Zarejestruj sie! | Has硂 ?
     

Poprzedni temat «» Nast阷ny temat

Tagi tematu: gubalowka, oszusci

Uwaga na oszust贸w pod Guba艂贸wk膮!!!
Autor Wiadomo舵
speedy 



Wiek: 37
Do潮czy: 19 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Sk眃: Mor膮g
Wys砤ny: 2010-06-20, 17:37   

A czy policja nie mo偶e podstawi膰 tajniak贸w, po cywilu??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wyspiarz 


Do潮czy: 10 Cze 2010
czyli 5062 dni temu

Posty: 43
Tematy: 2
Otrzyma 1 piw(a)
Sk眃: wyspa wolin
Wys砤ny: 2010-06-20, 19:09   

W Mi臋dzyzdrojach te偶 mo偶na spotka膰 oszust贸w grajacych w 3 karty czy w 3 kubki, maja zawsze podstawiona jedn膮 czy dwie osoby kt贸re graja i wygrywaj膮.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
makserwus 


Do潮czy: 22 Kwi 2010
czyli 5111 dni temu

Posty: 73
Tematy: 0
Otrzyma 3 piw(a)
Sk眃: Z Daleka
Wys砤ny: 2010-06-22, 17:32   

Tylko te 2-3 osoby to oszu艣ci. Pokazuj膮 ludziom, 偶e idzie wygra膰. A prawda jest taka, 偶e nigdy si臋 nie wygra. UWAGA!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamyk 


Do潮czy: 05 Maj 2010
czyli 5098 dni temu

Posty: 38
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Sk眃: internet:)
Wys砤ny: 2010-06-24, 09:05   

Policja z tym nic nie zrobi poniewaz to "mala szkodliwo艣膰 czynu" czy cos takiego. Oni wol膮 si臋 rozbija膰 autkami na patrolach ni偶 sie przebra膰w cywila i pomoc spo艂ecze艅stwu. Dziwna mentalno艣膰...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
speedy 



Wiek: 37
Do潮czy: 19 Cze 2010
czyli 5053 dni temu

Posty: 338
Tematy: 4
Otrzyma 3 piw(a)
Sk眃: Mor膮g
Wys砤ny: 2010-06-24, 18:37   

No tak zapomnia艂em,偶e to Polska, a jak mi wywieje papierek na ziemi臋 to zaraz powiedz膮 偶e 艣miec臋 i mandat;/
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamyk 


Do潮czy: 05 Maj 2010
czyli 5098 dni temu

Posty: 38
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Sk眃: internet:)
Wys砤ny: 2010-06-25, 20:13   

To i tak dobrze. Zawsze moze byc gorzej, zwrocisz uwage grzeczniej lub bardziej nerwowo to poleci jeszcze st贸wka za obrazenie/zniewazenie funkcjonariusza na sluzbie. Policja psia mac...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wczasowicz 


Do潮czy: 11 Pa 2010
czyli 4938 dni temu

Posty: 6
Tematy: 0
Sk眃: sk膮d艣
Wys砤ny: 2010-10-12, 00:10   

Witam, zarejestrowa艂em si臋 aby opisa膰 moj膮 sytuacj臋. Jedyn膮 moj膮 win膮 w ca艂ym tym procederze by艂o to, 偶e pokaza艂em, 偶e mam pieni膮dze. Potem zosta艂y mi one wyrwane z r臋ki, niestety aby je otrzyma膰 z powrotem, albo mog艂em dosta膰 w dzi贸b, albo zagra膰. Musia艂em wybra膰 to drugie. Zg艂osi艂em spraw臋 na policj臋. Zosta艂em wy艣miany, nast臋pnie poinformowano mnie, 偶e nie powinienem sk艂ada膰 wyja艣nie艅, bo i tak to nic nie da. Jednak moja dziewczyna zrobi艂a tak膮 awantur臋 na posterunku, 偶e postanowili 艂askawie spisa膰 zeznania. Po drugie, prosi艂em, aby kto艣 pokaza艂 mi zdj臋cia tych pan贸w. Pan dy偶urny odpowiedzia艂, 偶e przecie偶 to s膮 normalni ludzie, 偶e normalnym ludziom si臋 zdj臋膰 nie robi. Na przes艂uchaniu zosta艂em poinformowany, 偶e s膮 dwie szajki pod Guba艂贸wk膮 i 偶e zaraz mi przynios膮 zdj臋cia. Niestety, by艂y zamkni臋te w szafie i nie znale藕li klucza. Do tej pory by艂em jednym z nielicznych os贸b w Polsce ufaj膮cej policji. Od dzisiaj nie da艂bym im dw贸ch z艂otych do potrzymania. I prosz臋 aby艣cie mnie dobrze zrozumieli. Weekend w Zakopanem by艂 super, i nawet ta g艂upia sytuacja mi go nie popsu艂a. Wiele os贸b na pewno napisz臋, 偶e jestem sam sobie winien. Czu艂bym si臋 winien gdybym im da艂 te pieni膮dze sam z siebie. A one tak jak pisa艂em wy偶ej zosta艂y mi wyrwane. Jutro zg艂osz臋 oficjalne za偶alenie na przyjmuj膮cego zg艂oszenie ode mnie za dwie sprawy.
1. Wy艣mianie si臋 ze mnie.
2. Wmawianie, 偶e nic tym oszustom nie grozi. A grozi od 6 miesi臋cy do 8 lat.
P.S. Przyznaj臋 si臋, 偶e nie przeczyta艂em regulaminu, je艣li z艂ama艂em kt贸ry艣 punkt - przepraszam.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
skierka187
[Usuni阾y]

Tematy: 221
Wys砤ny: 2010-10-12, 00:24   

wczasowicz, bardzo dobrze, 偶e si臋 zarejestrowa艂e艣 i opisa艂e艣 nam swoj膮 sytuacj臋, podej艣cie policji, kt贸re opisa艂e艣, moim zdaniem sugeruje 偶e policja ma co艣 z tego, 偶e oszu艣ci dzia艂aj膮 w Zakopanem; wed艂ug prawa policja ma obowi膮zek przyj膮膰 ka偶de zg艂oszenie o oszustwie czy wy艂udzeniu, wi臋c mo偶na z艂o偶y膰 skarg臋 na policjant贸w za niewywi膮zywanie si臋 ze swoich obowi膮zk贸w
 
 
wczasowicz 


Do潮czy: 11 Pa 2010
czyli 4938 dni temu

Posty: 6
Tematy: 0
Sk眃: sk膮d艣
Wys砤ny: 2010-10-12, 01:01   

Najlepiej, jakby ca艂ym procederem zaj臋艂a si臋 jaka艣 telewizja. Uwaga lub Interwencja i wtedy na pewno by nie by艂o takich przypadk贸w - w ka偶dym b膮d藕 razie mniej. Pogodzi艂em si臋 ze strat膮 kasy, rzecz nabyta. Teraz b臋d臋 walczy艂 o to, aby Ci ludzie poszli siedzie膰, nie dlatego, 偶e mnie oszukali. Tylko dlatego, 偶eby innych ju偶 nie oszukali. Moim zdaniem, po prostu 藕le trafili.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wczasowicz 


Do潮czy: 11 Pa 2010
czyli 4938 dni temu

Posty: 6
Tematy: 0
Sk眃: sk膮d艣
Wys砤ny: 2010-10-12, 21:11   

Teraz ju偶 troch臋 ze mnie zesz艂o powietrze. Nie my艣l臋 ju偶 o tych czterech st贸wkach, tylko o tym, 偶e nic i mojej dziewczynie si臋 nie sta艂o. Rozmawiaj膮c z policj膮 w moim mie艣cie dowiedzia艂em si臋, 偶e to pot臋偶na szajka i 偶e najprawdopodobniej nic nie zrobi臋. Obecnie czekam na zdj臋cia i rozpoznanie.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Go舵

Tematy: 221
Wys砤ny: 2010-11-15, 18:02   

Witam!!
Wczoraj wroci艂em z kilkudniowego pobytu w Zakopanem. Bylem tam nie pierwszy raz, widzialem juz tych naciagaczy kilka razy, ale to co stalo sie teraz to juz przegiecie.

Otoz w piatek, bedac na tym targu, przechodzilem obok kolesi nie tych ze zdjecia zamieszczonego na poczatku tego tematu, tylko innej grupki, ktora miala 3 kubeczki i zolta pileczke. Widzialem jak gral jeden facet, caly sie trzasl, bo wlasnie stracil 200z艂. odkryl jeden kubeczek, wiec zostaly 2. Tamci tak go krecili, ze niestety byl sklonny grac dalej aby sie odegrac. Teoretycznie mial wieksze szanse bo kubeczki byly juz tylko 2. Ale nie pozwalali mu postawic 200z艂 tylko juz 400, bo ze niby musi przebic to co wtedy on postawil i ten ktory kreci kubeczkami. Czyli 200 grajacego i 200 oszusta. Podszedlem do niego i tlumacze mu aby nie gral, bo ten koles ktory mu doradza jest podstawiony. Odrazu zostalem odciagniety przez 2 klejnych podstawionych, poczatkowo spokojnie mowili abym sobie poszedl, po "chu*" sie odzywam i takie tam. Jednak jestem uparty, i przeprosilem Panow grzecznie, podszedlem do gracza i mowie ze tych 200 z艂 i tak nie odzyska, zeby kasy nie wyciagal bo i tak nie wygra. Wiec oni jeszcze konkretniej do mnie dopadli, ale w miedzy czasie zdazylem wlaczyc dyktafon w telefonie. No i dobrze zrobilem, bo polecialy grozby, typu, zaraz Ci doje***, wciagniemy Cie w uliczke jakas i tam sie policzymy, i takie tam. Ludzi do okola bylo tylko, ze czulem sie pewny. Dosc bezczelnie wyjalem przy nich ten telefon. Pokazalem ze mam nagranie, i maja ode mnie odejsc. Chcieli na sile wyrwac telefon ale jakis 2 roslych turystow sie za mna wstawilo. Powiedzialem zeby oddali te 200 z艂, i usune nagranie. Niestety wysmiali mnie i tyle:p sam bym sie wysmial :P ale nie o to chodzi. Odszedlem kawalek, zadzwonilem na policje i uslyszalem od duzyrnego, ze obecnie nie maja radiowozow, wszyscy policjanci sa w terenie i nie moga nikogo wyslac. A ze bylem strasznie wkurzony, to poszedlem na postoj taksowek, poprosilem o podwiezenie na posterunek policji :) Tam z wygladu symatyczny policjant, oczywiscie wysluchal mnie jak i moje nagranie, po czym stwierdzil, ze jakby policja miala za kazdym takim oczustem sie uganiac to by im na wszystkich czasu braklo. Formalnego zgloszenia nie chcial przyjac, dopiero po tym jak mu powiedzialem ze na podstawie Art. 190 i 191 KK, o grozbach karalnych, wyciagnal kartke i z falszywym usmiechem zaczal notowac.

Niestety na koniec powiedzial mi, ze z doswiadczenia wie, iz nic nie sa w stanie zrobic tym naciagaczom. Musieliby znalesc swiadkow, najlepiej zabezpieczyc bankoty ktore wygrali od innych. Najlepiej by bylo aby zrobic prowokacje, czyli zagrac z nimi oznaczonymi banknotami, pozniej zglosic ta sprawe. Niestety ja jako "nie funkcjonariusz policji" moge zrobic taka prowokacje, ale w sadzie moze ona sie okazac bez uzyteczna. Dodal ze taka prowokacje powinien zrobic np. licencjonowany detektyw, ewentualnie moze to zrobic jakas telewizja. Wtedy jest to wiarygodne.

Jak sadze, to za pare dni otrzymam zawiadomienie o umorzeniu sledztwa z braku wykrycia sprawcy lub braku dowod贸w.

Ciekawi mnie tylko czy otrzymam karte pamieci od telefonu, ktora oczywiscie musialem zostawic jako dowod.

naprawde ostrzegam przed tymi oszustami. Nie maja szacunku do zadnej grupy spolecznej. Czy to dzieci, czy staruszkowie. Wyciagna kase od kazdego, a jak ktos sie odezwie, to dostanie po buzi, a policja palcem nie kiwnie.

Sadze ze ta sprawa powinna byc naglosniona przez media. Wtedy policja musialaby sie tym zainteresowac. Presja spoleczenstwa bylaby zbyt silna aby mogli dalej tak bawic sie z ofiarami przestepcow.

Rozpislaem sie strasznie, ale sadze ze jesli choc jedna osoba ktora to przeczyta nie zagra w tego typu gry, to bedzie to jakis maly sukces :)
 
 
skierka187
[Usuni阾y]

Tematy: 221
Wys砤ny: 2010-11-15, 18:15   

bionic007, dzi臋kujemy za informacje. Co艣 trzeba zrobi膰 z tymi oszustami, tylko co :?: bardzo dobrze 偶e z艂o偶y艂e艣 zeznania na policji, mo偶e gdyby wi臋cej os贸b decydowa艂o si臋 na to to policja w ko艅cu by co艣 zrobi艂a
 
 
Jaskinio艂az 


Do潮czy: 10 Pa 2010
czyli 4940 dni temu

Posty: 9
Tematy: 1
Sk眃: Tychy
Wys砤ny: 2010-11-19, 22:11   

A mnie si臋 co艣 wydaje, 偶e gliny trzymaj膮 z nimi. Pewnie maj膮 jakie艣 uk艂ady z glinami - odpalaj膮 im jak膮艣 sume i maj膮 spok贸j. Jakby tak nie by艂o, to napewno nie tolerowali by czego艣 takiego.
Ale c贸偶 - taka jest u nas teraz policja.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zakopiec 


Do潮czy: 20 Kwi 2010
czyli 5113 dni temu

Posty: 26
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Sk眃: Zakopiec
Wys砤ny: 2010-11-22, 21:57   

Nic nie zrobi膮. temat by艂 u nas w Zakopanem wa艂kowany i wiadomo, 偶e nikt ich nie ruszy.
Chocia偶, gdyby powsta艂a inna grupa z plecami to pewnie ona mog艂aby przej膮膰 biznes.

Ja si臋 dziwi臋 tym co wog贸le zaczynaj膮 gra膰. Straszna naiwno艣c, 偶e co艣 mo偶na wygra膰.
I tutaj jest recepta nie ma graj膮cych nie ma oszust贸w.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Joasia 



Zaproszone osoby: 1
Wiek: 42
Do潮czy砤: 09 Pa 2010
czyli 4941 dni temu

Posty: 2129
Tematy: 9
Otrzyma 12 piw(a)
Sk眃: Bukowice / Wroc艂aw
Wys砤ny: 2010-11-22, 22:07   

Ja kilkakrotnie widzia艂am jak ludzie si臋 naiwnie cieszyli, 偶e im idzie a za kilka minut biegali szukaj膮c policji. Niestety sami sobie winni :oops:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach
Nie mo縠sz za潮cza plik體 na tym forum
Mo縠sz 禼i眊a za潮czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum