poda. :-)
Po niższych górkach różnie.Lubię samotne wyprawy np. w Beskid Mały.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum