Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: hala, kondratowa

Hala Kondratowa
Autor Wiadomo
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-20, 00:37   Hala Kondratowa

Ostatnio w drodze na Giewont udało mi się odwiedzić to schronisko. Wprawdzie było to tylko 5 minut, ale zawsze coś ;-) I muszę powiedzieć, że całkiem mi się tam podobało. Ale pewnie zadziałał też fakt, że dochodząc tam o 9:00 rano, nie było tam żywej duszy i byłem całkiem sam :-) Dojście do schroniska bardzo przyjemne i bezproblemowe, wg szlaku jakąś 1:20 chyba się idzie, ja szedłem dosyć szybko więc w niecałą godzinę byłem już na miejscu. Z oddali schronisko sprawia wrażenie jakiejś prywatnej górskiej chatki. Tzn. jest nie za wielkie, wręcz małe moim zdaniem, ale być może z racji miejsca w zupełności wystarczające. Otoczenie też bardzo mi się podobało, tym bardziej, że wszędzie do o koła leżał piękny, biały i błyszczący od promieni słonecznych śnieg. Do tego cisza, spokój i typowo górski klimat. Chociaż podejrzewam, że o innych porach roku i w innych godzinach ludzi jest tam masa, czyli jak wszędzie :-o Bo jak wracałem z Giewontu, to ludzi już było dosyć sporo, chociaż głównie były to jakieś wycieczki szkolne. Mimo wszystko jak dla mnie schronisko ma swój urok i ze względu na położenie - otoczenie jak dla mnie bardzo ciekawe i ze względu na to że jest właśnie takie trochę jakby małe ;-) . Taka typowa górska drewniana chatka :-) Co do jedzenia i posiłków to wypowiedzieć się nie mogę, bo zwykle nie jadam w schroniskach, więc i w tym też nic nie zjadłem ;-)



A jakie są Wasze odczucia i doświadczenia związane z tym schroniskiem ?
 
 
zakopiec 


Doczy: 20 Kwi 2010
czyli 5092 dni temu

Posty: 26
Tematy: 3
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Zakopiec
Wysany: 2011-10-20, 21:27   

Ja często tam nocuje podczas rykowiska jeleni. Warunki bardzo skromne, ale przez to jest święty spokój, bo nocują ludzie z pasja gór.

Pracował tam świetny gość, Andrzej niestety. Choroba go pokonała.
Pozostała znakomita obsługa dziewczyn.
Właścicielka to również fajna kobita
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2011-10-22, 04:41   

Co do tego kibelka to masz rację, tylko patrząc na powierzchnię jadalną tego schroniska to ten kibelek musiałby chyba być na zewnątrz, bo gdziekolwiek by te drzwi były to i tak byłyby koło stołów ;-) Chociaż nie wiem kiedy Ty tam byłeś, bo ja akurat tam wszedłem tylko skorzystać w WC właśnie i przez tą chwilę jak tam byłem, nie odczułem aż takich nieprzyjemnych zapachów :-P
 
 
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5063 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2011-10-22, 20:21   

Ivusia piękne zdjęcie :mrgreen:
a ja wybieram ławeczkę naprzeciwko schroniska tam na rozwidleniu ;)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4575 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2011-10-22, 20:41   

to ja tez pozwole sobie dodac zdjecia mojego ulubionego schroniska - jedno w porze porannej i jedno w popoludniowej:-)



[ Dodano: 2011-10-22, 21:45 ]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wicej szczegw
Wystawiono 1 piw(a):
Joasia
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4497 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2013-03-04, 16:48   

No to ja wrzucę zdjęcie z innej perspektywy ;-)


A teraz pytanie - spał tam ktoś z Was? Ja niestety tylko przechodziłam, w tym roku planuję nocleg przy okazji trasy Polana Kondratowa - Giewont - Kasprowy wierch i zastanawiam się jak z zapełnieniem schroniska? Trzeba przyznać, że jest malutkie, więc chyba byłby problem z wejściem i dostaniem łóżka albo zadzwonieniem i zarezerwowaniem czegoś zaledwie parę dni przed przyjazdem, a z drugiej strony co jak co ale pogody w Tatrach nie da się zaplanować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem a zdobywanie Giewontu przy kiepskiej pogodzie nie należy do najrozsądniejszych rozwiązań... A najgorsze, że pewnie będę celować w okolice sezonu letniego, żeby uniknąć zalodzenia i zalegającego śniegu, więc bez noclegu w schronisku i wyruszenia przed świtem/o świcie będzie ciężko. Jak myślicie, jakie mają zapełnienie w cieplejszych miesiącach - to raczej nie jest schronisko popularne wśród wycieczek i turystów przyjeżdżających w tatry poopalać się i napić się piwka tylko wśród prawdziwych ludzi gór szukających odrobiny spokoju...?
  
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Furi 


Wiek: 42
Doczy: 17 Cze 2011
czyli 4669 dni temu

Posty: 218
Tematy: 8
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: Łeba
Wysany: 2013-03-06, 20:21   

Nie byłem w tym schronisku i nic właściwie o nim nie wiem. Patrząc tylko na miejsce w którym jest czyli z dala od szlaków uczęszczanych przez wytrwałych góromaniaków myślę ze oblegane nie jest.

Inne schroniska jak np. murowaniec czy morskie oko jest baza wypadową w ciężkie tereny. A tutaj chyba nie bo stamtąd to właściwie tylko na Giewont i przez Kopę na Kasprowy. No i niektórzy idą tamtędy na Czerwone Wierchy, ale poza tym jak dla mnie schronisko powinno być mało uczęszczane przez osoby które tam śpią. Na pewno będzie tam full ludzi w dzień żeby się napić piwka coś zjeść itp ale na nocleg to myślę ze nie.

Ja jakbym się wybierał na jakiś szlak to raczej szukałbym innego schroniska w innym miejscu. Chodzi mi tu tylko i wyłącznie o to że bliżej jakiejś ciężkiej trasy. Bo wiadomo że idąc na Rysy nikt nie będzie nocował w tym schronisku a wybierze bliższe czyli Morskie Oko.

Ale to jest tylko moje prywatne zdanie i nie każdy musi się z nim zgadzać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum