Zarejestruj sie! | Hasło ?

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: gory, moje

Moje góry 2
Autor Wiadomość
PIWO
[Usunięty]

Tematy: 221
Wysłany: 2011-09-23, 01:36   Moje góry 2

Nadarzy?a si? okazja ?eby jecha? znowu w Tatry . Na wariata bez ?adnych planów ,ale szcz??liwy ?e jad?. Pierwszy raz udaje mi si? jecha? drugi raz w góry w ci?gu jednego roku :)

14.09 wyjazd Oko?o godzina 16 wsiadam do poci?gu 18 godzinny przejazd PKP mnie przera?a no trudno jako? wytrzymam.
15.09 Godzina 10 wysiadam w Zakopanem pogoda super .Id? an kwater? szybkie ogarni?cie i kombinuj? gdzie tu i??. Po tej ca?ej podró?y poci?giem jestem dosy? zm?czony godzina tez ju? pó?na ?eby gdzie? daleko i?? . W ko?cu si? zdecydowa?em id? na Ko?cielec . Trasa dosy? krótka i lajtowa. Godzina 11:15 startuje z Ku?nic id? niebieskim szlakiem tempo mam dobre ,ale jednak zm?czenie po podró?y robi swoje. O 12:20 jestem na Hali G?sienicowej obowi?zkowa fotka i id? dalej nad Staw i dalej na Karb 13:10 jestem na ma?ym Ko?cielcu widok super zero chmur wi?c robi? przystanek na spó?nione ?niadanie. Godzina 13:30 id? dalej zaczyna si? zej?cie z Ma?ego Ko?cielca na Prze??cz Karb robi? pierwszy krok w dó? i O KUR*A pad?o mi kolano nie mog? usta? na praw? nog? ból niesamowity my?l? co robi? dalej . Dochodz? jako? do prze??czy Karb siedz? tam z 20 minut zak?adam banda? elastyczny i id? dalej na Ko?cielec . Przy podchodzeniu kolano nie boli ,ale czuj? ?e jest co? nie tak. Podejmuj? decyzj? zawracam przecie? by?em na Ko?cielcu ju? dwa razy . Zej?cie nad staw to by?a m?czarnia z Karbu nad Staw wed?ug mapy schodzi si? chyba z 30 minut ja schodzi?em 1.30h. Nad stawem robi? przerw? nogi ju? nie mog? zgi?? tak mocno mnie boli nawet jak id? po prostym.Do Ku?nic dotar?em po 19 i ca?? drog? my?la?em CO SI? KUR*A STA?O Z TYM KOLANEM przecie? dopiero przyjecha?em a ju? w pierwszy dzie? kolano mi siad?o .No trudno smaruje si? jakimi? ma?ciami pij? browara i id? spa? budzika nie nastawiam zobacze jak jutro rano b?de si? czu?.
16.09Wstaj? rano i nie jest ?le kolano a? tak bardzo nie boli, wi?c podejmuj? decyzje id? na Czerwone Wierchy i schodz? Ko?cielisk?. Startuj? z Ku?nic niebieskim szlakiem na Prze??cz Kondrack? . Ju? przy lekkim zej?ciu kolano zaczyna bole? my?l? sobie nie jest dobrze na ,ale przy podej?ciu jako? to idzie najgorzej jest przy schodzeniu .Przy schronisku robi? krótk? przerw? zak?adam banda? na kolano jem kanapk? i id? dalej.. Po oko?o 30 minutach od schroniska trafiam na du?? grupk? ludzi wpatruj? si? w Kosówk?. Patrz? te? i oczom nie wierz? NIED?WIED? i to dosy? blisko szlaku( pó?niej wstawi? zdj?cia) Zadowolony id? dalej szybko docieram na Prze??cz Kondrack? tutaj robi? krótk? przerw? na zdj?cie i id? dalej ?ó?tym szlakiem na Kop? Kondrack? i dalej przez Ma?o??czniak na Ciemniak. Szybko docieram na Kop? i zaczyna si? zej?cie robie kilka kroków w dó? i kolano dalej nie pozwala strasznie wkurzony wracam bo wiem ?e zej?cie z Ciemniaka do Ko?cielskiej jest dosy? d?ugie i moje kolano mo?e tego nie wytrzyma?. Wracam na Kop? Kondrack? i schodz? dalej na Prze??cz pod Kop? Kondrack? i dalej zielonym szlakiem do Kondratowej. Kolano boli strasznie gorzej ni? w pierwszym dniu i mówi? jutro robi? przerw? pójd? na Krupówki . Przez ca?? drog? s?ycha? nied?wiedzia . Szczerze to troch? si? ba?em nie do?? ?e boli mnie kolano i schodz? strasznie wolno to w pobli?u s?ycha? nied?wiedzia a na dodatek schodzi?em w sam nikogo blisko nie by?o :) .Ze strasznym bólem docieram do Ku?nic id? jeszcze na zakupy i wracam do kwatery pij? browara i z nastawieniem ?e jutro nigdzie nie id? k?ad? si? spa? .
17.09 Budz? si? przed 6 jem ?niadanie jest 6:30 i nie mam co robi? przecie? nie pójd? na Krupówki o 7 rano :) My?l? przez chwil? co tutaj robi? pogoda super kolana jeszcze nie czuj? a co mi tam zaryzykuj? spróbuj? przej?? kawa?ek Orlej Perci ( Kozia prze??cz-?leb Kulczy?skiego) przed 7 wsiadam ju? do busa i jad? do Ku?nic przy wyj?ciu z busa wiem ?e nie dam rady na Orlej kolano dalej boli. Postanawiam i?? tylko na Kozi? prze??cz i zje?? tym samym szlakiem mam na to z 12 godzin wi?c chyba dam rad? .Na Prze??cz Mi?dzy Kopami docieram szybko jednak ju? przy zej?ciu na Hale G?sienicow? kolano boli przede mn? p?aski odcinek do Czarnego Stawu nie czuj? si? zm?czony wi?c postanawiam i?? dalej mia?em dobre tempo sz?o mi si? super pierwszy przystanek robi? nad Zmar?ym stawem czasowo jest dobrze 9:40 jestem nad Zmarz?ym celowo szed?em bardzo szybko ?eby mie? wi?cej czasu na schodzenie z niesprawnym kolanem . Szybko zdobywam wysoko?? na pierwszym ?a?cuchu robi? przerw? na kanapk? i zdj?cia pogoda si? psuj? nie wiadomo sk?d przychodz? chmury nie gro?ne ,ale ca?y widok zas?aniaj? nie lubi? tych ?a?cuchów no ,ale w miar? szybko dotar?em na Kozi? Prze??cz przez ca?? drog? zastanawia?em si? jak ja b?d? schodzi? z tym kolanem w tym terenie siedz? chwil? poni?ej prze??czy robi? zdj?cia i zaczynam schodzenie kolano czuj? ,ale mam ?a?cuch do pomocy i jako? sprawniej to idzie ni? bez ?a?cucha . Za ostatnim ?a?cuchem robi? d?u?sz? przerw? bo wiem ?e teraz czeka mnie d?uga droga do ku?nic z niesprawnym kolanem. Spotykam faceta gadamy chwile spoko go?? zdradza mi swoje sposoby na leczenie kolana szed? kawa?ek ze mn? n ,ale moje tempo by?o wiadomo jakie wi?c poszed? dalej. Zej?cie z Prze??czy mi?dzy Kopami to by?a tragedia robi?em co 5 min przerwy bo nie mog?em usta? na nog? odcinek co wed?ug mapy przechodzi si? w godzin? ja przeszed?em w 3.30h znowu na ostatni? chwil? docieram do Ku?nic .I mówi? sobie jutro robi? sobie lajtowy dzie? nawet jak b?dzie ?adna pogoda .
18.09 Wstaj? dopiero przed 10 pogoda super ogarniam si? i id? na krótk? wycieczk? do jaski? w Ko?cieliskiej . O 12 jestem na parkingu przed Ko?cielsk? wieje jak cholera bardzo spokojnie id? przez dolin? po godzinie docieram do drogowskazu skr?cam w kierunku jaski? jako pierwsz? wybieram Raptawick? szczerze to jestem pozytywnie zaskoczony my?la?em ?e te jaskinie to jaki? nudne dziury gdzie w krzakach a tu ?adne widoki w drodze do jaskini kawa?ek ?a?cucha i zej?cie drabink?(prawie jak na Orlej Peci :) ) kilka fotek w jaskini i wracam. Teraz czas na jaskinie Myln? id? tylko kawa?ek do nie chc? mi si? i?? na kolanach przez te korytarze .Powoli schodz? do Ko?cielskiej krótka przerwa i wracam do Zakopanego . Trasa krótka i ciekawa nigdy jako? mnie nie ci?gn??o w tamte strony i ?a?uj? ?e dopiero teraz tam poszed?em . Naprawd? warto .
19.09Szkoda mi kolana pogoda super ,ale postanawiam siedzie? w domu le?e ca?y dzie? w ?ó?ku..
20.09Czas si? wynosi? pakuj? si? i o 10 opuszczam kwater? teraz czeka mnie 6 godzinne ?a?enie po Krupówkach bo poci?g mam dopiero po 16 najgorsze jest to ?e pada deszcz. O 16 zaczyna si? najgorsze 21 godzin jazdy poci?giem.
21.09 O 13 ledwo ?ywy wracam do domu wyjazd nie udany przez to kolano :/

RELACJA PISANA NA SZYBKIEGO WI?C JEST KIEPSKA JUTRO POSTARAM SIE WSTAWI? JAKIE? FOTY

VS84
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-23, 06:19   

Dotrwa?em do ko?ca :mrgreen: i w trakcie nie przysn??em ;) bo ca?kiem ciekawa relacja i fajnie si? czyta?o :) Szkoda tylko, ?e niesprzyjaj?ce okoliczno?ci nie pozwoli?y na wi?cej. Ja to bym prawdopodobnie nawet nie próbowa? wychodzi? w góry z takim kolanem tylko zmieni? plan urlopu na zwiedzanie okolicznych atrakcji tzn. takich gdzie nie trzeba za wiele wchodzi? i schodzi? tylko raczej p?askie tereny ;) Ale przynajmniej sobie zobaczy?e? co? czego nigdy by? si? nie spodziewa?, ?e zobaczysz ;)

ola's 

czyli 4169 dni temu

Tematy: 4
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2011-09-23, 14:05   

Ciekawa relacja.... ale szkoda ?e nie by?e? z nami na Ko?cieliskiej ;)
Postaw piwo autorowi tego posta

PIWO
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-23, 17:59   

Cytat:
a by?e? ju? PIWO u lekarza ? chyba ortopeda powinien obejrze? to Twoje kolano....

Dosta?em jakie? lasery na kolano 10 zabiegów zobaczymy czy pomo?e

Magda 

czyli 4121 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-09-23, 18:44   

Swietna relacja, teraz czekam na fotki, które obieca?e? wstawic :-)

PIWO
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-26, 13:14   

Pó?niej jeszcze co? wstawie.

ola's 

czyli 4169 dni temu

Tematy: 4
Otrzymał 25 piw(a)
Wysłany: 2011-09-26, 13:42   

Piwo....?le nas zrozumia?e?...mia?e? wstawi? fotki..ale takie na których ty tez jeste? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Magda 

czyli 4121 dni temu

Tematy: 0
Otrzymał 4 piw(a)
Wysłany: 2011-09-28, 11:59   

Piwo wspania?e fotki :-) Super jest przenie?c si? dzi?ki waszym zdj?ciom znowu chocia? na chwilk? w góry

Odpowiedz do tematu