Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: gor, powstania, teoria

Teoria powstania gór
Autor Wiadomo
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4969 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-05-26, 15:43   Teoria powstania gór

nie wiem gdzie to wstawić , bo niema odpowiedniego działu , ale tu wstawię
jak by kogoś interesowało jak powstały miedzy innymi tatry

[/youtube]
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4810 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-05-26, 16:33   

no biblia trochę inaczej naucza. 6000 lat na ziemi żyje człowiek w obecnej postaci.
ale generalnie w dobrą stronę patrzy. hyhy a wody potopu??? biblia wyraźnie mówi że były wody na ziemi i wody pod niebem , a więc coś w rodzaju płaszcza wodnego i dopiero w czasie potopu zostały zrzucone na ziemię
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4969 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-05-27, 14:15   

borsuk6x9 napisa/a:
no biblia trochę inaczej naucza. 6000 lat na ziemi żyje człowiek w obecnej postaci.
ale generalnie w dobrą stronę patrzy. hyhy a wody potopu??? biblia wyraźnie mówi że były wody na ziemi i wody pod niebem , a więc coś w rodzaju płaszcza wodnego i dopiero w czasie potopu zostały zrzucone na ziemię

to tylko z jeden z jego wykładów jak chcesz to poszukaj o ewolucji , powstaniu człowieka czy dinozaurach tam jest prawie 3 godzinny wykład w którym obala wszystkie do tej pory przedstawione teorie


a tak dla zainteresowanych to jak wiadomo tarty dzielą się na zachodnie wapienne i wschodnie granitowe ,przy czym granit skała pochodzi od magmy zastygłej wewnątrz ziemi
oraz wapien skała osadowa powstała z koralowców na dnie oceanu , a to wszystko na samym środku kontynentu europejskiego :?:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4810 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-05-27, 17:45   

muszę poszukać bo temat "biblia" jest dla mnie b.interesujący
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4969 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-06-21, 13:37   

Marysia napisa/a:


Czy z tego wykładu można dowiedzieć się jak powstały i Tatry? Kiedyś interesowałam się tym tematem, nie jakoś szczególnie dogłębnie ale próbowałam dowiedzieć się czegoś o powstawaniu gór i nie tylko gór. Głównie w naszym kraju. Aby wiedzieć po czym chodzę. Po obejrzeniu tego wykładu pozostanę przy tradycyjnej wiedzy książkowej - wiedzy szkolnej.

Może jest na forum ktoś mądry, geolog, geograf - bardzo chętnie poczytałabym jego opinię na temat teorii hydropłyt - oraz na temat tego wykładu. Teoria biblijna (historia potopu) jakoś do mnie nie przemawia - za to z kolejnym zdaniem kogoś, kto dysponuje inną niż biblijna wiedzą na temat powstania powierzchni ziemi, chętnie zapoznałabym się.


to jest akurat temat o górach ogólnie , a jak by co to znajdź jego wykłady na bardziej szczegółowy opis , bo ja tylko jeden przykładowy wstawiłem i w dodatku tłumaczony na polski

ps. szczerze wątpię żeby ktoś , potrafił coś merytorycznie napisać przeciw tej teorii a w szczególności , żeby znalazł się jakiś odważny obrońca ewolucji :mrgreen:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4810 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-06-21, 18:18   

Marysia napisa/a:
Zwolennicy teorii biblijnej, jak sądzę, odrzucają teorie naukowe, zaś zwolennicy teorii naukowych (których jest troszkę - teorii naukowych) nie uznają argumentów swoich przeciwników.


strasznie się mylisz ale to wynika z niewiedzy. otóż nauka jedyne co potrafi jak do tej pory to jedynie potwierdzić zapisy biblijne.a co ciekawe coraz więcej naukowców szuka wskazówek w biblii właśnie. taki przykład mojżesz mimo że żył 3500 lat temu i do kopernika było że hoho napisał w bibli że ziemia jest okrągła i jest zawieszona na niczym możesz sprawdzić w księdze hioba 26 rozdział 7 werset 8-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4810 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-06-21, 20:32   

Marysia napisa/a:
Mam pewne watpliwości co do uznania Pisma Świętego, jego kolejnego przekładu, tłumaczenia (bo odsyłając mnie do Ksiegi Hioba odsyłasz mnie do kolejnego jej przekładu) za źródło wiedzy naukowej.
możesz wziąć na przestrzeni wieków dowolny przekład i w każdym będzie to samo. oczywiście jeśli znasz hebrajski to możesz osobiście poczytać kopie zwojów znad morza martwego udostępnione w necie :mrgreen:
Marysia napisa/a:
Którzy to naukowcy? Co udało im się ustalić? Możesz podać jakąś literaturę na ten temat?
choćby o teorii darwina że nie ma żadnych ogniw kopalnych łaczących rodzaje w świecie żywym czyli gady z płazami ptaki ze ssakami itp co tylko daje się zinterpretować że tak jak jest w księdze rodzaju Bóg stworzył je według rodzajów. ostatnio czytałem na ten temat książkę macieja giertycha notabene ojca romka frankensteina giertycha :mrgreen: ale pomijając ten fakt facet jest bardzo w temacie z racji wyksztalcenia. co do indokrynacji to nie jest miejsce na prowadzenie takowej ale jeśli chcesz podyskutować to albo na GG 2171165 albo na maila stborsuk@interia.pl zapraszam. mało tego ostatnio potwierdzono że biblia jest doskonałym zapisem historycznym mającym potwierdzenie w odkryciach archeologicznych. chodzi m.innymi o odkrycie grobu piłata co do istnienia mieli poważne wątpliwości
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4810 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-06-21, 20:35   

zresztą na początek polecam zajrzeć na stronkę http://potop-exodus.w.interia.pl/ jest dość przystępnie napisana
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
borsuk6x9 



Wiek: 54
Doczy: 27 Sty 2011
czyli 4810 dni temu

Posty: 573
Tematy: 6
Otrzyma 15 piw(a)
Skd: Łódź
Wysany: 2011-06-22, 00:05   

temat biblii jest zbyt szeroki aby w trzech slowach wszystko opisać. co do przestrzeni wieków to zmieniała się jej forma ale nie treść(porównywałem) a jeśli chodzi o m.giertycha to oszołem jest ale raczej politycznym. jak wróce do domu do podeślę Ci kilka ciekawych tytułów do przestudiowania.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
akm990 



Wiek: 44
Doczy: 21 Sie 2010
czyli 4969 dni temu

Posty: 514
Tematy: 14
Otrzyma 11 piw(a)
Skd: zakopane /dublin
Wysany: 2011-06-22, 15:26   

Marysia napisa/a:


Jeżeli nie zamierzasz uprawiać tutaj indoktrynacji religijnej to ja bardzo chętnie poczytam coś więcej na ten temat.


że tak wspomnę nawet ewolucja jest uważana za religie , a jest wykładana w szkołach i nikt się nie sprzeciwia jej nauczaniu chociaż , podobno sam Darwin w swojej książce wątpił w nią
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Nie moesz ciga zacznikw na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum