Zarejestruj sie! | Haso ?
     

Poprzedni temat «» Nastpny temat

Tagi tematu: gesia, polana, rusinowa, szyja, wiktorowki

Rusinowa Polana, Gęsia Szyja, Wiktórówki
Autor Wiadomo
ola's 



Wiek: 28
Doczya: 19 Maj 2010
czyli 5084 dni temu

Posty: 1762
Tematy: 4
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Głubczyce
Wysany: 2012-01-10, 16:23   

Idzie się gęstym lasem.. Powiem że takiego szlaku jeszcze nie widziałam wcześniej.. miejscami ciemno jak nocą ale ciężko nie było :-P
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Ewyo 



Wiek: 39
Doczya: 03 Sie 2010
czyli 5008 dni temu

Posty: 674
Tematy: 8
Otrzyma 17 piw(a)
Skd: Poznań
Wysany: 2012-01-10, 18:12   

Ja wchodziłam od Palenicy - najpierw łagodnie pod górę, porębą leśną, a potem już lasem ostro pod górę - momentami - jak są prześwity - roztaczają się piękne widoki - ale ogólnie szlak dość monotonny.
Zdecydowanie najkrótszy wariant, ale dla mnie najlepsze podejście jest jednak od Wierch Porońca.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-10, 18:20   

My przed wczoraj z Agusią tamtędy schodziliśmy, bo nie chciało nam się tą samą trasą wracać... i powiem Wam, że szlak zimą jest bardzo urokliwy, cichy, spokojny, pełno pięknych ośnieżonych choinek po drodze... widać, że nikt prawie tamtędy nie chodzi... bo nikogo też tam nie spotkaliśmy :-) Dlatego akurat zimą w śniegu po kolana polecam każdemu ;-) Ale dla mnie zimą Tatry ogólnie są po prostu piękniejsze i w końcu dzięki nim polubiłem zimę i z niecierpliwością na nią czekam w swoim mieście :-)
 
 
Lucy 



Wiek: 48
Doczya: 28 Pa 2011
czyli 4557 dni temu

Posty: 381
Tematy: 8
Otrzyma 28 piw(a)
Skd: z pięknego Śląska
Wysany: 2012-01-10, 18:26   

A mnie najbardziej podoba się powrót przez Zazadnią :D i to nie dlatego, że uwielbiam Wiktorówki (choć je naprawdę uwielbiam!), tylko dlatego, że bus zatrzymuje się na Wierch Porońcu, a jeśli komuś nie chce się maszerować, to na zakręcie w Zazadniej musi łapać busa na stopa!
Genialna sprawa, zwłaszcza kiedy stoi się na zakręcie, w ulewnym deszczu i macha na przejeżdżające busy. Przetrenowałyśmy to latem z koleżanką.... Kiedy w końcu bus się zatrzymał, było nam wstyd do niego wsiadać, bo wyglądałyśmy jak potwory z bagien :lol: :lol: :lol:
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
VS84
[Usunity]

Tematy: 221
Wysany: 2012-01-10, 18:29   

Lucy napisa/a:
A mnie najbardziej podoba się powrót przez Zazadnią :D i to nie dlatego, że uwielbiam Wiktorówki (choć je naprawdę uwielbiam!), tylko dlatego, że bus zatrzymuje się na Wierch Porońcu, a jeśli komuś nie chce się maszerować to na zakręcie w Zazadniej musi łapać busa na stopa!


W sumie na Wiktorówkach też byliśmy i mieliśmy tamtędy wracać, tyle, że auto zostawiłem na Wierchu Porońcu i się obawiałem, że o 16:00 może być ciężko złapać busa w stronę Morskiego Oka, dlatego się wróciliśmy a żeby poznać jakiś nowy szlak poszliśmy tamtędy i naprawdę warto było ;-)
 
 
Stella 



Doczya: 06 Gru 2011
czyli 4518 dni temu

Posty: 207
Tematy: 10
Otrzyma 25 piw(a)
Skd: Beskid Sąd./Kraków
Wysany: 2012-01-11, 00:23   

Szyba1982 napisa/a:
jak wygląda ten szlak

ola's napisa/a:
Idzie się gęstym lasem.. Powiem że takiego szlaku jeszcze nie widziałam wcześniej.. miejscami ciemno jak nocą ale ciężko nie było

Czy takim gęstym to ja nie wiem... Gęstszym chodziłam ;-)
Na pewno idzie się ostrzej pod górę niż innymi szlakami, ale za to trasa jest dużo krótsza ;) Początek wiedzie szeroką, kamienną ścieżką, potem trochę lasem, następnie schodami z drewnianych bal i kamieni, a potem już w miarę prosto przez delikatne zalesienie dolnego skraju polany. Także w sumie najbardziej zgadzam się z tym opisem:
Ewyo napisa/a:
najpierw łagodnie pod górę, porębą leśną, a potem już lasem ostro pod górę - momentami - jak są prześwity - roztaczają się piękne widoki - ale ogólnie szlak dość monotonny.

;-) Pierwszych 5 zdjęć w pierwszym poście w tym temacie jest z tej trasy.

Lucy napisa/a:
A mnie najbardziej podoba się powrót przez Zazadnią :D i to nie dlatego, że uwielbiam Wiktorówki (choć je naprawdę uwielbiam!), tylko dlatego, że bus zatrzymuje się na Wierch Porońcu, a jeśli komuś nie chce się maszerować, to na zakręcie w Zazadniej musi łapać busa na stopa!
VS84 napisa/a:
W sumie na Wiktorówkach też byliśmy i mieliśmy tamtędy wracać, tyle, że auto zostawiłem na Wierchu Porońcu i się obawiałem, że o 16:00 może być ciężko złapać busa w stronę Morskiego Oka

Ja najbardziej przez Zazadnią lubię wchodzić, a że rano ciężko złapać busa, który tamtędy jedzie ostatnio szliśmy z Wierchporońca drogą do Zazadniej - kierowcy zmierzający z samego rana w kierunku Morskiego Oka patrzyli się na nas trochę dziwnie, ale czego się nie robi dla przejścia się taką ładną trasą ;-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
aga 



Wiek: 50
Doczya: 03 Kwi 2011
czyli 4765 dni temu

Posty: 166
Tematy: 5
Otrzyma 1 piw(a)
Skd: lubelszczyzna
Wysany: 2012-07-28, 16:42   

Byłam na Rusinowej Polanie pod koniec czerwca, na Rusinowej były tłumy, ale dalej na Gęsia Szyję było już spokojnie. Schodziłam z G.Sz. czerwonym szlakiem do Toporowej, bardzo mało uczęszczany szlak,minęłam aż 2 osoby, aż tak dziwnie jakoś, szlak długi i cały czas przez las, ale wtedy był upał więc szło się świetnie cały czas w cieniu :-)
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Asia 



Wiek: 37
Doczya: 19 Wrz 2011
czyli 4596 dni temu

Posty: 221
Tematy: 7
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-08-10, 12:30   

My wchodzilysmy droga przez Zazadnie i wracalysmy ta sama droga, poniewaz chcialysmy jeszcze pomodlic sie w kosciolku na Wiktorowkach, a rano byl zamkniety. Kierowca nam poradzil, zeby wracajac stanac kolo tego znaku z ograniczeniem predkosci do 50, bo tam sie busy zatrzymuja (mam nadzieje, ze zaden policjant tego nie czyta :D ). Poniewaz wracalysmy kolo 11, to troche czekalysmy na busa i kierowca rzeczywiscie byl zdziwiony, ze o tak wczesnej porze juz wracamy. A oto pusciutka Rusinowa Polana o 8.01 rano (bylysmy tylko my, owce, owczarki i baca :D )





polecam kazdemu wejscie o tak wczesnej porze, wtedy czuje sie ten czar i magie gor doglebnie. Polecam tez oscypki sprzedawane w bacowce - przepyszne
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
Małgo 



Wiek: 50
Doczya: 21 Maj 2011
czyli 4717 dni temu

Posty: 183
Tematy: 5
Otrzyma 6 piw(a)
Skd: Rzeszów
Wysany: 2012-08-12, 14:02   

Ja na Rusinową szłam od Wierchu Poroniec i powiem że wspaniały szlak, malowniczo, wygodnie. Na Wiktorówki też poszliśmy, nadłożyliśmy tylko 5 min w jedną stronę. Polecam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wasio 



Wiek: 38
Doczy: 23 Lip 2014
czyli 3558 dni temu

Posty: 114
Tematy: 14
Otrzyma 13 piw(a)
Skd: Lublin
Wysany: 2014-07-23, 15:30   

Uwielbiam Wiktorówki. Dla mnoie to połączenie romantycznego miesca, z miejscem gdzie wpadam zawsze w zadumę patrząc na te wszystkie tablice. Dodatkowo niepowtarzalny smak herbaty z samowara, kot-złodziej, który kradnie bułki. Cudowne miejsce. W bacówce na Rusinowej Polanie piłem najlepszą jak dotąd żentycę, a moja żona uwielbia stamtąd oscypki.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
TatraLover 


Doczy: 08 Wrz 2014
czyli 3511 dni temu

Posty: 2
Tematy: 0
Skd: Warszawa
Ostrzee:
 4/3/4
Wysany: 2014-09-08, 03:06   

Uwielbiam ten szlak! Tyle wspomnień <3
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
lapa 



Wiek: 48
Doczy: 14 Cze 2010
czyli 5058 dni temu

Posty: 32
Tematy: 0
Otrzyma 2 piw(a)
Skd: Sadnes/Wrocław
Wysany: 2014-09-08, 18:01   

Dawno mnie tam nie było :-( ale już w grudniu na sylwestra zobaczę moje ulubione miejsc. Rusinowa to taka nasza "świecka" tradycja jest to pierwsza wycieczka po przyjeździe. Wejście nie jest męczące i wsam raz nadaję się do aklimatyzacji i "złapania" formy przed dłuższymi wypadami
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Majadera 


Doczya: 01 Kwi 2012
czyli 4401 dni temu

Posty: 3
Tematy: 0
Skd: Frombork
Wysany: 2019-06-26, 06:08   

Rusinową odkryłam dopiero jak zawędrowałem tam z moim dwulatkiem, któremu chciałam pokazać owieczki  A już 14 lat, co wakacje, jeżdżę w Tatry. Cudne miejsce i już wiem, że każdy nasz wypad do Zakopanego będzie się zaczynał właśnie tam. Mogłabym cały dzień podziwiać te widoki... 😍
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Statystyki wizyt
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Najlepsze Zakopane Forum
Pogoda Zakopane z serwisu

Tatry Forum