Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: tatrach, traktowanie, zakopanem, zwierzat

Traktowanie zwierząt w Tatrach i Zakopanem !
Autor Wiadomo
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4573 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2012-06-18, 16:35   

akm990 napisa/a:

a ja też tak się czasem zastanawiałem o co chodzi takim ludziom jak ty z tym traktowaniem koni , bo przecież w wielu miastach są dorożki i nawet konie w gospodarstwie pracują , ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

i jak widać najbardziej takiej paniusi np. z Przemyśla zal tych 600 złotych co woźnicowie zarobią w jeden dzień , a inni w kilkanaście dni


Zabawne, ze jak tylko ktoś na forum wspomni o zarobkach górali to zaraz święte oburzenie pojawia się ze strony osób, które mieszkają w Zakopanem.
Drogi akm990 nie wiem, w którym miejscu napisałam, że mi żal tych 600zł. Jak widać każdy wyciąga takie wnioski jak mu pasują. Jakby mi było żal dużych zarobków górali to bym nie jeździła do zakopanego i nie dawała im zarobić. Polecam Ci się trochę wyluzować bo widze że jakiś przewrażliwiony z Ciebie człowiek i życzę Ci abyś mógł zarobić nie tyle 600zł co 1000zł w kilka godzin to może powrócisz z emigracji. Paniusia z Przemyśla to pisała jakbyś miał wątpliwości.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inanord 



Wiek: 65
Doczya: 28 Mar 2012
czyli 4383 dni temu

Posty: 224
Tematy: 0
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-06-18, 21:33   

Właściwie to zgadzam się z twoimi wypowiedziami prawie pod każdym względem.
Ale:
Po pierwsze: drażni mnie to, ze winę zwala się jak zwykle na górali, jakby to tylko oni tak traktowali zwierzęta. Znałam górali, którzy do Kuźnic jechali pustą dorożka, żeby koń się za bardzo nie zmęczył , a gości brali tylko jak było po płaskim albo w dół.
Po drugie: co do opłat, to nie pisałaś ile zarabia jakiś busiarz, ale wyliczyłaś ile zarabia właściciel konia. Koń musi jeść cały rok, nie tylko w czasie sezonu i nie tylko siano, ale również inne rzeczy. Samochód odstawisz i stoi- nie zarabiasz, ale nie masz i kosztów. Z koniem tak się nie da. Co nie znaczy, ze może być eksploatowany ponad siły.
Po trzecie: masz rację, ze PARK powinien się tym zająć dużo lepiej niż się zajmuje. Uważam, że jazda końmi do Morskiego Oka powinna być dokładnie kontrolowana, może nawet monitorowana. Jeśli jest kontrola, mniej jest okazji do nadużyć.

[ Dodano: 2012-06-18, 23:01 ]
"Zabawne, ze jak tylko ktoś na forum wspomni o zarobkach górali to zaraz święte oburzenie pojawia się ze strony osób, które mieszkają w Zakopanem."

Bo obserwując przyjezdnych zauważyłam, ze wszyscy wszystko by chcieli najlepiej za darmo, albo dosłownie za parę groszy. Ciekawe, że nikt nie krytykuje regionów nadmorskich, Mazur czy dużych miast gdzie ceny są o wiele wyższe niż na Podhalu. Ale to górale i mieszkańcy Zakopanego uważani są za pazernych.
Szkoda tylko,ze nikt nie patrzy na to ile kosztuje utrzymanie w naszym regionie.
Nie dość, ze dom trzeba nieraz ogrzewać przez 8 miesięcy w roku, to jeszcze wszystkie produkty są u nas droższe. I to nie górale narzucają nam te wysokie ceny, tylko ci z nizin, którzy je do nas dostarczają.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4968 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2012-06-20, 16:44   

anika261 napisa/a:
akm990 napisa/a:

a ja też tak się czasem zastanawiałem o co chodzi takim ludziom jak ty z tym traktowaniem koni , bo przecież w wielu miastach są dorożki i nawet konie w gospodarstwie pracują , ale jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze

i jak widać najbardziej takiej paniusi np. z Przemyśla zal tych 600 złotych co woźnicowie zarobią w jeden dzień , a inni w kilkanaście dni


Zabawne, ze jak tylko ktoś na forum wspomni o zarobkach górali to zaraz święte oburzenie pojawia się ze strony osób, które mieszkają w Zakopanem.
Drogi akm990 nie wiem, w którym miejscu napisałam, że mi żal tych 600zł. Jak widać każdy wyciąga takie wnioski jak mu pasują. Jakby mi było żal dużych zarobków górali to bym nie jeździła do zakopanego i nie dawała im zarobić. Polecam Ci się trochę wyluzować bo widze że jakiś przewrażliwiony z Ciebie człowiek i życzę Ci abyś mógł zarobić nie tyle 600zł co 1000zł w kilka godzin to może powrócisz z emigracji. Paniusia z Przemyśla to pisała jakbyś miał wątpliwości.

a jak inaczej nazwać tę twoją wzmiankę , że oni w jeden dzień zarabiają czasem tyle co u ciebie w miesiąc

ps. skąd wiesz ile ja zarabiam :roll:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4573 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2012-06-20, 18:41   

Proponuje Ci abyś założył osobny temat, w którym będziesz mógł ulżyć swoim frustracjom. Ten temat dotyczy traktowania zwierząt.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inanord 



Wiek: 65
Doczya: 28 Mar 2012
czyli 4383 dni temu

Posty: 224
Tematy: 0
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-06-20, 20:03   

anika261 napisa/a:
Proponuje Ci abyś założył osobny temat, w którym będziesz mógł ulżyć swoim frustracjom. Ten temat dotyczy traktowania zwierząt.


Nie tylko. Ja tu wyraźnie widzę również dyskryminację niektórych grup etnicznych, bardzo popularną w społecznościach sfrustrowanych ludzi z miasta.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
anika261 


Wiek: 35
Doczya: 21 Wrz 2011
czyli 4573 dni temu

Posty: 50
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Bochnia
Wysany: 2012-06-20, 20:13   

Tak się składa, że mieszkam na wsi. Argument o zarobkach górali podałam, w konkretnym kontekście. Każdy może sobie to wyliczyć wiedząc, ze za wjazd nad Morskie Oko płaci się 40 zł a na wozie siedzi 15 osób. Nie nazwałam górali pazernymi chamami ani nie używałam żadnych wyzwisk jak to można poczytać na różnych innych forach Kilkakrotnie podkreśliłam, ze moim zdaniem winę za zły los zwierząt ponoszą władze TPN więc, proszę dajcie już spokój bo naprawdę nie wchodzę na to forum żeby kogokolwiek poniżać. Czepiacie się jakbym conajmniej nazwała was złodziejami.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4353 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-06-20, 21:00   

No to sobie teraz popiszemy!!!!aby wyjasnic sprawe koni do M.Oka trzeba sie troszke cofnac w czasie gdy jeszcze mozna bylo dojechac samochodami do Wlosienicy,z tego miejsca do schroniska jezdzil tylko jeden woz zaprzezony w dwa konie z czego jeden byl wlasnoscia dyr.TPN.Nastepnie droga oberwala sie w dwoch miejscach utrudniajac poruszanie sie samochodow,droge zamknieto,wjazd mialy tylko autokary wycieczkowe prowadzone przez uprzywiljowanych Przewodnikow.Po kolejnym obrywie drogi Pierwszy Sekretarz PZPR jako najwiekszy znawca stwierdzil ze naprawic sie nie da,wiec droge zamknieto calkowicie.Jak nam to pieknie tlumaczono.....ze nie beda nigdy remontowac,ze droga w naturalny sposob zostanie zarosnieta i bedziemy miec trawke na ktorej po latach zasadzi sie drzewa!!!Przez chwile taki stan sie utrzymywal az do momentu gdy sie okazalo ze w bardzo duzej wiekszosci droga nie jest TPN a Starostwa Tatrzanskiego,i pokazaly sie wozy z koniami z Gminy Bukowina bo to na ich terenie owa droga jest!!I ruszyl elektorat starosty po zezwolenia na transport konny!!!!!!!!!!!!!!!a TPN???? coz ograniczyl sie do wydania Licencji na dzialnosc w TPN w malym jej formacie,i tak jest do dzisiaj,a kto tam ma obecnie swoje konie???i ilu????mozecie sie domyslac!!!!!!Tutaj nie chodzi o ludzi starszych,inwalidow itp. oni moga uzyskac jednorazowe zezwolenie na wjazd od Starostwa lub TPN,nie zapomnijcie ze droga zostala pieknie wyremontowana a miala zarosnac!!!!Wiec jeszcze raz twierdze: Zamknac!!!!jesli komus zalezy na ochronie tego miejsca i koni!!!!!!!!
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
all-in 


Doczya: 22 Lut 2012
czyli 4418 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Głg
Wysany: 2012-07-09, 13:48   

Mam jeszcze coś do dodania na temat traktowania zwierząt. Nie będę już pisać o koniach bo niemal każdy porusza ten temat. Tym razem napiszę o psach na łańcuchach. Kilka dni temu wróciłam z Zakopanego. Dla odmiany mieszkałam w spokojnej dzielnicy, gdzie jak zauważyłam przy wielu domach było mnóstwo psów siedzących całymi dniami przy budzie na 1,5- 2m łańcuchu (obojętnie cy padał deszcz,była burza czy grzało słońce). Wiele z nich bało się ludzi. Jeden psiak cieszył się na nasz widok bo zawsze podeszliśmy, pogłaskaliśmy go. Zdaję sobie sprawę, że pies pełni inną rolę niż w miastach. Nie chcę nikomu ubliżać bo dla odmiany widziałam też bardzo zadbane i kochane psiaki. Wiem, ze nic nie zmieni jak tu napiszę, ale fajnie by było gdyby przestrzegano jakiś norm, np. długości łańcuchów itp.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inanord 



Wiek: 65
Doczya: 28 Mar 2012
czyli 4383 dni temu

Posty: 224
Tematy: 0
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-07-09, 20:58   

Tylko dlaczego piszecie o tych sprawach tak, jakby to działo się tylko w Zakopanem i na Podhalu? Wiele bardzo złych rzeczy dzieje się też w innych regionach Polski.
Raczej rzadko się zdarza, że mieszkaniec tych okolic przywiąże psa w środku lasu drutem do drzewa. A w dużych miastach takie sytuacje się zdarzają. I to w nawet w sąsiedztwie samej stolicy i nie tylko.
Więc piszmy, krytykujmy takie nieraz wręcz bestialskie zachowania ale wszędzie, również w Warszawie, Krakowie, Poznaniu czy Głogowie, w każdym miejscu tego kraju.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Parys 


Wiek: 67
Doczy: 28 Kwi 2012
czyli 4353 dni temu

Posty: 99
Tematy: 1
Otrzyma 12 piw(a)
Skd: Zakopane-Chicago
Wysany: 2012-07-09, 22:13   

No tak....trzymamy psy na krotkich lancuchach aby nie mialy zbyt duzo ruchu,wtedy szybciej nabieraja na wadze i mamy wiecej smalcu,a gulasz z nich jest wspanialy!!!Wiadomo ze wszystko co zle to gorale :mrgreen: :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
all-in 


Doczya: 22 Lut 2012
czyli 4418 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Głg
Wysany: 2012-07-10, 08:00   

No właśnie zapomniałam na początku dodac, że nie jest to problem tylko Zakopanego, ale wielu innych miast i wsi Polski dlatego dobrze było by gdyby były ogólne normy. No i zdaję sobie sprawę, że trzymanie psa na krótkim łańcuchu to w zasadzie błahy problem w porównaniu do tego jak ludzie w całej Polsce traktują zwierzęta:/ chyba za szybko wyrwałam się z pisaniem postu bo to zbyt ogolny problem..
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
inanord
inanord 



Wiek: 65
Doczya: 28 Mar 2012
czyli 4383 dni temu

Posty: 224
Tematy: 0
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-07-10, 12:53   

all-in napisa/a:
No właśnie zapomniałam na początku dodac, że nie jest to problem tylko Zakopanego, ale wielu innych miast i wsi Polski dlatego dobrze było by gdyby były ogólne normy. ..

No właśnie. Wszędzie zdarzają się takie przypadki i jak najbardziej trzeba to tępić.
Zbyt krótki łańcuch(są na to normy), brak dobrej budy to też jest forma dręczenia zwierząt, ale to zdarza się wszędzie. Uważam, ze jeśli człowiek jest zdolny do dręczenia zwierzęcia, to dla człowieka również nie będzie dobry. I to każdy, nie tylko góral ale i Kaszub, Poznaniak, miastowy, rolnik inteligent, robotnik , biały czy czarny etc.etc...
I co z tego, ze będziemy ubolewać nad tym na forum?
Co z tego ma dręczony zwierzak? Nic.
Jeśli już są takie przypadki, to należy to zgłosić np na policje czy do TOnZ.
Proponuję żeby zakończyć ten wątek
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
all-in 


Doczya: 22 Lut 2012
czyli 4418 dni temu

Posty: 33
Tematy: 1
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Głg
Wysany: 2012-07-10, 15:05   

Też jestem tego zdania, że biadolenie na forum nic nie da. Bardziej chodziło mi o to gdzie takie sprawy można zgłaszać, tak żeby rzeczywiście przyniosło to rezultat. Powtórzę się znów, że nie chodzi mi oczywiście tylko o Zakopane. Co do tego wątku to można go zakończyc.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
inanord 



Wiek: 65
Doczya: 28 Mar 2012
czyli 4383 dni temu

Posty: 224
Tematy: 0
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-07-10, 19:50   

No to prośba do moderatorów: zamykamy ten wątek.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum