Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: bialego, dolina

Dolina Białego
Autor Wiadomo
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3559 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-08-19, 01:24   Dolina Białego

Dolinka, którą odkryłem dopiero w tym roku. Spacer tym szlakiem nie sprawia większych problemów. Moim zdaniem idealna dolinka na bardziej pochmurny dzień, lub na rozchodzenie.
Idąc od Zakopanego przez pierwsze dwie trzecie trasy, szlak prawie poziomy. Jeśli pojawiają się jakieś wzniesienia to nie wielkie. Przez ten odcinek towarzyszy nam cały czas potok.
Następnie dochodzimy do miejsca, dla którego chyba najbardziej warto się wybrać do tej doliny. Kaskady tworzą coś ala wodospadzik. Dla mnie fantastyczne miejsce, gdzie warto usiąść i rozkoszować się widokiem.
Dalej szlak prowadzi w górę i jest to najbardziej ciężki fragment trasy. Po uporaniu się z tym odcinkiem po kilku minutach dochodzimy do miejsca gdzie dolina ma swój koniec.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Iwon44 



Wiek: 39
Doczy: 07 Maj 2012
czyli 4366 dni temu

Posty: 30
Tematy: 1
Otrzyma 5 piw(a)
Skd: Świdnik/ Lubelskie
Wysany: 2014-08-19, 19:34   

Jechaliśmy w tym roku busikiem z Pardałówki do centrum, i gość stojący koło mnie, a że staliśmy blisko kierowcy, pyta gdzie się można blisko wybrać, gdzie jest ładnie, nie męcząco, itd... Kierowca mówi właśnie o Dolince Białego, opisuje jakie to piękne miejsce, potok, woda tak czysta że wydaję się na płytką, a ma ponad metr i głębiej w nie których miejscach. Mówi że to miejsce dla zakochanych, i tak patrzy na nas, bo czerwone było, na palce i obrączki widzi i gada:
Ale wy to już po ślubach! Wy tam nie idzcie, bo wam już nic nie pomoże :mrgreen:

Miałem tą dolinkę w planie na przedłużony dzień pobytu w tym roku, jednak syn już się trochę buntował i odłożyliśmy ją na przyszły rok, na pierwszy dzień pobytu.
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4766 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2014-08-19, 21:35   

Byłam w Dolinie Białego podczas tegorocznego wyjazdu; naprawdę jest tam pięknie, turystów niezbyt dużo i ten cudowny szum potoku który towarzyszy podczas całej drogi, wodospady na końcu doliny: naprawdę cudnie. Ja poszłam dalej ścieżką nad reglami i tam właśnie spotkała nas ULEWA i BURZA miałam wrażenie że spłyniemy za ścieżki, było ślisko i baaardzo mokro. Ale za to mam jedno doświadczenie więcej.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gerwaz 


Doczy: 06 Pa 2014
czyli 3484 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: Wrocław
Wysany: 2014-10-07, 21:17   

Dolina Białego, podobnie jak Dolina Strążyska, jest zaliczana do najładniejszych, obfitujących w bogatą roślinność tatrzańskich dolin. Jest również położona bardzo blisko centrum Zakopanego, dojście do Doliny wiedzie najpierw ulicą Grunwaldzką, następnie Drogą do Białego wśród hoteli i pensjonatów o wyższym standardzie, aż wreszcie droga zagłębia się w las i w kilka minut doprowadza do miejsca, gdzie łączy się z Drogą pod Reglami (będącą alternatywnym dojściem do Doliny Białego) i po chwili, przekraczając mostek nad Białym Potokiem, osiąga wylot Doliny, gdzie zaczyna się znakowany na żółto szlak. Drogą pod Reglami warto udać się w drodze powrotnej na wschód (zamiast wracać bezpośrednio do centrum), aby zobaczyć położone niedaleko dwie zakopiańskie skocznie — Wielka Krokiew i Średnia Krokiew. Znajduje się tam również parking dla zmotoryzowanych turystów, a do centrum Zakopanego — na Krupówki, można dojechać dorożką. Dolina Białego jest wciśnięta między Krokiew (1378 m n.p.m.) a Sarnią Skałę (1377 m n.p.m.). Jak reszta dolinek reglowych jest dosyć krótka — ma 2,5 km. Jeśli chodzi o budowę geologiczną, dominują tu dolomity. Wśród flory wyróżnia się bardzo nisko schodząca kosodrzewina (Dolina Białego jest położona na wysokości ok. 1000 m n.p.m.), zespół buczyny karpackiej, limba oraz jawor. Szlak wiedzie szeroką drogą, na dłuższym odcinku wzdłuż Białego Potoku (kilkukrotnie przechodzi się mostkami raz na jedną, raz na drugą stronę Potoku), który robi duże wrażenie (m.in. ładne kaskady). Po około 30 min. Dolina Białego się rozwidla, a szlak podąża odnogą w kierunku południowo-wschodnim. Na tym odcinku podejście jest trochę ostrzejsze, jednak nie jest to długa wycieczka — po 1h 10 min. (55 min.) od wylotu Doliny osiąga się skrzyżowanie ze Ścieżką nad Reglami, gdzie żółty szlak się kończy. Z Doliny Białego można podziwiać widoki m.in. na Długi Giewont czy przypominające ruiny Zameczki górujące nad Ścieżką nad Reglami
_________________
Piękne gorsety
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
turi 


Wiek: 42
Doczya: 01 Lis 2014
czyli 3458 dni temu

Posty: 5
Tematy: 0
Skd: Wa-Wa
Wysany: 2014-11-01, 09:31   

Musze się przyznać, ze jeszcze tam nie byłam. W wolnej lepiej chwili spróbuje się tak wybrać z przyjaciółki. Widzę po waszych opiniach, że będzie warto zobaczyć te miejsce.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4766 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2014-11-01, 09:48   

Naprawdę warto, bardzo relaksujący spacerek, polecam pójście dalej ścieżką nad reglami w stronę Kuźnic- bardzo wygodnie ( można spokojnie iść z dziećmi), lub w drugą stronę Sarniej Skały :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
tomasz343w2 


Doczy: 05 Sie 2018
czyli 2085 dni temu

Posty: 1
Tematy: 0
Skd: wawa
Wysany: 2018-08-05, 12:45   

Też uważam że bardzo warto zobaczyć te miejsca. Sam tam będę za nie długo.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
jabol 



Doczy: 06 Cze 2010
czyli 5067 dni temu

Posty: 607
Tematy: 15
Otrzyma 27 piw(a)
Skd: Katowice
Wysany: 2018-08-30, 15:29   

tomasz343w2 napisa/a:
Też uważam że bardzo warto zobaczyć te miejsca. Sam tam będę za nie długo.


prosze o relacje i zdjecia
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3559 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2018-08-30, 20:27   

jabol napisa/a:
tomasz343w2 napisa/a:
Też uważam że bardzo warto zobaczyć te miejsca. Sam tam będę za nie długo.


prosze o relacje i zdjecia


Fajnie, że ktoś jeszcze wierzy w to forum ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum