Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: dolinie, pieciu, polskich, schronisko, stawow

Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich
Autor Wiadomo
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-02-19, 03:03   Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich

Brak u nas tematu o tym schronisku. A jak dla mnie to najlepsze schronisko w całych Tatrach. Wg mnie i nie tylko mnie ;-) to ostatnie z tatrzańskich schronisk w którym da się jeszcze poczuć prawdziwy klimat z dawnych lat. Jest też najwyżej położonym schroniskiem górskim w Polsce na wysokości 1671 m.n.p.m. przez co też chyba najtrudniej dostępnym w polskich Tatrach. Co i tak nie przeszkadza w tym, że latem jest wypełnione po brzegi przez turystów. Mimo wszystko klimat chyba w każdym schronisku da się poczuć dopiero, jak już dzienni turyści je opuszczą a zostają tylko Ci co mają zamiar w nim nocować. Tak też jest właśnie tutaj, dodatkowego uroku temu schronisku dodaje fakt, że jest ono położone w najbardziej malowniczej i najpiękniejszej tatrzańskiej dolinie wg mnie :-) Ja akurat nocowałem tam w zimę, a dokładnie w święta więc ludzi nie było za wiele i mnóstwo miejsc na glebie wolnych ;-) , a klimat był niesamowity. W schronisku jest około 70 miejsc noclegowych, więc nie za wiele, dlatego dużo wcześniej trzeba rezerwować miejsca, ale jak już gdzieś wspomniałem ja tam na przyszłość wybieram podłogę ;-)



Więcej informacji tutaj:

http://www.piecstawow.pl/

I inna dosyć ciekawa oferta dotycząca tego schroniska:

http://www.turystykagorska.com/
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4557 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-02-19, 10:07   

Ze względu na swoją stosunkowo trudną dostępność, teoretycznie powinno być najmniej oblegane.... Ale każdy kto był tam, zwłaszcza latem czy w długi weekend wie, jak jest...
Mną wstrząsnęła kiedyś para, która szła do schroniska, ciągnąc/pchając po leśnych wertepach wózek z dzieckiem. Nie wiem czy w końcu doszli do schroniska (a jeśli tak, to którędy) bo ich minęłam jeszcze przed wyjściem z lasu, ale podziwiam pomysłowość :-P

Największe zalety schroniska - oczywiście najpiękniejsze na świecie położenie (no ale w sumie, niewiele świata widziałam :mrgreen: ) i.... SZARLOTKA :-D
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Gosia 


Doczya: 13 Lut 2012
czyli 4449 dni temu

Posty: 83
Tematy: 2
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Pilawa
Wysany: 2012-02-22, 20:56   

Marco napisa/a:
Całe szczęście, że "Piątka" jest tak trudno dostępna. To gwarancja, że docierają tu turyści z prawdziwego zdarzenia... oby nikomu nie przyszedł pomysł wybudowania wyciągu krzesełkowego z Wodogrzmotów do "Piątki" ;-)

Niestety wg mnie nie ma żadnej gwarancji. Często spotykałam tam turystów, którzy z prawdziwymi miłośnikami Tatr mieli niewiele wspólnego. To piękne miejsce i wyjątkowe schronisko, ale niestety wiele osób, które tam dociera nie potrafi tego docenić. I oczywiście zawsze jak tam jestem szarlotka jest obowiązkowa :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
rynnn 



Wiek: 34
Doczya: 06 Wrz 2011
czyli 4610 dni temu

Posty: 76
Tematy: 3
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Rybnik
Wysany: 2012-02-23, 22:41   

Moim zdaniem też najlepsze schronisko, z najlepszą szarlotką :D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Start.Zakopane 



Doczy: 01 Cze 2011
czyli 4707 dni temu

Posty: 230
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Zakopane
Wysany: 2012-04-16, 12:21   

No cóż,to też kwestia gustu i smaku. Może ten bigos po prostu im nie wyszedł,za to mają bardzo dobra zupę czosnkową,bo piwo smakuje jak wszędzie,więc tutaj też nie ma rewelacji.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
zapach.opium 


Doczya: 17 Kwi 2012
czyli 4386 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: człuchów
Wysany: 2012-04-17, 09:22   

Tak, zgadzam się z tym , że to miejsce ma magiczny klimat, jest urzekające... z każdym razem gdy tam jestem, nie mam ochoty wyjeżdżać. Jest pięknie, a to, że trudno tam dotrzeć niewprawionym, czyni go trochę tajemniczym. . .
gdy byłam pierwszy raz w górach to schronisko uratowało mi tyłek, gdy wychowawca nas zgubił( razem z przyjacielem robiliśmy zdjęcia, pochłonięci bez końca pięknymi krajobrazami, a oni poszli dalej). Ale daliśmy radę:)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-06-18, 22:02   

Byłem tam w niedzielę 17.06 :-)
To prawda ,magiczne i piękne miejsce którego się nie chce opuszczać :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Yaqp 



Wiek: 44
Doczy: 20 Cze 2012
czyli 4321 dni temu

Posty: 32
Tematy: 2
Skd: Brodnica
Wysany: 2012-06-21, 20:49   

Mam pytanko. Oprócz rozsławionej szarlotki i wspomnianej powyżej zupy czosnkowej co polecacie z bufetu? Będę tam za miesiąc po raz pierwszy na dłużej niż noc i mimo, że papu będziemy mieć ze sobą, to nie chciałbym się nadziać na coś średniego, gdybyśmy skusili się na jakiś ciepły posiłek. edit. Podobne pytanie odnośnie schronu w Morskim Oku. Plan na wakacje jest po 3 nocki w obu schroniskach.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4597 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-08-10, 12:11   

Mi bardzo smakowaly placuszki z borowkami, a schronisko ma super klimat, wplywa na to tez polozenie w przecudnym miejscu - szczyty gorskie, przepiekne stawy - raj na ziemii :-) Jak dla mnie schronisko nr 1 :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4519 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-08-22, 21:49   

Fajny artykuł: http://poznajpolske.onet....7386,page1.html :-)

Ale nie zgodzę się z jego autorką, że zdarza się, że nocuje tam dwa razy więcej osób niż jest łóżek ;-) Spaliśmy tam w ten weekend, pogoda była przepiękna, więc i ludzi tłum - na samej jadalni spało ponad 100osób, a dodać do tego jeszcze trzeba śpiących na korytarzach, przy wejściu, na ganku, a nawet na półsiedząco na schodach. No plus jeszcze ci, którzy spali pod gołym niebem przed schroniskiem i tych śpiących w starym schronisku/strażniczówce TPN, więc było duuużo więcej osób niż 140 tej nocy w schronisku :-D

A tak już co do samego schroniska, to ma świetną atmosferę :-) Ludzie pracujący w schronisku oczywiście niesamowicie mili, do tego wieczorem znikają 'przechodni' turyści, zostają tylko nocujący, na jadalni pojawiają się ci, którzy zeszli z gór, siadają do jedzenia ciepłej kolacji, zaczynają się rozmowy, ktoś wyciąga gitarę i jest super - jeszcze długo po zgaszeniu świateł słychać śmiechy i muzykę (choć też nie obyło się bez kontaktu z takimi, którym inni przeszkadzali, mieli pretensje o co się tylko dało i próbowali cwaniakować, ale tacy trafiają się wszędzie) :-) Choć przy tylu osobach podobno walka o miejsca na podłodze na jadalni była ostra (ja w tym czasie stałam w kolejce do prysznica, więc opieram się na relacji Męża) ;-)
No i szarlotka - przepyszna :-D A herbata podawana w tradycyjnych, białych kubkach PTTK ;-) Na pewno będę tam wracać nie raz :mrgreen:
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
kamiltatry 



Wiek: 34
Doczy: 26 Lut 2012
czyli 4436 dni temu

Posty: 288
Tematy: 9
Otrzyma 8 piw(a)
Skd: Kraków
Wysany: 2012-08-22, 23:02   

3 lata temu podczas wrześniowej soboty (była dobra pogoda) również przekonałem się, że to schronisko jest za małe jak na weekendowe zapotrzebowanie i może być wypełnione na maksa, łącznie ze schodami i miejscem pod WC. Z tego co pamiętam noc była bardzo zimna, ale i tak sporo osób spało poza schroniskiem (wszystkie stoły z jadalni zostały wyniesione na zewnątrz) ;-)

Wtedy trafiły mi się schody (lepsze od marznięcia w nocy poza schroniskiem) i o dziwo się wyspałem :-) Następny nocleg (niedziela) miałem już w lepszych warunkach - trochę wolnej podłogi na 1 piętrze.

A teraz był weekend z jeszcze lepszą pogodą, nom i to sierpień, więc chyba mogło być jeszcze troszkę bardziej tłoczno niż wtedy, także podziwiam, że udało się wywalczyć podłogę (ja pewnie nie dałbym rady, bo zwykle wracam ze szlaku późnym wieczorem)...
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
wichurra 



Doczya: 11 Lip 2012
czyli 4301 dni temu

Posty: 63
Tematy: 0
Otrzyma 4 piw(a)
Skd: Września
Wysany: 2012-08-22, 23:17   

A ja nie lubię już tego schroniska właśnie przez towarzystwo, które tam waletuje. Zdarzają się wśród nich ludzie, którzy chyba tylko na imprezę przyjechali. Hałasują, drą papy po nocy, a im więcej alkoholu, tym głośniej. Później można ich poobserwować podczas wyjścia, jak śpią gdzie popadnie. O dziwo, jak się wraca już z trasy, to oni już siedzą i piją. Nasuwa się więc wniosek, że po górach to oni nie chodzili, a przyjechali chyba tylko poimprezować i pouprzykrzać życie innym. Wiadomo, że to jest mała część turystów tam nocujących, ale mnie akurat skutecznie odtsraszają od tej imprezowni.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4519 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-08-23, 14:17   

Jak my byliśmy też byli na sali ludzie z alkoholem (nie rozumiem picia alkoholu w górach - odwadnia, niebezpiecznie i poprostu źle się po nim idzie, a na kacu wcale lepiej nie jest - no ale cóż), ale nie byli kłopotliwi ;-) A rano wszyscy przed uruchomieniem bufetu się ładnie poskładali (jedni zbierali się już koło 4-5 rano, inni 6/7-8) więc i z tym problemów nie było ;-) Tylko niektórzy śpiący przed prysznicami i przed schroniskiem dłużej dosypiali.

Nigdy nie spałam w takim tłumie (w ogóle na podłodze w tyle osób to raczej mało można powiedzieć o spaniu, bardziej o przysypianiu) ale nie było źle, mimo wszystko to fajnie przeżycie, dość... nietypowe :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
stes 



Doczy: 24 Sty 2012
czyli 4470 dni temu

Posty: 196
Tematy: 11
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Zabrze
Wysany: 2012-09-03, 20:30   

Nie wiem co Wy dobrego widzicie w szarlotce z Piątki?
Po Waszych zachwytach, kolejny raz spróbowałem. Kolejny raz PORAŻKA, Nie smakuje wcale, twarda, jakaś taka :-x ... zostawiliśmy chyba połowę.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
ostry2563 


Doczy: 11 Pa 2011
czyli 4574 dni temu

Posty: 86
Tematy: 1
Otrzyma 3 piw(a)
Skd: Jastrzębie Zdrój
Wysany: 2012-09-04, 09:09   

ja tam wolę szarlotkę z Murowańca :-D
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum