Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dni, plecakami.

7 dni z plecakami.
Autor Wiadomo
akszek 


Wiek: 33
Doczya: 29 Lip 2014
czyli 3551 dni temu

Posty: 2
Tematy: 1
Skd: Szczecin
Wysany: 2014-07-29, 14:05   7 dni z plecakami.

Witajcie!
Jesteśmy parą studentów, z całkiem dobra kondycja, w prawdzie z małym górskim doświadczeniem, ale za to z wielkim zapałem. Jutro ok. 10 rano po 15 godzinach w pociągu dojeżdżamy do Zakopanego.
Plan jest taki (z plecakami oczywiście):
1 dzień : busem do Doliny Chochołowskiej, z przystanka do Schroniska (tutaj mamy rezerwacje), zostawiamy plecaki i idziemy przez Szlak Papieski do Doliny Jarząbczej i z powrotem
2 dzień: przez Iwnacką Przełęcz do schroniska na Hali Ornak, zostawiamy plecaki i najpierw na Smereczyński Staw potem przez Kir do Wąwozu Kraków drabina w gore przez Smocza Jame podziwiamy Raptawickie turnie, i na końcu Jaskinia Mylna
3 dzień: z Doliny Koscieliskiej do Ścieżki Pod Reglami następnie przez Przysłop Miętusi do Doliny Małej Łąki i przez Kondracka Przełęcz do schroniska na Polanie Kondratowej (ewentualnie po drodze Giewont)
4 dzień: z Polany Kondratowej przez Przełęcz nad Kopą do Kondrackiej Kopy, następnie Kasprowy Wierch, Beskid, Przełęcz Liliowe do schroniska Murowaniec
5 dzień: z Murowanca do Czarnego Stawu Gasienicowego na Zawrat i albo od razu do schroniska Pięciu Stawów albo na Kozia Przełęcz i wtedy do Piątki (myśleliśmy tez nad Kozim Wierchem, ale nie wiemy czy damy radę z plecakami)
6 dzień: przez Szpiglasową Przełęcz na Szpiglasowy Wierch i do Schroniska na Morskim Oku i ewentualnie spacerek na Czarny Staw
7 dzień z Moka na chwile do schroniska Roztoka i do Zakopanego

Co o tym myślicie Kochani Forumowicze?
Damy radę?
Coś zmienić? Coś dodać?
Moze macie jakieś uwagi, rady?

Z góry bardzo dziękuję i serdecznie pozdrawiam,
Ola.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4764 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2014-07-29, 14:55   

Zapał to jedno a zdrowy rozsądek to drugie. Ja też mam niezłą kondycję, olbrzymi zapał, kocham tatry ale doświadczenie górskie niezbyt duże i nad pkt. 5 bym się zastanawiała, chyba Kozi Wierch i przejście z Czarnego Stawu na Zawrat trochę doświadczenia wymaga (aby później nie musiał tam helikopter lecieć). Mam nadzieję że odpowie Wam jeszcze ktoś dużo bardziej doświadczony i weźmiecie to pod uwagę. :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
akszek 


Wiek: 33
Doczya: 29 Lip 2014
czyli 3551 dni temu

Posty: 2
Tematy: 1
Skd: Szczecin
Wysany: 2014-07-29, 15:15   

Aga, bardzo dziekuje za odpowiedz :-) Helikoptera nie bedzie, bo rozsądek ponad wszystko :-)
Właśnie wiem, ze ten piąty dzień jest trochę na wyrost. Moze w takim razie coś innego zaproponujesz? Byłabym mega wdzięczna :-)

I oczywiście w dalszym ciągu czekam jeszcze na jakieś rady i uwagi!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majka M 



Doczya: 19 Lip 2012
czyli 4291 dni temu

Posty: 124
Tematy: 3
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Krakow
Wysany: 2014-07-29, 16:00   

Do jaskiń sobie weźcie latarki, bo tam ciemno jak nie powiem gdzie i na pewno się też mocno wybrudzicie, zwłaszcza w Mylnej.
W trzeci dzień nie radziłabym cofać się do Ścieżki pod Reglami, tylko wejść od razu na Ścieżkę nad Reglami i maszerować na Przysłop Miętusi.
Czwarty dzień może być, choć dość chaotyczny jak dla mnie.Przełęcz pod Kopą-Kopa -i tu znowu cofanie się na Przełęcz.
Ja bym to zrobiła tak: Kuźnice-Kalatówki-Hala Kondratowa-Przełęcz pod Kopą-Czerwone Wierchy-Dolina Kościeliska-Kiry,
a w następny dzień:Kasprowy(zielony szlak otwierają tylko na weekendy)-Beskid-Przełęcz Liliowe- Świnicka Przełęcz-Karb-Czarny Staw Gąsienicowy-Hala Gąsienicowa.Jeśli macie dobrą kondycję to spokojnie dacie radę, a jeśli słabszą to można nie iść na Świnicką Przełęcz, tylko z Przełęczy Liliowe już zejść na Gąsienicową i przed schroniskiem odbić do Czarnego Stawu.
Zawrat i Kozi tak jak aga, również radziłabym odpuścić.
W siódmy dzień jeśli będziecie mieć czas, to po opuszczeniu Roztoki warto jeszcze z Palenicy Białczańskiej odbić na niebieski szlak i odwiedzić Rusinową Polanę.Miejsce piękne, a tylko godzinka drogi.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5065 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2014-07-29, 18:16   Re: 7 dni z plecakami.

akszek napisa/a:

1 dzień : busem do Doliny Chochołowskiej, z przystanka do Schroniska (tutaj mamy rezerwacje), zostawiamy plecaki i idziemy przez Szlak Papieski do Doliny Jarząbczej i z powrotem
2 dzień: przez Iwnacką Przełęcz do schroniska na Hali Ornak, zostawiamy plecaki i najpierw na Smereczyński Staw potem przez Kir do Wąwozu Kraków drabina w gore przez Smocza Jame podziwiamy Raptawickie turnie, i na końcu Jaskinia Mylna
3 dzień: z Doliny Koscieliskiej do Ścieżki Pod Reglami następnie przez Przysłop Miętusi do Doliny Małej Łąki i przez Kondracka Przełęcz do schroniska na Polanie Kondratowej (ewentualnie po drodze Giewont)
4 dzień: z Polany Kondratowej przez Przełęcz nad Kopą do Kondrackiej Kopy, następnie Kasprowy Wierch, Beskid, Przełęcz Liliowe do schroniska Murowaniec
5 dzień: z Murowanca do Czarnego Stawu Gasienicowego na Zawrat i albo od razu do schroniska Pięciu Stawów albo na Kozia Przełęcz i wtedy do Piątki (myśleliśmy tez nad Kozim Wierchem, ale nie wiemy czy damy radę z plecakami)
6 dzień: przez Szpiglasową Przełęcz na Szpiglasowy Wierch i do Schroniska na Morskim Oku i ewentualnie spacerek na Czarny Staw
7 dzień z Moka na chwile do schroniska Roztoka i do Zakopanego


witaj Olu na forum :-D

plan do zrealizowania ,
zakładam że macie rezerwację w schroniskach, lekkie plecaki, nie targacie
śpiworów, karimatów, kuchenki i żarełka.

w 2 piewsze dnie za bardzo się nie zmęczycie, więc
przy dobrej pogodzie w dniu 3 możecie spokojnie pomaszerować
Doliną Tomanową na Czerwone Wierchy i zejść do Kondratowej.

4 dzień Ok -

5 przejście do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Krzyżne
szlak długi ale piękny widokowo i zdecydowanie bezpieczniejszy niż Zawrat

6 OK, przy braku sił przejście przez śwstówkę też jest b.ciekawe widokowo
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3557 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-07-29, 18:36   

Witam i ja Ciebie Olu.
Ja też uważam tak jak Jabol, że jeśli nie macie większego doświadczenia to Krzyżne jest bezpieczniejszą trasą. Co do reszty dni nie mam uwag.
P.S. Szlaki dość podobne do tych o jakie pytała JustynaS, więc sobie poczytaj.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lothar 



Wiek: 52
Doczy: 31 Maj 2014
czyli 3610 dni temu

Posty: 26
Tematy: 6
Otrzyma 14 piw(a)
Skd: Płock
Wysany: 2014-07-29, 19:06   

Technicznie nie powinno być problemów o ile odpuścicie sobie Zawrat (tak jak pisali poprzednicy). A czy dacie radę kondycyjnie to już sami musicie wywnioskować. Pierwszy i drugi dzień raczej lekki, więc się "rozchodzicie". A to czy dacię radę, może warto przeliczyć trasy na http://szlaki.net.pl/ Dostaniecie informację o czasie, podejściach, zejściach itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zakrun 


Wiek: 38
Doczy: 04 Sie 2014
czyli 3545 dni temu

Posty: 30
Tematy: 0
Skd: Lublin
Ostrzee:
 3/3/4
Wysany: 2014-08-04, 19:27   

Zawrat jest już dla bardziej zaawansowanych
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum