Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: 16.0630.06, pomoc, prosba

[16.06-30.06] Prośba o pomoc
Autor Wiadomo
jpowie01 


Doczy: 07 Maj 2012
czyli 4364 dni temu

Posty: 1
Tematy: 1
Skd: Gdańsk
Wysany: 2012-05-07, 16:14   [16.06-30.06] Prośba o pomoc

Witajcie,
W sumie to specjalnie dla tego tematu zarejestrowałem się na forum :) Chciałbym poprosić was o pomoc w wyborze tras/miejsc które warto zwiedzić, zobaczyć w Zakopanym i okolicach. Dlaczego piszę już teraz ? Dlatego, że później nie będę miał czasu na siedzenie i planowanie całej wycieczki. Więc może przejdę do szczegółów.
Mam już wykupiony nocleg w Kościelisku, nie ważne gdzie dokładnie, reklamy nie będę robił. Tak jak w temacie mój pobyt zaczyna się 16 czerwca, a kończy 30 czerwca. Jako, że pochodzę z północy (dokładnie z Gdańska) proszę was o pomoc. W górach byłem dosłownie raz, jako mały kajtek, a na dodatek na 4 dni, więc za dużo nie zobaczyłem i prawie nic nie pamiętam. Co chciałbym zobaczyć ? Nie wiem sam, próbowałem poszukać czegoś w internecie, ale tego jest na prawdę mnóstwo, większość informacji jest mało pomocnych, mało czytelnych. Mało jest jakichkolwiek map. Ale wracając co chciałbym zobaczyć - na pewno Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Gubałówkę. Dalej nie wiem o.O Chciałbym także przeznaczyć jeden dzień na Słowację, bo aż żal przejechać przez całą Polskę i nie zajechać te 50km dalej ;)
Proszę o wzięcie pod uwagę, że jadę z całą 4 osobową rodziną. 2 dzieci (10 i 17 lat) oraz 2 dorosłych (w tym jedna osoba po operacji kręgosłupa, ma się dobrze, nie jest aż tak źle, tragicznie, ale na Rysy to się ona raczej nie nadaje).
Jako, że już budżet został trochę naderwany, mam prośbę - jak najtaniej ;) Mam tu na myśli, ewentualne bilety wstępu, wjazdu. Spacerkiem wszędzie dojdziemy, aczkolwiek wjazd/zjazd na Kasprowy należy liczyć. Myślę, że będzie to niezapomniana atrakcja dla 7-latka.
W jakiś przewodnik się zaopatrzyć ? Mogę coś kupić w pobliskim Empiku, czy księgarni. Tylko który ? Na co zwracać uwagę ?

Dziękuję za wszystko i Pozdrawiam,
jpowie01
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4556 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-05-07, 17:08   

W zasadzie odpowiedzi na większość swoich pytań znajdziesz na forum. Wystarczy poszukać i poczytać :-P

jpowie01 napisa/a:
Proszę o wzięcie pod uwagę, że jadę z całą 4 osobową rodziną. 2 dzieci (10 i 17 lat) oraz 2 dorosłych (w tym jedna osoba po operacji kręgosłupa, ma się dobrze, nie jest aż tak źle, tragicznie, ale na Rysy to się ona raczej nie nadaje).

jpowie01 napisa/a:
Ale wracając co chciałbym zobaczyć - na pewno Kasprowy Wierch, Morskie Oko, Gubałówkę. Dalej nie wiem o.O

Czyli raczej trasy łatwe - do wyboru do koloru: http://www.zakopaneforum....jacych-vf38.htm

jpowie01 napisa/a:
Mam tu na myśli, ewentualne bilety wstępu, wjazdu. Spacerkiem wszędzie dojdziemy, aczkolwiek wjazd/zjazd na Kasprowy należy liczyć.

Kasprowy tani nie jest, zwłaszcza dla 4-osobowej rodziny:
Bilet normalny w górę - 39,00 zł
Bilet ulgowy w górę - 34,00 zł
Bilet normalny góra-dół - 49,00 zł
Bilet ulgowy góra-dół - 39,00 zł
Bilet normalny w dół - 27,00 zł
Bilet ulgowy w dół - 22,00 zł
(źródło: http://www.pkl.pl/index.php?id=24)



Poza tym każde wejście na szlak, na teren TPN, to też jakieś koszty:
bilet normalny 4 zł
bilet ulgowy 2 zł
bilet 7-dniowy normalny 20 zł
bilet 7-dniowy ulgowy 10 zł
bilet grupowy normalny (grupa do 10 osób) 36 zł
bilet grupowy ulgowy (grupa do 10 osób) 18 zł
(źródło: http://tpn.pl/pl/zwiedzaj...news/86/Oplaty)


jpowie01 napisa/a:
W jakiś przewodnik się zaopatrzyć ? Mogę coś kupić w pobliskim Empiku, czy księgarni. Tylko który ? Na co zwracać uwagę ?

Polecane przewodniki: http://www.zakopaneforum....rach-vt1327.htm
Polecane mapy: http://www.zakopaneforum.pl/mapa-vt1316.htm
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5007 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-05-07, 19:44   

myślę, że warte polecenia są też trasy przez Doliny Chochołowską i Kościeliską oraz wejście od Wierch Porońca na Rusinową Polanę - trasa łatwa, a widoki tak piękne, że dech zapiera!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
domi27 



Doczya: 25 Sie 2011
czyli 4620 dni temu

Posty: 41
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: jędrzejów
Wysany: 2012-05-07, 20:02   

A może Hala Kondratowa :) ?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
DalliKK 



Wiek: 36
Doczy: 18 Lut 2012
czyli 4444 dni temu

Posty: 191
Tematy: 8
Otrzyma 19 piw(a)
Skd: Kezmarok/Kiezmark SK
Wysany: 2012-05-07, 22:34   

No i po slowackiej strone jak idze rodzina to by szel ze Smokowcu kolejkow pzemnou na Hrebienok(Siodelko) i spoko szlakem ku wodospadu zimnej wody popatrzilem by shronisko Bilika, Rainerowe schronisko-najstarzse w Tatrach, i potom od wodospadow zimnej wody by zobaczil Zamkowskiego schronisko, i po magistrale na Skalnaty staw i kolejkow na dole.
2 Jazdy jednokierunkowe S.Smokowiec-Hrebienok + Sk.pleso-T.Łomnica(albo w odwrotnym kierunku) kosztujom dla doroslego 13e a dla dzieci 9.5 e.
Lub z Hrebienka na Slonszky dom we Velickiej doline pod Gerlachem,Lub z Strbskiego plesa na staw Popradsi je tez spoko dla rodziny z dziecmi
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4517 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-05-07, 23:11   

jpowie01 napisa/a:
W jakiś przewodnik się zaopatrzyć ? Mogę coś kupić w pobliskim Empiku, czy księgarni. Tylko który ?

My na poczatek kupilismy przewodnik Pascala Tatry i Zakopane praktyczny przewodnik i byl bardzo przydatny, fajnie napisany, odpowiednie informacje o podstawowych trasach (dopiero teraz kupilismy 'bardziej zaawansowany' przewodnik Nyki bo braklo mi informacji o jednej trasie w Tatrach Slowackich, ktora jestem zainteresowana), takze polecam ;-)

Dodam jeszcze cennik na Gubalowke skoro jedziesz z dziecmi:
Bilet normalny w jedną stronę 12,00 zł
Bilet ulgowy w jedną stronę 10,00 zł
Bilet normalny góra-dół 17,00 zł
Bilet ulgowy góra-dół 14,00 zł

(http://www.pkl.pl/index.php?id=243)

Gubalowka jest na pewno warta odwiedzenia jesli jedziecie pierwszy raz - rozposciera sie z niej cudny widok na Tatry a droga na nia nie jest trudna, w razie zbytniego zmeczenia dzieci mozna w dol zjechac kolejka ;-)

Jesli idziecie do Morskiego Oka to jesli dzieci (i osoba po operacji) maja dobra kondycje (za pierwszym razem te kamienne schodki pod gore potrafia zmeczyc) polecam wydluzyc wycieczke o Czarny Staw pod Rysami. Jesli nie to przejsc w okol jeziora, nie tylko dojsc do schroniska ;-)

Popieram tez od siebie propozycje Ewyo co do Doliny Koscieliskiej - piekne widoki, latwa trasa (kilka moich zdjec z tej Doliny i przyleglej do niej Doliny Lejowej, ktora tez warto odwiedzic przy dobrej pogodzie tu). Rusinowa Polane tez jak najbardziej - piekne widoki, owce, oscypki :-) - mozna tez sie pokusic o wejscie na Gesia Szyje (szczyt nie wysoki, latwo dostepny, z pieknym widokiem, choc prowadzace na niego schody sa meczace). Choc ja polecam wejscie z Zazadniej przez Doline Filipka i Wikotrowki a zejscie na Wierchporoniec (tu moj opis tras).

Jezeli chodzi o Tatry Slowackie to polecam Doline Bialej Wody - nie trzeba daleko jechac, wystarczy przejsc granice w miejscu dawnego przejscia granicznego na Lysej Polanie. Trasa jest sliczna, latwa i niezaludniona ;-) Mozna nia dojsc do Polany Biala Woda (piekne widoki) albo np do Polany pod Wysoka ;-) Tu moj opis trasy i zdjecia ;-) Tylko pamietaj, ze przed wyjsciem w gory na Slowacji trzeba sie ubezpieczyc.

Jak cos jeszcze wymysle to napisze ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
jabol
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4448 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-05-09, 20:50   

Masz do wyboru wiele pięknych tras, które opisały Ewyo i Stella. Ale nie polecam wjazdu na Gubałówkę kolejką linowo-terenową spod placu pod Gubałówką. Prawie nie widać gór i moim zdaniem szkoda na niego pieniędzy :-P Polecam za to wjazd, a przede wszystkim zjazd kolejką na Polanie Szymoszkowej. Można kupić bilet w obie strony, wjechać na górę, przejść się po Gubałówce i zjechać kiedy tylko będziecie mieli na to ochotę. Podczas wjazdu są fajne widoki dokoła. A podczas zjazdu piękny widok na Tatry. Naprawdę polecam. Oczywiście jeżeli dacie radę to możecie wejść na Gubałówkę pieszo. Jest z niej piękny widok na Zakopane i Tatry :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum