Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: bystre, da, grzes, sie, wolowiec

Bystre, Wołowiec, Grześ - da się?
Autor Wiadomo
Rolson49 


Doczy: 21 Sie 2011
czyli 4604 dni temu

Posty: 8
Tematy: 3
Skd: Polska
Wysany: 2015-08-02, 18:12   Bystre, Wołowiec, Grześ - da się?

Witam, w najbliższym czasie jadę w Tatry, w sumie pierwszy raz i mam problem z dobraniem trasy. Będzie to wycieczka jednodniowa, wiec pole manewru mam ograniczone. Znajomi nalegają na zwiedzenie doliny 5 stawów, ale ja nie jestem do końca przekonany.
I tu moja prośba, przygotowałem teoretyczny szlak tylko nie wiem czy jest realne przejść go w jeden dzień.
Samochód zostawił bym w Kirach lub Siwej Polanie na parkingu ( nie wiem gdzie lepiej), zielonym szlakiem z Kir do schroniska Ornak, następnie przez przełęcz Iwaniacką, grzbietem Ornaku do przełęczy Raczkowej. Stamtąd na szczyt Bystre. I to by był pierwszy wariant, powrót tą samą trasą lub lekko zmienioną. Ale może zamiast wracać tą samą trasą lepiej z Bystre udać się czerwonym szlakiem przez Starobociański szczyt na Wołowiec i później niebieskim na Grzesia, skąd żółtym i doliną Chochołowską na któryś z wyżej wymienionych parkingów.
Powiedźcie dla się to przejść? Ile może zająć cała trasa? Z kondycją raczej nie powinno być problemów. Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)
Pozdrawiam Rolson.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Kasiab225 


Wiek: 40
Doczya: 18 Lut 2014
czyli 3692 dni temu

Posty: 16
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Roztocze
Wysany: 2015-08-03, 13:24   :)

Witam, czekam na odpowiedź na moje pytanie odnośnie Starorobociańskiego. Jesli chodzi zaś o Twoja trasę to także musisz poczekać na odpowiedź,ja jednak wolałabym iść na 5 Stawów, bo bardzo mi się tam podobało a trasa niewymagająca,w dodatku można zobaczyć Siklawę(najwyższy wodospad w Polsce) a jeszcze przed wejściem na szlak do "Piątki" polecam zajrzeć do schroniska "Stara Roztoka", moim zdaniem najbardziej przytulnego w całych Tatrach (trzeba iść do piątki drogą na Morskie, powrót na szlak tą samą drogą na Wodogrzmoty a potem w górę do "Piątki"). Pozwoliłam sobie napisać, bo moim zdaniem lepiej jest zobaczyć wyższe partie gór jeśli idziesz pierwszy raz niż niższe zachodnie (choć równie piękne). Jeśli jednak zdecydujesz się na zachodnie to na Kościeliskiej polecam przede wszystkim Wąwóz Karków i jaskinie (zwłaszcza Smoczą Jamę) oraz Staw Smreczyński. Iwaniacka niby niewymagająca ale strasznie się tam namęczyłam i niemalże zbłądziłam (poczytaj o relacjach turystów ;) . Warto też zobaczyć Rusinową Polanę ale to krótsza opcja. Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Krzyś 


Doczya: 17 Cze 2012
czyli 4303 dni temu

Posty: 100
Tematy: 12
Otrzyma 23 piw(a)
Skd: Białystok
Wysany: 2015-08-03, 17:25   

Rolson49, jak na pierwszy raz w Tatrach, to masz zbyt ambitny plan. Ale to tylko moje zdanie ;-)

Wejdź sobie na stronę http://www.szlaki.net.pl/kalkulator.php

i oblicz ile czasu zajmie wybrana przez Ciebie trasa.... Dolicz czas na odpoczynek, na podziwianie widoków, na zdjęcia, posiłek...

Na pierwszą wizytę w Tatrach wybrałabym jednak krótszą trasę.
Jeśli latem, to Dolina Pięciu Stawów będzie ok.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum